Як поміняти ущільнювач на холодильнику

Особливе місце серед несправностей холодильника приділяється намерзанню «шуби» всередині нього. Однією з найчастіших причин утворення льоду є негерметичне прилягання дверцят. Причому від цього однаково не застраховані старі (радянські) моделі та сучасні зразки.

холодильник на кухні

Стрічка ущільнювача, розташована по периметру дверцят, з часом усихає і стирається. Це звичайне явище, що відбувається в результаті тривалого терміну експлуатації побутової техніки.

ремонт холодильника

Заміна ущільнювача у холодильнику – єдиний спосіб усунути проблему. Причому для цього зовсім не обов'язково викликати фахівців, а зробити самостійно.

гумка на дверцятах холодильника

Як визначити, що у холодильнику проблеми з ущільнювачем

Холодильник часто включається і вимикається, на внутрішніх поверхнях утворюється конденсат, сніговий наріст, продукти стали псуватися швидше – це перші «дзвіночки» про те, що настав час бити на сполох. Спочатку треба оглянути на гумову прокладку, встановлену з внутрішньої сторони дверцят.

гумка на дверцятах холодильника порвалася

Перш ніж думати, як поміняти гумку на холодильнику, потрібно зрозуміти справжню причину сніжного чи крижаного наросту. Для цього доцільно здійснити візуальний огляд техніки. Трапляється, що надмірне потрапляння теплого повітря в установку з кухні пов'язане з побутовими факторами:

 • Розбовталися елементи кріплення
 • Просідання дверцят через перевантаження полиць, розташованих на них
 • Апарат встановлений на нерівну поверхню, наприклад, на килим із довгим ворсом
 • Щільному закриванню перешкоджає сторонній предмет: ручка від каструлі чи сковороди, не до кінця засунута секція для зберігання овочів.

холодильник не закривається щільно

Якщо після огляду виявити несправність не вдалося, потрібно протестувати дверцята на щільність прилягання. За правилами під час закриття вона ніби присмоктується до корпусу.

дверцята холодильника

Зробити це можна у домашніх умовах. Знадобиться тонкий паперовий лист. Його необхідно розташувати між агрегатом та його дверцятами. Папір не повинен легко витягуватися, якщо потягнути за його край, так само, як і переміщатися вгору/вниз. Лист вільно рухається, настав час братися за інструмент і приступати до ремонту.

перевірка гумки холодильника

Ще один ефективний спосіб знайти зазор – використовувати ліхтарик. За наявності щілини/щілин буде видно просвіт між ущільнювачем та корпусом.

ВАЖЛИВО! Нещільно прилеглі холодильні дверцята можуть стати причиною серйозних проблем у роботі техніки і навіть її поломки.

дверцята холодильника

Як самостійно поміняти ущільнювальну гумку на холодильнику

Як поміняти або реставрувати ущільнювач на холодильнику самостійно – питання, яке хвилює багатьох господарів. Виявляється, обійтися власними силами цілком можливо. Достатньо мати елементарні навички з ремонту і мати необхідний інвентар.

заміна гумки в холодильнику

Спочатку можна спробувати реанімувати прокладку, якщо відсоток зносу не дуже високий. Про його ступінь можна судити на вигляд (числу потертостей, тріщин). Для цього знадобиться дотримуватися таких рекомендацій:

 • Зняти ущільнювач та замочити його в ємності з гарячою водою. Висока температура допоможе відновити його первинну форму
 • Якщо площа деформації невелика, достатньо прогріти потрібну ділянку будівельним феном
 • Дрібні тріщини легко прибрати за допомогою силіконового герметика
 • З фрагментами, що відійшли від корпусу, легко впорається стійкий до холоду клей «Момент».

Якщо відремонтувати не вдалося, зіпсований ущільнювач краще замінити на новий.

гумка для холодильника

ВАЖЛИВО! Під час вибору еластичної стрічки обов'язково звертати увагу на виробника. Різні бренди виготовляють власні запасні деталі. При неможливості знайти оригінал підбирається аналог торгової марки.

Якщо знехтувати правилом вибору стрічки ущільнювача за найменуванням виробника техніки, змінювати її марно, т.к. вона навряд чи підійде. Адже завдання варто поставити потрібну деталь замість непридатної, тим самим ліквідувати зазори між дверцятами та корпусом.

ущільнювач на дверцятах холодильника

Підготовка необхідних матеріалів та інструментів

Насамперед потрібно відключити електроживлення побутової техніки та почекати деякий час (близько 20 хвилин). Для зручності роботи дверцята можна зняти з петель та розмістити на підлозі. Але це необов'язково. Попередньо звільняють простір агрегату від продуктів та кухонного начиння.

порожній холодильник

Далі слід підготувати інструмент: викрутки, шпатель, шуруповерт, клей, шурупи, ємність під воду, чисту м'яку тканину, розчинник (соду, оцтовий розчин), мило, фен і, звичайно, сам ущільнювач.

ущільнювач для холодильника

Як зняти гумку з холодильника (в т.ч. радянського)

Наступний етап – демонтаж. Виробляти його можна кількома способами в залежності від способу кріплення стрічки:

 • Відкрутити шурупи та зняти деталь
 • Підчепити акуратно з краю негострим предметом, наприклад, викруткою. Поглибити її всередину паза і, проводячи інструментом по периметру, зняти гуму, відтягуючи вгору
 • Відокремити від поверхні за допомогою тупого шпателя. Цей варіант є трудомістким, т.к. Дуже важливо одночасно не пошкодити корпус і не залишити навіть дрібній частині стрічки, що відслужила термін.

заміна ущільнювача

ВАЖЛИВО! Діяти потрібно вкрай акуратно, з максимальною обережністю, без зусиль, щоб не пошкодити поверхню холодильника.

Далі потрібно провести дезінфекцію. З знежиренням та очищенням поверхні від бруду відмінно впорається мильний або содовий розчин. При сильних забрудненнях допоможе розчинник чи суміш оцту з водою. Після очищення поверхня обов'язково має повністю просохнути.

чисті дверцята холодильника

Як поставити гумку ущільнювача на холодильник

Як самостійно поставити гуму ущільнювача на холодильник – на перший погляд може здатися складним завданням. Насправді, все дуже просто. Головне, виявити терпіння та акуратність.

встановлення ущільнювача на дверцятах

ВАЖЛИВО! Монтаж нового ущільнювача проводиться тим самим способом кріплення, що зіпсованої стрічки.

Заміна гумки на двері холодильника (монтаж) складається з наступної послідовності дій:

 • Спосіб “В паз”. Стрічка щільно вставляється у пази. Рекомендується зробити додаткову фіксацію шурупами або клеєм
 • Спосіб “На клей”. Передбачається, що еластична гумка клеїться до внутрішньої частини дверцят. Обов'язкова умова – її потрібно добре притиснути до поверхні для кращого зчеплення
 • Спосіб «На саморізи». Необхідно встановити нову прокладку на основу та прикрутити за допомогою шурупів. При необхідності, якщо отвори розбовталися, використовують кріплення більшого діаметра. Ця хитрість допоможе забезпечити їхню найкращу посадку, а, отже, прилягання ущільнювальної стрічки. Це стосується здебільшого старих (радянських) моделей.

встановлення ущільнювача на дверцята холодильника

До застарілих зразків буває складно знайти відповідний варіант ущільнювача. У цьому випадку допоможе припасування стрічки за потрібними параметрами. Зайві елементи відрізають канцелярським ножем, а стики склеюють. Цей спосіб рекомендують використовувати лише в крайніх випадках, коли немає можливості підібрати потрібний тип.

ущільнювач для холодильників

ВАЖЛИВО! Після процедури заміни ущільнювача обов'язково перевірити щільність прилягання. Для цього знову знадобиться паперовий лист. Якщо папір неможливо переміщати вгору-вниз або витягти, значить заміну здійснено правильно.

Як часто потрібно міняти (поради з експлуатації холодильника)

Частота заміни ущільнювача залежить від експлуатації холодильника. Чим дбайливіше ставиться до нього, тим рідше доведеться змінювати еластичну гумку.

ущільнювач для дверцят холодильника

Насправді більшість проблем пов'язані не так з технічним зносом запасних частин, скільки з недотриманням правил використання побутової техніки.

дверцята морозильної камери

 • Сильно не ляскати дверцятами
 • Відкривати її лише за ручку, а не підчіплювати пальцями гумку та тягнути на себе
 • Регулярно очищати ущільнювач та інші поверхні від бруду та жиру, проводити візуальний огляд наявності пошкоджень. Робиться це приблизно один раз на місяць
 • Обмежити доступ теплого повітря із кімнати всередину. Іншими словами, не тримати дверцята довго відчиненими.

холодильник

відкрити холодильник

протерти холодильник

холодильник на кухні

Дотримання цих простих правил – запорука довговічності та безперебійної роботи холодильника. Якщо все ж таки помічено який-небудь дефект на ущільнювачі, потрібно негайно провести діагностику та усунути проблему. Це дозволить не допустити у майбутньому вихід з ладу дорожчих деталей агрегату.

дверцята холодильника з ручкою

Заміна ущільнювача в холодильнику

WowCracy
Додати коментар