Як почистити шкіряну куртку в домашніх умовах

Вироби зі шкіри популярні з давніх-давен. Це обумовлено масою переваг: від естетики, до практичності та довговічності носіння. Але навіть найякісніший одяг має властивість забруднюватись. Як результат неминуче чищення шкіряної куртки. Але як це зробити, щоб не нашкодити матеріалу та зберегти її якісні характеристики? Про все по порядку.

як почистити шкіряну куртку вдома

Як правильно доглядати шкіряну куртку

Складнощі у здійсненні догляду за шкіряною курткою по суті немає. Поверхня гладка та легко очищається від бруду. Але дотримуватися принципів максимальної тривалості терміну служби — правильний підхід. Йдеться про дотримання правил:

 • чищення (щоденної та позапланової);
 • зберігання;
 • нанесення засобів захисту від негативних чинників довкілля.

як почистити шкіряну куртку

Найпростіше доглядати за улюбленим предметом гардеробу згідно з інструкціями та рекомендаціями від виробника. Основні заборони наносяться на етикетку куртки. Наприклад, рекомендації щодо прання або прасування, зберігання виробу. Куртка зі шкіри при правильному догляді прослужить десятки років і не втратить зовнішній вигляд.

чищення шкіряної куртки

Чищення шкіряної куртки

Як почистити шкіру і не заподіяти шкоди – можна дізнатися з етикетки. Одна з ключових порад, яка допоможе зменшити кількість необхідних очищень, створення вологостійкого шару. Такий ефект досягається завдяки використанню спеціальних спреїв на основі силікону або акрилу, воску чи жиру. Але не можна забувати і про відмінності у методах очищення шкіри. Для більшості видів шкіри алгоритм очищення буде таким:

 • усунення плям із поверхні;
 • чищення коміра;
 • упорядковуємо манжети і рукави;
 • очистіть решту поверхні виробу;
 • очищується підкладка.

очищення шкіряної куртки

У будь-якому випадку, починати слід з усунення різноманітних плям. Тільки після цього виконуються решта дій.

Поверхневе чищення

За алгоритмом, запропонованим вище, потрібно очистити поверхню куртки, використовуючи вологу ганчірку/губку. Якщо забруднення виявилися проблематичними, усунути їх можна буде за допомогою мильної води. Важливо ретельно протерти поверхню насухо, щоб не з'являлося розлучення. Метод підходить для видалення нескладних плям. У будь-якому випадку після поверхневого чищення потрібно завдати спеціальних спреїв для надання виробу природного блиску.

поверхневе чищення куртки

Прання

Умовно прання шкіряної куртки можна розділити на два основні методи: поверхнева (ручна) та машинна. У хімчистках річ упорядковують більш надійно і безпечно. Але і в домашніх умовах це завдання цілком здійсненне. У пральних машинках (якщо немає заборони цієї операції на етикетці) можна прати куртку, керуючись деякими правилами:

 1. Вибір режиму. У будь-якому випадку, потрібно вибирати делікатне прання або шерсть. Режим має бути щадним, щоб не пошкодити виріб.
 2. Температура. Шкіра – стійкий матеріал. Але випробовувати його не варто. Тому оптимальна температура прання має бути в районі 30 градусів.
 3. Віджимання. Від підбору правильного режиму вичавки виробу залежить безпека та його цілісність. Оберти віджиму не повинні перевищувати 300/хв.
 4. Не варто використовувати порошки з абразивними матеріалами. Їх слід замінити на гелі, рідкі склади.

прання шкіряної куртки

Завершувати прання потрібно нанесенням гліцерину на поверхню. Робити це можна тільки тоді, як виріб висохне.

Примітка! Ручне прання безпечніше, його рекомендують застосовувати замість машинного.

Народні способи чищення

Хімічні засоби не завжди хочеться використати. Вони сприймаються як щось радикальне, до чого вдаються після марних спроб позбутися забруднень шкіряного виробу. Тому на допомогу поспішають народні засоби: дієві, доступні, з використанням підручних матеріалів. Завдяки народним методам можна повернути колишній вид виробу. Розглянемо найпопулярніші їх.

шкіряна куртка на вішалці

Протирання цибульним соком

Нехитрий спосіб, що передбачає використання цибулини. Її необхідно розрізати навпіл, щоб можна було вичавити сік. Натирати потрібно ті ділянки, на яких є жирні плями. Притискайте цибулину щільніше до куртки. Примітно, що сік цибулі не шкодить поверхні. Він дозволяє надати блиску.

цибульний сік

Порада! Метод хоч і дієвий, але має недоліки. Одним із таких є неприємний запах. Усунути його легко можна мильним розчином, нанесеним на поверхню, оброблену цибульним соком.

Обробка яєчним білком

Ще один ефективний спосіб боротьби із забрудненнями – яєчний білок. Цей натуральний матеріал можна знайти майже в кожному домогосподарстві. А застосовувати його потрібно за таким алгоритмом:

 • відокремте жовток від білка;
 • білок рівномірно наноситься на забруднені ділянки одягу (для зручності скористайтеся губкою);
 • щоб метод спрацював, білки повинні залишатись на поверхні близько 5 хвилин;
 • вологою ганчіркою видаляємо залишки білка.

яєчний білок

Спрацювати метод може не з першого разу. Але враховуючи той факт, що він безпечний для шкіри, його можна використовувати кілька разів, до досягнення потрібного ефекту.

Очищення перекисом водню

Метод підходить не всім поверхонь. Зокрема, найкраще застосовувати його для чищення білих шкіряних курток (та інших виробів, білого кольору або світлих відтінків). Темні речі перекис зіпсує. Алгоритм дій простий:

 • використовуємо серветку, змочену перекисом;
 • обробляємо забруднені фрагменти поверхні;
 • розчин стирається сухою серветкою.

перекис водню

Примітка! Поверхня не повинна бути забарвленою, інакше з'являться розлучення незрозумілого кольору. Відновлення поверхні – досить трудомісткий процес.

Як очистити засобом для миття посуду

Плями, які засмальцьовані, складно усунути без допоміжних засобів. Зокрема, йдеться про простий метод із використанням миючого засобу. Склад побутових миючих розрахований на боротьбу з жиром, а тому впоратися зі складними забрудненнями. Схема дії проста:

 1. Декілька крапель миючого наносять на губку. Щоб засіб почав діяти, губку потрібно змочити і пом'яти, щоб утворилася піна.
 2. Залежно від рівня проникнення жиру в тканину, залишаємо піну на поверхні на 10-15 хвилин. Цього часу має вистачити, щоб засіб провзаємодіє із забрудненням.
 3. Розчин змивається вологою губкою.
 4. Після процедури, щоб не допустити зсихання матеріалу, потрібно зволожити його гліцерином або спеціальним спреєм.

губка з миючим засобом

Примітка! Спосіб досить дієвий. Знаходить своє застосування у боротьбі із проблематичними забрудненнями в області манжет, кишень, коміра.

Зубна паста

Використовувати цей метод можна лише для світлих та білих виробів зі шкіри. Склад пасти з ефектом, що відбілює, здатний видалити бруд і пил, допоможе освітлити матеріал. Для виконання процедури знадобиться щітка з м'якими ворсинками, та й сама паста. Здійснення процедури:

 • паста наноситься на пляму за допомогою щітки;
 • для досягнення оптимального ефекту пасту потрібно трохи втерти у поверхню;
 • якщо забруднення надто складне, пасту можна залишити на кілька годин;
 • видалити залишки пасти вологою серветкою, мокрою губкою.

Зубна паста

Бруд повинен відстати без особливих зусиль. Повертається природний блиск.

Важливо не застосовувати до чорних чи пофарбованих поверхонь!

Рідина для зняття лаку

Іноді трапляється так, що залишається лише застосувати експериментальні методи. Серед таких рідина для зняття лаку. Її використовують у боротьбі з такими серйозними плямами як:

 • лак;
 • різні види фарб;
 • чорнило.

Рідина для зняття лаку

Важливо розуміти, що рідина зі зняттям лаку може пошкодити поверхню остаточно. Тому важливо провести тестування. Зробити це потрібно на невеликій ділянці шкіри (найкраще на внутрішній поверхні). Якщо небажаної реакції не сталося, можна сміливо використовувати.

Важливо! Метод актуальний для світлих та білих виробів із натуральної шкіри.

Сода чи кукурудзяний крохмаль

За допомогою соди та кукурудзяного крохмалю потрібно зробити розчин. Для нього знадобиться використовувати 2 столові ложки соди та крохмалю, на 0,5 л води. Рідина краще підігріти, до 30-40 градусів, щоб компоненти швидше розчинилися в ній. Розчином слід мити плями, використовуючи м'яку губку, щоб не пошкодити поверхню.

сода та кукурудзяний крохмаль

Медичний спирт

Баночка спирту допоможе впоратися із забрудненнями та жирними плямами. Будучи, по суті, універсальним розчинником спирт здатний усунути складні забруднення. Найкраще використовувати засіб для очищення світлих шкіряних виробів. Іноді допустиме застосування і на темних поверхнях, але необхідно провести тест на непомітному фрагменті. Якщо реакції не буде, можна використовувати засіб не боячись. З поверхні, після чищення, залишки розчину усуваються вологою губкою.

медичний спирт

Нашатирний спирт

У деяких випадках нашатирний спирт поводиться краще, ніж медичний. Використовувати його потрібно з огляду на ті ж рекомендації, що й для медичного або навіть розчинника рідини для зняття лаку. Діяти треба так:

 • наносимо спирт на ватний спонж чи м'яку тканину;
 • обертальними рухами усуваємо залишки бруду;
 • змиваємо мильним розчином залишки речовини з поверхні куртки;
 • вивішуємо для висихання.

нашатирний спирт

Може залишитись неприємний запах. Але він досить швидко випаровується, якщо вивісити одяг на провітрювання. Головне, щоб був доступ до чистого повітря.

Професійні засоби

Кошти для догляду за шкіряними виробами можна купувати в магазинах. Залежно від цільового призначення професійні засоби можна використовувати для виконання різних процедур. В основному, кінцевим результатом мають стати:

 • повернення природного блиску;
 • створення захисного, водонепроникного шару;
 • збільшення терміну служби виробу;
 • очищення поверхні;
 • пожвавлення кольору та інші.

спрей для шкіряної куртки

Залежно від завдань визначається і перелік необхідних засобів для догляду за одягом зі шкіри. До вашої уваги пропонується ознайомитися з професійними засобами для догляду за шкіряними виробами.

Водовідштовхувальний спрей

Не будемо розглядати рейтинги кращих спреїв, але загальний принцип дії та правила використання торкнемося. Завдання спрею – проникнути в тканину, утворити непроникний для води шар. Він потрібен для того, щоб:

 • протистояти негативному впливу прямих променів сонця;
 • захист тканини від вигоряння та втрати кольору;
 • служить бар'єром, що перешкоджає проникненню бруду та води у шкіру.

водовідштовхувальний спрей

Просочення забезпечує надійний захист матеріалу від пересихання та обвітрювання. Покращує показники насиченості кольору. Водовідштовхувальні спреї можна зарахувати до розряду косметичних засобів. Їх використання є актуальним для регулярної обробки поверхні.

Примітка! Крім універсальних спреїв, в магазинах не складно відшукати і вузькоспрямовані, для конкретного виду шкіри та особливостей її поверхні.

Спеціальна губка

Мається на увазі губка, просочена спеціальною речовиною на основі воску, жиру, інших матеріалів. Їхня структура може бути різною, залежно від цільового призначення. Але в основному це поролон округлої, овальної або квадратної форми, невеликої товщини. Для зручності використання губка може розташовуватися нагорі ємності, в якій знаходиться силіконова або воскова суміш, щоб постійно підживлювати її при експлуатації.

губка для шкіряної куртки

Віск

Цей матеріал відомий своїми особливостями. Зокрема, віск здатний забезпечити високий рівень водонепроникності. Діє він однаково, незалежно від форми, в якій проводиться (чи то спрей або засіб для натирання). Завдяки воску можна:

 • забезпечити гідробар'єр, захист від забруднень;
 • спростити догляд за річчю;
 • зробити поверхню блискучою, наситити відтінок.

віск для шкіри

Вимагає регулярного застосування, якщо не щоденного, хоча б раз на тиждень. Воск тане від впливу підвищених температур. Плівка, яку він утворює на поверхні куртки, досить щільна, хоч і непомітна.

Піна-очисник

Така пінка виявилася досить дієвою на практиці, використовується (причому активно) вже понад 10 років. За цей час виробники значно покращили склад, зробили його дієвішим. Весь процес зводиться до незначних маніпуляцій:

 • пінка наноситься на поверхню куртки у місцях забруднення;
 • для різних складів знадобиться різний час досягнення максимального ефекту;
 • залишки пінки стираються вологою серветкою, губкою.

піна очищувач

Якщо забруднення усунуті не до кінця, тоді знадобиться повторити процедуру. Оскільки засіб професійний, його використання не шкодить поверхні.

Рекомендація! Такі засоби потрібно підбирати, відштовхуючись від типу шкіри, структури поверхні та складності забруднення. У цьому допоможуть вказівки на етикетці засобу.

Правила прання підкладки

Куртку можна зарахувати до тієї категорії одягу, що носять щодня. Це викликає негативні наслідки – засолювання поверхні підкладки. Звідси може з'являтися і неприємний запах, і естетика також страждає. Існує два основних методи очищення підкладки шкіряної куртки:

 1. Сухий. Найпоширеніший і найпростіший метод. Для його реалізації використовують спеціальні спреї та пінки (професійні засоби). Цілком підходить для усунення незначних забруднень.
 2. Прання. Потрібна в тому випадку, якщо забруднення надто глибоко в'їлися у тканину чи плями проблематичні. Прання допустиме, якщо підкладка відстібається. В іншому випадку, використовуючи миючі засоби, очищаємо внутрішню поверхню виробу і вивішуємо до повного висихання.

чищення підкладу шкіряної куртки

Примітка! Перед пранням уважно ознайомтеся з рекомендаціями на етикетці.

Як прибрати неприємний запах

Залежно від джерела неприємного запаху потрібно підбирати і методи боротьби з ними. Усунути запах можна універсальними способами:

 • мильний розчин з додаванням нашатирю;
 • помістити кілька столових ложок кави у герметичну упаковку разом із курткою, обмежити доступ кисню;
 • хімчистка усуне навіть найстійкіший запах;
 • тривале провітрювання (дієво, якщо річ просто залежалася);
 • професійні засоби для чищення.

очищення шкіряної куртки

У боротьбі зі стійкими запахами, краще звертатися відразу до професійних засобів для чищення. Вони усувають забруднення, натомість дезінфікують тканину і борються з джерелом неприємного запаху.

Як видалити плями

На поверхні шкіряної куртки можуть утворюватися плями різного ступеня складності. Іноді вони досить просто усуваються, але якщо вони в'їлися в тканину, їх можна очистити проблематично. У боротьбі з плямами на допомогу приходять професійні та народні засоби. Розберемося як боротися зі свіжими та застарілими плямами на практиці.

Свіжі

Найпростіше усунути плями щойно вони з'являються. Наприклад, якщо мова йде про простий бруд або пил, то його можна запросто стерти вологою губкою без особливих зусиль. Із соком, напоями, нежирною їжею та сама ситуація. Якщо на поверхню потрапила фарба, то перші хвилини вирішальні: це час, коли фарба, незалежно від складу, легко усувається мильним розчином, миючим засобом або вологою серветкою (особливо спиртової).

видалити пляму зі шкіряної куртки

Застарілі

Забруднення, що в'їлися в тканину, усунути набагато складніше. Особливо якщо йдеться про чорнило, фарбу, олію (машинне), мазут і ін. У деяких випадках, допомагають народні засоби, наприклад, нашатирний або медичний спирт, рідина для зняття лаку, розчинник. Не завжди вдається усунути їх без використання спеціальних (професійних) засобів для догляду за виробами зі шкіри.

спрей від плям

Правила сушіння

Сушити шкіряні речі потрібно на вулиці, балконі, в приміщенні, що провітрюється. Важливо уникати потрапляння прямих сонячних променів, які можуть призвести до пересихання та вицвітання матеріалу. Для сушіння, щоб не псувався матеріал, краще використовувати вішалку з широкими плечима. Сушити потрібно до повного висихання. Якщо річ буде вологою, з'явиться неприємний запах.

Відео: як швидко відновити шкіряну куртку

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар