Як підібрати штори за кольором шпалер та меблів

Вибрати відповідні завіси або портьєри для кімнат – непросте завдання, якщо не знати про правила поєднання кольорів. Неправильно розставлені акценти швидко стомлюють зір і створюють відчуття хаосу. У таких приміщеннях незатишно і хочеться якнайшвидше їх покинути. Щоб знати, як підібрати штори до шпалер та меблів, рекомендується перед покупкою зробити ескіз майбутнього інтер'єру.

поєднання кольорів в інтер'єрі

Правила поєднання кольорів

Існує 3 основні кольори: синій, червоний, жовтий. Решта безлічі відтінків – це похідні від основних. Якщо перемішати 2 тони, вийде новий колір. Наприклад, червоний та жовтий утворюють помаранчевий. Далі урізноманітнити колірну гаму можна шляхом змішування відтінків, що вийшли, і основних кольорів.

Кольорова палітра (тони), що вийшла, ділиться на 3 групи:

  1. холодні;
  2. теплі;
  3. нейтральні.

теплі та холодні кольори

До холодних відносяться: синій, блакитний, сірий, бузковий та їх відтінки.

бузкові штори

Теплі включають жовтий, помаранчевий, червоний, бордовий, рожевий з перевагою теплих відтінків, бежевий, кавовий.

інтер'єр у теплих тонах

Нейтральні – це універсальні класичні тони, які легко поєднувати з різними шпалерами та меблями. До них можна зарахувати білий, чорний, сірий.

нейтральні кольори

Класичний зелений – за визначенням нейтральний, оскільки включає синій та жовтий. Але залежно від переважання жовтого чи синього його вважають холодним чи теплим. Також приналежність до певної групи знаходять і в інших відтінків.

зелений колір в інтер'єрі

Небажано поєднувати між собою теплі та холодні кольори. Але з цього правила є виняток, коли шпалери та меблі підібрані в одній групі відтінків, а колір портьєр є яскравим контрастом з іншої групи. Наприклад, меблі та шпалери у сірій кольоровій гамі, та зелені штори.

зелені штори в сірій гамі

Але синя оббивка, блакитні шпалери та бардові портьєри – невдале рішення. Зате фіолетові завіси можуть цілком підійти. Тому краще заздалегідь робити кольоровий ескіз.

Під шпалери

Не рекомендується вибирати шпалери того ж кольору, що і штори. Їхні межі на стіні будуть розмиватись, у результаті форма штор втратить чіткі обриси. Гарне драпірування на витончених ламбрекенах не буде помітним.

шпалери та штори одного кольору

Але допускаються рішення, коли штори темніші або світліші за шпалери на 1-2 тони. Наприклад, бежеві шпалери та портьєри молочного відтінку. Або насичений помаранчевий – завіс і персиковий – шпалер.

Якщо на шпалерах є яскравий, то чіткий малюнок, то штори підбирають однотонні. Навпаки, до шпалер без геометричних фігур, кольорів та написів добре підходять гардини та портьєри з орнаментом. Бажано уникати в маленьких приміщеннях елементів інтер'єру в яскравих тонах, що подразнюють очі, у тому числі і штор. Вони зорово зменшують простір і стомлюють зір.

штори з орнаментом

Під меблі

Оббивка на меблях та тканина на вікнах повинні гармонувати за кольором. Бажано, щоб вони були одного відтінку або відрізнялися на 1-2 тони. Обов'язково звертають увагу на фактуру штор та оббивки. Між собою чудово поєднуються репс, атлас, шовк (легкі тканини) або оксамит, парча, важкі види синтетики, шерсть. Оббивка з натуральних тканин непогано виглядає у поєднанні з полотнами з бавовни, ситцю, льону.

штори під колір меблів

Під інші елементи інтер'єру

Окремі елементи інтер'єру: невеликі столики, стільці, вази, торшери, дивані подушки – допомагають правильно розставити колірні акценти та візуально збільшити простір. Вони можуть бути такого кольору, як штори або відрізнятися на 1-2 відтінки.

поєднання штор із подушками

Важливо не переборщити із кількістю деталей. Якщо портьєри мають насичений, однотонний колір, то достатньо 1-2 предметів у кімнаті, які теж візуально помітні. Якщо на тканині є квіти, смуги, геометричні малюнки, можна підібрати схоже полотно для подушок, стільців або торшера.

Помилки під час вибору штор

При покупці відповідних штор краще сім разів відміряти, а один купити. Найбільш поширені помилки:

  • полотна на вікнах та оббивка на меблях – зовсім різні за фактурою;
  • неправильно підібрана довжина штор, через що їх краї волочаться по підлозі або утворюють некрасивий пролом;
  • не враховано припуски на бічні шви чи складки;
  • меблі та штори не поєднуються за стилем (наприклад, благородні класичні меблі та японські штори);
  • у кімнаті присутні більше 3-х відтінків;
  • шпалери та меблі підібрані в схожих тонах, а полотно штор утворює одну яскраву кольорову пляму;
  • нагромадження деталей кричучих, насичених відтінків.

різна фактура штор та меблів

довгі штори

не підходять штори за стилем

більше 3 кольорів в інтер'єрі

штори не підходять за кольором

багато кричучих відтінків

Іноді, щоб інтер'єр житлового приміщення виглядав гармонійно, достатньо зробити перестановку та грамотно позначити зони.

Варіанти дизайну кімнат

При підборі полотна для штор слід враховувати ступінь освітленості кімнати, її розміри та призначення.

Вітальня

Нерідко труднощі виникають при вирішенні завдання, як підібрати штору у вітальню за кольором шпалер та оббивкою меблів. У квартирах і будинках це найбільша і відвідувана кімната. Тут приймають гостей, відпочивають, розважаються. Людям приємно перебувати в просторому приміщенні, в якому немає нагромадження меблів, і все на своїх місцях. Кожна деталь інтер'єру використовується за призначенням, немає нічого зайвого.

штори у вітальні

Для того, щоб візуально збільшити стелі, можна підібрати штори з вертикальним малюнком. Щоб візуально розширити стіни – вибрати полотна із горизонтальними смугами.

вертикальний малюнок на шторах

Дуже ефектно на щільних шторах виглядають ламбрекени. Але вони підійдуть, якщо інтер'єр підібраний у романтичному чи благородному стилі: класика, ампір та інші.

Якщо це мінімалізм, ганьби-тік – то непогано виглядають прямі полотна без зайвого декору.

Спальня

Призначення кімнати – спокійний відпочинок вночі. Штори повинні легко закриватися та не пропускати сонячні промені. Відмінні варіант для спалень – щільні, міцні полотна, що утворюють красиве драпірування. Зазвичай їх відтінок підбирається за кольором підлоги та узголів'я ліжка.

штори у спальні

Якщо ліжко – бордове, шпалери – бежеві, який колір штор підібрати? Непогане поєднання виходить із полотнами, забарвленими в кораловий колір, насичений золотистий, стриманий коричневий, молочний шоколад. Важливо, щоб відтінок гармоніював і зі шпалерами, і з ліжком.

Дитяча

Кімната для дітей – найяскравіша, сонячна та затишна. Обов'язково враховується вік дитини. Яскраві малюнки, картинки з мультиків, барвистий декор на полотнах дарують гарний настрій та перетворюють житловий простір на казкову кімнату, де в уяві дітей оживають улюблені персонажі.

штори з малюнком у дитячу

Як правило, дитяча не відрізняється великими розмірами. Краще уникати надто яскравих відтінків або великих малюнків. Тканина на вікна підбирається в тон дитячій тахті чи дивані. Не варто вибирати дратівливі кольори: червоний та відтінки, близькі до нього.

штори для дитячої

Кухня

У багатоквартирних будинках кухні мають невеликі стандартні розміри, тому до вибору штор підходять дуже ґрунтовно. Навіть якщо приміщення просторе – темні, довгі, важкі полотна тут недоречні. Щоб заощадити місце, можна придбати рулонні штори або жалюзі. Підвіконня стане корисною площею.

штори для кухні

Для кухні вибирають легкі полотна: шовк, льон, ситець. Краще, щоб фіранки були світлих, життєрадісних відтінків. Якщо штори мають невелику довжину, то тканина повинна закривати підвіконня з припуском 10-15 см. Допускається використання подвійних полотен з легким драпіруванням.

легка тканина для кухонних штор

Чудово виглядають полотна з дрібним малюнком: горошини, квіти, геометричні фігури. Поєднання шпалер та штор має бути гармонійним, але бажано, щоб тканина відрізнялася від покриття стін на 1-2 тони.

дрібний малюнок на шторах

Підбираючи штори в кімнату, обов'язково враховують, щоб переходи кольорів були плавними і гармонійними. Порт'єри та завіси повинні виконувати не лише естетичну функцію, але також захищати від настирливих сонячних променів та не приховувати житловий простір.

Відео: як підібрати штори до шпалер

Приклади поєднання кольорів штор в інтер'єрі

фіолетова спальня

бежева спальня

штори аляпісті у вітальні

штори жовті у вітальні

бежеві штори у вітальні

штори бежеві в спальні

штори жовті світлі

штори пастельні

штори дитячі яскраві

штори яскраві на кухню

штори з яскравим малюнком

гірчичні штори у вітальні

штори на кухню бічні

бірюзові штори у вітальню

сірі штори в спальні

смугасті штори у вітальні

штори в жовтій вітальні

штори з квітковим малюнком

фіолетові штори з кріслом

штори фіолетові в спальні

штори зелені у вітальні

штори строкаті у вітальні

штори малинові у вітальні

штори комбіновані у вітальні

штори червоні у вітальні

штори модерн у вітальні

короткі штори зі спальні

штори в смужку у вітальні

сірий диван у вітальні

бірюзові штори в спальні

штори з орнаментом у спальні

штори в спальні з малиновим ліжком

штори з декором у вітальні

велика вітальня зі шорами

штори на кухні з тюлю

темні штори у спальні

штори салатові в спальні

сірі пуфи у вітальні

фіолетова штора на кухні

фіолетові штори у вітальні

рожеві штори в дитячій

спальня у коричневих тонах

м'ятні штори у вітальні

спальня з жовтими шторами

вітальня у бежевих тонах

коричневі штори довгі

широке ліжко у спальні

вітальня в мінімалізмі зі шторами

смугастий килим у спальні

вітальня у жовтих тонах

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар