Як очистити поверхню праски від пригорілої тканини

Прасування праскою може доставляти певні складності, особливо при догляді за делікатними видами тканин. Матеріал може прилипнути до підошви, в результаті річ приходить у непридатність, праска потребує чищення. Досить поширеним вважається питання, чим очистити праску від тканини, що пригоріла. Сьогодні існує кілька ефективних способів чищення, багато що залежить також від типу поверхні праски. Слід враховувати, що найгучніші обіцянки виробників прасок не виправдовуються. У будь-який момент може знадобитися чистка підошви пристрою.

пригоріла тканина на прасці

Чому на праску липне тканина

Їх недотримання призводить до передчасного зносу та псування речей. Однією з найпоширеніших проблем вважається прилипання тканини до платформи праски. Основна складність полягає в тому, що праска більше не придатна для експлуатації. Приклеєні до праски шматки тканини видалити самотужки досить непросто. Запобігти проблемі допоможе знання причин.

тканина липне до праски

Причини:

 • перетримка праски на речі – таке часто відбувається при відволіканні уваги;
 • несправність датчика, некоректне відображення нагріву – прасування делікатних тканин при максимальній температурі призводить до пригорання;
 • наявність на речах металевих, целофанових, пластикових, шкіряних тканин;
 • порушення правил чищення поверхні праски – з цією метою не рекомендується використовувати ножі, щітки з металу, порошки для обробки кухонних поверхонь;
 • перевищення температурного режиму – на підошві праски залишаються мікроволокна, скупчення яких призводить до утворення нагару;
 • використання низькоякісної води – вапняний наліт у складі води призводить до утворення шорсткості на поверхні праски, зниження якості ковзання, формування нагару;
 • пошкодження платформи – подряпини, мікротріщини знижують якість прасування;
 • недотримання правил прасування делікатних тканин.

праска забруднилася

Найчастіше тканина пристає до праски при прасуванні на неправильно виставленій температурі. При прасуванні делікатних тканин рекомендується використовувати вологу марлю.

Як видалити з праски прилиплу тканину

Попередньо слід дізнатися про тип поверхні платформи праски, що допоможе правильно вибрати спосіб очищення. Процедура найчастіше проводиться при включеній прасці, заздалегідь слід потурбуватися про місце, де пристрій можна було б увімкнути в розетку. При використанні спеціальних магазинних засобів рекомендується дотримуватися інструкцій. Для очищення знадобиться м'яка тканина. При проведенні процедури слід триматись на відстані від отворів для пари. Дотримання цих правил допоможе запобігти можливим проблемам.

чищення праски

Очищення оцтом

Позбутися тканини, що пригоріла, допоможе оцет.

Способи очищення:

 1. Протерти змоченою в оцті тканиною платформу-метод рекомендується використовувати при усуненні свіжого несильного нальоту.
 2. Змочену у великій кількості оцту тканину покласти під праску на всю ніч – спосіб підходить для усунення застарілих плям. Під впливом кислої рідини пляма розм'якшиться та відшарується. На фінальному етапі поверхню рекомендується протерти сухою тканиною.

чищення праски оцтом

Господарське мило

Господарське мило рекомендується використовувати відразу після утворення плям. На гарячу підошву рекомендується нанести господарське мило. Холодна праска слід очистити від слідів бруду.

чищення праски господарським милом

Сіль

Сіль вважається найефективнішим засобом для чищення праски. Її основна перевага полягає в доступності, вона є в кожному будинку без винятку.

Рецепти:

 1. Насипати ½ ст солі рівним шаром, гладити добавку розігрітим до максимальної температури праскою до зникнення плям.
 2. Загорнути жменю солі в натуральну тканину, обережно прикладати її до розігрітої праски до зникнення плям.

чищення праски сіллю

Важливо! Сіль не рекомендується використовувати для чищення тефлонового покриття, під забороною також будь-які абразивні склади.

Свічковий парафін

При чищенні праски вказує ефективність парафін. Для цього підійде звичайна свічка. Метод дозволяє позбутися невеликих забруднень, допомагає при видаленні нальоту різного походження.

Етапи застосування:

 • загорнути свічку в бавовняну тканину;
 • провести по розігрітій підошві свічкою, розплавлений парафін стече разом із брудом униз.

чищення праски парафіном

При проведенні процедури повинен дотримуватись невеликий кут. Це забезпечить стікання очищувального складу на попередньо підготовлену ганчірку. На фінальному етапі поверхню рекомендується протерти вологою тканиною.

За наявності функції “пар” додатково проводиться чищення отворів на підошві праски. Для цього необхідно кілька разів натиснути кнопку подачі пари резервуар з водою має бути наповнений.

праска з парою

Зубна паста

Зубна паста підходить для очищення поверхні із нержавіючої сталі. Для цього необхідно нанести засіб на заздалегідь розігріту підошву. Підвищити ефект допоможе застосування старої зубної щітки, вона дозволить відтерти нагар. На фінальному етапі поверхню слід протерти вологою тканиною, витерти насухо.

чистка праски зубною пастою

Важливо! При виборі пасти перевагу слід надавати звичайній білій без абразивних частинок та інших вкраплень у складі.

Харчова сода

При очищенні металевих поверхонь рекомендується використовувати соду. Речовина має абразивні властивості, при його застосуванні слід виявляти обережність.

Етапи чищення:

 • змішати соду із водою;
 • нанести склад на холодну поверхню на 20 хв (при застарілих плямах);
 • акуратно відтерти сліди за допомогою м'якої тканини;
 • змити залишки зволоженою губкою.

чищення праски содою

Важливо! Соду рекомендується використовувати у випадках, коли інші засоби виявилися неефективними.

Засоби для очищення праски

У магазинах продаються спеціальні олівці та рідини, застосування яких забезпечує швидке видалення забруднень, корозії, накипу.

Етапи очищення праски олівцем:

 • встановити перемикач на середню температуру, нагріти праску;
 • протерти олівцем підошву – засіб при контакті з гарячою поверхнею розплавиться і стіче з брудом;
 • видалити сліди тканини за допомогою ганчірки.

чищення праски олівцем

Важливо! При використанні олівців рекомендується бути обережними. Активною речовиною є кислота. Плавлення супроводжується різким запахом. Слід уникати потрапляння засобу на шкіру, тому що при контакті з нею утворюються болючі опіки.

Рідкі засоби

При покупці рекомендується звертати увагу на тип поверхні, для чищення якої застосовується засіб. Склади допомагають позбавлятися різних типів плям, утворюють на поверхні платформи спеціальну захисну плівку.

чистка праски від накипу

Губки

Губки допомагають позбутися застарілих плям, накипу. Їх застосування не рекомендовано при обробці полірованих поверхонь, антипригарних покриттів.

чищення праски губкою

Килимки для чищення

Килимки можуть застосовуватися при видаленні тканин, що пригоріли, обробки всіх типів платформ. Килимок необхідно встановити на стіл, помістити зверху холодну праску, провести кілька разів. Протерти поверхню м'якою тканиною, провести самоочищення пором.

килимок для чищення праски

Як почистити різні типи покриття

Перед тим, як вибрати засіб для чищення праски, слід з'ясувати матеріали виготовлення платформи. Це дозволить уникнути проблем, знайти найефективніший метод очищення.

Тефлонове

Праски з платформою тефлонової відрізняються функціональністю. Вони підходять для прасування будь-яких видів тканин. Тефлонові платформи мають антипригарне покриття. Тканина прилипає до них рідко, але це все ж таки відбувається. Спочатку поверхню рекомендується протерти змоченою у воді тканиною. Під впливом температури бруд повинен зникнути. Для чищення таких поверхонь рекомендується використовувати також спеціальні губки або олівці. Під час проведення процедури рекомендується дотримуватися інструкцій компанії-виробника. Достатньо частина в комплекті входять спеціальні скребки, які призначені для очищення поверхні. При необхідності в магазині можна придбати дерев'яний скребок і використовувати його з тією ж метою.

тефлонова праска

Відмінною альтернативою вважається застосування оцтової есенції. Маніпуляції з їдкою рідини вимагають дотримання запобіжних заходів. Контакт із слизовими оболонками, шкірою існує ризик утворення опіків. Невеликий шматок тканини рекомендується змочити в есенції та протерти нею платформу. За відсутності ефекту змочений у розчині шматок тканини необхідно пропрасувати праскою.

чищення праски оцтом фото

Алюмінієве

Алюміній вважається найбюджетнішим матеріалом. У побуті експлуатація такої праски пов'язана з великими проблемами. Платформа схильна до механічних пошкоджень, в них забиваються нагар, бруд. У сучасних моделях використовують удосконалені види алюмінію, серед них анодований алюміній, алюміній з тефлоном. Поверхні мають антипригарні властивості, але також не стійкі до пошкоджень, схильні до стирання.

алюмінієва підошва праски

Використання речовин в абразивними частинками у складі у разі не допускається. При очищенні рекомендується використовувати олівець, оцет, м'яку зубну пасту, рідину для миття посуду. На фінальному етапі рекомендується проводити полірування поверхні.

Керамічне

Керамічні поверхні відрізняються схильністю до механічних пошкоджень. Застосування абразивів у цьому випадку суворо протипоказане, це допоможе запобігти утворенню подряпин, за які чіплятимуться волокна при прасуванні. Усунути сліди тканини з таких поверхонь допоможуть засоби для догляду склокерамікою, мікрохвильовою піччю.

керамічна підошва праски

Високу ефективність показує також спеціальний олівець з нашатирним спиртом у складі. Дотримання інструкції допоможе легко і швидко позбутися плям.

Інші способи чищення:

 • змочити в розчині зі змішаної в рівних пропорціях нашатирю і води тканину, обробити нею поверхню, процедуру повторювати до повного позбавлення від бруду, губка повинна бути м'якою, не металевою;
 • змочений у перекисі водню шматок тканини використовувати для обробки нагрітої поверхні праски, на фінальному етапі проводиться чищення отворів для пари;
 • натерти туалетним милом платформу, залишити на годину, стерти сліди вологим рушником;
 • протерти платформу змоченою тканиною ацетоном.

чищення праски ацетоном

Сталеве

Нержавіюча сталь характеризується підвищеною стійкістю до механічних дій. При очищенні такої платформи рекомендується використовувати соду, зубну пасту. Ефективність показує також спосіб із застосуванням сірникової коробки. Його необхідно взяти в руки та протерти сірчаною смужкою по поверхні.

чистка праски сірниковою коробкою

Профілактика проблеми

Уникнути утворення плям на платформі праски допоможе дотримання правил експлуатації пристрою. Гладити слід лише чисті речі.

прасування праскою

Рекомендації:

 • протирання платформи вологою тканиною після прасування;
 • періодичне чищення приладу від накипу зсередини;
 • правильний вибір режиму прасування залежно від виду тканини;
 • уникнення використання металевих щіток та губок, після яких на поверхні утворюються подряпини;
 • очищення резервуара від залишків води після прасування – допоможе уповільнити процес утворення накипу та корозії.

При прасуванні рекомендується дотримуватися запобіжних заходів. Праску не слід залишати увімкненою без нагляду, використовувати її при пошкодженому кабелі, слід також уникати дотиків до нагрітої поверхні.

прасування пором

За наявності великої кількості речей проводиться їхнє попереднє сортування. Починати рекомендується з делікатних тканин, обробка яких проводиться за низьких температур.

прасування праскою фото

Правила прасування різних типів тканин:

 • льон – рекомендується прасувати у вологому стані при температурі 180-220 градусів з виворітного боку;
 • бавовна – оптимальною температурою вважається 180 градусів, тканину рекомендується зволожувати в процесі прасування;
 • поліестер – нормою вважається 110 градусів, особливу увагу слід приділяти прогладжування візерунків, вишивки (процедура повинна проводитися через марлю з вивороту);
 • шовк – гладити тканину слід при 60-80 градусів з відключеною функцією пари, між праскою та річчю слід прокласти будь-який матеріал за винятком марлі;
 • вовна – обробка проводиться при 120 градусах, волога бавовняна тканина допоможе уникнути прилипання матеріалу до праски;
 • віскоза – гладити тканину рекомендується тільки з вивороту при 110-120 градусах, функцію пари включати не рекомендується;
 • ситець – оптимальний режим становить 150-170 градусів, прасування проводиться з лицьового боку.

праска гладить тканину

ВІДЕО: Як почистити праску від тканини, що пригоріла.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар