Як погладити шкіряну куртку в домашніх умовах

Людина використовує шкіру як одяг з давніх-давен, практично, з тих пір, як перестав бути мавпою. Минали роки, людина розвивалася, модернізувався і шкіряний одяг. Вона стає більш якісною, довговічною та вироблялася у великих кількостях.

шкіра куртка

Виникла потреба у зберіганні шкіряного гардеробу, правильного догляду за ним. Як би акуратно не зберігалися наші куртки, від одного сезону шкарпетки до іншого минає достатньо часу, щоб на них з'явилися складки, загубилася форма, утворилися заломи.

прасування куртки

Як розгладити шкіряну куртку, щоб з'явитися в новому сезоні у всій красі?

Чи можна розгладити м'яту шкіряну куртку

З приходом теплих днів ми поспішаємо звільнитися від набридлих за довгу зиму светрів, курток, черевиків. Все це господарство швиденько розпихається по шафах і забувається до наступу наступних холодів.

правильний догляд

Восени, згадавши шкіряну курточку, дістаємо її з полиці і з жахом виявляємо, що вона, за час лежання в шафі, втратила презентабельний вигляд. Як розгладити шкіру? Самий щадний спосіб – дати шкірі розгладиться під власною вагою. Для цього, накидаємо куртку на плічка і вертикально підвішуємо, таким чином, щоб вона не стикалася з іншими речами.

Куртка може розгладитись

Через кілька днів такого висіння поверхня шкіри під дією своєї тяжкості розгладиться, і курточка поверне свій колишній вигляд. Визначальним у цій ситуації є фактор часу, якщо куртка вам потрібна тут і зараз, такий метод вам явно не підійде.

Головне, що шкіряний гардероб можна розгладити від складок та заломів і способи для цього теж є, наприклад, такі:

 • холодне розгладжування;
 • розгладжування за допомогою пари;
 • традиційний, із застосуванням праски;
 • з використанням зволожуючих засобів.

розгладжування курток

Як підготуватися до процедури

Перед тим, як погладити шкіряну куртку, необхідно звернути увагу на деякі хитрощі, щоб досягти бажаного результату і не зіпсувати річ. Оскільки вироби зі шкіри досить жорсткі та громіздкі, то й погладити їх буде складніше, ніж плащ болоневого.

Розгладити шкіряну куртку

З цього приводу існує досить багато рекомендацій, але завжди залишається небезпека отримати на поверхні замість складок тріщини або потертості. Ось кілька порад, які допоможуть впоратися із завданням:

 • струсніть куртку і розкладіть її на рівній поверхні, не забуваємо ретельно розправляти всі деталі виробу;
 • розпиліть над поверхнею шкіри невелику кількість води, зволожуючи місця складок і застрягань, тим самим зробивши їх податливішими для розгладження;
 • зверніть увагу щоб шкіра на куртці прийняла кімнатну температуру, щоб уникнути утворення конденсату при прасуванні;
 • перед початком розгладження, розвісьте куртку на плічках і дайте можливість шкірі відвисатися;
 • розгладжуйте виріб з урахуванням особливостей крою та рухайтеся, акуратно, вздовж лекал, щоб не зіпсувати його форму.

погладити шкіряну куртку

Методи прасування

Про те, як відгладити шкіряну куртку в домашніх умовах, написані цілі томи практично наукових праць. Проте завжди знайдуться деякі подробиці, про які варто нагадати зайвий раз, повторення – мати вчення. Так ось, про методи відгладжування шкіряних курток. В інтернеті ви знайдете і ТОП-5, і 9, і безліч описів.

способи прасування

Щоб не заплутатися в цьому різноманітті, розглянемо, по суті питання, найпопулярніші та найефективніші способи:

 1. Як правильно відпрасувати шкіряну річ.
 2. Застосування пара.
 3. Розгладжування із застосуванням преса.
 4. Використання холодної води.
 5. Зволоження оліями.
 6. Метод розвішування.

праскою

Чи можна прасувати шкіряну куртку праскою? Праска для прасування – інструмент традиційний, але у випадку зі шкіряними виробами справа дещо складніша.

розгладити шкіру

Щоб уникнути небезпеки їх зіпсувати, насамперед слід знати, що прасувати можна тільки куртки з гладких видів шкіри та діяти за таким планом:

 1. Відключаємо на прасці відпарювач та виставляємо температуру на мінімум.
 2. Виставляємо прасувальну дошку та розкладаємо на ній курточку лицьовою стороною вгору.
 3. Беремо пакувальний папір або, краще, клапоть тканини з гладкою текстурою через нього починаємо гладити.
 4. Розгладжуємо виріб окремими ділянками, рухаючись повільно, без натискання на праску.
 5. Оглядаємо оброблену ділянку, даємо йому охолонути і переходимо до наступного.

Відпарювання

Метод розгладження шкіри пором менш ризикований, ніж із застосуванням праски. Тут немає безпосереднього контакту між підошвою праски та поверхнею виробу.

відпарювати шкіру

Відпарювання проводиться наступним чином:

 1. Розвішуємо куртку на плічках і розміщуємо так, щоб був вільний доступ з усіх боків, а гаряча пара не потрапляла на предмети інтер'єру.
 2. З відстані 15-20 см від поверхні курточки починаємо обробку парою, рухаючись вертикально вздовж виробу.
 3. Пропарювання проводимо ділянками. Обробляємо один, чекаємо, коли висохне, переходимо до іншого.

Де взяти пару? Цю проблему вирішуємо за допомогою праски. Усі моделі нового покоління оснащені функцією відпарювання. У цьому випадку потрібно дотримуватися однієї умови – максимальна обережність.

Різна шкіра

Не торкатися праскою поверхні шкіри, а також уникати потрапляння гарячих крапель, щоб її не зіпсувати. Виключити ці ризики можна. Якщо використовувати побутовий отпариватель, він генерує потужний потік пари і дуже зручний обробки дрібних деталей (манжети, комір, клапани кишень). При роботі з відпарювачем його потужність потрібно збільшувати поступово.

Прес

Дуже ефективний для розгладження шкіряних курток, особливо для видалення сильних складок або заломів, прасування побутової прес. Достатньо короткочасної обробки таким пристроєм і проблема буде вирішена.

прес шкіри

Дія такого преса можна симпровізувати підручними засобами:

 1. Куртку зі шкіри розкладаємо на дошці для прасування або на столі, головне, щоб була рівна і тверда поверхня.
 2. Ретельно розрівнюємо руками, намагаючись не сильно розтягувати шкіряну поверхню.
 3. Місце залому накриваємо тканинною серветкою будь-яким важким предметом, наприклад баклажка з водою, старі, товсті довідники.
 4. Залишаємо куртку під пресом на 10-12 годин, після закінчення яких, даємо їй добре відвисатися на вішалці.

Вода

Очистити поверхню шкіряної куртки від легкої пом'ятості можна холодною водою. Для цього нам знадобиться дистильована вода, вішала розпилювач. Плічка підійдуть за розміром куртки або трохи менше, щоб не зіпсувати форму виробу. Процедуру краще проводити у ванній кімнаті, щоб водою не забризкати меблі.

заломи зі шкіряної куртки

Порядок дій, наступний:

 1. Накидаємо куртку на плічка і підвішуємо на мотузці для білизни.
 2. Рясно розпорошуємо над поверхнею воду з пульверизатора.
 3. Залишаємо курточку висіти у ванній на 8-10 годин. Попередньо подбаємо, щоб не було протягу та різких стрибків температури повітря.
 4. Після закінчення зазначеного часу куртка поверне свій колишній вигляд.

Використання олії

Ще один дієвий, але не дуже швидкий спосіб згладжувати складки на шкіряній поверхні – зволожити її. Для цього використовують, як спеціальні зволожувачі, так і домашні засоби, наприклад, горіхове або рицинова олія, вазелін.

Масло

Що потрібно робити:

 1. Розташовуємося з курткою на рівній поверхні, на якій розпрямлятимемо вручну складки та заломи.
 2. Змочуємо в горіховому маслі шматок м'якої, безворсової тканини і змащуємо всі проблемні місця на шкірі.
 3. Після того як масло вбереться в поверхню, підвішуємо курточку в приміщенні, що добре провітрюється, виключивши попадання на неї прямих сонячних променів і проводимо природне сушіння.

Переваги горіхової олії у відсутності її на структуру шкіри, після нього залишаються плями.

шкіра гладити

Розвішування

Немає бажання возитися з праскою та відпарювачем, у вас немає преса або важких довідників, а рицинова олія закінчилася, тоді просто розвісьте куртку на вішалку. Такий спосіб вирівнювання складок на шкірі займе кілька днів.

куртки на плічка

Якщо ви нікуди не поспішайте, візьміть вішалку, яка відповідає розміру вашої курточки, щоб не витяглися плечі, розвішіть на ній одяг і відправте в шафу. Шкіра повинна відвисатися у вільному положенні, тому їй не повинна заважати інший одяг. Через 2-3 дні, а якщо товщина шкіри велика, то через п'ять, курточку можна буде одягати.

Засоби для зволоження шкіри

Верхній одяг зі шкіри якісного вироблення, не найдешевший, тому зрозуміло бажання, як можна на довше продовжити термін носіння такої куртки. Одним з основних методів догляду за шкіряними виробами є зволоження.

Шкіра

Для цього краще використовувати спеціальні косметичні засоби. Придбавати такі кошти потрібно з розрахунку не зашкодити. Якісні засоби для зволоження виробляють із натуральної сировини. До складу такої косметики для одягу незмінно входять природні компоненти:

 • жири тваринного чи рослинного походження;
 • віск бджолиний;
 • смоли натуральні;
 • касторове масло.

вазелін

масло

Горіхова олія

олії

Обов'язково слід звернути увагу, щоб у складі не було силікону, який закупорює пори на шкірі та абразивних елементів, що дряпають поверхню. Перед використанням засобу уважно вивчіть інструкцію та дотримуйтесь встановлених рекомендацій. Зазвичай зволожувач рівно розподіляється поверхнею куртки і залишається до повного вбирання.

Як прибрати заломи

Для ефективного розгладження грубих заломів на куртці зі шкіри можна скористатися вазеліном. Спочатку місце такої складки обробляють пом'якшувальним засобом, у разі вазеліном.

Попередньо одяг потрібно очистити від забруднень, щоб не утворилися плями, що важко виводяться. Змастіть вазеліном ватний тампон і нанесіть на зал. Через деякий час мастило проникне в пори на шкірі, тим самим розм'якшивши її структуру і випрямлятиме складку.

розгладжувати одяг

Після кількох повторень процедури залом розгладиться. Кількість повторних обробок залежить від рівня сухості шкіри.

Що робити, якщо куртка з ненатуральної шкіри

Вироби зі штучної шкіри не рекомендується піддавати термічній обробці. Є кілька способів усунути пом'ятість куртки зі шкірозамінника або екошкіри.

Чи не шкіряні вироби

Розглянемо по порядку, за ступенем складності:

 1. Розвісити на плічках і чекати розгладжування під вагою власної ваги. Зазвичай, сильно пом'ятися можуть рукави. Для вирівнювання в них вставляють валик зі згорнутого рушника.
 2. Використовувати вологу обробку. Вивернути куртку навиворіт, за допомогою розпилювача зволожити підкладку, так щоб вода вбиралася, але не стікала. Назад вивернути і повісити в кімнаті для просушування.
 3. Праску застосовуємо у крайньому випадку, за наявності ярлика, що вказує на можливість термообробки. Щоб уникнути розшаровування матеріалу, гладити куртку слід з боку підкладки без натиску при відключеній функції відпарювання в режимі мінімального нагріву. Після прогладжування, виріб вивертають на обличчя, вивішують на плічках і до остаточного остигання матеріалу, руками розправляють складки та зминання.

Профілактика складок

Ходити в пом'ятій шкіряній куртці не зручно, розгладжувати клопітно і довго. Що робити – правильно зберігати. Щоб на виробі зі шкіри не з'являлися заломи і складки його потрібно зберігати в розправленому стані, бажано у висячому положенні на спеціальних плічках. Одяг, що знаходиться в шафі поруч, повинен розташовуватися так, щоб не тиснути на куртку, змінюючи її.

Доглядайте шкіру

Ніколи не вішайте куртку з натуральної чи штучної шкіри на гачок, навіть якщо зняли її не довго. Використовуйте для цього плічка, а якщо їх немає під рукою, то стілець з похилим спинкою. Якщо шкіряний одяг перестав відповідати вашому розміру, краще відмовитися від його носіння, оскільки він незабаром витягнеться або обвисне, втративши форму в проблемному місці.

Як доглядати за шкіряними виробами

Щоб збільшити термін використання верхнього одягу зі шкіри, зберігши при цьому його привабливий вигляд і якість, необхідний не простий догляд, а цілий комплекс заходів профілактичного характеру. До них належать процедури періодичного обслуговування або разові заходи щодо усунення конкретних проблем.

спеціальні креми

Коли говорять про якісну турботу про гардероб зі шкіри, мають на увазі такі заходи:

 • очищення від забруднень із використанням спеціальних косметичних засобів для одягу або за допомогою щітки;
 • для нейтралізації впливу зовнішніх факторів (сонце, дощ, сніг, бруд), шкіру обробляють просоченнями з водовідштовхуючим ефектом, полірують;
 • своєчасно виявлені дефекти усуваються або маскуються спеціальними складами та кремами, що дозволяє приховати механічні пошкодження, порушення цілісності та потертості.
 • відновлення забарвлення та надання свіжості зовнішньому вигляду досягається шляхом застосування барвних спреїв, рідкої шкіри.

шкіряних речей

Якщо слідувати викладеним рекомендаціям, забезпечити дбайливе використання, правильне зберігання та ретельний догляд за шкіряною курткою, вона прослужить вам не один сезон. Вразить оточуючих стильним виглядом та новизною.

Відео: як розгладити шкіряну куртку та прибрати заломи

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар