Як повісити карниз для штор на стелю

Як правильно вішати карнизи для штор щодо вікна та стелі: на якій висоті та на якій відстані? У цій статті ви знайдете корисну інформацію та поради щодо кріплення та встановлення цих елементів інтер'єру.

Карниз

Як закріпити карниз для штор на стелі

Питання «як правильно вішати карниз у кімнату, як він має бути закріплений на стіні та стелі» цікавить більшість людей, які вирішили самостійно поміняти інтер'єр своєї квартири та прикрасити її новими шторами чи гардинами.

типів карнизів

Вибравши фіранки та карниз, що підходять до обстановки кімнати, необхідно розібратися з кріпленням і зрозуміти, який варіант підходить для кожної окремої кімнати.

карниз для японських штор

Зазвичай за типом кріплення карнизи поділяються на дві великі групи – настінні і стельові, які при монтажі потрібно закріпити на стелі або на стіні відповідно.

вибір карнизу

Але сам вибір карнизу та кріплення залежить від кількох важливих факторів:

  • Висота стелі.
  • Ширина вікна.
  • Відстань між ярусами карнизу – штангами, що тримають тюль та самі штори.

якості матеріалу

З огляду на ці критерії, досить неважко вибрати правильний карниз з відповідним типом кріплення для будь-якої кімнати та зрозуміти, як правильно вішати гардини.

Визначаємось з місцем кріплення карниза для штор до стіни.

Насамперед необхідно розмітити на схематичному зображенні кімнати (або хоча б необхідної стіни з віконним отвором), як саме потрібно розташувати карниз, який буде кріпитися до стіни.

встановлення електрокарніза

Такий варіант практично універсальний і підходить для кімнати з будь-якою висотою стель і шириною вікна, потрібно тільки ретельно виміряти, щоб не промахнутися і не переплатити за матеріали, які потім виявляться марними.

карниз

карниз

карниз настінні

карниз настінні

Часто настінні карнизи кріплять, відступивши кілька сантиметрів від краю віконного отвору убік і приблизно посередині відстані між верхнім краєм вікна та стелею. Робиться це для того, щоб штори та тюль закривали все вікно цілком, не залишаючи навіть маленьких лужків, через які з вулиці чи з сусіднього будинку було видно все, що відбувається в кімнаті.

виборі карнизу

Також досить поширений варіант, коли від краю вікна гардіна закриває ще близько 10 сантиметрів стіни – практично у будь-якій квартирі можна зустріти подібне рішення, воно навіть може називатися «класичним».

На якій висоті вішати карниз для штор від стелі

Висота карниза – критерій дуже важливий, тому що виходячи з нього приймається рішення про довжину штор – чи потрібно вибрати в магазині більш коротку або довшу тканину, чи потрібно віднести фіранки в ательє, щоб там підшили їх для необхідної довжини.

повісити карниз

На якій відстані від стелі вішати карниз для штор?

У більшості квартир, що гордо називають «хрущовками» (малогабаритні квартири в типових панельних/цегляних будинках), стандартна довжина штор, а, відповідно, і висота карниза становить діапазон від 2 метрів 30 сантиметрів до 2 метрів 40 сантиметрів.

штори виглядають

У будинках із високими стелями цей діапазон трохи інший – від 2 метрів 50 сантиметрів до 2 метрів 70 сантиметрів.

підвісу штор

Як можна помітити, штори в обох випадках доведеться модифікувати, підлаштовуючи під конкретне планування, тому що зараз у більшості великих магазинів продаються гардини довжиною 2 метри 80 сантиметрів (найпопулярніший варіант, тому що він ніколи не виявиться недостатнім, «надто коротким» для будь-якої квартири ).

підсвічування штор

Покрокова інструкція встановлення

Інструкція – важлива частина будь-якого ремонту, тому що без докладного опису дій при складанні карниза можна легко заплутатися і зробити щось не так, а іноді навіть зіпсувати виріб, випадково спробувавши з'єднати дві деталі, що не підходять один одному, і зламавши одну з них.

краю карнизу

В цьому випадку, швидше за все, відновити конструкцію вже буде неможливо і доведеться зайнятися вибором нового карниза та всіх додаткових деталей на кшталт кілець і гачків, які повинні підходити не тільки до підібраних для кожної кімнати штор, але й до самого карнизу – все має органічно виглядати на штанзі (палиці або порожній трубці, на яку кріпляться гардини), щоб не руйнувати цілісність виду кімнати.

кронштейн

Для початку, одразу після покупки, потрібно перевірити комплектацію карнизу – на місці мають бути такі деталі:

  • Штанга (основна частина конструкції)
  • Кронштейн (самі кріплення, зазвичай їх у комплекті два чи три, тому що карниз кріпиться до стіни за два кінці, але у багатьох сучасних моделях є можливість закріплення карнизу ще й посередині штанги)
  • Два декоративні наконечники для штанги
  • Кільця та гачки, якщо вони необхідні, щоб можна було повісити штори (підходять для моделей на шторній стрічці)

технологію кріплення

ВАЖЛИВО! Якщо все на місці, можна починати встановлювати карниз і потім закріплювати на ньому фіранку, але для початку необхідно переконатися, що штанга разом із кронштейнами не відвалиться і впаде на підлогу під вагою тканини.

Розмічаємо місця встановлення

Перш ніж вішати карниз, потрібно виміряти ширину вікна і довжину штанги, щоб зрозуміти, як саме краще розташувати конструкцію на стіні, щоб гардини повністю закривали вікно, але при цьому не заважали в кімнаті.

гострим краєм

Вимірявши та записавши всю інформацію, можна приступати до планування роботи, використовуючи схематичне зображення стіни з віконним отвором: необхідно передбачити відступи, які будуть досить великими, щоб можна було засунути туди штору цілком, якщо є необхідність відкрити вікно повністю.

висіти карниз

Коли все на папері розкреслено, потрібно ще раз виміряти все на самій стіні і тільки тоді можна приступати до роботи. Перший крок – встановлення кронштейнів для штанги, щоб майбутній карниз міцно тримався на стіні.

Кріпимо кронштейни

Кронштейн – одна з найважливіших частин карниза, тільки за рахунок них штанга тримається на стіні і не падає на підлогу під вагою штор. Саме тому до етапу закріплення кронштейнів потрібно поставитися з усією відповідальністю.

Прикладіть карниз

У місцях, де буде триматися кронштейн, потрібно за допомогою дриля зробити невеликі отвори, встановити саме кріплення і приварити його до стіни за допомогою гвинтів відповідного розміру. Закінчивши з цією справою, можна розпочинати складання основної конструкції карниза, а потім і вішати штори.

стельовий карниз в еркері

Збираємо карниз для штор

Тепер, коли кріплення встановлені, можна зайнятися основною частиною майбутнього карнизу. Для початку потрібно взяти штангу і покласти її в пази кронштейнів.

карниз прикріпити

карниз прикріпити

карниз прикріпити

Переконавшись, що все підходить за розміром і виглядає нормально, штангу потрібно зняти, нанизати на неї кільця з гачками (опціонально – з пришитими/прикріпленими іншим чином шторами), потім знову покласти основну частину карниза на кронштейни, закріпити конструкцію і надіти наконечники на краї штанги.

Зібрати карниз

Таким чином, дотримуючись наведеної в статті інструкції, можна легко прикрасити будь-яку квартиру, повісивши в кімнатах гарні карнизи та штори.

Відео: як встановити пластиковий карниз для штор на стелю

WowCracy
Додати коментар