Як почистити ванну в домашніх умовах

Ванна є важливою складовою ванної кімнати, вона є у кожному будинку. Ми з акуратністю ставимося до її придбання, адже покупка дорога і здійснюється на тривалий період. Ванна вимагає якісного догляду, адже від її чистоти залежить не лише зовнішній вигляд виробу, а й здоров'я людини.

особливості митися ванни

Однак, згодом через постійну експлуатацію сантехніка втрачає колишню білість і блиск. Це відбувається через наліт мила та пилу, порушення правил експлуатації і навіть, можливо, через неналежний догляд. Тому важливим питанням є, як правильно очистити ванну, який засіб для чищення ванною краще використовувати. Давайте розберемося.

Як правильно підібрати рідину для чищення

Основною умовою при підготовці до нашого прибирання є вибір засобу для чищення ванної кімнати. Є універсальні засоби, які прибирають будь-які забруднення та підходять для щоденного догляду та вузькоспрямовані – призначені для усунення певних типів бруду. У такому разі необхідно визначитися, який характер плям, що з'явилися на ванні, наприклад:

 • мильний наліт – швидко з'являється навіть на нещодавно придбаній сантехніці внаслідок використання гелів, шампунів та мила;
 • краплі води на кранах і сліди від неї – важливо своєчасно прибирати, тому що вони призводять до утворення вапняного нальоту, а її видалити буде вже не так просто;
 • кольорові розлучення – утворюються при порушенні експлуатації, наприклад, при неакуратному фарбуванні волосся, протоки фарбуючих рідин;
 • іржа – проявляється через виходу з ладу загальнобудинкового насосного обладнання або через воду низької якості;
 • пліснява – виникає при поганій циркуляції повітря і, як наслідок, високій вологості;
 • кольорові плями – наслідок неакуратного фарбування волосся у домашніх умовах, розливають зеленку, марганцівку;
 • наслідки ремонту – наприклад, герметик розчин, штукатурка, білий осад.

брудна ванна після ремонту

наліт у ванній

іржава ванна

бруд у ванні

вапно у ванні

І, звичайно ж, рідина для ванни, що чистить, підбирається з урахуванням особливостей матеріалу, з якого вона виготовлена.

Засоби для очищення чавунних ванн

Чавунний виріб цінують за те, що він, в силу підвищеної міцності, може прослужити навіть 50 років. Найбільш зарекомендували себе вважаються такі засоби для чищення.

чищення чавунної ванни

Білизна

Найдоступніший засіб і часто вибирається господинями засіб, що ідеально підходить для постійного використання, має сильні антисептичні властивості, дозволяючи позбутися плісняви і бактерій. Не впорається із сильними забрудненнями, такими як вапно та іржа.

білизна для очищення ванни

Важливо! Змішується з водою у пропорції 1:2, у чистому вигляді ні в якому разі не використовується. Також можна наповнити ємність водою та додати 100 мл білизни, залишити на ніч.

Містер Мускул

Розрекламований і справді ефективний склад, здатний глибоко проникати в молекули бруду та розщеплювати їх зсередини. На відміну від білизни має приємний запах, не дратує шкіру та видаляє вапняні відкладення.

містер м'язів для ванн

Cif

Один із фаворитів при чищенні емалі, більш дорогий, але справляється з будь-якою неприємною плямою, навіть із сильною іржею, має приємну кремову текстуру.

сиф для чищення ванн

Comet

Популярний засіб, що випускається у вигляді миючого гелю, який достатньо нанести на проблемну ділянку та через десять хвилин почистити губкою.

комет для ванн

Засоби для очищення акрилових ванн

Акрилові ванни відрізняються підвищеною комфортністю і багатим виглядом, проте дуже чутливі і потребують особливого делікатного відношення. Якщо придбати невідповідну побутову хімію можна з першого ж разу привести в непридатність сантехніку, високий вміст абразивних речовин може вплинути на виникнення жовтизни і подряпин.

чищення акрилової ванни

Тому очищати акрилову ванну потрібно неагресивними складами, що не містять хлор та розчинники, ні в якому разі не порошкового типу. Найкращі варіанти представлені нижче.

 1. Bagi Акрілан. Це пінистий миючий очищувач, створений спеціально для акрилових поверхонь, що справляється з плямами будь-якої складності. Після збирання на акрилі залишається плівка, що захищає від пошкодження та зайвого нальоту. До недоліків відносяться виражений запах та висока ціна.
 2. Frosch. Антиалергенний склад з природних матеріалів, а саме фруктових окислювачів, з ніжним ароматом, повністю безпечний як для акрилу, так і для людини. Підходить для регулярного видалення невеликих забруднень, однак варто враховувати, що засіб не впорається з дезінфекцією та складними забрудненнями.
 3. СанКлін – універсальний варіант, що підходить для будь-яких делікатних поверхонь, тому що не містить фосфатів та абразивів.
 4. Cif також успішно використовується для чищення акрилу.

акрілан для ванн

фрош для ванн

санклін для ванн

сиф для акрилових ванн

Важливо! Не слід часто використовувати побутову хімію для акрилового типу сантехніки, а також жорсткі щітки. Не купуйте свійських тварин без спеціальної підкладки, щоб уникнути появи слідів від пазурів.

Засоби для очищення емальованих ванн

Емальовані ванни вимагають аналогічного догляду, як і ванни з емальованим покриттям, для їх очищення також підійдуть білизна, Містер Мускул, Комет та Сіф.

Щасливими та недорогими засобами є Сан Клін та Містер Чистер.

містер чистер для ванн

Засоби для очищення сталевих ванн

Сталеві ванни також покриваються емаллю, але тоншим шаром, тому вимагають акуратності більшою мірою, ніж чавунний матеріал. Для них також добре використовувати Cif, Акрілан і Фрош, а ось Силіт або Санокс з легкістю знищують нарости іржі і вапна краще використовувати разово, тому що їх склад може призвести до руйнування емалевого напилення.

силліт для ванн

санокс для ванн

Народні засоби для чищення

Звичайно ж, більш м'якими і делікатними і засобами є домашні, вони можуть бути використані для видалення плям, що не сильно в'їлися, і не призводять до втрати ефекту новизни сантехніки. Навіть якщо Вам потрібно очистити ванну від іржі в домашніх умовах, це можна зробити не купуючи зайвих хімікатів, застосовуючи народний досвід.

Соляна або щавлева кислоти усувають іржу та бруд із металу. Для цього потрібно акуратно, в рукавичках, нанести склад тільки на потрібну металеву деталь та через деякий час ретельно помити водою.

кислота для ванни

Важливо! Уникайте попадання складу на хромовані запчастини, це призведе до їх псування.

Обробивши розчином, виготовленим з пачки лимонної кислоти та 250 мл води проблемні ділянки, Ви зможете позбутися слідів корозії. Ще ефективнішим стане засіб, якщо додати до нього натуральний лимонний сік.

Якщо покрити поверхню столовим оцтом, і залишити на кілька хвилин, можна повністю позбутися вапна, цвілі і грибка, а сода легко знищить вапняні відкладення. Тому дослідна господиня для створення ефективного розчину змішують невелику кількість соди та
100 мл 9%-го оцту і підігрівають до 70 градусів.

оцет для чищення ванни

Як правильно чистити ванну (етапи чищення)

Етапи чищення незалежно від вибраного засобу такі:

 1. нанесення розчину;
 2. витримка приблизно 15-20 хвилин;
 3. змивання.

процес чищення ванни

1-2 рази на рік для усунення вапна можна наповнити ванну водою, додати засіб і замочити на ніч.

Важливо! Пам'ятайте, що багато хімікатів здатні сушити шкіру і навіть залишати опіки, викликати алергічні реакції, тому працюйте в рукавичках та провітрюйте приміщення, можна навіть скористатися респіратором.

Як відмити стару ванну

Стара сантехніка втрачає колишній привабливий вигляд, покривається численними темними плямами, іржею, має подряпини та дефекти покриття. Жовтий застарілий наліт треба видаляти розчином із 2 л води та 1 ст. л. нашатирного спирту, що наноситься розпилювачем. Для більшого ефекту спирт поєднується з перекисом водню. Іржі та потіки прибирають скипидаром. А ось тріщини можна прибрати лише за допомогою реставрації, що не завжди є виправданим.

чищення старої ванни

Що не можна використовувати для чищення

Порошки і будь-який сипучий побутовий склад краще не купувати, тому що вони можуть подряпати поверхню. Вироби не можна мити бензином, ацетоном, хлором. Працюючи з емаллю не допускається застосування абразивів, наприклад, Пемолюкса.

Не купуйте для миття сантехніки металеві губки або щітки, що здирають емаль. Забруднення краще спочатку розм'якшити засобами, що чистять, а потім вже відмивати м'якою губкою.

миття ванни губкою

Правила загального догляду за ванною

Щоб запобігти передчасному зносу ванни, дотримуйтесь основних вимог догляду за нею. Насухо витирайте металеві та хромовані деталі від крапель, це запобігає утворенню іржавого та вапняного нальоту. 1-2 рази на тиждень ретельно очищайте ванну грамотно підібраним засобом, своєчасно усувайте пошкодження, при необхідності робіть заміну окремих деталей.

Підтримуйте в чистоті плитку та туалет, якщо санвузол суміщений. Не використовуйте воду понад 65 градусів. Вчасно усувайте засмічення. Провітрюйте та просушуйте ванну кімнату. Зберігайте побутову хімію у закритому вигляді у спеціальних контейнерах та у недоступному для дітей місці.

догляд за ванною

Догляд за ванною не складне заняття, важливо тільки відразу вибирати та купити набір засобів, необхідних для цього та дотримуватися простих правил. Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам, і ви підберете той спосіб, який дозволить ефективно і дбайливо відчищати ваш ванний куточок, щоб він був білий і свіжий, як новенький.

Відео: як почистити ванну домашніми засобами

WowCracy
Додати коментар