Як називається двадцять третя річниця весілля і що на неї дарувати

Сімейні свята – відповідальний захід. До кожної події прийнято готуватись заздалегідь, продумувати подарунки, конкурси. Річниці весілля також є приводом для того, щоб зібратися за святковим столом або порадувати кохану людину, зробивши їй сюрприз. У випадку з датами одружень існує традиція, згідно з якою щороку має свій символ і назву. Саме тому потрібно знати, 23 роки яке весілля, щоб відсвяткувати його у відповідному стилі.

Як називається двадцять третя річниця весілля і що на неї дарувати

Як називається річниця

23 роки спільного життя в законному шлюбі – термін, за який перевіряються почуття, зміцнюється довіра та прихильність один до одного. Саме тому її прийнято називати бериловою.

Цьому символу відповідають традиції проведення свята та те, якими будуть подарунки подружжя один одному та презенти від родичів чи друзів.

Чому весілля 23 роки спільного життя називається бериловим

Коли люди разом вже тривалий час, а їхній шлюб перевірений безліччю різних життєвих моментів, він стає по-справжньому міцним.

Символом річниці є мінерал під назвою берил. Його особливістю є те, що він має безліч красивих відтінків, але незмінно залишається прозорим та сяючим.

У природі існують такі різновиди цього мінералу:

 • смарагд;
 • аквамарин;
 • геліотроп;
 • моргає.

Різноманітність відтінків і переливів уособлює багатогранність любові і теплоти, яку дарують одне одному подружжя протягом довгих років щасливого спільного життя.

Весілля називається бериловим, оскільки сформовані відносини сімейної пари міцні і непорушні. Саме тому, замислюючись над тим, 23 роки спільного щасливого життя яке це весілля, можна порівняти його саме з цим мінералом. Він досить міцний, щоб витримати удари і не тріснути, але прозорий і чистий, як і стосунки між чоловіком та дружиною.

Як називається двадцять третя річниця весілля і що на неї дарувати

Беріл вважається символом оновлення. Його прийнято асоціювати з цією річницею, тому що в цей період відбувається зміцнення відносин між людьми, що люблять.

У день урочистостей прийнято, щоб чоловік та дружина робили символічні подарунки. Саме свято проводиться у вузькому сімейному колі. Можна покликати близьких друзів або відзначити подію вдвох у романтичній обстановці.

Цікаві прикмети та традиції берилового весілля

Святкують річницю двадцять три роки спільного життя скромно, без зайвої урочистості чи пафосу.

Традицією є оформлення місця урочистості у кольоровій гамі берила – символу свята.

Для того щоб створити відповідну атмосферу потрібно використовувати такі кольори та відтінки на вибір:

 • синьо-зелений;
 • смарагдовий;
 • блакитний;
 • жовтий.

Ще однією традицією є створення романтики. Наприклад, можна розпочати святкування зі спільного сніданку у ліжку чи походу до кафе лише вдвох. Також можна відзначити берилове весілля заняттями, на які у повсякденному житті не вистачає часу: відвідування кіно, ресторану, прогулянка парком.

23 річниця дня весілля яка вона має бути, вирішує саме подружжя. Оскільки їхні стосунки міцні та чесні, необхідно, щоб цей день пройшов тепло та затишно, наголосивши на сімейних традиціях, що сформувалися за цей період.

Як називається двадцять третя річниця весілля і що на неї дарувати

Оскільки подружжя знає одне одного дуже добре, то в основі урочистостей лежить щирість, чистота і взаєморозуміння. Традиційно організовується святкування так, щоб збереглася атмосфера тепла та довіри. Саме тому оптимальним місцем для того, щоб відзначити подію, стане заміський будинок, квартира, в якій живе подружжя або невелике кафе.

Берилові роковини весілля — дата хвилююча та особлива. За цей період сім'я вже знає про те, які у кожної людини є переваги, особливості та смаки. Це дозволить організувати свято з максимальним комфортом.

Дата вважається не надто відомою, але привертає увагу тим, що є приводом для того, щоб приділити увагу коханим.

Тому що для багатьох залишається загадкою, що таке весілля берилове, що це точно означає, для неї не існує численних або широко відомих традицій, ритуалів або прикмет, які потрібно виконувати. Як одна з традицій можна відзначити те, що чоловік і дружина вранці в день урочистої події дарують один одному символічні подарунки, обмінюються побажаннями.

На наступному етапі проводиться підготовка до зустрічі гостей (близьких друзів, батьків). Як одна з традицій, можна зазначити те, що всі присутні за святковим столом по черзі вимовляють тости або висловлюють ставлення до сім'ї та подружжя.

Тут особливістю є той факт, що вказувати дозволяється (і навіть належить), як позитивні риси, так і негативні якості. Після цього можна починати святкування, згідно з сімейними традиціями.

Як називається двадцять третя річниця весілля і що на неї дарувати

Ще одна цікава традиція: одну пляшку шампанського (чи вина) заведено пити за святковим столом. Другу потрібно запакувати, вкласти привітання та побажання, потім прибрати. Відкрити її можна буде під час святкування срібного весілля. Можна терти берил на щастя.

Як відсвяткувати берилове весілля

Багато людей не знають відповіді на питання, 23 роки спільного життя яке весілля, як святкувати його і що прийнято дарувати. Берилове свято не є круглою датою, ювілеєм. Воно стоїть між фарфоровим (20 років) та срібним (25 років) весіллями. За значущістю свято ближче до тихого сімейного, ніж до пишної урочистості. Її не прийнято проводити у ресторані.

Тут працює правило: “щастя любить тишу”. Саме тому оптимальним рішенням стане організація тихих домашніх посиденьок, на які будуть запрошені лише найближчі та рідні люди. Відзначити те, що пішов уже третій десяток спільного життя можна, наприклад, з дітьми, батьками чи лише вдвох.

Ідеальним варіантом святкування весільної урочистості стане романтичний вечір, який слід провести лише удвох, але поза домом.

Це дозволить дружині відволіктися від приготування їжі або інших побутових турбот, відчути себе коханою жінкою, повністю насолодитися моментом.

Прикраса приміщення та вбрання

Перед тим як провести весільний банкет або просто відзначити у родинному колі, потрібно відповідним чином прикрасити приміщення. Також слід вибрати відповідні вбрання, прикраси та декор.

Як називається двадцять третя річниця весілля і що на неї дарувати

Під час святкування 23 річниці спільного життя бажано дотримуватися традицій цієї незвичайної дати. Якщо дотримуватись правил, то стилізувати приміщення потрібно в ніжних та романтичних відтінках або тих кольорах, які відповідають берилу.

Приклади відповідної святу стилістики та аксесуарів, що застосовуються для оформлення:

 • Скатертини та тканинні серветки рожевого кольору.
 • Живі квіти (рожеві чи жовті).
 • Повітряні кулі (жовті, сині, зелені).
 • Посуд, графини, склянки, фужери – з прозорого скла (блакитного або зеленого відтінків).

Також на святковому столі мають бути присутні свіжі фрукти. Найкраще підбирати їх у тих же відтінках, що й текстиль. Можна додатково замовити (або спекти самостійно) торт, а потім прикрашати його відповідними елементами (кремові квіти, фігурки).

Додаткових особливих правил, які потрібно суворо виконувати, немає. Зал для урочистостей або кімнату в будинку (квартирі) слід оформити в ніжних забарвленнях, зробити її гармонійною та приємною, щоб атмосфера в ній була сприятливою, як для подружжя, так і для гостей.

Немає спеціальних вимог і до того, яким має бути урочистий одяг. Можна вибрати сукню та костюм, які відповідатимуть відтінкам берилу, вибрати аксесуари, що підкреслюють особливий день. Також використовуються і класичні чи улюблені чоловіком та дружиною відтінки.

Бажано використовувати у цей день прикраси та аксесуари, які виконані з аквамарину чи з використанням смарагду.

Ідеї для святкового меню

На святковий стіл можна подати фрукти та різні страви, які є традиційними в сім'ї або улюбленими «молодятами». Основою для урочистостей є торт. Його можна замовити чи спекти.

Також можна створити прикольний варіант напису, який відображав суть урочистої події. Наприклад: «через 23 роки все лише починається».

Можна вибрати тематику вечора, орієнтуючись на улюблені країни подружжя. Так меню можна зробити у французькому стилі (цибулевий суп, півень у вині, олів'є, сирна нарізка, вино), на кшталт італійського вечора (паста, піца). Ще варіант – середземноморська кухня з рибними стравами, легкими овочевими закусками, фруктами.

Як десерти допускається використовувати фруктове або ягідне желе, смузі, морозиво. Тут рекомендується орієнтуватися на смаки та переваги всіх гостей.

Як називається двадцять третя річниця весілля і що на неї дарувати

Для свята лише удвох можна вибрати страви, які любить пара найбільше. Це може бути японська кухня або азіатські страви, східні варіанти або звичні для багатьох шашлики на природі з салатами овочевими або вінегретом.

Поздоровлення та тости, подарунки

Відомо, що дарувати можна не лише стандартні подарунки, а й гарний настрій. Виражається воно в тостах та поздоровленнях. Вони можуть бути імпровізацією, що йде від серця або заздалегідь створеною заготівлею.

Можна подарувати вітання, яке буде висловлене у прозі або у віршах, при цьому роздруковане на папері та оформлене у вигляді гарного постера чи картини.

Найкраще скласти власну розповідь або написати вірш, в якому будуть відображені особливі моменти, пов'язані саме з цією сім'єю.

Якщо ж вітання у формі прози чи віршів замовляється, рекомендується дати майстру основу для роботи — вказати імена чоловіка та дружини, місця, де вони побували або з якими у них пов'язані особливі теплі спогади, вказати імена батьків та дітей.

Привітання з днем весілля 23 роки у картинках та листівках

В цьому випадку можна не зупинятися на стандартних варіантах – вже надрукованих листівках та картинках. Сьогодні можна замовити вироби з іменами та датою урочистості:

 • Вирізане з дерева вітання.
 • Пазли, які збираються у картину (за основу можна взяти гарну фотографію).
 • Модульні картини.
 • Полотна із зображенням подружжя та побажанням для них.

Також можна подарувати листівку, зібрану із бісеру або вишивку з оригінальним вітанням. Це може бути проза, короткий вірш, особисте побажання чи дата урочистої події. Будь-який названий варіант має враховувати особисті переваги та інтереси.

Що подарувати дорогому чоловікові

Після того як стало зрозуміло 23 роки, яке саме весілля, як називається і, що є його символом, слід продумувати ідеї для подарунка. Чоловіку можна подарувати, наприклад, запонки зі смарагдом або гарний перстень, що символізує кохання та романтику. Також дарують:

 • Портмоне.
 • Сорочку або костюм у відтінках свята.
 • Набір рибалки.
 • Техніку чи електроніку.

Подарунок рекомендується красиво запакувати, використовуючи папір та стрічки в кольоровій гамі берила.

Як називається двадцять третя річниця весілля і що на неї дарувати

Подарунки на двадцять третю річницю весілля батькам/друзям

Тематику презентів визначає назва річниці урочистої події. Як подарунки для батьків та друзів можна вибрати брелоки з аквамарином або набір текстилю, невеликі підвіски або кулони, набори для фотографій (рамка, альбом), виконані у кольорах, що відповідають святу.

Всі ці невеликі сувеніри будуть нагадувати гостям, яке було весілля 23г спільного життя.

Що дарувати не можна

Традиційно існують речі та предмети, які дарувати заборонено:

 • ножі;
 • вилки;
 • годинник;
 • дзеркала.

Також не рекомендується дарувати порожні скриньки (в них можна покласти сувеніри або гроші), посуд.

Недоречно презентувати те, що може образити (суворі речі, якщо людина любить яскраві образи і, навпаки, набори для гоління, косметику та парфумерію, шкарпетки, спідню білизну, навіть якщо дарує батько).

Після того, як стало зрозуміло, яке весілля, як його святкувати, буде простіше і легше підготуватися до урочистої події. Цю дату можна назвати репетицією срібного ювілею.

WowCracy
Додати коментар