Як очистити пластилін з одягу

У сім'ї з маленькими дітьми, питання, як випрати пластилін з одягу, стоїть вкрай гостро. Адже ця в'язка різнокольорова субстанція, як магніт, притягує до себе малюків. І навіть якщо у дитини немає художніх талантів, і в майбутньому вона не стане великим скульптором, провести час із пластиліном малюк все одно не проти.

дитина та пластилін

Що таке пластилін?

Напевно, небагато батьків замислювалися над цим питанням. Сучасний пластилін виготовляється з багатьох різних складових, кількість яких визначається такими характеристиками: безпека, зовнішній вигляд, м'якість і так далі. Варто відзначити, що пластилін, доступний 15-20 років тому, і його сьогоднішній «родич» – це дві великі різниці.

пластилін

Раніше для виробництва використовувалося переважно сало, доповнене хімічними компонентами. Сьогодні ж є багато різних комбінацій, але найчастіше у складі сучасного пластиліну присутній бджолиний віск, глиняний порошок дрібної фракції, пігменти, що фарбують, вазелін, завдяки якому пластилін не засихає, а також тваринне сало в невеликій кількості і церезин – речовина, яка використовується в косметичній промисловості для надання в'язкості та пом'якшення складу.

пластилін фото

Сьогодні, окрім пластиліну, доступний ще один склад – тісто для ліплення. За консистенцією та своїми якостями воно дуже нагадує сучасний пластилін, з тією лише різницею, що в тесті більше вазеліну та гліцерину.

тісто для ліплення

Сучасний пластилін є абсолютно безпечним для дітей. Так що батьки можуть сміливо залишати своїх дітей наодинці з цим м'яким, приємним на дотик матеріалом.

пластилін сучасний

Як усунути плями пластиліну в домашніх умовах

Отже, як видалити пластилін з одягу? Важливе правило: речі, на яких є плями пластиліну, у жодному разі не можна відразу піддавати пранню, без попереднього видалення забруднень. Це може призвести до того, що одяг буде безнадійно зіпсований. Більше того, якщо річ із залишками пластиліну відразу помістити в пральну машину, то ви ризикуєте зіпсувати не лише інші речі, а й техніку.

пластилін на одязі

Операція з порятунку забрудненої пластиліном речі проходить у три етапи:

 1. Видаляємо залишки пластиліну з тканини;
 2. Відстираємо кольорову жирну пляму;
 3. Стираємо річ.

пластилін на одязі фото

Більш детально зупинимося на перших двох етапах: видалення залишків пластиліну та позбавлення від жирних та кольорових плям. Оскільки наступне прання проходить у звичайному режимі, що підходить для речі. Якщо ви видаляєте плями з білої блузки або футболки, при пранні можна додавати відбілювач – він тільки посилить ефект. Якщо після прання ледь помітна пляма все-таки залишилася, білу річ замочіть з відбілювачем або обробіть забруднене місце перекисом водню.

чим відпрати пластилін

Щоб не було неприємних сюрпризів, спробуйте спершу дію кошти на непомітній ділянці, а потім приступайте до виведення плями.

використання засобу для виведення плям

Зчищаємо пластилін

Для того, щоб усунути пластилін з поверхні, використовують лопаточку для ліплення, тупі краї ножиць або ножа. Звичайно, чим жорсткіша маса, тим простіше її прибрати з поверхні одягу. А ось якщо пластилін м'який та тягучий – це створює додаткові проблеми.

як прибрати пластилін з одягу

Тоді вам на допомогу народна мудрість:

 1. Заберіть річ, із залишками пластиліну, у поліетиленовий пакет.
 2. Покладіть в морозильну камеру і чекайте, доки пластилін не застигне. Зазвичай це 60-90 хвилин, але все залежить від товщини пластилінового шару.
 3. Дістаньте річ з морозилки і знову спробуйте прибрати пластилін лопаткою для ліплення ножем або ножицями. Цього разу маса повинна вільно відходити від тканини.

як прибрати пластилін

Якщо вам не хочеться поміщати річ у морозилку, використовуйте шматочки льоду в поліетиленовому пакеті (головне, щоб пакет не протікав). І тримайте доти, доки лід не почне танути. Також лід можна покласти в миску і миску поставити на забруднене місце. Нарешті, підійде аерозоль для охолодження мікросхем або спрей, що знеболює при травмах.

лід на пластилін

Після того, як пластилінова маса замерзне, її потрібно буде швидко поламати на шматочки та відчистити щіткою із жорсткою щетиною. Не торкайтеся пластиліну руками, інакше від тепла він нагріється і лише глибше проникне у волокна.

Хтось вважає за краще замість радикального охолодження використовувати нагрівання пластилінової маси. І це також ефективний спосіб позбутися залишків маси для ліплення на одязі. Вся річ у тому, що під впливом тепла пластилін розплавляється та вбирається у папір. Для «процедури» вам потрібно одну паперову серветку покласти під пластилінову пляму, а другу – поверх неї, і пройтися не дуже гарячою праскою.

видалити пластилін праскою

Важливо: перевірте, щоб режим пари був вимкнений, інакше після такої обробки з парою врятувати річ буде неможливо. Прогладжувати забруднене місце потрібно буде кілька разів, змінюючи серветки в міру їхнього забруднення.

Після того, як шар пластиліну прибраний, на одязі залишається пляма. Як правило, це жирне кольорове обрис, яке так просто не виводиться. Що робити?

як прибрати пляму від пластиліну

Видаляємо плями

Так як у складі пластиліну є жир, потрібно лужний склад для того, щоб його «розчинити». Наприклад, впоратися з плямою допоможуть такі засоби: господарське мило, сода та засіб для миття посуду.

Господарське мило

Порядок дій такий: готуємо розчин видалення плями. Для цього подрібнюємо приблизно 1/3 шматка господарського мила і розчиняємо в теплій воді. Поміщаємо туди забруднену річ, пляму додатково намилюємо милом і залишаємо замочуватися приблизно на 30 хвилин. Після цього забруднену ділянку чистимо за допомогою зубної щітки і відправляємо в пральну машину.

господарське мило

Господарське мило підходить для видалення слідів від пластиліну з будь-яких тканин, але краще не використовувати його для прання темних чи яскравих речей. А тонкі тканини не рекомендується дуже сильно терти, щоб не пошкодити структуру полотна.

Сода

Спочатку річ замочують у теплій воді з додаванням господарського мила чи прального порошку. Після цього на забруднену ділянку наносять густу кашку із суміші соди та невеликої кількості води. Злегка відтирають щіткою та залишають приблизно на 30 хвилин. Після цього пляма ще раз обробляють щіткою та стирають у звичайному режимі. Сода дуже ефективна у поєднанні з господарським милом. Такий тандем дає найкращий результат.

кашка із соди

Спирт

Дуже ефективним у боротьбі з плямами пластиліну є нашатирний або ізопропіловий спирт. Останній входить до складу рідини для миття вікон. Але ним можна користуватися тільки якщо потрібно прибрати пляму з щільної натуральної тканини, наприклад, джинсової. Синтетичну річ ви безнадійно зіпсуєте.

етиловий спирт

Алгоритм процесів: спирт рясно наносять на забруднену ділянку, залишають на 30 хвилин. Після цього ретельно відтирають, а потім стирають річ у правильному режимі прання.

Рослинна олія та засіб для миття посуду

Ще один спосіб видалення плям від пластиліну – олія. Тут уже, як кажуть, клин клином вибивають. Масло наносять на ватяний диск і відтирають пляму, рухаючись від країв до центру. Швидше за все, одним ватним диском ви не обійдетесь, приготуйтеся повторити процедуру кілька разів, доки пляма не зникне. Після цього випрати одяг у воді з додаванням господарського мила або миючого засобу для миття посуду – вони впораються з жирними плямами краще за пральний порошк.

соняшникова олія

Гас

Сьогодні цей засіб незаслужено забуто, адже лише кілька десятиліть тому його використовували чи не у всіх сферах життя, аж до медицини. І з плямами гас справляється, як кажуть, на ура.

гас

Шматок м'якої тканини змочують у гасі і відтирають плями, що залишилися від пластиліну. Головне, після використання гасу добре прополоскати річ у проточній воді, а потім випрати її окремо від інших предметів гардеробу з порошком і кондиціонером, щоб позбутися неприємного запаху.

Важливо: перш ніж відтирати пляму, протестуйте гас на непомітній ділянці одягу.

Промислові засоби для виведення плям

Сьогодні пропонується величезний асортимент різноманітних засобів для видалення плям від пластиліну. Вибирайте той, який підходить вам, і дотримуйтесь інструкцій. Найчастіше виробники рекомендують наносити засіб на пляму, залишати на 15-20 хвилин, а після цього прати річ з додаванням порошку і засобу для виведення плям.

засоб для виведення плям

Практично всі промислові препарати є агресивними, тому, використовуючи їх, важливо одягати гумові рукавички, щоб не пошкодити шкіру рук.

Як прибрати пластилін з килима

На жаль, і таке питання виникає у сім'ях, у яких є маленькі діти. Загалом технологія не дуже відрізняється від процесу видалення пластиліну з одягу. Можна використати різні засоби.

як прибрати пластилін з килима

 1. Господарське мило. Мило подрібнюють, заливають окропом і збивають до утворення піни. З килима, наскільки це можливо, видаляють залишки пластиліну. Потім наносять губкою мильну піну на забруднену ділянку, злегка відтирають і залишають на 10-15 хвилин. Після цього змивають теплою водою.
 2. Паста, що чистить. Цей склад ви легко приготуєте в домашніх умовах. Вам знадобиться: кухонна сіль, засіб для чищення, столовий оцет. Забравши великі шматки пластиліну, на забруднену ділянку накладають пасту і залишають до повного висихання. Після цього прибирають пасту, що чистить, і промивають теплою водою.
 3. Заморожування. На пляму кладуть миску (або пакет) із льодом. Залишають на 20-30 хвилин, зчищають твердим тупим предметом, промивають.
 4. Нагрів. Забравши великі шматки пластиліну, на пляму кладуть паперову серветку і проходяться не дуже гарячою праскою. Процедуру повторюють кілька разів, а серветки змінюють у міру забруднення. Не забудьте вимкнути режим пароутворення, інакше ви ризикуєте зіпсувати килимове покриття власноруч!
 5. Хімічні склади. Спирт, бензин, ацетон нададуть вам неоціненну послугу у боротьбі із застарілими пластиліновими плямами. Головне, щоб ці сильні засоби не зіпсували килим, тому, так само, як і у випадку з одягом, перш ніж приступати до чищення, перевірте дію засобу на непомітній ділянці. Якщо в процесі тестування колір ворсу не змінився, можна приступати до чищення на чільному місці. Крім цього, не варто забувати і про промислові засоби для виведення плям. Такі засоби відрізняються ефективністю та безпекою застосування.

мило на тертці

сіль оцет

пакет з льодом

розчинники

Отже, процес ліплення буде ще цікавішим і для дітей, і для дорослих, якщо вам не доведеться переживати за збереження одягу, килимів і шпалер. Як видно, навіть підручними засобами можна позбутися від пластилінових плям. І все ж таки, по можливості, забезпечте дитині зручне домашнє місце для хобі, без ворсистих килимів, а також подбайте про робочий одяг для свого малюка.

Відео: як легко випрати пластилін з одягу

WowCracy
Додати коментар