Як називається день перед Великоднем – що роблять цього дня

Субота перед Великоднем, що є головним християнським святом, називається Страсною. Іноді її також називають Тихою. Вона символізує день Христа на землі. Проте про це знають не всі віруючі люди. Отже, тема цієї статті — субота перед Великоднем, як то кажуть, чому і що не можна робити в цей день.

Як називається день перед Великоднем - що роблять цього дня

Значення Страсної суботи

Після смерті тіло Ісуса було знято з хреста, очищене, загорнуте в тканину та поховано в печері. Вхід завалили камінням. Учні поспішали, бо попереду було свято Великодня.

Однак не всі були згодні з діями учнів Христа. Фарисеї вимагали у Пілата нового рішення. Відповідно до нього на камені труни має бути друк. Ще фарисеї наказали поставити варту.

Можна дійти певного висновку: вони боялися. Фарисеї знали Писання. Тому були в курсі інформації про воскресіння. Однак було пізно: Ангел прибрав камінь і приніс звістку про те, що Христос жив.

Після цього Ісус відвідав пекло і забрав душі людей, які вірили в нього. Потім вони піднеслися до Царства Божого.

Інформація про воскресіння стала відомою дружинам мироносійців. Вони вже рознесли звістку всюди.

Як називається день перед Великоднем - що роблять цього дня

Що означає Велика субота Страсного тижня

Віруючі особливо шанують перед Великоднем. Це час перед святом, але він поєднується не з урочистістю та піднятим настроєм. Насамперед, субота траурний день.

Бажано відмовитися від мирських турбот і не проводити час у веселощах та розвагах.

Як називається напередодні Великодня зрозуміти легко. Це день жалоби для віруючих людей, його ще називають Великою суботою. Її проводять у тиші та спокої.

Можна читати Священні книги, розмірковувати про вчинок Христа і думати над тим, чи життя людей відповідає заповідям.

Велика субота – час християнського покаяння

Не кожна православна людина розуміє, що означає жертва Христа. Адже до нього ніхто не воскрес. А після смерті Ісус не тільки повернувся до життя, але й урятував душі з пекла.

Це означає, що він остаточно програв. Навіть через рік жертва залишається важливою для світу. Про це нікому не можна забувати.

Як називається день перед Великоднем - що роблять цього дня

Якщо виходити з назви Великодня, то стане очевидно: день повинен проходити в тиші. Не можна лаятись, з'ясовувати стосунки, сперечатися. З членами сім'ї можна спілкуватися. Не можна проводити день у розвагах.

Субота перед Великоднем – це час, названий Красильним. Можна фарбувати яйця. Традиційний варіант – червоний. Він нагадує про кров Христа. Можна додати написи або символи ХВ — вони перекладаються як Христос Воскрес.

У суботу можна і треба розмірковувати над своїм життям. При цьому бажано не торкатися інших людей. У православ'ї кожна людина відповідає перед Богом за себе. Спроби засуджувати інших – гріховні.

День звільняють з роботи, заколювати худобу теж не можна. Це час тихих роздумів про важливі речі.

Напередодні Великодня можна читати євангелію. Воно нагадає про шлях Христа. А ще відкриє сенс його вигуку. Адже вмираючи, Ісус запитував і намагався зрозуміти, чому Батько залишив його. Навіть Христос сумнівався у волі Бога. Тому звичайні люди теж схильні до такого почуття.

У суботу можна зробити домашні справи:

  • прибратися,
  • допомогти дітям та батькам,
  • приготувати їжу до свята.

Тільки це не має багато часу. Головне для віруючої людини — умиротворення у думках. Вдома можна молитись, але краще відвідати церковні служби.

Як називається день перед Великоднем - що роблять цього дня

Прикмети та змови на Страсну суботу

Готуватись до головного християнського свята треба заздалегідь. Цьому присвячується весь тиждень. Ще потрібно правильно поводитися, інакше можна привести лихо в будинок.

Якщо день народження випав на Страсну суботу, то його не можна широко святкувати. Веселощі в такий день закінчиться нещасливою смугою надалі.

Напередодні Великодня недарма називають “Тихим”. У цей день не можна виносити сміття з дому. Небажано позичати. Це призведе до дрібних неприємностей та втрат.

Багато хто намагається зробити паски, сирні пасхи та інші частування. Якщо вони вдалися, то рік буде добрим. Частуваннями можна ділитися – це заохочується церквою.

Як називається день перед Великоднем - що роблять цього дня

Гарний знак – побачити уві сні покійного. Це означає, що він знаходиться у Раю. Усі близькі будуть здоровими у найближчий рік.

Якщо настала ніч перед Великоднем, що треба робити, підкаже досвід предків. Саме тоді можна проводити змови. Потрібно відкрити кватирку та проводити невдачі, покликати ангела на ім'я та попросити допомоги. Після цього добробут покращиться.

Для підвищення матеріального становища достатньо розмістити у всіх кутах фарбовані яйця та грошові купюри.

Можна примовляти:

«Як їжа та банкноти лежать у домі, так і мій добробут покращується».

Яйця потім роздають жебракам.

Можна провести змови на захист будинку. Для цього готують звичайну паску. Потім із ним ідуть на всеношну службу до Церкви.

Коли батько почне говорити «Христос Воскрес», потрібно непомітно взяти шматочок від паски і з'їсти його. Про себе треба говорити, що Спаситель переміг смерть і означає, що решті боятися нічого. Потім паску пригощають усю родину.

Як називається день перед Великоднем - що роблять цього дня

Якщо самотня дівчина закохана, то у суботу можна провести спеціальний обряд. І тому ставлять опару. Її готують шляхом змішування невеликої кількості теплого молока, дріжджів, цукру та борошна.

Якщо опара правильно зроблена, вона збільшується в 3-4 разу обсягом. Від неї беруть кілька шматочків та їдять. Про себе дівчині потрібно повторювати ім'я коханого.

Любовні змови можуть робити лише жінки.

Якщо жінка вже одружена, то напередодні свята можна спекти паску і зміцнити їм союз. Для цього потрібно під час замішування тіста думати про себе у позитивному ключі та підкреслюючи переваги. Наприклад, можна описувати свою зовнішність, позитивні риси характеру і т. д. Готовим паском пригощають чоловіка.

Іноді людину душить депресія. Традиційне лікування не допомагає, і в цьому випадку потрібно провести простий обряд.

Людина йде на околицю міста, стукає до останнього будинку на вулиці і просить трохи золи. Її треба віднести на цвинтар і залишити на могилі людини, чиє ім'я збігається з хворим. Потім просять допомоги у Бога. Іти з цвинтаря треба мовчки і ще не можна обертатися.

Як називається день перед Великоднем - що роблять цього дня

Суть Страсного тижня у православ'ї

Не всі віруючі розуміють, що за суботу перед Великоднем, що не можна робити цього дня. Найголовніше – не можна скандалити. Це стосується не лише членів сім'ї, а й будь-яких людей. Не варто з'ясовувати стосунки з колегами чи продавцями магазинів.

Основний сенс дня – усвідомити, який саме вчинок зробив Ісус. Він не лише пожертвував собою, а й урятував душі людей. У тому числі Адама та Єву. Це означає, що первородний злочин переставав існувати.

У Страсну суботу необхідно змиритися з тим, що земне життя завжди має один кінець: смерть. Але разом із цим є і радість – вічність після смерті.

Вічне життя буде дароване всім, хто вірить у Бога і дотримується його заповідей. Тому треба роздавати милостиню, пригощати незаможних та підтримувати хворих.

Ще треба багато думати над тим, як життя складається праведно. Головне існувати у світі із собою. Найвища любов до Бога.

День, названий Страсним дуже складний. Він нагадує про біль Ісуса. Але разом із цим день приносить радісну новину: існування після смерті вічне. Воно позбавлене болю та прикрості. Попереду будуть лише добрі дні в компанії ангелів та Бога.

WowCracy
Додати коментар