Як почистити гребінець у домашніх умовах

Напевно, всі стикалися з ситуацією, коли гребінець починає нагадувати якогось доісторичного звірка, що люто наїжачився у своєму безсиллі. Проте такий предмет не тільки неприємний на вигляд, а й є чудовим «сховищем» залишків лаку, частинок фарби, пінки для укладання, а також жиру та шкірних лусочок.

Гребінець

Тому знання того, як почистити гребінець рішуче необхідно, щоб підтримувати її в хорошому стані. Зрештою, йдеться про чистоту та здоров'я.

Чому це потрібно робити?

Всі речі, створені людьми, потребують догляду. Гребінець – не виняток. Навіть якщо нею не користуються тривалий час, вона все одно потребує чищення. Це пояснюється просто – у приміщенні завжди накопичується пил, у повітрі літають дрібні частинки, починаючи зі шкірних лусочок, закінчуючи шерстю свійських тварин. Все це благополучно осідає на зубцях та між ними.

Очищення гребінця

З іншого боку, укладання волосся, використання лаку або сухого шампуню також позначається на чистоті гребінця. Якщо її довго не мити, такий предмет накопичуватиме волосся, шкірний жир і косметичні засоби.

Очищати інструмент

Прийнявши душ і розчісуючи волосся таким «помічником», можна спокійно розгортатися та починати мити голову спочатку. Тому при догляді за волоссям нічого так не важливо, як почистити масажну гребінець від бруду.

Види забруднень

Найчастішими забрудненнями цього предмета особистої гігієни є:

 • Пил та мікрочастинки.
 • Шкірний жир (сало).
 • Омертвілі лусочки з поверхні шкіри та волосся.
 • Власне, саме волосся: що випало або зламалося.
 • Залишки косметичних засобів, що використовуються при укладанні: муси, лаки, сухі шампуні та інше.

на гребінці

Зверніть увагу! Бруд і пил скупчуються не тільки на зубцях або між ними – будь-яка западина, будь-який виступ будуть збирати всяке сміття не гірше за пилосос, з часом набуваючи консистенцію смоли або цементу. Це потрібно не забувати під час очищення!

Періодичність очищення

Так як очистити гребінець за всіма правилами не завжди є час, рекомендується забезпечувати регулярний догляд хоча б один раз на день. Мається на увазі, що дуже бажано проводити видалення волосся та видимих забруднень після кожного розчісування. Для цього навіть випускають спеціальні щіточки (щоправда, переважно для скелетних моделей).

очищайте свої гребінці

В ідеалі подібні предмети догляду за волоссям слід глибоко промивати не рідше одного разу на сім-вісім днів. Однак при частому використанні косметичних засобів цей період слід скорочувати вдвічі.

Традиційний гребінець

В принципі, можна користуватися легшими засобами – вони залишатимуть менше слідів. Також має сенс підібрати оптимальний режим догляду за волоссям. Це дозволить збільшити паузи між профілактичними заходами.

Як почистити гребінець?

Процес очищення залежить не тільки від ступеня забруднення. На його ефективність однаково впливають матеріал, з якого виготовлена щітка, тип зубчиків та наявність захисного напилення. Також свій внесок вносять обраний спосіб, і ретельність дотримання процедури.

Очистіть вашу гребінець

Важливо! У всіх випадках, перед тим як приступити до очищення гребінця за допомогою будь-яких засобів, її потрібно повністю звільнити від волосся і сміття!

Пластмасова

Цей тип гребінців самий невибагливий. Вони спокійно «сприймають» будь-які засоби, їх зручно обробляти і можна мити, не побоюючись щось зіпсувати. У підготовленій ємності або великій (наприклад, літровій) чашці приготувати засіб для чищення, що складається з води і невеликої кількості шампуню.

гребінець

Також знадобиться нашатирний спирт – приблизно їдальня ложка. У рідині, що вийшла, щітка повинна відмокати не менше години. Такий розчин непогано розчиняє жир, що накопичився, і залишки від косметичних засобів. Після відмокання щітку потрібно добре промити проточною водою.

нашатирний спирт

Зверніть увагу! Оскільки нашатир є досить агресивною речовиною, для роботи з ним потрібно одягати захисні рукавички.

Як чистити дерев'яну гребінець

Дерево – практичний матеріал у всьому, крім одного – воно дуже боїться води, навіть із нанесеним покриттям. Тому подібні вироби слід ретельно оберігати від тривалої дії вологи.

очистити гребінець

З одного боку, така щітка буде екологічно безпечною, а з іншого – передбачає більш педантичний догляд. Оскільки дерев'яні гребінці не можна замочувати скільки-небудь тривалий час, основне очищення проводиться за допомогою спирту та ватного тампона (можна використовувати вушну паличку).

Гребінці

Обробляти необхідно не лише зовнішні поверхні, поглиблення та стики, а й зубці, а також поверхню, по якій вони розподілені.

Спирт

Гребінець-браш

Зазвичай щітки такого типу добре переносять профілактичні процедури з використанням розчину, який входить перекис водню, мило і спирт. Все перераховане потрібно змішати в рівних кількостях, після чого замочити робочу частину повністю занурюючи її в розчин.

перекис

мило

Витримувати потрібно близько години. Після цього залишиться лише зчистити залишки забруднень за допомогою старої зубної щітки.

Як почистити масажну гребінець від бруду?

Як правило, такі моделі виготовляються із застосуванням трьох і більше матеріалів: основа, м'яка підкладка, зубчики. Це слід мати на увазі. В основному процес відбувається з використанням оцтово-содового розчину: у пару літрів теплої води влити пару ложок оцту та всипати столову ложку соди.

Занурити в нього щітку робочою частиною та залишити на 15 хвилин. Після цього добре промити проточною водою і залишити сушитися.

Зверніть увагу! Якщо основа щітки виготовлена з дерева, оцтовий розчин доведеться поміняти на мильну воду з додаванням засобу для миття посуду.

масажні гребінці

Металева

Найчастіше із металу виготовляються лише якісь частини щіток: основа, зубчики, декоративні вставки. Цілком залізними подібні вироби зустрічаються вкрай рідко, тому що очистити гребінець такого типу досить важко, без шкоди.

Металеві гребінці

Найчастіше користуються наступним способом: металеві частини потрібно злегка збризкати водою, так, щоб вони були лише злегка вологими. Потім зубною щіткою зі щетиною середньої жорсткості і невеликою кількістю звичайної соди акуратно прибрати всі видимі забруднення.

брудними гребінцями

Після цього достатньо сполоснути водою, щоб усунути залишки, і ретельно витерти.

Як почистити гребінець з ворсом

Знову ж таки, вибирати метод слід, відштовхуючись від матеріалу, з якого виготовлена щітка. Наприклад, пластиковий виріб допускається промивати будь-яким засобом, тоді як такий же з дерева або металу, а особливо з ворсом, доводиться обробляти лише певним способом.

натуральний ворс

Як правило, ці щітки виготовляються із натуральних матеріалів, тому їх не можна мити будь-якими засобами з використанням хімікатів. Найкраще, що тут можна зробити – прополоскати робочу поверхню шампунем. Залишкові забруднення доведеться зчищати додатково, наприклад, такою ж щіткою або вручну.

Чищення круглого гребінця

Завдяки своїй формі, привести таку «штучку» в порядок найважче. Почасти це пов'язано з розташуванням зубців, а частково через щетинисті виступи, якими часто забезпечуються їх підстави.

масажну щітку

Перед тим як очистити гребінець від бруду і нашарувань, слід видалити з неї все волосся – технологія все те ж: зубочистка або кінчики гострих ножиць. У будь-якому випадку це потрібно робити обов'язково! Наступним етапом стане замочування основної частини гребінця у спеціальному складі, куди входить вода, перекис водню, шампунь та нашатир (все поєднується в рівних пропорціях).

чистіть гребінці

У приготовлений розчин потрібно занурити щітку зубцями вниз і залишити на півгодини (роботи проводити в захисних рукавичках – нашатирний спирт). Потім добре промити під струменем води із гарним натиском. Якщо забруднення ще залишилися, їх можна зчистити зубною щіткою.

Круглі гребінці

Дезінфекція гребінців

Як мінімум, профілактичну дезінфекцію необхідно проводити для рукояті та корпусу – ніхто не дасть гарантії, що руки, якими ця щітка береться, завжди чисті та вимиті. Крім того, раз на місяць потрібно проводити повну дезінфекцію.

гребінець

Зазвичай при цьому застосовується спирт чи оцтовий розчин (1 : 1). Оцет використовується для очищення робочої частини: у високу чашку налити розчин та занурити в нього щітку на потрібну глибину. Витримати 20 хвилин, після чого добре прополоскати. Спиртом обробляється ручка та основа.

Важливо! Не можна не згадати таке неприємне явище, як педикульоз. І тут для дезінфекції робочої частини використовується хлорний розчин (10%). Час витримування має бути не менше 30 хвилин.

Правила використання: рекомендації щодо догляду

Безумовно, основні правила експлуатації зрозумілі і на інтуїтивному рівні, проте якщо дорогий виріб з ебенового дерева з ворсом єнота кидати під ліжком або у ванній – довго не прослужить. Тому те, як очистити гребінець, як з нею поводитися таки має значення.

гребінцями

Необхідно дотримуватись загальноприйнятих рекомендацій:

 • Прибирати волосся та дрібне сміття щодня, наприклад, увечері.
 • Щотижня здійснюватиме глибоке промивання.
 • Не забуваймо, періодично дезінфікувати цей предмет особистої гігієни.
 • Вироби з дерева або дерев'яними вставками не можна мочити водою і залишати у вологому середовищі (у ванній).
 • Не використовувати брудну гребінець для чистого волосся.
 • Після миття потрібно все добре висушити, щоб уникнути появи цвілі.
 • Щітку зі щетиною або ворсом потрібно чистити обережно, намагаючись не пошкодити волоски.
 • Міняти – не рідше одного разу на рік.

чистота гребінця

Таким чином, регулярний догляд та бережливе ставлення суттєво продовжить термін експлуатації гребінця та збереже привабливий зовнішній вигляд. Нерідко від її чистоти залежить і гарний настрій.

якісні гребінці

Найчастіше так і є. Знаючи як почистити гребінець, можна успішно користуватися нею дуже довго, радіючи себе новою зачіскою і здоровим чистим волоссям.

Відео: як почистити гребінець швидко і легко

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар