Як пошити фартух на останній дзвінок

Шкільний фартух – оригінальний предмет одягу, чудове доповнення образу до випускного або на останній дзвінок після навчання. Багато хто вважає: учнівська форма періоду СРСР стала застарілою, але останнім часом на урочисту шкільну церемонію дівчинки вважають за краще одягатися саме у сукні красивого коричневого кольору з білим фартушком.

Варто розібратися, як пошити фартух на останній дзвінок: важливо виявити нюанси, з якими, цілком можливо, зіткнеться швачка-початківець.

Різновиди моделей

Виглядає представлена форма незвичайно: урочисто і урочисто. Але саме від того, яка обрана модель учнівського фартуха, залежить образ загалом.

Відрізняється подібний різновид гардеробу школярки тканиною, фасоном.

Моделі фартуха бувають різними:

 • з воланами (рюшиками) чи простого, нехитрого крою;
 • із зав'язуванням ззаду прямо, навхрест або з використанням шнурівки;
 • з бретельками різної товщини.

шкільний фартух

як зав'язати шкільний фартух

види шкільних фартухів

ажурний фартух

фартух для школи з гіпюру

гарний шкільний фартух

фартух із хб-тканини

бант на шкільному фартуху

Перший варіант можна назвати комбінованим. Тут можуть поєднуватися звичайний бавовняний матеріал, стрічки, рюші і таке інше.

Як своїми руками пошити фартух на останній дзвінок

Пошиття шкільного фартуха на останній дзвінок випереджає підбір викрійки. До вибору слід поставитись відповідально: він має бути оптимальним. Дівчина підбирає фасон; важливо зіставити його властивості з особливостями постаті.

Зняття мірок

Перед виконанням викрійки для фартуха з учениці слід зняти мірки. В даному випадку необхідно зробити все правильно:

 1. Знімають виміри з моделі, одягненої в учнівську форму (передбачається, що саме поверх цієї сукні і одягатиметься фартух).
 2. Записують зростання – такий показник необхідний для розрахунку довжини самого фартуха та його грудної частини. Фартух належить бути вище форми на три – шість сантиметрів.
 3. Фіксують обсяг талії. Цей показник впливає те що, як робити довжину пояса. Слід також врахувати, чи передбачається застібати поясок на ґудзик або він буде зав'язуватися. При виборі останнього варіанта довжину роблять більше (приблизно на тридцять – сорок сантиметрів; їх додають до отриманих параметрів). Якщо задіюється гудзик, додають лише 3 – 4 см. Оптимальною вважається ширина пояса – три – чотири сантиметри.
 4. А за обсягом стегон розраховують ширину фартуха внизу. Такі властивості між собою рівні.
  По верху ширина виробу дорівнює напівзаміру талії і плюс ще чотири – п'ять сантиметрів на складки.

зняття мірок

Підбір інструментів

Перш ніж розпочинати роботу, слід підготувати інструменти. Це:

 • сантиметр;
 • нитки (безпосередньо для пошиття виробу, а також для намітки – останні мають бути контрастними відтінками);
 • ножиці;
 • шпильки для кріплення викрійки до матеріалу;
 • машинка, за допомогою якої виконується пошиття фартуха.

інструменти для пошиття

І, звичайно, знадобиться сам матеріал, з якого шитиметься фартух на останній дзвінок.

Вибір матеріалу

Випускницям дуже подобається одягати на торжество останнього дзвінка мереживні учнівські фартухи, які мають дуже привабливий, жіночний зовнішній вигляд. Нерідко ця модель прикрашена воланами та рюшами.

ажурний фартух для дівчини

Вибрати можна і бавовняний виріб. Нехай такий фартух і виглядає простіше за інших, однак, пошити його нескладно. Матеріал «слухняний», сам виріб служитиме довго: йому не потрібні якісь особливі умови під час прання, інший особливий догляд.

фартух з бавовни

Атласний фартух – ще один варіант, що доповнює шкільне плаття при зборах на останній дзвінок. Варто визнати, що ця тканина примхлива, тому потрібно постаратися: тоді пошиття виробу пройде з успіхом.

атласний фартух

Підсумок роботи буде більш ніж вдалий, адже матеріал переливається та струмує. Це повністю святковий варіант, тому він ідеальний для останнього дзвінка.

тканина для фартуха до школи

Можна також знайти гідні форми як пошити шкільний фартух з гіпюру. Ця тканина у пошивальних роботах (як і в крою) також складна. Тому зазвичай швачки-новачки при пошиття фартуха для школи її не використовують. Гіпюр зазвичай задіюється як доповнення до виробу, який вже пошитий.

фартух на випускний з гіпюру

Форма

Поетапна схема для пошиття фартуха на останній дзвінок може бути ускладненою або простою. Вибір потрібної роблять, виходячи з навичок майстрині, а також моделі виробу, що сподобалася. Шити фартух простою викройкою легко, але фартухи з «родзинкою» вже будуть зі своїми особливостями.

Як правило, форма для такого виробу складається з:

 • низу та верху (по одній деталі);
 • пояси (дві деталі);
 • лямок (буде чотири деталі);
 • крил (два елементи).

Варіантів викрійок є кілька. Можна вибрати:

 • звичайні форми новачка у швейній справі;
 • модель з кишенькою;
 • з рюшиками та перехрестем ззаду.

Зверніть увагу! У форму також можуть бути включені розміри, які називають стандартними. Але все одно у кожному конкретному випадку необхідно пам'ятати про особливості постаті.

Для розрахунку належної довжини лямок сантиметр прикладають до талії попереду через плече, потім ззаду. Приблизно чотири сантиметри зазвичай приділяється ширині.

Нагрудник роблять дещо звуженим до низу. Висота його трохи більше п'яти – шести сантиметрів лінії обсягу грудей, а ширина дорівнює відстані між виступаючими ділянками на останній.

форма шкільного фартуха

Пошиття фартуха

Поетапно шкільний фартух шиється так само, як і інші вироби.

Спочатку планують свої події, продумують малюнок, працюють над формою.

Технологія пошиття:

 1. Спочатку зшивають основу фартуха – білу спідничку та його передню частину.
 2. Потім по виробу кріплять поясок.
 3. Фіналом стає доповнення пояса воланами, іншими елементами, що декорують. Кріпиться ґудзичок, готується нею необхідний отвір.

правила пошиття фартуха

Викрійка верхніх деталей фартуха

Розуміти, яким чином роблять форму верхніх елементів виробу, або як її зшивати з нижнім елементом, необов'язково. Можна «озброїтися» готовою схемою, проставити власні показники вимірювання, а далі – вирізати необхідні деталі. В ідеалі – скористатися викройкою старого фартушка (якщо, звичайно, така є). Потрібно розкроїти його, потім описати.

Стандартна схема робіт з розкривання фартуха надається: https://www.youtube.com/watch?v=uYnuOCp4cjA

як викроїти фартух для школи

З'єднання верхньої та нижньої частин

Такий вид роботи не можна назвати складним. Потрібно виконати зі зворотного боку тканин подвійний рядок на швейній машинці. З'єднання роблять також по поясній частині, але ця операція складніша.

Створення пояса

Пояс – остання заготівля майбутнього виробу, змайструвати яку дуже просто.
Роблять форму, матеріал складають у 2 рази. Далі прошивають вручну або за допомогою машинки для шиття і простягають виріб з виворітного боку. Готовий пояс вставляють у петельки. Зав'язувати його можна як звичним всім способом, так і втілити нетривіальну ідею зробити зав'язку у формі банта.

Важливо! Перш ніж приставляти пояс до готового фартуха, слід пропрасувати перший праскою.

Особливості декору

За бажання безпосередньо пояс можна доповнити бісером або цікавою фурнітурою. Деякі рукоділки часто вдаються до вишивки.

Додаткова інформація! Особливого шарму додадуть фартух, зшитий до останнього шкільного дзвінка, оборки.

дизайн фартуха

бант на фартуху

ідеї для пошиття фартухів до школи

варіант фартуха для випускного балу

фартух з ажурної тканини

гарний фартух випускниці

гарна випускниця у фартуху

фартух для випускниці

Як правильно носити фартух

Вибираючи вбрання до останнього дзвінка у навчальному закладі, багато випускниць бажають постати на урочистості в учнівській формі, яку носили в далекі радянські часи: темно-коричневу сукню та білий фартух поверху.

коричнева форма

Тенденція вбиратися саме таким чином перетворилася на своєрідний тренд. Але безпосередньо від моделі учнівського фартуха залежить, яким чином буде загалом. Цей виріб надає завершеності образу, здатне приховати ті чи інші вади постаті. Учениця виглядає в ньому охайно і за нинішніх часів, саме в такій формі (загалом) навіть стильно.

В цілому, виготовити такий виріб, як учнівський фартух нескладно, якщо правильно зняти мірки, викроїти і виконати шиття приготування. Також не є складністю пошивальна робота, якщо орієнтуватися на схему. Успіх буде досягнутий при дуже акуратному поводженні з тканиною.

Відео: як пошити шкільний фартух?

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар