Як очистити пуховик у домашніх умовах

Пуховик по праву заслужив першість серед зимового одягу. У ньому тепло та затишно. Це надійний захист від снігу, від поривчастого вітру та від дощу. Але коли проходить холодний сезон, пуховик складається до шафи до наступних морозів.

пуховики

Перш ніж відправити його на зберігання, слід видалити всі плями та вивести забруднення. Це можна зробити у домашніх умовах.

Як почистити пуховик без прання

Чищення пуховика без прання та хімчистки не складне, якщо виріб підготувати та очищати за правилами.

очищення пуховика

Підготовка до очищення

Підготовка – це важливий етап, який не можна ігнорувати. Якщо ви забули в кишені давній фантик від цукерки, а потім вирішили чистити пляму, то пігмент, що фарбує, з папірця неодмінно проступить на матеріалі виробу. Цим ви додасте собі проблем та зіпсуєте гарну річ.

готуйте речі

 1. Відстебніть хутряні деталі, комір, манжети, зніміть з пуховика прикраси. Якщо на виробі є аплікація, враховуйте, з якого матеріалу вона зроблена. Засіб для очищення повинен підходити як основний виріб, так і тканини, з якого оформлений дизайн. Якщо це можливо, стирайте всі деталі речі окремо.
 2. Перевірте кишені, внутрішні та зовнішні. Витрусіть сміття, крихти та папірці.
 3. Застебніть блискавки на кишенях, рукавах та основну застібку.
 4. Уважно розгляньте всі плями та забруднення, визначте їхню природу. Потрібно заздалегідь розуміти, як очистити пуховик і що для цього потрібно.
 5. Залежно від зон та кількості плям, виріб можна випрати повністю або частково в домашніх умовах.

натуральний пух

Процес сухого чищення

Сухе чищення дозволяє зонально оновлювати річ, вибірково усувати плями та бруд. Це варіант, як швидко упорядкувати виріб. Щоб процес займав мінімум часу, рекомендується виводити забруднення одразу після того, як вони з'явилися.

пуховику

Не накопичуйте плями за весь сезон, сподіваючись, що ви їх коли-небудь виведете за один раз вдома. Свіжі забруднення усуваються завжди простіше та легше, ніж застарілі.

 1. Не розтягуйте процес чищення. Не давайте рідини або засобу для виведення плям проникнути глибоко в матеріал і намочити наповнювач.
 2. Не використовуйте абразивні, жорсткі губки та щітки.
 3. Попередньо тестуйте всі засоби для чищення на внутрішній стороні виробу.
 4. Суху чистку проводьте на плоскій горизонтальній поверхні. Не можна це робити на вазі, щоб не утворювалися потіки та розлучення.
 5. Намочіть м'яку губку в заздалегідь підготовленому засобі та обробіть усі місця забруднення. Приділіть особливу увагу кишеням, манжетам, ременю та коміру. Тут найчастіше засолюються місця.
 6. Після використання хімії промийте оброблену зону чистою водою.
 7. Не можна сушити виріб під прямими променями сонця або гарячої батареї. Виберіть сухе, тіньове місце, що добре продується.
 8. Намагайтеся сушити пуховик розправленим на плічках.
 9. Періодично струшуйте та збивайте виріб, щоб рівномірно розподілився пуховий наповнювач.

Вода

Спеціальні засоби для чищення

Для чищення пуховика не рекомендується використовувати класичний пральний порошок. Його компоненти важко полоскати водою, оскільки пуховик – виріб, що складається з безлічі шарів та утеплювачів. В результаті, на лицьовій стороні речі можуть залишитися білі смуги, розлучення або нові плями. Хімічні компоненти очищаючих сумішей негативно впливають на стан пуху. Утеплювач може склеїтися і взятися грудками, які важко розбити і розпушити.

чищення куртки

чищення куртки засоби

Спеціальні засоби для чищення пуховика виводять плями, очищають матеріал, залишають пух пухнастим та м'яким. Наприклад, спеціальна рідина NIKWAX Down Wash Direct робить пуховий наповнювач більш стійким до вологи. А засіб Toko Eco Down Wash розпушує утеплювач, не дає йому збиватися грудками після очищення.

Чистка засмальцьованого місця

Засалені місця надають пуховику неакуратного, заношеного вигляду. Кишені, капюшон, планка застібки, ремінь люблять закриватися вже в середині сезону шкарпетки. Оновлювати такі зони можна за допомогою підручних засобів.

забрудненим ділянкам

Як прибрати засалені місця на куртці, особливо якщо вдома немає спеціально призначеної для цього хімії? Є багато народних засобів.

Аміак

Аміак може прибирати засмальцьовані плями. Проводити чистку краще в приміщенні, що добре провітрюється, щоб не надихатися отруйними парами. Засіб можна використовувати як самостійний або в парі з нашатирним спиртом.

аміак

Не лийте аміак відразу на матеріал пуховика. Змочіть поролонову губку та пройдіться за місцем забруднення. Через 10 хвилин промийте теплою водою зону.

Бензин

Бензин у всі часи був чудовим засобом для виведення плям для сальних і жирних потоків. Перевіряйте на непомітній ділянці матерії, як вона реагує на засіб і чи можна його застосовувати в даному випадку.

Бензин

Щоб вивести засоленість за допомогою бензину, нанесіть його на змочену водою губку тонким шаром. Потім потріть пляму та зачекайте близько 10 хвилин. Після закінчення часу протріть зону пуховика вологою серветкою з приємним запахом.

пуховик

Перекис водню

Перекис водню чудово видаляє жирні та сальні плями. З його допомогою можна почистити не лише пуховик, а й хутряний комір, манжети та кишені. Налийте трохи рідини на губку або ватний диск, а потім додайте до проблемної зони виробу.

Перекис водню

Витримайте нашатир 10 хвилин, а потім добре прополощіть річ у теплій воді. Щоб вивітрився стійкий нашатирний аромат, повісьте виріб провітритися на балкон.

прання пуховика

Сіль

Сіль не так виводить плями, як поглинає жир. Тому деякі рекомендують трохи прогріти засалену ділянку за допомогою фена, а потім присипати сіллю. Залишіть на 10-50 хвилин, потім зчистіть залишки солі м'якою щіткою.

Сіль

Сіль можна змішувати з лимонною кислотою або свіжим соком. Розбавте суміш водою до стану густої каші та нанесіть на пляму. Через кілька хвилин потріть забруднення щіткою і усуньте залишки суміші водою.

хімічна дія

Оцет

Оцет чудово справляється з жиром та сальними плямами. Його можна використовувати поодинці або в парі з кухонною сіллю. Розведіть о пів склянки води столову ложку оцту. Можете додати столову ложку солі.

Оцет

Обробіть усі проблемні зони, потім зчистіть залишки. За бажання можна ділянку обполоснути прохолодною водою для блиску.

Засіб для миття посуду

Рідкий миючий засіб для посуду давно завоював першість серед універсальних засобів для виведення плям і борців з жировими забрудненнями. Нанесіть і спініть рідину на поверхню губки, а потім потріть всі засалені місця.

Миючий засіб

По завершенні чищення видаліть залишки засобу теплою водою.

Як вивести складні плями

Складні багатокомпонентні плями, тим більше давні, виводити непросто. Не чекайте кінця сезону, а очищайте виріб одразу після забруднення.

плями з пуховика

 1. Плями від крові виводьте за допомогою перекису водню. Потім добре промивайте під проточною водою.
 2. Якщо на куртці є іржаві розлучення, виводьте їх за допомогою оцтової кислоти чи свіжого лимонного соку.
 3. На бензинову ляпку насипте жменьку солі, щоб вона адсорбувала забруднення. Через годину-півтори ретельно попрайте виріб з господарським милом.
 4. Якщо на зимовій речі залишилися білі плями від прального порошку після попереднього прання, прополощіть ділянку під струменем теплої води. Розлучення мають зникнути. Якщо не вийшло, доведеться прати пуховик у пральній машині повторно з мінімальною дозою засобу для чищення або в режимі ополіскування.

місця на пуховику

Як усунути неприємний запах

Неприємні запахи легко можуть з'явитися навіть на виробі, що рідко носиться. Що вже казати про пуховик, який у сезон ви надягаєте по кілька разів на день.

господарське мило

 1. Запах поту видаляється за допомогою господарського мила. Потріть мильним розчином проблемні зони, а потім випрати пуховик з ароматним кондиціонером або порошком, дотримуючись усіх правил.
 2. Неприємний затхлий запах з'являється, якщо виріб недосушили. Вологий наповнювач починає збиватися в грудки і неприємно пахнути. У такому випадку допоможе повторне прання з якісним просушуванням.
 3. Запах тютюну або сигарет відрізняється уїдливістю та стійкістю. Тут вам допоможе пароочисник. Він допомагає почистити пуховик у домашніх умовах, не стираючи. Є ще народний засіб для усунення тютюнового аромату: запарити склянку оцту окропом і повісити виріб над парою. Через кілька годин гарячі пари повністю вивітрять небажаний запах.

Чищення білого пуховика

Світлий пуховик виглядає презентабельно і привертає увагу оточуючих. Але він також притягує пил та бруд. На білому матеріалі помітні найменші плями. Власникам такого виробу рекомендується відразу позбавлятися забруднень, а не збирати їх до першого прання.

Пухова пальто

Для догляду за білими речами вам знадобиться господарське мило. Це універсальний засіб, що очищає, який справляється практично з усіма плямами. Потрібно втерти мило в проблемну зону, а за півгодини затерти залишки вологою губкою або серветкою.

Білі речі

Крім професійних засобів для виведення плям відновлює білизну тканини перекис водню. Розбавте 2-3 чайні ложки засобу у склянці води та потріть пляму. Через півгодини промийте водою чи серветкою до чистоти.

Чищення хутряного каптура

Пуховик з хутряним оздобленням виглядає розкішно! Тому будь-яке забруднення відразу впадає у вічі, а виріб виглядає неакуратно.

очистити хутро

 1. Стирайте хутряний комір окремо від речі.
 2. Для хутра оптимальною вважається температура води не вище 30 градусів. Не можна використовувати для прання гарячу воду, особливо якщо річ чорного чи білого кольорів.
 3. Перед пранням замочуйте хутро у мильній воді. Для цього використовуйте господарське мило або пральний засіб для хутряних виробів.
 4. Не тріть і не перекручуйте хутро під час очищення. Працюйте в основному із проблемними, забрудненими зонами.
 5. Жирні плями виводьте сумішшю з чайної ложки аміаку, двох чайних ложок солі та склянки води. Приготовлений засіб нанесіть тільки на вибрані ділянки, а через півгодини випрати в мильній воді.
 6. Розчісуйте хутро гребінцем з рідкісними зубами у напрямку зростання ворсу.
 7. З народних засобів чудово очищають хутро тальк, крохмаль чи манна крупа. Нанесіть один із вибраних засобів на проблемні плями, а потім добре витрусіть. Якщо у ворсинках застрягли білі піщинки, зніміть їх пилососом.

Правила догляду за пуховиком

Правильний догляд продовжує термін служби виробу.

 1. Дотримуйтесь вказівок щодо догляду за річчю, вказаних на бирці. Це позбавить вас проблем і розчарувань після прання.
 2. Стирайте пуховик 1-2 рази на рік. Якщо не хочете робити це самостійно, віддавайте у хімчистку.
 3. Добре просушуйте виріб, навіть якщо ви зонально виводили плями. Не допускайте вогкості та попадання вологи на утеплювач. Сушитися річ має мінімум 2 дні.
 4. Уникайте відбілюючих та підфарбовувальних засобів для чищення пуховика. Це може негативно вплинути на стан матеріалу та наповнювача.
 5. Після сушіння можна навіть пропрасувати річ праскою на низьких-середніх температурах, щоб зафіксувати видалення вологи.
 6. Зберігайте пуховик підвішеним на плічках. Намагайтеся не складати і не стукати його в тісній шафі до наступного сезону. Річ може деформуватися, а утеплювач – звалюватись.

Сухе чищення

Улюблений пуховик завжди асоціювався у модниць із затишком та теплом. Щоб виріб гріло в будь-яку погоду, доглядайте пуховик навіть у період міжсезоння.

Відео: як легко почистити пуховик

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар