Як організувати порядок у шафі

Підтримка чистоти та порядку в будинку здається абсолютно природною та реалізується постійно. Однак такий самий порядок у шафі підтримується далеко не завжди, що значно знижує зручність його використання.

зручна шафа

Як часто потрібно робити прибирання у шафі

Частота прибирання визначається ступенем та швидкістю утворення безладу. Однак розбирати завали, що утворилися, з певною періодичністю – не найкраща стратегія.

завали у шафі

Набагато ефективніше виробити власну систему, що дозволяє:

 • витрачати менше часу на вибір одягу;
 • використовувати всі наповнення гардеробу, а не середні 15%, що знаходяться в зоні видимості та вільному доступі;
 • підтримувати постійний порядок у шафі.

своя система порядку у шафі

При цьому наприкінці кожного сезону варто проводити масштабне чищення, метою якого є не так прибирання, як перерозподіл за частотою використання. Речі, які в поточному сезоні вже не знадобляться, варто прибрати подалі, а ті, що активно використовуються – покласти ближче. Водночас можна викинути те, що не потрібно, а також зрозуміти, які речі необхідно докупити.

перебрати речі у шафі

Як навести лад у шафі з одягом

Очищуємо шафу

Спочатку необхідно повністю звільнити шафу від її вмісту. Весь одяг, білизна, взуття, сумки, прикраси, коробки та інше потрібно розмістити так, щоби все можна було розглянути. Якщо частина речей зберігається в іншому місці, їх теж варто принести. Порожню шафу слід ретельно вимити і залишити провітрюватися.

звільнити шафу від речей

Перебираємо гардероб

Усі речі необхідно розділити на кілька великих груп. Перша – це речі, які точно більше не використовуватимуться. Їх можна викинути, продати або віддати комусь, залежно від їхнього стану. До цієї групи входить наступний одяг:

 • надто маленька;
 • занадто велика;
 • давно не використовувана;
 • остаточно зіпсована;
 • що доставляє дискомфорт при носінні, фізичний чи психологічний;
 • не приваблива (раніше вона могла подобатися, але згодом смакам властиво змінюватися);
 • не підходяща ні до чого;
 • не йде власнику.

Навіть якщо річ нова, красива і якісна, але погано виглядає або завдає незручності при носінні, її обов'язково слід позбутися.

До наступної групи входять речі, які суб'єктивно фарбують свого власника. Сюди відноситься наступний одяг:

 • що піднімає настрій навіть у поганий день;
 • перевірена часом і добре показала себе у різних ситуаціях;
 • що змушує почуватися привабливо та впевнено;
 • що поєднується як мінімум з двома іншими речами з гардеробу;
 • що знаходиться в хорошому стані і не потребує ремонту;
 • підходить під кілька приводів у найближчому році.

Не варто переживати, якщо такий одяг набереться небагато. Навпаки, це чудова можливість не тільки розібрати речі, а й попрацювати над гардеробом, зробивши його справді якісним.

До третьої групи входять речі, з призначенням яких не вдалося визначитися. Ймовірно, вони не надто подобаються, але можуть зберігати якісь спогади, що заважають відправити їх на викид. Або одяг знаходиться не в кращому стані, який можна виправити. Усі такі речі варто відкласти на півроку-рік, надавши їм випробувальний термін. Якщо за цей час вони так і не будуть використані, їх сміливо можна викидати.

Можна вчинити радикальніше: скласти весь такий одяг у пакет, проставити дату і прибрати на півроку. Після цього терміну їх варто перебрати знову, глянувши свіжим поглядом. Швидше за все після цього більшість речей вирушить на викид.

непотрібний одяг у пакетах

Якщо позбавлятися непотрібного одягу психологічно складно, то можна розбити цей процес на кілька етапів, на кожному з яких доведеться позбавлятися невеликої кількості елементів. Наприклад, викидати по п'ять речей щомісяця. Такий ненасильницький підхід дозволить не тільки робити прибирання з комфортом, але й поступово полегшить процес рятування.

Як зручно розкласти речі

Грамотне сортування допоможе спростити пошук та підбір одягу. Сортувати речі можна за різними ознаками, і варто вибрати відповідний під запити.

За сезонами

Спочатку всі речі варто розділити по сезонах і зберігати окремо, у різних кутах шафи. Ті з них, які точно не стануть у нагоді найближчі півроку, варто прибрати в найдальший кут і на верхні полиці. Зі зміною сезону речі просто міняються місцями, що дозволяє зберігати встановлений у шафі порядок.

розвісити речі за сезонами

За типами

Це найпоширеніший варіант сортування. При ньому разом розміщуються речі з певних категорій: штани, спідниці, блузки, футболки, шкарпетки, ремені і таке інше. Кожній групі виділяється окреме місце, в якому можливе і внутрішнє сортування, наприклад, за кольором.

сортування речей на вигляд

Верхні частини нарядів можна розташувати від темного до світлого, а нижні від світлого до темного. Це дозволить швидше знаходити вдалі комбінації. Також одяг можна розподілити за відтінками та розкласти все відповідно до чергування кольорів веселки. Такий спосіб дозволить не лише заощадити час на пошуки, а й підняти настрій.

Щоб речі подібних відтінків не зливались один з одним, при зберіганні в чарці темний і яскравий одяг можна чергувати.

За комплектами

Коли речі тільки сортуються, їх варто розділити на дві групи: ті, що поєднуються з іншими і не поєднуються. В ідеалі до першої групи має належати переважна більшість одягу. Виходячи з цього, можна розкласти всі речі на базові комплекти, що використовуються у різних випадках: для роботи, прогулянок, вечірок, урочистостей, занять спортом тощо. Однак перед цим варто все приміряти і переконатися, що комплекти справді поєднуються і добре виглядають.

Як розкласти прикраси та сумки

Перед тим як розташовувати сумку в шафі, її необхідно правильно підготувати. Також варто ознайомитись із певними правилами зберігання:

 1. повністю очистити сумку від вмісту та ретельно почистити її;
 2. ремінці не м'яти і не складати, оскільки це призведе до появи заломів, які надалі буде непросто виправити;
 3. захистити сумки з м'якої шкіри від контакту з предметами, які можуть подряпати її (наприклад, з металевими деталями інших сумок);
 4. зберігати лише за доступу свіжого повітря, без використання поліетиленових пакетів;
 5. не зберігати поблизу батарей та інших нагрівальних елементів, на світлі та в місцях з підвищеною вологістю;
 6. не м'яти під час зберігання, оскільки це веде до деформації.

як почистити сумку

Простір формованих сумок можна заповнити складеним рулоном шарфом або зім'ятим папером. Це дозволить уникнути деформації.

Зберігати підготовлені сумки можна так:

 • На верхній полиці у шафі. Так як сумки змінюються далеко не щодня, такий спосіб не викликає дискомфорту. Клатчі можна розставити за принципом книг, які щільно прилягають одна до одної. Щоб уникнути пошкодження великих сумок, між ними розміщуються прозорі пластикові перегородки.
 • У висувному відсіку під ліжком чи шафі. Це дозволить не тільки акуратно розташувати предмети, а й бачити всі їх одразу, щоб швидше визначитися з вибором.
 • На вішалці. Цей спосіб підійде лише для зберігання сумок із ременями. Варто враховувати, що при зіткненні вони можуть дряпатися і тертися один за одним, тому сумки з м'якої шкіри варто компонувати разом, а з металевими деталями розміщувати окремо.
 • На дверях. Для цього методу необхідно встановити гачки або використовувати спеціальний ремінь. Зробити це можна навіть з внутрішньої сторони дверцят шафи.
 • На вішалці для сумок (можна використовувати варіант для ременів). Ідеально підійде для невеликих сумок із ремінцем. На одну таку вішалку можна помістити близько десяти сумок, а підсумкова композиція не займатиме багато місця.
 • У бавовняних мішках. Часто такі мішки йдуть у комплекті із новою сумкою. Якщо ж ні, то варто віддати перевагу натуральним тканинам, що пропускають повітря.
 • Внизу шафи. Якщо нижня частина шафи вільна від речей, її можна заповнити акуратно розставленими сумками.
 • В окремих секціях. Вони передбачаються при облаштуванні вбиральні. Це ідеальний варіант, що дозволяє зберігати сумки в оптимальних умовах, маючи можливість бачити їх усі.

зберігання сумок у шафі

Свої умови зберігання є і прикраси. До них належить таке:

 1. відсутність світла, високих температур та вологи;
 2. наявність індивідуального пакування з твердими стінками, покритими зсередини м'яким матеріалом, наприклад, бавовною, шкірою або велюром;
 3. відсутність взаємодії з побутовою хімією та косметикою.

зберігання прикрас

Будь-яка взаємодія біжутерії з водою або хімічними засобами, навіть за високої якості, суттєво знижує термін її служби.

Для зберігання прикрас можна використовувати такі способи:

 • Організатор. Він повинен містити якнайбільше відсіків, доступ до яких не утруднений наявністю замків і кнопок.
 • Скринька з роздільником. Являє собою фетровий лоток з безліччю різноманітних секцій, що поміщається в ящик. Це зручний варіант закритого зберігання, при якому прикраси менше припадають пилом. Також він дає змогу ефективніше підтримувати порядок.
 • Дверцята шафи. Буде зручна при невеликій кількості прикрас, для якої недоцільно виділяти цілу скриньку. На двері можна прикріпити спеціальні тримачі, гачки або органайзер із прозорими кишенями.
 • Дзеркало-шафа. Може бути будь-якого розміру, підлогового або настінного, залежно від потреб. Дозволяє з комфортом розмістити всі прикраси та практично не займає місця.
 • Відкрите зберігання. Використовуються різноманітні гачки, підставки та тримачі. Часто вони мають оригінальну та химерну форму.

зберігання прикрас у шафі

Особливості зберігання білизни

Для зберігання спідньої білизни можна використовувати такі варіанти:

 1. Взуттєві коробки. Можна використовувати самі коробки або кришки, які можна декорувати тканиною. Розміщуються вони на полиці в шафі чи ящику комода.
 2. Тканинні органайзери. Вони можуть мати вигляд простого короба, так і містити різні відсіки для білизни.
  Пластикові роздільники. Можуть мати вигляд перегородок або бджолиних сот. Вони вставляються в ящик комода і перешкоджають скрученню та переміщенню речей.
 3. Вертикальні органайзери. Підійдуть, якщо у розпорядженні немає комода. Вони мають прозорі кишені, розташовані один під одним, і вішаються на дверцята шафи або штангу для плічок.
 4. Вішалки. За наявності спеціального відсіку в гардеробі, призначеного для білизни, його можна розвісити на плічках. Можна використовувати як спеціальні, так і маленькі пластикові вішалки. Спосіб оптимальний для зберігання бюстгальтерів.
 5. Чохли. Використовуються переважно для транспортування білизни. Дозволяють зберегти його чистим та не пом'ятим.

зберігання білизни у шафі

Для спрощення зберігання білизну можна складати, використовуючи різні техніки.

Як правильно зберігати взуття у шафі

При довгостроковому зберіганні взуття варто враховувати низку факторів:

 • на взуття не повинні потрапляти сонячні промені, проте не варто вибирати і темний кут, щоб не допустити появи плісняви;
 • необхідно підтримувати вологість у районі 45-55%, для чого можна використовувати зволожувач повітря;
 • не можна допускати різких перепадів температури, оскільки це може призвести до потьмарення та розтріскування взуття;
 • не зберігати в місцях великого скупчення пилу, так як він забиває зовнішню поверхню пари і не завжди видаляється.

зберігання взуття

Взуття не можна упаковувати в поліетиленові пакети, оскільки це формує неправильний мікроклімат і призводить до псування пари. Найкраще використовувати бавовняні мішки, що забезпечують циркуляцію повітря.

Зберігати взуття у шафі можна такими способами:

 1. У спеціальних тканинних кофрах. Зверху вони закриваються плівкою. Таким чином можна компактно розташувати багато пар взуття та розмістити їх у нижній частині шафи.
 2. У пластиковій тумбі. Вона містить кілька відсіків і може бути встановлена у шафу. Головне, щоб відсіки добре вентилювалися.
 3. У картонних чи дерев'яних коробках. Бажано, щоб вони не перевершували взуття за розмірами.
 4. У тканинних мішках. Цей варіант найкраще заощаджує простір, а також забезпечує необхідні умови зберігання.
 5. На вішалках. Спеціальні вішалки із затискачем дозволять розмістити високі чоботи у шафі, разом із одягом.
 6. На висувних полицях. Можна організувати систему зберігання у глибокій скриньці.
 7. На полиці із рейками. Невелике взуття може бути розташоване на полиці, прикріпленій до внутрішньої сторони дверцят шафи.

зберігання взуття у шафі

При зберіганні зимового взуття його можна набити папером, який увібрає всі можливі запахи і дозволить уникнути деформації.

набити папером взуття

Як використовувати весь простір у шафі

Друга штанга

При виборі шафи варто віддавати перевагу найвищим моделям. Це дозволить значно збільшити його місткість, додавши другу штангу для плічок або пантограф. На другому ярусі можна розмістити костюми, сукні, блузки та жакети, а на нижньому – джинси, спідниці та светри.

друга штанга у шафі

Цікавий інструмент, що дозволяє значно збільшити місткість шафи, особливо невеликої. Зазвичай такі полиці мають таке ж кріплення, що і плічка, і вішаються на штангу. На них можна зберігати складені речі, взуття чи сумки.

шафа з навісними полицями

Кошики та коробки

Можна використовувати спеціальні плетені або прості дротяні кошики або пластикові контейнери, які зручно закріпити на внутрішній стороні дверцят шафи або на одній зі стінок. У них можна зберігати шапки, шарфи, рукавички, шкарпетки чи сумки.

кошики та коробки для шафи

Підлогова вішалка

Така вішалка є доповненням до шафи. На ній розташовуються погладжені з вечора речі, необхідні наступного дня. На ній одяг не меніться і не втрачає своєї форми. Такі вішалки можуть бути подвійними, для двох членів сім'ї.

підлогова вішалка

Використання гачків

Невелика кількість гачків, розміщених на стінках шафи або дверцятах, допоможе раціонально використовувати весь простір. Там можна розмістити сумки, головні убори чи приготовлені вбрання. Однак важливо не перестаратися з їх кількістю, щоб не допустити зминання та псування речей.

гачки на стінах шафи

Підвісний органайзер

Підвісний органайзер використовується для зберігання шкарпеток, спідньої білизни, колготок чи біжутерії. Він дозволяє розвантажити чи замінити невеликі ящики. Кріпиться на дверцятах шафи або на її зовнішні стіни.

підвісний органайзер для шафи

Як підтримувати порядок у шафі

Комфортно підтримувати порядок у шафі можна лише тоді, коли сформовано індивідуальну систему зберігання, що дозволяє повністю контролювати гардероб. Це дозволить уникнути використання лише малої частини речей, а також позбавить довгого продумування комплектів одягу та пошуку необхідної в надрах шафи. Зручна організація простору дозволить підтримувати постійний лад.

порядок у великій шафі

Загальні правила догляду за одягом

При догляді за текстильними виробами необхідно дотримуватись загальних рекомендацій:

 1. підбирати режими прання, віджиму та сушіння суворо виходячи з інформації на ярличку;
 2. дотримуватись температурного режиму при пранні, сушінні та прасуванні;
 3. не викручувати вироби під час віджиму;
 4. при нечастому носінні зберігати одяг у складеному стані, оскільки використання плічок призводить до деформації.

режими прання для різних тканин

Для збереження форми речей після прання необхідно закатати в рушник і віджати.

Особливості догляду багато в чому залежать від типу тканини:

 • Трикотаж. Прати вироби з нього необхідно, вивернувши на виворот і із застосуванням м'яких засобів. Сушити на горизонтальній поверхні. Не використовувати вішалки.
 • Кашемір. Прати лише вручну, із засобами для делікатного прання. При сушінні не підвішувати.
 • Вовна. Прати м'яко діючими засобами. Сушити у розкладеному вигляді.
 • Бавовна. Для прання кольорових речей застосовувати спеціальні засоби. Сушити можна в сушильній машині. Гладити з виворітного боку, використовуючи праску із зволожувачем.
 • Льон. Уважно підходити до температури прання, тому що при неправильному виборі речі можуть дати усадку. Прасувати, використовуючи праску з зволожувачем.
 • Шовк. Прати переважно вручну, використовуючи засоби для делікатного прання. Сушити далеко від сонячних променів та нагрівальних приладів. Гладити з вивороту без використання пари. Уникати потрапляння на вироби парфумів, дезодоранту та поту, оскільки вони можуть призвести до вицвітання тканини.
 • Віскоза. Прати за допомогою м'яких миючих засобів.
 • Модав. Вироби з цієї тканини зберігають м'якість після прання, не линяють і не дають усадку, тому для догляду за ними достатньо орієнтуватися на ярлик.
 • Акрил. Гладити можна лише за наявності вказівок на ярличку.
 • Поліестер. Кольорові вироби прати за допомогою відповідних засобів. Гладити з виворітного боку.
 • Нейлон. Зазвичай прасування не потрібно.
 • Неопрен. Прати вручну, у теплій воді з м'якими засобами. Окремо промивати лицьову та виворітну сторони. Глажка заборонена.

прання різної білизни

Щоб визначити, як зробити порядок у шафі, необхідно врахувати власні переваги. Чистою та організованою буде тільки та шафа, якою зручно користуватися, а тому й розкладати речі необхідно виключно під себе.

Відео: поради, які завжди допоможуть підтримувати порядок у шафі

WowCracy
Додати коментар