Як повісити картину на стіну

Питання, яке можна відповісти однією пропозицією: «як повісити картину?» «Та легко, треба взяти цвяхи та прибити полотно по центру» – відповість більшість людей. І зрештою вони шукатимуть, як виправити свої старання.

як повісити картину на стіну

Для чого потрібні картини у будинку

Правильно підібрані аксесуари в одязі створюють неймовірно привабливий образ. Одна деталь змінює загальний вигляд та настрій від побаченого видовища. Так само відбувається з дизайном інтер'єру. Якщо кожна деталь доповнює загальну картину, тут стає приємно перебувати. Гарно оформлений інтер'єр додасть затишку для господаря будинку, а його гості оцінять хороший смак власника будинку.

як повісити картини над диваном

Картини в кімнаті знаходяться з людиною протягом усього життя. Для дитини батьки намагаються вибирати світлі шпалери та вішати на них приємні погляду дитини картинки чи фотографії. Для підлітка – це один із способів голосно заявити про свої музичні чи кінематографічні уподобання – повісити постер.

Як повісити картину в дитячій кімнаті

Для дорослого можливість прикрасити зону тією самою недостатньою деталлю. Одна картина може створити загальний настрій кімнати. Якщо це зображення їжі, розміщене на кухні, але сприятиме кращому прийому їжі: викликає апетит.

правила розташування картин на кухні

Як повісити картину правильно (що для цього потрібно + принципи розміщення картин у будинку)

Як повісити картину так, щоб не зіпсувати картину, ні стіну? Що для цього потрібно? Як навчиться розміщувати декор так, щоб дизайн від цього лише виграв? Всі ці питання мають відповіді. Вони не зможуть уміститися в одну пропозицію, але варто спочатку підготуватися, щоб потім не шукати способів виправити зроблене.

як правильно повісити картину

Так як різні дизайни і смаки теж, універсальної поради, де краще помістити картину – ні. Почніть роботу з того, що вирішите, де хочете, щоб вона прикрашала кімнату. При цьому враховуйте:

 1. Розмір картини.
 2. Висота стелі кімнати.
 3. Висвітлення.
 4. Лінії зору.

Зауважте, що картини, що мають великий розмір, доречно буде розмістити на стіні з великою площею, а маленькі на маленькій. Зважайте на цей факт доречності, ще на етапі придбання аксесуара в магазині. Врахуйте і геометрію приміщення, на довгій стіні краще помістити горизонтальну картину, а на високій – вертикальну.

чи можна вішати багато картин на одній стіні

Формат картини має гарні візуальні функції. Повісивши ряд картин в одну вертикальну лінію, можна візуально подовжити стіну. Якщо ви вибрали місце, де хочете, щоб висіло вибране зображення і центр цього зображення знаходиться на рівні ваших очей. Отже, ви все робите правильно.

варіанти кріплення картини

Порядок у квартирі мав видно на всьому: і в чистоті, і в естетиці. Вішайте картини, дотримуючись одного рівня.

способи кріплення картини

Варіанти кріплення картин на стіну без цвяхів

Часто так відбувається, що коли є щось одне, другого нема і потім навпаки. Так, коли хочеться вже призначити картині своє місце, де вона висітиме, а не припадає пилом на полиці, виявляється, що немає то цвяха, то молотка.

Креативна людина знає не одне кріплення картин на стіну без свердління. Зверніть увагу на тонкощі виконання кожного завдання, щоб правильно та естетично втілити у життя задумане.

варіанти кріплення картини без цвяхів

Портнівська шпилька

Креатив у випадку з кравецькою шпилькою доречний, якщо вага картинки не перевищує півкіло. Даним способом чіпляється: картина, невеликі вироби та фотографія.

Зважайте на те, що за покриття розташоване на стіні – фарба або шпалери. У разі фарби потрібно буде взяти невеликий шматок паперу, приклеїти його на стіну і встромити в нього шпильку.

У випадку з обома все відбувається так само. Винятком стануть тонкий або слабо прилеглий папір. Прикладіть картину до місця, де її розміщуватимете, обведіть олівцем або крейдою. Вирізайте. Підберіть щільний шматок паперу того розміру, який вирізали, приклейте та закріпіть шпильку. Готово.

як повісити картину на кравецьку шпильку

Двосторонній скотч

Легкий та багаторазовий спосіб кріплення. Допустима вага для картин: до 2-х кілограм. Приклейте рівно скотч у місці, де розміщуватимете свою творчість і прикладете до них картинку. Позитивний бік методу: легкість, можливість застосовувати на гіпсокартонній стіні та легких шпалерах. Негативний бік: коли з'явиться бажання змінити місце для картини або забрати зовсім – на місці картини залишаться сліди від скотчу.

як повісити картину на двосторонній скотч

Канцелярська скріпка

Кріплення проходитиме так само як і з шпилькою. Відкусіть щипцями частину скріпки, щоб її кінці стали гострими і вставте в стіну, шпалери або шматочок щільного паперу. Експеримент показав, що скріпка витримує вагу картини до 1-го кілограма.

як повісити картину на скріпку

Гачок-павучок

Чи не підручний спосіб, але хороша альтернатива цвяхам. Купуйте в будівельному магазині гачок-павучок. Плюси: легко кріпиться, практично не залишає слідів кріплення для кріплення картин до двох кілограм. Кріплення такого павука роблять молотком, легким ударом, гачок закріплюється у стіні своїми чотирма загостреними кінцями.

як повісити картину на жучок

Липучки

Мають великий вибір різновидів. В основному це набір невеликих липких смужок. Техніка: одна смужка наклеюється на рамку картини, друга на стіну. Допустима вага: до 2-х кг. Що більше таких кріплень, то більше вагу вони можуть утримувати.

клейка стрічка для кріплення картин

Корок

Варіант для маленьких та середніх картин на стіну без свердління можливий. Після свята зберегти винний затор або дістаньте зі своєї колекції, якщо займаєтесь подібним. Розріжте і приклейте за допомогою суперклею (бажано швидковисихаючого) на стіну. У це місце можна буде закріпити кріплення.

як повісити картину на пробку

Карнизна рейка

Подібний спосіб можна побачити у картинних галереях. В домашніх умовах візьміть старий карниз. Можна використовувати і дерев'яну смужку, тільки до неї потрібно буде прикріпити гачки, як на карнизі. До цих гачок на волосіні або петельках вішають картини.

кріплення картини на карнизну стрічку

Рідкі цвяхи

Матеріал дозволяє виконати кріплення немасивних картин без цвяхів. Зовнішній вигляд рідких цвяхів з металевими немає нічого спільного. Вони більше нагадують суперклей. Дії здійснюються точно також. Покриваємо клеєм рамку та прикладаємо до стіни. Зверніть увагу на рівні розміщення картини.

кріплення картини на рідкі цвяхи

Способи кріплення в залежності від матеріалу стіни

Цвях прибиваємо під кутом і вішаємо картину. Найпростіше та загальне право для всіх. Зверніть увагу на особливості стін, щоб не допускати помилок та витрачати більше часу на усунення неприємних наслідків.

Дерев'яні стіни

При роботі на цьому матеріалі метал входить плавно і легко. Навіть якщо зверху є штукатурка. Для кріплення можна використовувати цвях, необхідний для ваги картини або шуруп. У випадку із шурупом, для акуратної роботи можна спочатку зробити отвір, вставити шуруп із «Г» образною формою.

Як повісити картину на дерев'яну стіну

Бетонні стіни

Бетонний варіант стінки має високий рівень складності. З інструментів потрібно: перфоратор або шлямбур. У подовжений отвір потрібно вставити пластиковий дюбель і лише потім вгвинтити гачок шлямбурний.

Для масивних картин використовуйте розпірний анкер. Довжина такої трубки близько 5 см, всередині можна вставити гак, або болт, який можна буде закрутити викруткою. У момент, коли закручуватимете, наприклад, гак, він розпиратиме анкер (трубку) і фіксуватиме в стіні.

Як повісити картину на бетонну стіну

Цегляні стіни

На що вішати картину на цегляній стіні:

 • Розпечений гвоздик.
 • Розпірний анкер.
 • Дюбель.

Гвоздик увігнати у стіну можна молотком або монтажним пістолетом. Зробити отвір дрилем у стіні із цегли легше.

Як повісити картину на цегляну стіну

Стіни з гіпсокартону

Складність кріплення створює гіпсокартонна стіна в тому, що матеріал стіни крихкий. Особливо складно буде, якщо потрібно буде прикріпити масивне зображення. Інструменти для різних картин:

 • Спеціальні анкери для масивних.
 • Пластикова пробка, дюбель-анкер, анкер розпірний «метелик» для невеликих розмірів (до 15 кг).

Важливо! У будь-якому з методів слід дотримуватися техніки безпеки при роботі з будівельними інструментами.

як вбити цвях у стіну

Як повісити важку картину на стіну

Мистецтво важить багато, у плані задіяних праць і часу над його створенням, а й з фізичної погляду. Великий розмір картини часто оформляють у громіздку рамку і всю цю конструкцію потрібно закріпити на стіну.

як повісити велику картину

Неприємні наслідки невмілих дій:

 • Руйнування стіни. Причиною цього може стати невірно обрана ділянка, де буде проводитися свердління.
 • Падіння. У такому разі є великий ризик втратити не тільки раму, а й сам витвір мистецтва.
 • Криво закріплений аксесуар. Завдає незручності тим, що доведеться переважувати, а для цього потрібно буде робити знову ушкоджувати цілісність стіни.

помилки при кріпленні картин

Протилежні роботи до вищеописаних дій призведуть до бажаного та якісного результату. Тому, аналізуємо та виконуємо:

 1. Вибравши ділянку стіни, де вішатимете картину – простучите її. У стіні є різні зони: щільніші і менш щільні. Простукування допомагає по звуку визначити яку зони ви потрапили. Якщо це буде гучний, порожній звук і там проводитиметься розташування кріплення, якою триматиме картину, воно може не витримати загальне навантаження і вивалиться. Подібні дії не потрібні для закріплення на дерев'яній стіні.
 2. Дізнайтеся загальну вагу картини. Масивними вважаються картини понад 9 кілограмів, монтування в даному випадку проходить на болти Молі або анкери. Решта видів кріплення підходять у разі менше ваги (до 9 кг).
 3. Запасіться інструментами та помічником або навіть двома. Серед пристроїв не буде зайвим використання будівельного рівня.

для чого потрібні картини в будинку

Всі ці заходи можна назвати підготовчими. Після чого виконується підбір інструментів та сама повішення.

 1. Разом з помічником визначаємо горизонтальність закріплення картини. Інструмент: будівельний рівень.
 2. Зробіть позначки на місцях подальшого кріплення.
 3. Зверніть увагу, що з іншого боку картини виробник передбачив усю роботу та створив спеціальні отвори, на які закріплюватимете картину.
 4. Оцінюванням зовні всі параметри: чи важить, чи підходить за розмірами і чи міцне кріплення (чи не бовтається).

принципи розміщення картин на стіні

Для роботи з масивними картинами можна запросити допомогти не одного, а навіть кількох асистентів.

Відео: як повісити картину на стіну

WowCracy
Додати коментар