Як очистити навушники від вушної сірки

У сучасному ритмі життя ми вже не уявляємо життя без навушників. Прослуховування музики та аудіокниг, лекцій та радіо, голосових повідомлень та відео стали невід'ємною частиною повсякденності.

Догляд за навушниками

На жаль, при тривалій експлуатації вони забруднюються, забиваються пилом та вушною сіркою. Як почистити навушники в домашніх умовах, щоб не пошкодити крихкі деталі?

Як боротися із сіркою у навушниках

Одна з найпоширеніших проблем забруднення навушників – це накопичення вушної сірки. Людський організм улаштований так, що активно захищається від негативного впливу довкілля. Вушна сірка – це захисний компонент, який уберігає чутливу вушну раковину від попадання всередину пилу, хвороботворних мікроорганізмів та бруду.

Сірка

Скупчення сірки у навушниках – явище накопичувальне. Ви не помічаєте цього, доки не виявите погіршення звучання та приглушення гучності. Якщо сірку не очищати, вона може проникнути всередину корпусу аксесуара та спровокувати серйозну поломку.

Динаміки

З сіркою у навушниках легко боротися за допомогою корисних звичок. Гігієна та профілактика, своєчасне видалення сірки з вух, візити до отоларинголога значно зменшують кількість сірчаних відкладень. Регулярно мийте вуха з теплою водою, і ваші навушники довго залишатимуться чистими.

Правильне чищення навушників

Вакуумних

Вакуумні навушники отримали свою назву через спосіб розташування всередині вуха. Силіконові подушечки так щільно прилягають до шкіри вушної раковини, що блокують сторонні шуми.

Вакуумні навушники

Вакуумні навушники очищаються просто:

 • акуратно витягніть силіконові подушечки з власників;
 • опустіть на 30 секунд у воду з додаванням спирту;
 • розкладіть для просушування на паперовому рушнику або серветці.

Вакуумні

Складніше очистити сіточки. Їх можна замінити на нові. Якщо це неможливо, зануріть частково навушники в спиртовий розчин або перекис водню сіточками вниз. Це положення потрібно дотримуватися, щоб рідина не потрапила в інші елементи аксесуара.

нюансів конструкції

Якщо вдасться закріпити в такому стані, залиште на 10 хвилин. Корпус навушників і проводи протріть ватним диском, змоченим у перекисі водню або в спиртовому розчині. Дайте всім деталям повністю висохнути протягом 2-х годин.

Бездротових

Бездротові навушники користуються величезною популярністю. Вони зручні у використанні, не вимагають підключення до телефону, надають повну свободу руху.

Безпровідні навушники

Для очищення таких навушників вам знадобиться:

 • м'яка, чиста тканина, яка залишає нитки чи ворсинки;
 • ватні палички;
 • чистий пензлик з м'яким, натуральним ворсом.

Почистіть тканиною корпус навушників від пилу та шкірного жиру.

гігієна та профілактика

Потім за допомогою ватної палички зніміть забруднення з мікрофона та сіточки. М'яким пензлем пройдіться важкодоступними місцями, щоб зняти вушну сірку і бруд. Такий аксесуар не можна мочити, протикати шпильками чи іншими гострими предметами.

Чиста сіточка

Накладних

У накладних навушниках звук проходить через спеціальні м'які подушечки-амбушюри. Їх можна очищати лише сухим методом, інакше ризикуєте зіпсувати назавжди. Амбушюри зазвичай знімні, тому дозволяють почистити динаміки та інші частини від забруднень. Протріть деталі ватною паличкою, змоченою у спирті.

Накладні навушники

Якщо накладні амбушюри не відокремлюються від каркаса навушників, акуратно почистіть їх за допомогою м'якої щітки, змоченої в спиртовому розчині. Слідкуйте за тим, щоб рідина не потрапляла до корпусу.

Навушники

Вкладишів

У таких навушників сітка – основне джерело забруднення, яке захищене пластиковою кришкою. Її можна відкрутити або відкрити, повернувши праворуч. Є моделі, де навушники не знаються і витягти деталі неможливо.

навушник

Щоб очистити сітки вкладишів, покладіть їх на кілька хвилин у мурашиний спирт. Це прекрасний очищувач та антисептик, який знімає забруднення та усуває хвороботворні мікроби. За допомогою ватної палички видаліть залишки сірки та ретельно просушіть.

засоби для чищення

Модель, яка не розуміється, чистять по зовнішньому корпусу за допомогою ватного диска, змоченого у спирті. Якщо застрягли великі сірчані фрагменти в осередках сіточки, підтягніть їх зубочисткою. Після закінчення процедур, що очищають, залиште навушники сушитися на паперовому рушнику.

Як швидко почистити EarPods та AirPods Pro

Скупчення вушної сірки в таких навушниках відразу відбивається як звучання. З'являються зайві шуми та перешкоди, спотворюються голоси під час розмови. Можливе навіть виникнення алергії у власника навушників. Щоб уникнути цих неприємностей, потрібно знати, як почистити навушники айфонів від вушної сірки. Чищення аксесуарів забезпечують у сервісних центрах. Але це можна з успіхом здійснити у домашніх умовах.

чищення навушників

Для навушників протипоказана взаємодія з розчинниками та агресивними аерозолями. Чищення гострими предметами, наприклад, зубочисткою чи голкою не підходять. Існує ризик пошкодити чутливі елементи. Для процедури, що очищає, краще взяти тканинну серветку, яка не залишає ворсинок.

 1. Обробіть айфонівські вкладиші за допомогою ватної палички, змоченої у перекисі водню.
 2. Навушники-краплі айфона неможливо розібрати на елементи та почистити кожен окремо. Для цього ватяною паличкою, змоченою в перекисі водню, акуратно протирайте всі доступні місця так, щоб усередину не потрапила волога.
 3. Кейс протирається лише сухою м'якою мікрофіброю. Дійте дуже обережно, щоб не пошкодити контакти.
 4. Сіточку можна очищати сухою або змоченою в перекисі водню ватною паличкою.
 5. Слідкуйте, щоб ватяна паличка була туго обмотана. Якщо з неї стирчать ворсинки, акуратно зніміть верхній шар або пригладьте, сильно стиснувши між пальцями, обгорнутими чистою тканиною.
 6. Як варіант, можна накрити вістря зубочистки м'якою тканинною серветкою. Так можна видалити із сіточки та інших важкодоступних ділянок фрагменти вушної сірки.
 7. У продажу є спеціальні маси, які можуть набувати будь-якої форми і мають липку основу. За допомогою такого пристрою легко збирається сіра пил і забруднення з частин навушників.

чищення навушників

Засоби для чищення

Чищення навушників може бути бюджетним, якщо ви використовуєте підручні кошти, які є в домашній аптечці. Не допускайте потрапляння всередину корпусу навушників вологи. Це головне правило для того, щоб аксесуари служили вам довго та якісно.

для чищення навушників

Перекис водню

Перекис водню використовується в медицині для очищення вушної раковини від забруднень та сірки. Тому засіб ідеально підходить для поставленого завдання. За його допомогою очищають сіточки, пластиковий корпус, силіконові деталі. Перекис зберігає білизну навушників, усуває жовтий наліт та плями, може відбілити пластик.

Перекис водню

Як почистити навушники перекисом водню? Для цього приготуйте заздалегідь необхідні інструменти:

 • зубочистки;
 • ватні палички;
 • перекис водню;
 • кілька чистих серветок;
 • невелику ємність;
 • затискач для фіксації навушників, якщо вони нерозбірні.

Запасіться серветками

Послідовність дій при очищенні навушників перекисом водню буде такою:

 1. Вимкніть навушники. Їх потрібно чистити лише у відключеному стані.
 2. Зануріть ватну паличку в перекис і добре відіжміть. Ватна головка повинна бути вологою.
 3. Протріть навушники зовні та почистіть сіточку з невеликим натиском так, щоб не деформувати деталі.
 4. Не намагайтеся з першого разу очистити сірку. Якщо фрагменти відразу не відокремлюються, залиште їх на пару хвилин, щоб перекис просочився і відокремив його від пластику.
 5. Якщо сірчані залишки щільно застрягли в осередках, акуратно підтягніть зубочисткою.
 6. Бічні датчики можна делікатно протирати.
 7. Перекис зберігає білий колір пластикового корпусу.

відмити бруд

Спирт

Спирт або горілка повсюдно використовуються в очищенні навушників від бруду та сірчаних відкладень. Завдяки тому, що рідина швидко випаровується, ризик потрапляння всередину корпусу вологи зводиться до нуля. Спирт чудово усуває плями від пальців, бруд та пил, прибирає сірку.

Спирт

З його допомогою можна чистити практично всі деталі навушників, у тому числі сіточки та вкладиші. Це чудова дезінфекція, особливо якщо ви любите дати послухати музику через навушник друзям та близьким.

 1. Розберіть навушники, якщо це можливо.
 2. Силіконові амбушюри замочіть у спиртовому розчині на 5 хвилин.
 3. Обробіть ватяною паличкою, змоченою у спирті, важкодоступні ділянки.
 4. Промокніть чистою сухою серветкою із тканини, щоб зібрати можливу вологу.
 5. Відведіть на просушування деталей пристрою приблизно 2 години.

Хлоргексидин

Хлоргексидин відмінно справляється з вушною сіркою. Розчин є дезінфікуючим, який вбиває мікроби та хвороботворні мікроорганізми. Засобом можна обробляти навушники щодня, особливо якщо ви даєте ними користуватися іншим людям.

Хлоргексидин

Оскільки хлоргексидин є рідиною, він може потрапити всередину корпусу та спровокувати поломку. Тому засіб підходить для очищення корпусу, зовнішніх проводів та амбушюр.

Чим можна чистити

Підручні предмети допомагають дістати вушну сірку, що застрягла в важкодоступних місцях, на стиках або в сітці. Але скористатися ними потрібно акуратно, без сильного натиску, щоб не пошкодити крихкі деталі пристрою.

Зубочистки та голки

Вони незамінні, коли потрібно підчепити застряглий шматочок сірки або сколупнути бруд. За допомогою зубочистки зручно розбирати навушники, легко підчепити корпус або кришку. Вибираючи між зубочисткою та голкою, краще зупинити вибір на першій.

голки

зубочистки

Деревина м'якша за метал, вона не так дряпає пластик і не залишає слідів на поверхні. Якщо у вас сіточка з дуже дрібними осередками, то на допомогу прийде лише гостра голка. Користуйтеся нею, щоб не деформувати деталь.

Ватні палички

Ватна паличка зручна для очищення дрібних деталей. Вона сконструйована так, що має довгу ручку. Це зручно для роботи із невеликими предметами. Щільно загорнута вата вбирає невелику кількість засобу, щоб почистити ділянку. Є небезпека, що вона може залишати по собі ватяні ворсинки, що може призвести до погіршення роботи навушників.

У цьому випадку рекомендується перевіряти робочу частину палички на те, наскільки щільно вона обмотана і чи не стирчать ватяні фрагменти. Можна змочене закінчення щільно притиснути чистою серветкою. Так ви приберете зайву рідину і зробите ватяну головку щільнішою.

Ватні диски

Фахівці рекомендують віддавати перевагу ватним дискам, а не шматочкам тканини. Це чудовий помічник, щоб протерти корпус, дроти, великі деталі. Диск зручно поміщається у руці, не вислизає, складається у кілька разів.

Ватні диски

Що не можна використовувати для чищення

Крім корисних рекомендацій та порад, як почистити навушники, є низка застережень та протипоказань.

чищення дроту

 1. Не можна замочувати цілі навушники у будь-якій рідині. Потрапляння вологи всередину корпусу веде до незворотної поломки пристрою.
 2. За допомогою рідких засобів можна очистити зовнішні деталі, корпус, дроти. У цьому випадку залишайте сушитися деталі протягом кількох годин. І уникайте потрапляння вологи всередину деталей.
 3. Деталі навушників, кріплення та з'єднання ніжні та крихкі. Будь-який необережний рух може спровокувати збій у роботі. Тому не можна здійснювати різкі рухи. Не тягніть, не натискайте та не смикайте частини пристрою.
 4. Розбирайте навушники, лише попередньо ознайомившись із пристроєм. Для цього прочитайте інструкцію або знайдіть схему в інтернеті. Інакше є ймовірність неправильного складання.
 5. Не можна використовувати мильні засоби, гелі для посуду та інші миючі концентрати.

аксесуар білого кольору

Чищення роз'єму для навушників

Роз'ємний вхід для навушників збирає пил та бруд із ваших кишень, пальців та навколишнього середовища. Його чистка повинна проводитися регулярно, тому що це впливатиме на якість звучання у ваших навушниках.

 • використовуйте ватну паличку, змочену у спирті;
 • стежте, щоб з вати не капала рідина;
 • вставте в роз'єм паличку і прокрутіть її кілька разів у різних напрямках;
 • якщо вата виявилася дуже брудною, повторюйте процедуру кілька разів;
 • зубочисткою усуньте засохлі забруднення, ворсинки, що залишилися, або дрібне сміття.

Навушники

Поради щодо догляду за навушниками

Деякі поради, на перший погляд, можуть здатися очевидними. Але саме дотримання простих правил збереже ваше здоров'я та продовжить термін експлуатації мобільного пристрою.

 1. Регулярно очищайте навушники, не допускайте критичного накопичення бруду та вушної сірки.
 2. Навіть водонепроникні навушники бояться попадання всередину вологи. Не ризикуйте та не перевіряйте пристрій у воді.
 3. Не змотуйте туго дроти, щоб не пошкодилися контакти. Зберігайте навушники у спеціальному кейсі або у вільному стані.
 4. Намагайтеся не слухати музику на максимальній гучності. Це не тільки погіршує слух, а скорочує термін експлуатації пристрою.

Доглядайте

Вушна сірка – природна захисна реакція людського організму на довкілля. Намагайтеся не допускати її скупчення на використовуваних предметах, щоб уберегти себе та оточуючих від інфекції та хвороботворних мікробів.

Відео: як почистити навушники від сірки

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар