Як очистити джинси від фарби

Незважаючи на те, що сьогодні існує безліч спеціалізованих хімчисток, питання про те, як відтерти фарбу з джинсів, все одно актуальне. Багато господинь, як і раніше, намагаються вирішити цю проблему в домашніх умовах. Розберемося у цьому питанні.

як очистити джинси від фарби

Як вивести фарбу з джинсів

В першу чергу, важливо зберегти сам виріб, тому під час очищення рекомендується дотримуватися певних правил:

 • відтирати пляму необхідно від країв до її центру, оскільки тільки так можна уникнути появи розлучень;
 • місце, забруднене в фарбу, не рекомендується сильно терти, таким чином вона проникає в глиб тканини і відпрати пляму буде вже складніше;
 • засіб, який вибрано для видалення фарби, попередньо повинен бути протестований на непомітній ділянці джинсів.

пляма від фарби на джинсах

Увага! Основу джинси складає бавовняне волокно, пофарбоване особливим способом. Саме тому стійкі забруднення з тканини видаляти непросто. У деяких випадках може знадобитися не один підхід.

Після оцінки ступеня забруднення речі необхідно визначитися із засобом, який буде використано для виведення фарби.

Спеціальні засоби

У продажу є готові склади, які дають змогу отримати необхідний ефект. Найбільш популярними вважаються:

 • Vanish. Рідкий засіб справляється краще. Його необхідно нанести на пляму і добре потерти щіткою або ковпачком від засобу, поверхня якого ребриста.

ваніш

 • Мило Антип'ятин. Джинсову тканину з плямою фарби попередньо змочують водою, після чого ретельно намилюють. Реч залишають на 20-30 хвилин, після чого приступають до прання.

мило антип'ятин

 • Сарма Актив. Ефективність порошку вже давно перевірена багатьма господарками, та й ціна його цілком прийнятна. Щоб видалити фарбу з джинсової тканини, потрібно приготувати кашку з порошку шляхом додавання води. Готовий склад наносять на пляму та залишають на півгодини.

сарма актив

 • Топ on Lion. Засіб добре справляється навіть із старими плямами. У комплекті є насадка, яка дозволяє втерти речовину в тканину.

Топ on Lion

Важливо! Перед використанням будь-якого засобу важливо ознайомитися з інструкцією із застосування.

Народні методи

На жаль, не завжди під рукою можуть опинитися спеціальні засоби для виведення плям. Тому дізнаємось, як за допомогою народних методів очистити джинси від фарби.

Хороший результат видалення плям фарби з джинсової тканини дають:

 • Вершкове масло та пральний порошок. М'яке вершкове масло змішують з порошком і суміш наносять на пляму. Через 30 хвилин, джинси слід добре прополоскати під водою.

олія та порошок від плям

 • Гліцерин. Від засохлої фарби допомагає позбутися прогрітий гліцерин. Він розм'якшує пляму, дозволяючи без проблем випрати її. Зазвичай це йде 5-10 хвилин. Завершальним етапом буде нанесення медичного спирту, після чого джинси необхідно прополоскати у воді.

обробити пляму від фарби гліцерином

 • Господарське мило. З джинсів необхідно видалити верхній шар забруднення, після чого слід намилити їх господарським милом. Залишити на деякий час у воді, потім випрати з порошком.

прання госп милом

 • Крейда. Плями фарби слід добре натерти крейдою, після чого джинси слід випрати.

Як очистити джинси від фарби.

 • Біла глина та бензин. Знадобиться 1 ст. бензину та стільки ж білої глини (придбати можна у будь-якому косметичному відділі). Отриману кашку нанесіть на пляму до повного висихання. За допомогою м'якої щітки видаліть засохлий шар і випрайте джинси звичним способом.

біла глина та бензин

Порада! Якщо для видалення фарби використовуються розчинники, рекомендується використовувати кондиціонер для одягу, який допомагає зробити волокна м'якшими і надає одягу приємний аромат.

Вибір методу за типом фарби

Залежно від того, якою саме фарбою були забруднені джинси, і варто вибирати відповідний спосіб прання.

Видаляємо олійну фарбу

Питання про те, чим прибрати масляну фарбу з джинсів, напевно, ставив кожен хоча б раз у житті. Відповідь проста, потрібно під рукою мати рослинне або вершкове масло, а також гліцерин. Засохлу олію легше вивести за допомогою розчинника: ацетону, бензину, гасу і т.д.

пляма на джинсах

Позбавляємося водоемульсійки

Акрилові та водоемульсійні фарби видалити з тканини найпростіше. Свіжі плями чудово виводяться за допомогою звичайного прального порошку та теплої води. Водоемульсійна фарба добре розчиняється. Засохлу пляму можна попередньо змочити медичним спиртом.

пляма на джинсах прання

Фарба для волосся

Тут знадобиться засоб для виведення плям «Антип'ятин». Плями від натуральних фарб (хни, басми) вивести дуже складно, тому позбавлятися їх потрібно негайно.

антип'ятин порошок

Акрилова фарба

Для видалення акрилової фарби підійдуть стандартні прання. Однак варто пам'ятати, що всі вони будуть марними, якщо фарба висохне. Видалити плями допоможуть гель для миття посуду, спиртовий розчин, господарське мило, столовий оцет.

як очистити джинси від фарби ідеї

Фарба від принтера

Видалити залишки порошкової фарби можна під звичайним струменем води. Застосування засобів для чищення не обов'язково. Джинси достатньо вивернути навиворіт і прополоскати у воді.

як очистити джинси від фарби варіанти

Чорнило

Чорнила чорного кольору чудово стираються спиртовими серветками. Щоб видалити залишки синіх чорнил, джинсову тканину необхідно замочити та запрати в молоці.

як очистити джинси від чорнила

Як видалити старі забруднення

Перед видаленням старих забруднень річ необхідно попередньо підготувати. Суху фарбу слід спочатку розмочити. Для цього джинси замочують. У воду можна додати кілька крапель гліцерину. Води має бути не менше 3-4 л.

Є й інший варіант: взяти в рівних пропорціях воду та гліцерин, змішати їх та нанести на пляму. Залишити розчин слід на 25 хвилин. Гліцерин можна трохи підігріти у мікрохвильовій печі. Далі можна вибрати один з таких засобів для видалення фарби:

 • Очищений бензин. Олійні фарби добре видаляються агресивними розчинниками. Однак варто врахувати, що в місцях обробки джинсова тканина може стати більш тьмяною та тонкою. Очищений бензин наноситься на пляму в невеликій кількості на 15-20 хвилин. Дія розчинника буде ефективнішою, якщо попередньо для розм'якшення фарби скористатися прогрітим гліцерином.

бензин

 • Ацетон – всім знайомий як чудовий розчинник. Заздалегідь знайдіть кілька клаптиків натуральної тканини. Переважно світлих відтінків. Один клапоть необхідно підкласти з одного боку місця забруднення, інший змочується в розчиннику та прикладається з іншого боку плями. Зверху можна вкрити поліетиленом і притиснути це місце важким предметом. Фарба повинна розчинитись вже через 35-50 хвилин.

ацетон

 • Скипідар. Знадобляться 2 ватяні диски, попередньо змочені в скипидарі. Прикладають їх з обох боків плями. Через 5-10 хвилин джинси можна прати у звичайному режимі.

скипидар

 • Нашатирний спирт. Очистити тканину від фарби допоможе нашатирний спирт. Усі дії мають бути обережними, щоб не розмазати фарбу ще сильніше. Можна прикласти змочений у нашатирному спирті ватяний диск на пляму і залишити на 20 хвилин.

аміак

Як стерти фарбу з білих джинсів

Особливо обережно слід виводити фарбу з одягу з білого деніму, щоб у результаті не залишилося якихось забруднень. У зв'язку з цим постає питання, як вивести фарбу з джинсів білого кольору?

Щоб позбавитися від плям фарби з таких речей, краще скористатися ацетоном або засобом для виведення плям «Бензин-калоша». Також білі джинсові речі можна обробляти і деякими народними засобами, наприклад, сумішшю з крейди та очищеного бензину. Обидва компоненти беруться в рівних частках, змішуються і готовий склад наноситься на місце забруднення на 20 хвилин. Після джинсова річ стирається у звичайному режимі з використанням прального порошку.

білі джинси

Увага! Крейда можна замінити на білу глину.

Відновити білий джинсовий одяг також допомагає і гліцерин. Попередньо його підігріває на водяній бані до 35 градусів, потім втирають у пляму і залишають хвилин на 5. Далі джинсова річ стирається у воді з додаванням прального порошку (найкраще брати той, який призначений для видалення складних забруднень).

прання білих джинсів

Гліцерин не завжди може опинитися під рукою, тому його можна замінити на олію. Однак після його використання, місце забруднення рекомендується обробити гелем Fairy (щоб уникнути появи жирних слідів).

як випрати фарбу з джинсів

Вище були перераховані найдоступніші методи видалення фарби з джинсової тканини в домашніх умовах. Якщо самостійно не вдалося впоратися із забрудненням, завжди можна скористатися послугами хімчистки. Щоб уникнути попадання фарби на джинси, рекомендується використовувати захисний фартух.

як випрати фарбу з джинсів

ВІДЕО: Як видалити фарбу з джинсів.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар