Як пошити клаптикове покривало своїми руками

Клаптева ковдра вперше з'явилася ще в 11 столітті. Батьківщиною вважається Англія. Але подібні hand-made вироби шилися в різний час і на Русі, Європі, США, Австралії. Шиття з клаптів то втрачає актуальність, то знову стає трендом.

Як пошити ковдру своїми руками

Зараз клаптикове покривало знову на піку популярності. Прочитавши нашу статтю, ви дізнаєтеся, як пошити ковдру своїми руками: покрокова інструкція додається.

Вибір дизайну

Зовні клаптевий плед виглядає красиво і схожий на строкату мозаїку. Деякі вважають за краще підбирати шматочки тканини по наїті. Але частіше малюнок має чітку симетрію, іноді візерунок дуже складний і підходить тільки для досвідчених майстрів пэчворка.

як пошити ковдру

Під час створення дизайну важливо правильно підбирати кольори. Для цього можна використовувати правила колірного кола. Ще один варіант – використовувати матеріал трьох кольорів та трьох малюнків. Основне полотно вибирається не яскравого кольору, інші відтінки контрастують з його тлі.

Правила вибору малюнка на клаптях:

 • Не в міру яскраві малюнки і кольори краще виключити – від них ряснітиме в очах.
 • Заздалегідь скласти ще не пошиті клапті в полотно, щоб зрозуміти загальну картину.
 • Краще вибирати великий малюнок однотонного відтінку в яскравій гамі, ніж дрібні клапті з дрібними візерунками та в різних колірних рішеннях.

колір ковдри

Порада! Якщо не вдається підібрати кольори самостійно, можна скористатися спеціальною програмою в Інтернеті. Вона допоможе автоматично підібрати відтінки, які добре підходять один одному.

Вибір інструментів

Для пошиття ковдри з клаптів знадобиться не так багато матеріалів та інструментів. Практично всі вони мають ті, хто хоч трохи займається шиттям.

інструменти для шиття

Знадобляться:

 1. Ножиці. Необхідно запастися великими кранів ножицями для розкрою великих відрізів тканини. Також потрібні маленькі ножиці для видалення ниток.
 2. Тканини. Найчастіше беруться тканини, які не тягнуться. До них відносяться: бавовна, сатин, бязь, ситець.
 3. Булавки. Знадобляться англійські шпильки або тонкі, з великими вушками. Вони потрібні для скріплення шматочків тканини. Вони також будуть потрібні для з'єднання шарів покривала перед простежкою.
 4. Нитки. Вибір номера нитки залежить від тканини. Але найчастіше використовують нитки №45 чи №50.
 5. Наповнювач. Зазвичай ковдра має 3 шари. Перший – клаптевий. Другий – прошарок. Третій – зворотний бік покривала, яка часто називається бек. Нерідко бек виконаний в однотонному кольорі, що гармоніює із загальною гамою інтер'єру. Другий шар – це є наповнювач. У його якості можуть виступати різні матеріали: ватин бавовняний, синтепон, наповнювачі для пэчворка. Наповнювачем може стати звичайна вовняна ковдра. Воно покривається з двох сторін тканиною та отримує друге життя завдяки техніці пэчворк.
 6. Маркери тканини. Знадобляться для розмітки тканини на квадрати. Маркери бувають кількох видів. Двосторонні: одна сторона малює, інша – стирає. Аквамаркери: намальовані лінії зникають після прання виробу. Маркери, лінії яких зникають 1-3 доби.
 7. Швейна машинка. Покривало пэчворк складно пошити без швейної машинки. Підійде будь-яка машинка: з ручним ножним приводом. Головне, щоб вона була добре налаштована, не дірявила тканину та не рвала нитки під час шиття.
 8. Праска. У зшитих шматочків матеріалу потрібно обов'язково добре розгладити шви. Інакше готовий плед бугритиметься і виглядати не презентабельно.

Підбір та розрахунок матеріалу

Зшити плед із клаптиків тканини своїми руками зовсім нескладно. Але важливо спочатку правильно розрахувати необхідну кількість матеріалів. Плед з клаптів робиться за такою схемою:

 1. Позначити собі, якого розміру буде ковдру. Припустимо, його габарити будуть класичними – 1,5 х 2,3 м.
 2. Вибрати колірну гаму. Допустимо, це буде лавандово-коричнева гама.
 3. Визначитись з технікою шиття. Найпростіша – збирання покривала з квадратів.
 4. Шматки тканини порізати на однакові квадрати. Їхня кількість повинна відповідати розмірам пледу. Наприклад, для пледа 1,5 х 2,3 м знадобиться 345 квадратів розміром 10 х 10 см.
 5. При розкрої з кожного боку квадрата зробити відступ 0,5-1 см. Він необхідний для рядка. Якщо його не зробити, квадрати, як і сама ковдра, за розміром стануть меншими, ніж задумувалося спочатку.
 6. Розкроїти бек: вирізати з однотонної тканини, у нашому випадку коричневою або лавандовою, прямокутник 1,5 х 2,3 м.
 7. Зробити припуски на шов із кожного боку по 1,5-2 див.
 8. На аркуші зошита в клітинку створити ескіз майбутнього пледа. Можна використовувати кольорові олівці для зрозумілішої візуалізації дизайну.

клаптики для ковдри

Процес створення ковдри

Після розробки дизайну, підбору матеріалів та інструментів розрахунку тканини можна приступати до пошиття. Для новачків підійде найпростіша техніка – з'єднання однакових квадратів у полотно. Процес створення ковдри виглядає так: крою, клаптикове шиття, складання.

Крійка

Як уже говорилося, клаптикове покривало складається з трьох частин: лицьової зі шматочків тканини, внутрішнього наповнювача та бека – зворотного боку. Усі вони викроюються відповідно до розмірів пледу. Процес крою виглядає так:

 1. Наслідуючи схему, вирізати потрібну кількість квадратів, зробивши з усіх боків припуски на шви.
 2. Викроїти бек, зробити припуски на шви з кожної сторони.
 3. Вирізати наповнювач за розміром ковдри.

як пошити дитячу ковдру

Шматкове шиття

Після того, як усі частини викроєні, можна приступати до їх збирання. З клаптиковим шиттям з однакових квадратів впорається навіть новачок. Потрібно просто вміти робити рівний рядок на швейній машині.

Покрокова інструкція пошиття:

 1. Нарізані клапті ретельно пропрасувати.
 2. Змітати потрібну кількість квадратів з боків, щоб вийшла смуга.
 3. Квадрати при цьому прикладаються один до одного віч-на-віч, змітуються з виворітного боку.
 4. Зшити на машинці квадрати, розгладити шви з вивороту.

  Важливо! Шви прогладжуються «на праску»: носиком праски в різні боки. Якщо використовуються квадрати з тканини різної щільності, то шов загладжується у бік щільнішої тканини.

 5. Потім смуги зшити один з одним, щоб вийшло цільне полотно.
 6. Тепер скласти усі частини майбутнього покривала як листковий пиріг. Перший шар – наповнювач. Другий – пошите з клаптів покривало. Воно кладеться на наповнювач лицьовою частиною догори. Третій шар – бек, який кладеться лицьовою стороною на стопку зі клаптевого полотна та наповнювача. Виходить, що клаптева частина і бек складаються віч-на-віч.
 7. Після того, як «шаровка» складена, робиться рядок по всьому периметру ковдри. Вгорі або збоку залишається дірочка, через яку ковдру можна буде вивернути.
 8. Вивернути ковдру. Підкладковий матеріал повинен залишитися всередині «шарованого пирога». Зверху – лицьова частина і однотонна зворотна сторона покривала.
 9. Акуратно закласти голкою та ниткою отвір, через який виверталося покривало.

Порада! Якщо немає впевненості, чи правильно складена «шарка», можна спочатку змітати усі шари та вивернути. Потім, якщо все гаразд, знову вивернути виріб на виворітний бік і прострочити шви на машинці.

Щоб підкладковий матеріал не збивався на один бік, потрібно простібати ковдру. Для цього покривала робиться рядок на машині. Шов повинен прокладатися у шви, що з'єднують квадрати.

процес пошиття ковдри

Особливості декору

Печворк має багато різних технік. Англійська техніка – найпопулярніша. Для неї характерна лаконічність та строга геометрія.

клаптева техніка в англійському стилі

гарна ковдра

ковдру в англійському стилі

ковдру

Crazy-Печворк – це, навпаки, клаптикове шиття без рамок і правил.

малюнок троянди в стилі крейзі-печворк

стиль крейзі-печворк

ковдру в стилі крейзі

ковдру в стилі крейзі печворк

Східна технологія передбачає поєднання суворих форм та плавних ліній, вільних візерунків та класичної геометрії.

красива ковдра в східному стилі

ковдра клаптева у східному стилі

Східна ковдра

Ковдра

Японська техніка – це мистецтво, з допомогою якого створюються клаптеві картини. Освоївши прості класичні техніки, можна приступати до більш складних та фантазійних варіантів пэчворка.

ковдру в японському стилі

японська ковдра

японська ковдра

ковдру

Як можна використовувати ковдру з клаптиків

За допомогою клаптевої техніки легко змінити інтер'єр будь-якої кімнати. З клаптів можна зробити ексклюзивні предмети декору:

 • подушки;
 • оббивку меблів;
 • покривала;
 • штори;
 • скатертини;
 • пуфи.

пуфи в клаптевій техніці

скатертина в клаптевій техніці

серветка в клаптевій техніці

подушка в клаптевій техніці

Ковдра у техніці пэчворк добре гармонує з різними стилями інтер'єру. Найкраще вироби з клаптів вписуються в такі стилі як: прованс, кантрі, скандинавський.

Відео: як пошити ковдру?

50 красивих ідей для шиття в клаптевій техніці

гарна ковдра

дитяча тепла ковдра з клаптів

тепла ковдра з клаптів

покривало печворк

ковдру печворк

покривало Ромашкове поле

покривало Хвиля

стиль печворк

оригінальні подушки

дитячий набір Якір

оформлення покривала в клаптевій техніці

м'яка ковдра

секрети шиття ковдри

Осінній дизайн постільного набору

ковдру Жовті трикутники

правила шиття в клаптевій техніці

покривало в англійському стилі

східне покривало

цікавий дизайн ковдри

покривало-ковдру

жовто-жовтогаряче покривало

дитячий плед

подушка з клаптів

варіант дизайну ковдри

дизайн ковдри з клаптів

бузкові покривало та подушка

як пошити подушку в клаптевій техніці

покривало Дерево

покривало Квіти

ковдру Шматок

покривало Осінь

дитячий набір у клаптиковій техніці

як пошити покривало

як пошити ковдру

об'ємна клаптева техніка

ніжний набір у клаптевій техніці

картина з клаптів

ковдру в клаптевій техніці шиття

ковдру Мозаїка

покривало з клаптів

набір Троянди

клаптева техніка шиття

набір у клаптевій техніці

клаптикове покривало своїми руками

шиєм ковдру з клаптиків

як пошити ковдру

плед для дивану

незвичайне покривало

Ковдра осіння

ковдру Рожеві квадрати

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар