Як обв'язати плед гачком

В'язаний плед в інтер'єрі сьогодні не рідкість. Ні для кого не секрет, що речі hand-made роблять будь-який дизайн ексклюзивним, наповнюють приміщення затишком та теплотою. А обв'язування кожного пледу – це, свого роду, «вишенька на торті». Навіть звичайнісінький плед з ефектним завершальним акордом – гарною обв'язкою – стане акцентом в інтер'єрі. Як обв'язати плед? Які нитки вибрати? І якій схемі віддати перевагу?

Що таке облямівка, де вона застосовується

Згідно з визначенням, облямівка – це смуга по краю будь-якого виробу (предмета, тканини), що відрізняється за кольором, візерунком і фактурою.

облямівка для пледа

мереживо своїми руками

як зв'язати кайму гачком

види кайми гачком

Кайма для пледа гачком може бути різної ширини, тут все залежить від вашого особистого бажання. Звичайний предмет, зшитий або пов'язаний, можна оживити і зробити унікальним за допомогою звичайного гачка для в'язання.

як красиво оформити плед

Найчастіше такий спосіб обробки застосовується для:

  • Косинок, хусток, шалей.
  • Носових хустинок.
  • Сукні, блузки, спідниці, рукави.
  • Рушників, скатертин.
  • Пледів, покривал, накидок.

облямівка на сукні

мереживо гачком

гарна облямівка

облямівка гачком

І це далеко не повний список. Загалом, практично весь домашній текстиль можна доповнити ефектною обробкою по краю. Головне, щоб це поєднувалося зі стилем інтер'єру загалом.

Обв'язку можна виконувати відразу по периметру всього виробу (по колу), а можна в поперечному виконанні, особливо якщо йдеться про облямівку «зубчиками». Можлива облямівка з окремих мотивів, що з'єднуються у процесі в'язання. Таке оздоблення може виконуватися більш щільним візерунком, або, навпаки, бути повітряним і легким.

повітряна облямівка для пледа

Завдяки техніці філе в'язання, ви зможете створити справжній шедевр з геометричних елементів, або флористичних зображень.

облямівка кролики

Спосіб створення ажурного краю виробу може бути різним. Хтось вважає за краще в'язати облямівку окремо, а потім акуратно пришити її до готового виробу. А для інших кращий варіант, коли обробка в'яжеться відразу на виробі, петлі набираються по краю готового пледа, сукні або спідниці. Відразу зазначимо, що на загальний вигляд це ніяк не впливає, якщо облямівка виконана акуратно.

Важливий момент: облямівка цілком здатна дати друге життя деяким речам. Наприклад, якщо так сталося, що сукня виявилася занадто короткою (скажімо, через неправильну теплову обробку), за допомогою облямівки можна «додати» сантиметри, що не вистачає. Те саме стосується довжини рукавів. А надто відкрите декольте можна майстерно «сховати» за ефектним ажуром.

Більше того, правильно виконана облямівка фіксує форму виробу, не дає краям загинатися (особливо це актуально у випадку виробів, виконаних лицьовою гладдю), дозволяє приховати недоліки (наприклад, шви), прикрашає, оновлює одяг, що набрид.

Які нитки використовувати

Вибір ниток для обв'язування залежить від матеріалу виробу, який ви плануєте оформити. Занадто тонкі нитки зроблять облямівку не ефектним доповненням, а незрозумілим продовженням виробу. Занадто товста пряжа запросто зіпсує край речі (під вагою нитки дуже швидко з'являться дірочки). Крім цього, занадто груба обв'язка гарантовано зіпсує зовнішній вигляд, позбавивши виріб вишуканості та елегантності.

як вибрати нитки для в'язання

Вовна, бавовна, льон, віскоза, штучні та змішані волокна найчастіше застосовуються для обв'язування. І пам'ятайте, якщо плед пов'язаний спицями №3, то використовувати гачок №3 для обв'язування буде неправильно, скористайтеся більш тонким інструментом, оскільки полотно гачком виходить дещо грубіше. Саме з цієї причини, ручниці не часто використовують пряжу однакової товщини і для основного полотна спицями, і для обв'язування гачком.

А у випадку, коли і основне полотно, і обв'язування виконуються гачком, можете вибирати товщину пряжі та інструменту на власний розсуд.

ТОП-5 ефектних ідей

Звичайно, кожна рукоділка сама вибирає варіант обв'язування. Перелічимо найпопулярніші.

Рачий крок

Цей спосіб обробки краю не можна назвати стовідсотковою облямівкою, але він займає чи не лідируючі позиції щодо полярності використання.

рачний крок

Його особливість полягає в тому, що він виконується, як би, задом наперед. Кожна поважна себе майстриня знає, принаймні, три варіанти виконання такого способу обробки краю: класичний, з накидом, двосторонній.

простий спосіб обв'язування

Рачий крок гарантовано убереже плед від деформації та забезпечить тривалу експлуатацію виробу.

Помпончики

Шукаєте оригінальний та красивий варіант обв'язування – помпончики до ваших послуг. До речі, таким чином можна ефектно оформити не лише плед, а й шарф чи палантин.

Можливо, перш ніж приступати до основного візерунка, край виробу доведеться обв'язати стовпчиками без накиду, що дозволить вирівняти край і надати жорсткості.

оригінальний плед із помпонами

Обв'язка облямівкою «помпончики» починається з кута виробу і продовжується по всьому периметру.

Ажурне обв'язування

Ось де є розгулятися творчої фантазії будь-якої рукоділки! Спочатку край обв'язується стовпчиками з накидом. Таким чином можна надати жорсткість краю та полегшити процес подальшої обробки, так як в'язати по вже початому полотну набагато простіше.

Сам малюнок може складатися тільки з арок повітряних петель, з «корон», листочків, улюблених багатьма «ананасами» та багато іншого. Велика кількість схем вам на допомогу.

плед м'ятного кольору

рожевий плед

як зробити ажурну обв'язку

ажурна обв'язка пледа

Раковини

Раковини чи фестони, як їх ще називають, не належать до ажурної обробки краю. Швидше, цей варіант обробки додасть жорсткості повітряному полотну. Така обв'язка є кілька стовпчиків з накидом із загальною основою.

техніка в'язання черепашка

обв'язка пледа

Плед в'язкою раковина

плед черепашки

Філейна кромка

Найчастіший варіант обробки для рушників та скатертин. Часто виконуються нитками натурального кольору. Навіть звичайна “сітка” або “шахматка” гідним чином оформить домашній текстиль. Якщо задумана ширша облямівка, то на ній можливе втілення різних малюнків.

мереживо котики

філейне мереживо

філійна облямівка

філейне мереживо для обв'язки пледа

Для обробки пледів зазвичай застосовується класична сітка філе.

Обв'язка пледа гачком – це обов'язкова умова для стильного аксесуара. І навіть якщо ви відносите себе до початківців рукоділок, повірте, вам під силу перетворити звичайний домашній текстиль на ексклюзивний предмет інтер'єру.

Відео: обв'язка пледа гачком

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар