Як називається чотирнадцята річниця весілля і що на неї дарувати

Часто пари цікавляться: 14 років спільного життя, яке весілля, як правильно називається відповідно до традицій? Дату річниці з дня одруження в 14 років називають агатовим весіллям. Агат символізує добробут у шлюбі, процвітання, здоров'я тіла та душі. Той шлюб, який проіснував до агатового весілля, вважається міцним та щасливим.

Як називається чотирнадцята річниця весілля і що на неї дарувати

Чому 14 річницю назвали агатовим весіллям

Про те, яке весілля буває після 14 років спільного життя, зрозуміло — агатове. А чому вона так називається? Виявляється, називають річницю так невипадково.

Міцний напівдорогоцінний камінь наділений багатошаровою привабливою структурою, що символізує багато років шлюбу. Контрастність візерунка підкреслює непростий характер відносин, адже за чотирнадцять років подружжя бувало всяке.

Найчастіше чоловіки не вникають у езотеричні тонкощі, тому вони можуть не знати про те, яке весілля випадає на 14 років. Завдання дружини — напередодні підготовки до урочистостей терпляче роз'яснити чоловікові про те, яке весілля буває у 14 років, чому так називається й інші моменти.

Як називається чотирнадцята річниця весілля і що на неї дарувати

Традиції агатової річниці

Якщо в інтернеті зробити запит «14 років яке весілля», то можна переконатися, що агатове весілля — порівняно молоде свято і нещодавно почало святкуватись (як, наприклад, золоте або срібне). Проте тут вже виробилися свої традиції.

 • Вставши рано вранці, подружжя має обмінятися подарунками з агату, які виконуватимуть роль сімейного оберегу. Таким чином, подружжя легко вирішить проблему, що подарувати один одному на агатове весілля. Браслети, сережки, кільця, намисто чи запонки стануть ще й цікавою стильною прикрасою до сукні чи костюма.
 • У день 14-річчя спільного життя чоловікові та дружині рекомендується провести один з одним якомога більше часу, відверто поспілкуватися, розповісти про потаємні мрії. Вважається, що ангели благословлять ці бажання, і вони швидко втіляться.
 • Щоб залучити добробут, потрібно в цей день обом подружжю стати до сходу сонця і, міцно тримаючись за руки, вклонитися сонцю, що сходить, одночасно загадавши бажання. Потім зробити сонцю підношення у вигляді смачної випічки, щоб воно продовжувало зігрівати сімейне вогнище подружжя.
 • Для того, щоб згаяти сварки та образи, вранці 14-річчя шлюбу дружина повинна новим віником вигадати сміття з усіх кімнат, а чоловік іти за нею слідом і залишати в кожному кутку по кілька кристалів солі.

Вважається, що якщо хтось із дітей народжується на рік агатового весілля, він буде неймовірно талановитий і розумний.

Традиційно в день агатового весілля прийнято ворожити. Якщо уважно вдивлятися у витіюваті візерунки подарованого камінця на прикрасі чи сувенірі, можна спробувати зрозуміти, що чекає на пару наступного року.

 • Якщо подружжя побачить багато прямих ліній, то значить життя обіцяє далеку дорогу, подорож.
 • Колесо віщує подорож суходолом, хвиля — плавання морями, зигзаг символізує тап літака.
 • Хвилясті лінії нагадують контури квітки — до хати прийде радісна новина.
 • Зірка говорить про духовний розвиток, розуміння свого призначення.
 • Дерево з гілками натякає на переплетення подій, цікаве, насичене життя.
 • Багато хвилястих обрисів говорять про зміни, везіння з неприємностями впереміш.
 • Змія символізує обман та підступність.
 • Павук — плетіння інтриг та пліток заздрісників, які намагаються зруйнувати шлюб.
 • Обриси долоні віщують безоплатну допомогу, вихід із скрутної ситуації.

Отримавши не надто приємний знак, не варто засмучуватися. Зрештою, це лише гра.

Як називається чотирнадцята річниця весілля і що на неї дарувати

Як відсвяткувати річницю

Незважаючи на те, що 14 років є вельми значним терміном, це все ж таки не кругла дата. Закочувати бенкет на весь світ з відповідними витратами все ж таки не варто. Тому дуже доречно відзначити 14-річчя шлюбу в колі найближчих друзів і родичів, суто сімейної компанії або навіть влаштувати романтичний вечір на двох.

Якщо це сімейна вечірка, можна вигадати цікаві конкурси з подарунками, забавною фотосесією, караоке та танцями. Можна звільнити себе від приготування складних страв, а натомість замовити кілька видів піци, суші, купити вина та лимонада для дітей.

Дуже добре, якщо є можливість з'їздити на природу, влаштувати пікнік, посидіти біля вогнища, викупатися і, можливо, покататися на катері.

Головне, відпочити цього чудового дня і приємно провести час у компанії один одного.

Що одягнути гостям та подружжю

Вибір вбрання багато в чому залежить від місця проведення свята. Для ресторанів та кафе доречні вечірні, коктейльні сукні та туфлі на високих підборах. Чоловіки в таких випадках одягнуть строгі костюми, доповнені гарними сорочками та оригінальними краватками.

Молодятам для того, щоб виділитися і підкреслити символ свята, доречно вибрати щось із прикрас з агатом: браслети, намисто, каблучки, сережки, запонки.

Якщо свято проходить за спрощеною схемою, можна одягнути будь-який, найпростіший одяг, головне, комфортний і симпатичний. Прикраси із напівдорогоцінного каменю вітаються.

Як називається чотирнадцята річниця весілля і що на неї дарувати

Святкове меню

Меню може бути невеликим, але воно має бути цікавим: добре подбати про те, щоб обов'язково були салати, закуски, десертні страви та гаряче. Перші страви можуть стати оригінальною ідеєю, якщо гуляння відбувається вдень. Порція окрошки в літню спеку, юшка з сьомги – страви ситні та смачні.

Доречно буде оформити стіл у «агатових» тонах і подати відповідного відтінку страви: креветки, червону рибу, мідії, стейки, запечені канапе з сиром, шинкою, помаранчевим болгарським перцем. З напоїв кращим є хороший коньяк або біле вино.

На стіл бажано поставити фрукти оранжевого кольору, що нагадують по відтінку напівдорогоцінний камінь.

Ідеї для сценарію та конкурсів

Якщо планується вечірка з друзями, можна придумати більше конкурсів:

 • Учасникам пропонують написати 10 прикметників (будь-яких). Після цього вони здають свої папірці ведучому. Потім ведучий бере по одному папірці і читає вже підготовлений текст із привітанням, принагідно вставляючи прикметники у перепустки. Вийде дуже кумедно і цікаво.
 • Учасників ділять на дві команди: жінки та чоловіки. Потім кожній групі видають набір карток із предметами, але жінкам дають картки із чоловічими предметами (рубанок, стамеска), а чоловікам – із жіночими (кліпси, клатч). Потім гравці дивляться на картку та дають назву предмету. У чиїй команді менше помилок, та й переможець.
 • Гостям пропонують згадати найідеальніші пари, названі зразки вірності та любові: Петро та Февронія, Ромео та Джульєтта, Руслан та Людмила тощо. Найактивніший гравець отримає приз.
 • Всім гравцям роздають папірці та ручки. Кожному пропонують записати якнайбільше визначень слова «шлюб». Потім кожен учасник читає написане вголос. Переможцем стане той, чиї визначення цікавіші та оригінальніші.
 • Гостям пропонують зобразити пантоміму із сімейного життя, наприклад, ремонт, народження дитини, перше побачення, похід у кафе, сварка з приводу пізнього приходу чоловіка тощо. Переможе той, хто вгадає якнайбільше сцен.

Як називається чотирнадцята річниця весілля і що на неї дарувати

Також можна провести конкурси, в яких учасниками стануть лише подружжя.

1) «Знайди зарплату». Чоловік швидко і непомітно ховає в одязі купюру.

Завдання дружини знайти цю купюру, бажано, з першої спроби. Так вона продемонструє гостям вміння справлятися із розподілом сімейного бюджету. Спроб лише п'ять.

2) Подружжю озвучують будь-яку кількість спільно прожитих років і запитують, яку назву має чергове весілля. Наприклад: «14 років спільного життя — це якесь весілля? 30 років? 18?» Переможе той чоловік, який дасть більше вірних відповідей.

3) “Пам'ятні дати”. Подружжя беруть ручки та листочки. Ведучий ставить їм питання, що стосуються історії їхньої сім'ї, а подружжя записує. Після цього йде «перевірка» відповідей.

Буває кумедно, коли відповіді не сходяться, що викликає усмішки гостей, а подружжя проживає знову найяскравіші моменти. Список питань:

 • Куди ви поїхали на перше побачення?
 • У що був одягнений кожен із вас?
 • Яка подія передувала вашій зустрічі?
 • Що ви їли того дня на обід?
 • Яка погода була в той день?
 • Як ви почали називати один одного після весілля?
 • О котрій відбулося побачення?
 • Як називався фільм, який ви побачили разом вперше?
 • Яка страва викликала незадоволення чоловіка?
 • Скільки на весіллі було гостей?
 • Якого дня тижня відбулося одруження?
 • Як би ви хотіли назвати ваших дітей, якби не дали їм імена, які вони зараз носять?

Оформлення торта для агатового весілля

Просто чудово, якщо торт буде прикрашений глазур'ю, що нагадує агатовий малюнок, від цегляного і сірого до ніжно-лососевого.

Як начинка підійдуть будь-які фрукти та ягоди, коньячне або лікерне просочення. Розміри торта залежать від кількості гостей: можна зробити один, два або три яруси.

Якщо не хочеться замовляти торт, можна зробити тістечка. Кожна з них покривається багатошаровою, як агат, глазур'ю.

Як називається чотирнадцята річниця весілля і що на неї дарувати

Вітання та тости

Тут радити можна нескінченно, адже добрих добрих слів багато.

«Від щирого серця вітаю вас з Агатовим весіллям! Бажаю вам щиро, щоб ваше кохання було таким же красивим, як агат, таким же багатогранним, цікавим, насиченим, що приваблює захоплені погляди!»

«У день весілля Агатової вам побажаю
Здоров'я, достатку та щастя без краю,
Нехай з кожним днем життя буде солодше,
Посмішки на обличчях нехай будуть частіше!
Живіть багато, живіть у достатку
Нехай шлюб вам несе лише задоволення!»

Як називається чотирнадцята річниця весілля і що на неї дарувати

Привітання у листівках, жартівливі колажі — чудовий спосіб привітати подружжя та побажати їм щастя.

З листівкою впорається навіть дитина: це актуально, якщо подружжя має дітей. Можна провести з ними бесіду: розповісти про те, яке весілля буває після 14 років шлюбу, як воно називається. Також можна взяти сімейні фотографії, зробити колаж та придумати жартівливі написи.

Оригінальне привітання у віршах:

«Агатове весілля – прекрасна дата,
Живіть у коханні, живіть багато,
Здоров'я вам міцного, в житті везіння,
У сімейних справах – великого терпіння.

Келихи наллємо і осушимо до дна,
Нехай у серці завжди у вас буде весна!

Інший варіант хороших слів із вітанням:

«Дорогі молодята, щиро вітаємо Вас з Агатовим весіллям! Подібно до цього напівдорогоцінного каменю, ваше сімейне життя нагадує витіюваті візерунки з радостей і печалів, оптимізму та негативу, захоплення один одним і сварок.

Але ви все подолали, ви разом! Тому ваш шлюб перетворився на напівдорогоцінний камінь, став справжнім скарбом. Щиро бажаємо вам продовжити цей шлях, пліч-о-пліч, щоб виконати обіцянку, дану колись, 14 років тому, в день весілля: разом і в горі, і в радості, що б не сталося! Гірко!»

Як називається чотирнадцята річниця весілля і що на неї дарувати

Привітання та подарунки чоловікові/дружині

Звичайно ж, подружжю необхідно знати не тільки про те, що 14 років шлюбу яке це весілля, але і що дарують на агатове весілля.

Дружині можна подарувати щось із прикрас з агату: намисто, брошку, сережки, кулон, браслет, каблучку або намисто. Чоловікові буде приємно отримати в подарунок шпильку для краватки або запонки з мінералом. Сувенір, фоторамка, гарна чашка, оригінальна скринька, прикрашена напівдорогоцінним каменем, стане чудовим подарунком та свідченням міцного кохання.

Перш ніж дарувати прикрасу, необхідно розібратися із символікою відтінків каменю:

 • зелене – береже сімейне вогнище, відганяє недобрих людей, притягує щасливі події;
 • сірий – захищає сім'ю від сварок, розбіжностей, оберігає від невірних рішень, наділяє гармонією;
 • блакитний – наділяє сталістю, вмінням цінувати відносини, запобігає сваркам;
 • лососевий – вносить мир та добробут, несе достаток;
 • білий – пом'якшує характер, допомагає набути довіри;
 • червоний – дарує почуття захищеності, активізує любов, впевненість та почуття щастя.

Незважаючи на те, що агат може бути різних відтінків, подарунки подружжю краще вибирати разом із каменю однієї гами. Це підкреслить їхню прихильність один до одного, єдність і гармонію.

Як називається чотирнадцята річниця весілля і що на неї дарувати

Що подарувати друзям чи родичам на 14 річницю весілля

Про те, яке весілля випадає на 14 річницю, знають тепер подружжя різного віку, тому, роблячи подарунки, важливо не потрапити в халепу. На чотирнадцятий весільний ювілей родичам чи друзям потрібно дарувати подарунки, що нагадують вигадливий візерунок або колір напівдорогоцінного каменю. І, звичайно ж, можна дарувати сам мінерал у вигляді прикрас або сувенірів.

 • ваза або чаша, прикрашені агатом, будуть нагадувати подружжю про цю дату та їхнє кохання;
 • красиве полотно або панно з викладеним привітанням з мінералу доречні в спальні подружжя;
 • скринька або маленький скринька з каменем стане чудовою коморою для зберігання прикрас;
 • постільна білизна у відповідній гамі стане в нагоді подружжю і символізуватиме вірність.

Красиво відзначити агатове весілля означає проявити повагу і любов до свого партнера, показати, наскільки він значимий у житті своєї половинки. Це свято може стати черговим привалом на дорозі подружнього життя, однією з миттєвостей, що найбільше запам'ятовуються.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар