Як підібрати посуд для індукційної плити

Щоб користуватися максимумом переваг сучасних технологій на кухні, необхідно розуміти їх механізм роботи та правила використання. Власницям нових варильних панелей обов'язково потрібно спантеличитися питанням: «Який посуд потрібний для індукційної плити».

посуд для індукційної плити

Для яких плит потрібний спеціальний посуд

Придбання нової плити для будь-якої господарки – велика радість. Наші будинки поступово заповнює сучасна техніка і не завжди вона настільки проста у догляді та користуванні, як звичні старі моделі.

посуд для індукційної плити на кухні

У багатьох останніх моделях таких кухонних помічників, як плити, є особливі потреби у виборі засобів для миття та посуду. Від цих нюансів залежить тривалість життя нового придбання та якість його роботи.

набір посуду для індукційної плити

Найбільш вибаглива до того, що на неї ставлять індукційна плита. Якщо Ви поміняли звичайну газову плиту на таку сучасну і далеко не дешеву техніку, варто прорахувати чи вистачить грошей і на спеціальні каструлі та сковорідки.

посуд для індукційної плити фото

Підготуватися до заміни ємностей, в яких раніше готували, доведеться і при покупці варильних поверхонь зі склокераміки. Навіть якщо у ній розташований не індукційний, а стрічковий, галогенний чи спіральний тип нагрівальних елементів. Для такої техніки головне – рівна поверхня посуду, який на неї ставлять. Побувавши на конфорці над газовими мовами полум'я через нерівномірне нагрівання будь-які каструлі набувають невидимі на перший погляд нерівності. А тому їх доведеться позбутися.

посуд для індукційної плити фото

При підборі нового посуду для склокераміки, важливо звертати увагу, щоб площа зіткнення з варильною панеллю не була занадто маленькою. Таким чином, практично круглі ємності, за типом казанків або стандартних WOK, не підійдуть.

казан на індукційній плиті

Коли постає питання, який посуд підходить саме для індукційної плити, коло правильних варіантів ще більше звужується.

рука на плиті індукції

Принцип роботи індукційної плити

У плит з індукційним принципом роботи, в порівнянні з іншими варіантами, є два незаперечні козирі: прискорення приготування та безпека використання. Щоб зрозуміти, яким чином досягається і те, й інше, необхідно розібратися в механізмі їх роботи.

індукційний посуд

Функціонує ця техніка завдяки магнітній індукції. Усередині конфорки встановлено електромагніт – мідна обмотка. Її електрострум крізь керамічну пластину варильної поверхні взаємодіє з другою умовною обмоткою. Насправді вона є дном будь-якої каструлі, що має феромагнітні властивості. Між ними виникає магнітне поле, індукційні струми якого нагрівають ємність.

фото посуду для індукції

Чи потрібний спеціальний посуд для індукційної плити

Сама поверхня індукційної плити не піддається первинному нагріву. Нагрівається спочатку лише дно посуду. Це мінімізує ризик опіків, а також витрати на прибирання. Їжа, що впала на поверхню, не пригоряє і її легко чистити.

як вибрати посуд для індукції

Якщо з такої плити зняти каструлю, вона самостійно припиняє роботу. Її володарки можуть не хвилюватися, що не можуть згадати, чи вимикали вони конфорку після готування. Жодного перегріву чи пожежі не станеться.

сталевий індукційний посуд

Але щоб мати можливість оцінити всі переваги сучасної технології, важливо зрозуміти, що спеціальний посуд – невід'ємна частина всього принципу роботи індукційних плит.

Готування відбувається за рахунок нагрівання самої ємності шляхом контакту дня та панелі варіння, при якому створюються індукційні струми. Такий ефект недосяжний із звичайним посудом. А тому без спеціальної – ніяк не обійтись.

посуд з їжею на індукційній плиті

Який посуд підходить для індукційної плити

Головне, чим повинні мати ємності для роботи на індукційній плиті, це феромагнітні властивості. Про повністю правильний вибір підкаже значок індукції на посуді. Асортимент досить великий і свої вироби на вибір покупців пропонує безліч відомих світових брендів.

значок індукції

Доступний посуд для індукційної плити та на базарі. Як вибрати? Головний помічник у цьому – магніт. Якщо є хоч найменші сумніви, піднесіть невеликий магніт на дно. Він обов'язково має притягатися.

Вибирати можна із виробів з нержавіючої сталі. Практичність, легкість та довговічність цього матеріалу призвела до того, що його досить часто використовують для виготовлення ємностей для приготування за допомогою індукції.

посуд із сталі на індукційній плиті

Ще один підходящий варіант – чавунний посуд. Головне, щоб дно не мало нерівностей.

Алюміній та металеві сплави також допустимі. А ось кераміка та скло працюватимуть на плиті з індукцією не будуть. Втім, і для їх аматорів знайшли вихід – спеціальний магнітний диск-перехідник. Його придбання уможливлює використання практично будь-яких ємностей.

алюмінієва сковорода

Перевагу варто віддавати товстішим дну та стінкам, у такому посуді нагрівання відбувається швидше.

На звичайних ринках магнітом рекомендується перевіряти посуд, що навіть має значок індукції.

перевірка посуду магнітом

Рейтинг феромагнітного посуду

Всесвітні бренди на сучасному ринку пропонують чималий асортимент кухонного начиння, що підходить для індукційних плит. Кожен із них завоював свою популярність та місце у наступному рейтингу завдяки своїм унікальним особливостям.

посуд на індукційній плиті

Турбота про здоров'я (Kochstar)

Шар склоемалі на товстих стінках із сталі, що використовується у посуді німецької фірми Kochstar, не тільки призводить до посилення розподілу тепла, але й забезпечує відсутність контакту металу із продуктами. Ці каструлі не перегріваються, не іржавіють і деформуються. Їх можна мити в посудомийці. На відміну від емальованих чавунків, ця їх емаль не знебарвлюється і продовжує доповнювати кухонний інтер'єр яскравими фарбами довгий час. А вибір квітів порадує навіть найсміливішого і найвибагливішого декоратора.

посуд Kochstar

Найкраще антипригарне покриття (AMT Gastroguss)

Чи не пригорають! Багато господинь дуже цінують саме цю властивість каструль і сковорідок. Адже вони найпростіші у догляді. Мити їх – одне задоволення.

посуд AMT Gastroguss

Лідерство в цій категорії тримає німецька марка AMT Gastroguss завдяки власному запатентованому антипригарному надміцному покриттю, у виготовленні якого використовують титанові або алмазні кристали. Дрібнодисперсне покриття виробів, що виготовляються вручну з литого алюмінію, максимально полегшує очищення після готування.

Доступність (Zanussi)

Важливим критерієм при підборі каструль та сковорідок для застосування на індукційній плиті для багатьох господарок є її ціна. Доступність та якість виробів італійського бренду Zanussi давно зробила її легкий та ергономічний посуд з нержавіючої сталі дуже популярним.

посуд Zanussi

Оригінальний дизайн (Staub)

Хто ж краще розуміє на моді, ніж французи? Фірма Staub відзначається оригінальними дизайнерськими рішеннями у своїх колекціях кухонного начиння. У такій ємності їжу приємно не лише готувати, а й подавати на стіл. Вона просто створена для того, щоб прикрашати кухню та радувати око господині. Вироби із чавуну у чорній матовій емалі захищені від корозії та відколів.

посуд Staub

Шляхетний зовнішній вигляд (Kitchen Aid)

Мідний посуд американського бренду Kitchen Aid не лише гарний. У ній також зібрані інші чудові властивості. Адже вона тришарова:

  1. Мідь. Дарує незвичайний шляхетний зовнішній вигляд;
  2. Алюміній. Забезпечує ефективне нагрівання;
  3. Нержавіюча сталь. Наділяє міцністю та довговічністю.

посуд Kitchen Aid

Інновації та корисні нюанси (Fissler)

Німці, що беруть участь у розробці моделей посуду Fissler, намагаються продумати всі дрібниці, які можуть бути корисними в процесі приготування. Наприклад, у свої каструлі тут додають мірні шкали та зручні борти для зливання рідини. А інноваційне дно SuperThermic забезпечує швидке та рівномірне прогрівання посуду. Все це дає можливість максимально контролювати процес готування та доводити страви до досконалості. Перед тим, як посуд стає доступним для покупки, кожну модель тестує в щоденній роботі асоціація молодих шеф-кухарів.

посуд Fissler

Поступово сучасні технології вплітаються у наше повсякденне життя. Індукційні плити подарували можливість багатьом господаркам зробити власний будинок трохи безпечнішим, а також спростити власний побут. Менше часу на приготування і приготування, більше часу на себе.

посуд індукційний

Щоб гідно оцінити всі ці переваги, важливо приділити особливу увагу і посуду. Якісний посуд не залишить слідів на варильній поверхні та сприяє досягненню найкращих смакових якостей страв.

посуд для індукції фото

ВІДЕО: Як вибрати посуд для індукційної плити.

WowCracy
Додати коментар