Як почистити кепку в домашніх умовах

Улюблені речі є в гардеробі кожної людини. Нерідко вони зношуються та втрачають початковий естетичний вигляд. Але кожен елемент гардеробу заслуговує на другий шанс. Про те, як випрати кепку далі у статті.

забруднена кепка

Чи можна прати кепку

Перше закономірне питання: чи можна взагалі реанімувати улюблений головний убір? Відповідь – так! Але потрібно виконати кілька корисних рекомендацій.

реанімація кепки

Серед першоджерел забруднення тканини:

 • міський пил (так званий повсякденний бруд);
 • випадковість (упала на підлогу, забруднилася іншим шляхом);
 • складні забруднення: клей, фарба (розглядати слід окремо, тому що без застосування допоміжних засобів для чищення не обійтися).

забруднення кепки

Для кожного виду забруднення передбачено власну методику позбавлення від забруднень. Чим складніша пляма (уражена ділянка тканини), тим витонченішим буде метод її усунення.

способи очищення кепок

Правила прання головного убору

Перш ніж вибирати між ручним пранням або машинним, потрібно звернути увагу на рекомендації виробника (вони відображені на бирці). Так, тканина може бути основним матеріалом. Але козирок (основа) найчастіше пластик. У цьому випадку, бейсболку цілком можна помістити в пральну машинку.

пластиковий козирок кепки

Але в деяких випадках козирок виготовляється з картону, поверх якого використовують тканину. Це значно ускладнить процедуру прання. Тому, як прати кепку з козирком визначається тим, з якого матеріалу він виготовлений. Головне не намочити картон, адже всі колись спостерігали за тим, як папір втрачає свої фізичні властивості під впливом вологи.

козирок з картону

Ручне прання

Щоб зберегти природний вигляд улюбленої кепки, потрібно дотримуватись деяких корисних рекомендацій.

ручне прання бейсболки

Для ручного прання вам знадобиться:

 1. ємність, в якій проводитиметься прання;
 2. тепла вода (не окріп);
 3. щітка для одягу;
 4. Зубна щітка;
 5. порошок для ручного прання чи терте господарське мило.

чищення кепки вручну

Процедура очищення кепки відбувається так: козирок протираємо сухою щіткою. Це допоможе позбутися пилу. Виріб занурте в теплу воду, в якій заздалегідь розчините мило або ручний пральний порошок.

чищення кепки сухою щіткою

РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ! Позбутися розлучень можна, дотримуючись простого правила: ретельно розчиніть у теплій воді мило або пральний порошок.

порятунок від розлучень на кепці

Не замочуючи козирок (якщо йдеться про картоні, адже пластик не схильний до впливу вологи), зануріть бейсболку в заздалегідь підготовлений розчин води і порошку/мила. Щоб досягти максимального ефекту, кепка має відмокати в мильній воді не менше 10 хвилин.

прання в мильному розчині

Потім, шляхом тертя один-одного тканини кепки, позбавтеся від видимого забруднення. Часто не потрапляють у поле зору деякі ділянки: виворот бейсболки (з внутрішньої сторони) та низ козирка.

Примітка! Одразу після закінчення прання промийте виріб. Висихати залиште, одягнувши кепку на банку або інший округлий предмет (це допоможе уникнути деформації).

Механічна прання

З появою пральних машинок життя домогосподарок неабияк спростилося. Але чи можна прати кепку у пральній машині? Випрати бейсболку в машинці іноді можна (насамперед, зверніть увагу на етикетку).

ярлик бейсболки

Але процедура в будь-якому випадку відрізнятиметься від прання звичайних “невибагливих” речей. Для цього:

 1. встановіть режим “ручне прання” (присутня на більшості сучасних моделей пральних машинок);
 2. уникайте прання з іншими речами (головний убір може втратити первісну форму);
 3. відключіть функцію віджиму (краще дати речі висохнути природним шляхом).

машинне прання кепки

Важливо! У жодному разі не ставте температуру в пральній машинці вище 30 градусів. Чи не кожна тканина розрахована на високі температурні режими прання.

температура прання кепок

Що не можна робити, стираючи бейсболку

Існують правила прання кепок з різними типами козирків: картонним та пластиковим. І є речі, які категорично не рекомендується.

різні типи козирків

Наприклад:

 • Не можна використовувати гарячу воду. Особливості тканини на бейсболці не передбачають (у більшості випадків) використання гарячої води.
 • Найчастіше прання при 90 градусів може спричинити вицвітання тканини.
 • Гаряча вода може зашкодити козирку. В даному випадку йдеться про пластику, адже картонний не можна мочити навіть у холодній воді. Гаряча вода для пластику обов'язково призводить до втрати форми.
 • Не можна сушити на сушарці для білизни в підвішеному стані. Тканина від цього розтягується, а зовнішній вигляд погіршується.

заборони на прання кепок

Дотримуючись рекомендацій щодо прання та сушіння бейсболки, можна розраховувати на багаторазове повторення процедури. Правильне прання дозволяє виробу зберігати початковий зовнішній вигляд тривалий час.

Правила сушіння бейсболок

Далеко не у всіх вдома є манекен, одягнувши на який кепку можна максимально ефективно і без загрози втрати форми висушити. Одним з найпоширеніших методів сушіння бейсболки є та, де використовується звичайна скляна банка.

сушіння бейсболки

Альтернативою може виступити сушіння на мотузці для білизни. Але в ролі фіксатора має бути не прищіпка, а скріпки (у двох місцях як мінімум). Коли йдеться про прання з наступним сушінням бейсболок, прикрашених наклейками/етикетками, потрібно виконати такі рекомендації:

 1. Наклейте скотч на поверхню етикеток. Це допоможе уникнути деформацій, втрати естетичного вигляду.
 2. Альтернативою скотчу може бути звичайний пакет. Його за допомогою скріпок можна закріпити на козирку.
 3. По можливості уникайте замочування козирка у воді.

бейсболка з наклейкою

Пам'ятайте! Найкраще переносять прання та сушіння оригінальні моделі кепок. На відміну від аналогів, вони стійкі до вицвітання та деформації.

оригінальні моделі кепок

Як повернути форму після прання

Втрата форми – результат неправильного прання. Але не все втрачено, адже форму виробу можна відновити. Зробити це можна використовуючи звичайну банку (якщо ви не зробили цього під час сушіння).

форма кепки після прання

Найбільш ефективним варіантом виступає носіння кепки по дому. Тобто. після прання ви можете просто одягнути головний убір. Кілька годин достатньо не тільки для того, щоб відновити колишній вигляд, але і дати виробу висохнути в природних умовах.

кепка на голові

Догляд за шкіряною бейсболкою

Вже не один сезон на території СНД чоловіки та жінки обирають шкіряні кепки. Їх особливістю є кілька шарів: зовнішній та внутрішній. Останній може бути вовняним або зі штучних матеріалів.

догляд за шкіряною кепкою

Щоб зберегти зовнішній вигляд, потрібно:

 • Дотримуватись правил зберігання. Шкіряні вироби можуть бути довгі роки. Але не варто підвішувати її за застібку у шафі. Найкраще розмістити головний убір на верхній полиці, щоб він не змінював свою форму.
 • Користуватись косметичними засобами. Нині їх достатньо: блиски, крему, віск. Ретельний догляд дозволить носити кепку десяток сезонів!
 • Не полінуйтеся розмістити шкіряну кепку на банці. Це дозволить зберегти форму.

шкіряна бейсболка

Виконуючи елементарні рекомендації, ваш шкіряний головний убір збереже початковий вигляд на довгі роки.

Загальний догляд за кепкою

Будь-яка річ, яка розрахована не на один сезон, потребує догляду. Головний убір не є винятком. Ми розглянули правила прання та сушіння, догляду за шкіряними бейсболками. Тепер саме час звернути увагу на загальні рекомендації щодо догляду за улюбленою кепкою.

догляд за кепкою

Отже, деякі з них:

 1. не можна чекати, доки на кепці з'являться явні сліди забруднень, найкраще усунути їх на перших етапах;
 2. дотримуйтесь правил зберігання виробів;
 3. дотримуйтесь рекомендацій щодо прання, зображених на етикетці.

перші забруднення на кепці

Все це допоможе виробу прослужити довгий час. Вам не доведеться витрачатися на придбання нового головного убору.

Відео: як прати кепки

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар