Як погладити речі без праски

Праска довгий час була предметом розкоші і вважалася символом достатку та благополуччя, а також передавалася у спадок. Сьогодні він є у кожному будинку та є одним із помічників сучасних господинь. Досить складно уявити наш божевільний ритм життя без таких невеликих, але важливих і зручних гаджетів. Однак за всієї ідеальності вони залежать від електрики. Тому зі зникненням виникають проблеми побутового характеру.

прасований одяг

Як погладити одяг без праски

Для відпочиваючих, відрядження і тих, у кого не виявилося під рукою даного приладу або відсутня електрика, існує безліч перевірених способів, як погладити речі без праски.

як погладити без праски

Розпечена лампа

Подібний метод слід використовувати з великою охайністю, щоб не зіпсувати тканину. Краще взяти велику лампу розжарювання, яку слід прогрівати не більше 5-10 хвилин, залежно від типу тканини. Після чого, акуратно викрутивши її з патрона, можна приступити до прасування. Деякі стверджують, що у такий спосіб можна погладити навіть таку делікатну річ як краватку. Для цього цілком достатньо пройтися кілька разів лампою, яка розправить тканину від складок.

лампа розжарювання

Нагрітий посуд

Один із найстаріших і найвідоміших способів прасування без праски – нагрітий посуд. Для цього використовують невеликі каструльки з нержавіючої сталі і навіть маленькі кружки для дрібних елементів одягу. У них наливають окропу і гладять білизну. Подібний спосіб підійде для того, щоб освіжити зовнішній вигляд краватки. Його слід розправити і обмотати навколо кружки з окропом.

металевий кухоль

Скалка для тіста

Даний метод підходить для білизни, майок та невеликих предметів гардеробу. Для початку потрібно трохи зволожити виріб і розмістити його між двома рушниками. Потім намотати їх на качалку і з силою розкрутити на рівній та твердій поверхні. Процедуру повторюють кілька разів.

качалка

Пар

Гаряча пара – найкраща альтернатива. Під впливом високих температур одяг розгладжується просто ідеально. Якщо прасувати річ праскою забороняється, краще використовувати безконтактний метод із застосуванням гарячої пари.

пар над каструлею

Для цього не обов'язково використовувати парогенератор і таких способів є кілька:

  1. Можна використовувати звичайний чайник чи електричний. Достатньо довести його до кипіння, потім відкрити кришку і повісити над парою виріб. Недолік цього способу – це вологий одяг і те, що чайник доведеться розігрівати кілька разів до кипіння.
  2. Душеву кабіну можна використовувати також для розгладження речей пором. Для цього слід розвісити речі на плічка і розмістити їх з одного боку кабінки, а струмінь гарячої води направити в протилежному напрямку. Цей спосіб дуже ефективний, оскільки пара розподіляється рівномірно, та її температура залишається постійної.
  3. Речі потрібно розвісити над ванною і набрати в неї дуже гарячу воду. Пара, що виходить від наповненої ванни, розм'якшить одяг і розправить складки на ньому. Через 20-30 хвилин речі повністю розгладяться, і їх залишиться лише підсушити.

пар від ванни

Рятівна волога

Добре розправити м'яті речі допоможе вологий махровий рушник. На ньому слід розкласти сорочку чи светр і через деякий час вони розгладяться самостійно.

Як один із найшвидших способів погладити футболку без праски – злегка намочити її вологими руками, а потім надіти на себе. Через 15-20 хвилин одяг підсохне, прийме контури фігури і при цьому не покриється неприємними складками.

футболка

Можна приготувати розчин, що складається з води, пом'якшувача та рідкого кондиціонера для білизни. Потім залити його в пульверизатор і рівномірним шаром обробити речі. У процесі висихання зникнуть усі складки.

Якщо нічого немає крім води під рукою, можна розгладити річ просто вологими долонями. Тільки спочатку слід вимити руки. Даний метод не дуже ефективний для сильно м'ятих тканин.

розгладити одяг руками

Прес

Виявляється, що ідеальні штани зі стрілками можна отримати легко та просто. Для цього необхідно їх злегка намочити, акуратно розкласти під матрацом свого ліжка і спокійно лягти спати. Прокинувшись уранці, отримують погладжені штани.

покласти штани під матрац

Дуже добре розгладжуються тканини під час натягу. Можна злегка намочити річ, а потім розрівняти її на поверхні столу або стільця і придавити її чимось важким та плоским. Цілком підійде вага власного тіла. Можна просто сісти на розкладену річ. Через 20-30 хвилин буде помітно результат.

як правильно гладити штани зі стрілками

Оцтовий розчин

Звичайна вода та оцет, змішані в рівних кількостях, допоможуть розправити пом'яті речі. Приготовлений розчин заливається в розпилювач і наноситься рівномірним шаром на розвішані або розкладені на рівній поверхні речі. Даний спосіб дозволить упорядкувати білизну, не використовуючи праску. Єдиний недолік – вологий ефект.

оцтовий розчин у розпилювачі

Власна вага

Щоб розгладити зім'ятий костюм, можна надіти його на себе, сісти на стілець, підклавши під себе фалди піджака. Через 20-30 хвилин речі розгладяться під тиском власної ваги. У такий спосіб можна також гладити футболки та джинси.

піджак

Парогенератор

Як розгладити сукню без праски? Парогенератор забезпечує 100% безпеку для всіх видів тканин, навіть найделікатніших. Тут використовуються технології, які дозволяють одночасно без зміни температурного режиму гладити штани, футболки та найтонший, ніжний шовк.

відпарювач та парогенератор

Парогенератори ідеально підходять для вертикального прасування, що дуже зручно при відпарюванні штор, тюлю, штанів, костюмів, пальто і навіть дуже делікатних речей з паєтками. Пара глибоко проникає в тканину і розгладжує навіть найглибші складки. Це найбільш легкий, швидкий, зручний та безпечний спосіб прасування білизни.

прасування відпарювачем

Праска для волосся

Цей спосіб не зовсім зручний для великих речей, але з окремими складками він добре впорається, особливо після зберігання речей у валізі. Прекрасно підійде для комірців, манжет та подола сукні. Тільки перед використанням його слід протерти від залишків лаку, інакше все опиниться на блузці, сорочці чи кофті.

праска для волосся

Як прасувати різні типи тканин

Перш ніж погладити якусь річ за допомогою праски, слід уважно ознайомитися із вказівками на бирці виробу – так можна вберегти його від псування.

піктограми прасування

Деякі тканини забороняється прасувати, щоб уникнути пошкодження. Для кожного типу тканини слід вибирати правильну температуру і по можливості краще прасувати речі праскою з виворітного боку. Ідеальний варіант сучасних прасок із функцією вертикального відпарювання. Вони дозволяють делікатно погладити будь-які речі, не знімаючи їх із вішалки.

праска відпарювач

Дуже важливо стежити за чистотою резервуара та заливати тільки чисту питну воду, щоб уникнути плям на тканині та поломки приладу.

залити воду у праску

Перевага пральних машин з функцією сушіння – це одержання не тільки чистої та сухої білизни, але й м'ятої. Для цього достатньо покласти в барабан разом із речами кілька кубиків льоду при включенні сушіння на 10-15 хвилин. Він випаровуватиметься і тим самим розгладжуватиме білизну.

пральна машина із сушінням

Чи можна прасувати праскою без води

Сучасні праски мають на увазі режими як з подачею пари, так і сухе прасування. Деяким тканинам протипоказаний режим зволоження або відпарювання: віскоза, окремі види шовку, шифон, капрон, нейлон. Більше щільні матеріали, особливо льон або бавовна, слід не досушувати і гладити злегка вологими.

прасування праскою

Більшість видів тканин рекомендують гладити із зволоженням. Однак чи можна прасувати зовсім мокрі речі праскою – слід розібратися.

Деякі види тканин, наприклад, шовкові та бавовняні при агресивному сушінні швидко витончуються і рвуться. Льон – щільний, його можна прасувати трохи вологим, ворсисті тканини також можуть бути недосушеними.

як гладити шовк

Якщо потрібно екстрено підсушити білизну, для цього краще використовувати фен, він і підсушить, і розгладить. Його можна використовувати для швидкого сушіння як щільних джинсів, так і шовкової блузи. Блузку краще повісити на плічка і направити на неї потік гарячого повітря. Абсолютно мокрий виріб висохне через 10-15 хвилин.

сушка одягу праскою

Щоб згладжені речі довше зберігали форму, їм потрібно дати охолонути і лише потім вішати в шафу.

Всі перераховані вище приклади показують, як швидко можна розгладити м'яті речі за форс-мажорних обставин, не маючи під рукою праски. При цьому можна обійтися підручними засобами.

прасовані речі

Деякі люди не люблять гладити. У такому разі просто слід купувати речі із сучасних тканин, які складаються не тільки з натуральних, але й синтетичних волокон. Вони не мнуться навіть після прання або тривалого перебування у валізі. Після пральної машини їх достатньо розвісити на плічка.

Щоб прасування не перетворилося на стресову ситуацію зі зіпсованим настроєм, слід уважно вивчити інформацію, вказану на виробі.

чисті прасовані речі

ВІДЕО: 20 способів погладити одяг без праски.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар