Як позбавитися від дрозофіл у квартирі

Нашестя мошок на вашу кухню з одного боку не принесе якоїсь відчутної шкоди. Але постійна їхня присутність отруює відпочинок, проведення часу в приміщенні, приготування їжі. І навіть псується настрій, коли довкола витає такий рій мурашок. Як боротися з мухами дрозофілами у квартирі? Їх можна позбутися за короткий час, якщо дотримуватися кількох правил і спорудити пару-другу нескладних пасток.

шкода від дрозофіл

Опис комахи

Мушку-дрозофілу інакше називають «плодовою» чи «винною». Її улюблене місце існування навколо зіпсованих фруктів і солодощів. Комаха живе за рахунок рослинних соків та гниючих залишків, які часто з'являються на кухні в літній період.

опис дрозофіли

Личинки та дорослі особини дрозофіли також люблять завестися там, де тепло. Як тільки настає прохолода, доросла колонія гине, залишаючи по собі мільйони личинок. Нова майбутня популяція успішно переживає несприятливий період, щоб із настанням тепла знову відродитися галасливим роєм. Тому навіть якщо ви позбулися дорослих особин, варто підтримувати належний рівень чистоти та гігієни на кухні, щоб колонії комах не відродилися.

личинки дрозофіл

Як з'являються дрозофіли

Муха дрозофіла з'являється в будинку із принесеними з ринку або з ділянки фруктами. Частина особин може випадково потрапити через відкриті балконні двері, кватирку або вентиляційні ґрати. Ще частка майбутньої колонії може мешкати у квіткових горщиках кімнатних рослин.

муха на фруктах

Звідки беруться дрозофіли і як їх позбутися? Поки немає сприятливих умов розвитку довкілля, мошки з'являються і зникають у поодиноких примірниках. Як на кухні з'являються фрукти, відкритий сік, солодкий чай, креманки з варенням, дрозофіли починають активно рости і розмножуватися.

сприятливі умови для дрозофіл

Мушки ростуть дуже швидко. Личинка розвивається у дорослу особину за 2-5 діб. За цей час вона встигає відкласти ще кілька тисяч яєць для майбутнього потомства.

розмноження дрозофіл

Як позбавитися від дрозофіл

Нескладні пастки для дрозофілу легко зробити своїми руками. Для цього знадобиться небагато вміння, шматок паперу, банку та інших підручних засобів.

боротьба з дрозофілами

Пастки своїми руками

Деякі пастки для комах можна зробити навіть з дітьми. Конструкції прості у використанні та легко утилізуються:

 1. Якщо помістити в скляну банку шматочки стиглих фруктів і додати трохи меду, то вийде чудова пастка для дрозофілу. Згорніть з щільного паперу вирву і закріпіть біля шийки судини. Так мошки швидко проникатимуть до приманки, але не зможуть вибратися назовні. Для надійності закріпіть папір за допомогою скотчу.
 2. Відмінний капкан виходить із пластикового стаканчика. Розташуйте на його дні солодку приманку, а на шийку натягніть харчову плівку. Виконайте товстою голкою отвори в плівці такого діаметру, щоб легко проникало тільце дрозофіли. На солодку наживку злітатимуться комахи, проникатимуть усередину, але назад вилізти вже не зможуть. Набравши достатню кількість мошок, утилізуйте склянку.
 3. Пакет також можна використовувати як пастки. Для цього помістіть на дно розкритої упаковки шматочки фруктів або солодощів. Коли набереться достатньо мошок на наживці, різко закрийте пакет, зав'яжіть його і викиньте.

пастка для дрозофіл

пастка з пакетом

пастка з лійкою

пастка у банку

Аерозолі

Аерозолі швидко та ефективно допоможуть вивести величезні полчища дрозофіл. Достатньо розпорошити засіб у приміщенні та почекати близько півгодини. Протягом цього часу гинуть усі мошки. Добре провітріть кухню після використання аерозолю.

аерозоль від дрозофіл

Недолік методу в тому, що засіб не рятує вас від личинок. Як тільки ви створите сприятливе місце існування для дрозофіл, вони знову з'являться на вашій кухні. Тому нарівні зі знищуючими комахами дотримуйтесь чистоти та порядку в приміщенні.

Серед аерозолів добре зарекомендували себе “Раптор”, “Дихлофос”, “Комбат” та інші.

аерозоль дихлофом

Як позбавитися від дрозофіл у квартирі

аерозоль раптор

Температурні перепади

Мошки дрозофіли не переносять холодне повітря і зниження температури. Це пригнічує їхню життєдіяльність, робить їх млявими та пасивними. А якщо холодного температурного режиму дотримуватись протягом кількох днів, комахи загинуть.

Крім холодного повітря, плодові мошки не переносять сухість. Для них сприятливе вологе середовище, в якому відбуваються гнильні процеси та бродіння.

холод від дрозофіл

Один і простих та дієвих методів, як боротися з мухами дрозофілами у квартирі – це регулярно провітрювати приміщення.

провітрювання від дрозофіл

Перманганат калію

Якщо дрозофіли оселилися в кімнатних рослинах, позбавитися мошок буде особливо важко. Тут не можна відразу усунути вогнище сприятливого середовища для комах. У таких випадках на допомогу приходить перманганат калію або марганцівка.

Полийте кілька разів квіти слабким розчином марганцівки. Розчин має бути світло-рожевим і добре просочити землю. Це позбавить вас і від дорослих особин, і їх личинок.

розчин марганцівки від дрозофіл

Оцет

Яблучний оцет – улюблена їжа для мошок. Він приваблює їх і процесом бродіння, і насолодою від перестиглих яблук. Це ідеальна приманка для комах. Можна оцет розбавити водою та засобом для миття посуду. Повз такі «ласощі» не пролетить жодна мошка.

яблучний оцет приманка для мошок

Хижі рослини

Комахоїдні рослини – хороша альтернатива боротися зі шкідливими комахами. Вони харчуються дрібною літаючою живністю, у тому числі і плодовими мушками. Такі рослини як приманку використовують власний солодкий сік. Виділяючи його та вичерпуючи солодкий аромат, хижак приваблює жертву. Як тільки комаха стосується поверхні рослини, вона прилипає та поглинається. Декілька таких зелених «хижаків» здатні позбавити вас від надокучливих комах назавжди.

хижі рослини від дрозофіл

Профілактика проблеми

Перш ніж вбити колонії комах, знайдіть причину їх появи. Інакше через кілька діб маси дрозофіл відродяться знову. І вам знову доведеться розбиратися з непроханими гостями:

 1. Переберіть усі фрукти та солодкі запаси. Зберігайте продукти в закритих контейнерах або накривайте спеціальними кришками.
 2. Викидайте будь-які плоди, що підгнили, які можуть стати новим житлом для колонії комах.
 3. Очищайте кухонні поверхні від крихт, липких залишків, крапель та патьоків. Регулярно мийте плиту, раковину, мікрохвильову піч та іншу техніку. Найчастіше міняйте поролонові губки, ганчірки та рушники.
 4. Для вирощування кімнатних рослин купуйте ґрунт у спеціалізованих магазинах. Так ви будете впевнені, що земельний субстрат повністю оброблений від личинок комах та шкідників.
 5. Не заливайте рослини так, щоб утворювалось болото. Обов'язково створюйте короткий період просихання землі. У такому ґрунті не будуть розмножуватися личинки мухи, що люблять вологу та тепло.
 6. Вчасно видаляйте у кімнатних квітів фрагменти, що підгнили. Їх особливо люблять колонії плодових мошок.
 7. Проводьте генеральне прибирання приміщень щонайменше раз на тиждень.
 8. Вчасно виносите сміття та обробляйте цебро за допомогою дезінфікуючих засобів.

прибирання кухні

Генеральне прибирання

зберігання фруктів

викид сміття

кімнатні квіти

Слідкуйте уважно за посудом домашніх тварин. Якщо вони не доїдають їжу, викидайте залишки, щоб не чекати на процес бродіння або гниття.

Мухи дрозофіли не з'являються власними силами. Вони є результатом створених сприятливих їхнього розмноження умов. Щоб назавжди позбутися ненависних мошок у квартирі, достатньо лише прибрати ті фактори, які сприяють їхньому проживання та розвитку.

Відео: способи рятування від дрозофіл

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар