Як на стельовий карниз повісити штори

На сьогоднішній день на ринку представлено безліч різних карнизів, які, в цілому, можна розділити на дві великі групи: настінні і стельові. І якщо про перші розповідати особливо нема чого – кожен хоч раз бачив таку модель карнизу у себе вдома чи в гостях – то останнім варто приділити особливу увагу. Стельові карнизи тільки входять у моду і полюбилися ще не всім, але ті, хто встиг випробувати їх у дії, залишаються в захваті.

стельовий карниз для штор

Характеристика стельового карнизу

Стельовий карниз, як випливає з назви, кріпиться до стелі, що ускладнює вибір між стельовою або звичайною настінною моделлю, тому що іноді стельовий карниз просто неможливо закріпити в потрібному місці (наприклад, через натяжну стелю). Крім цього у стельових карнизів є ряд плюсів і мінусів, про які необхідно знати перш, ніж вирішувати остаточно, який саме варіант виявиться кращим.

особливості стельового карнизу

Гідності й недоліки

Переваги:

 • Стельовий карниз створює ефект високих стель у кімнаті через відсутність горизонтального поділу.
 • За допомогою такого карниза та відповідних штор можна прикрасити кімнату, задрапірувавши простір від підлоги до стелі.
 • Штори на стельовому карнизі закривають стіну повністю, не залишаючи жодних просвітів, щілин чи незакритих дірок.
 • Різноманітність оформлення – карнизи бувають абсолютно різними, можна вибрати невидимий, нейтральний або декоративний план/лицьовий молдинг (вона повинна підходити до інтер'єру кімнати і саме вона підтримує обраний стиль в оформленні вікна).
 • Штори на стельовому карнизі дуже швидко та легко рухаються.
 • Є опція штор з керуванням (механічне – тягнути за ланцюжок, щоб відкрити гардини; автоматичне – натискати на кнопки пульта, щоб зробити те саме).
 • Стельовий карниз може мати таку довжину, яка потрібна в кожну конкретну кімнату (одне виріб досягає 4 метрів, але можна з'єднати кілька карнизів за допомогою спеціальних інструментів).
 • Стельові карнизи дуже гнучкі, через що їх можна вигадливо вигнути і в такому вигляді повісити на вікно. Це робиться за допомогою спеціального замку.

плюси стельового карнизу

Недоліки:

 • Незручність під час монтажу – руки мають бути постійно підняті до стелі.
 • Незручно свердлити стельові перекриття.

Види стельових карнизів

Стельові карнизи можна розділити на три великі групи, виходячи з кількості полозів, призначених для того, щоб рухалися по них штори:

 1. Однорядні.
 2. Дворядні.
 3. Трирядні.

однорядний карниз

дворядний карниз

трирядний карниз

Ці три варіанти найпоширеніші, хоча зараз у будівельних магазинах можна зустріти карнизи з великою кількістю полозів – від п'яти до семи штук.

Також стельові карнизи розрізняються за типами конструкції. Вони бувають:

 1. Струнними (тросовими).
 2. Профільними (шинними) (тут також йде підрозділ за матеріалами – карнизи бувають пластиковими та алюмінієвими).

струнний карниз

профільний карниз

Їхня конструкція досить легка: два кріплення (кронштейна), тонкий шнур зі сталі або нейлону для ковзання гачків. Кількість шнурів зазвичай від одного до трьох – так карниз краще виглядає в кімнаті, оформленій в мінімалістичному стилі, і така конструкція непомітна і коштує недорого.

Профільний карниз оснащений пластиковим або алюмінієвим корпусом зі сформованими всередині жолобками-рейками, в які вставлені спеціальні гачки і бігунки (мають коліщатка, що обертається, що робить конструкцію дорожчою). До гачків або бігунків і кріпляться гардини.

пристрій профільного карнизу

Іноді можна зустріти звичайний карниз із трубою, який повторює форму настінного, але кріпиться до стелі.

карниз стельовий з трубою

Також існують багетні стельові карнизи із закругленими краями. Вони зазвичай використовуються для вікон, розташованих на довгих стінах, коли не потрібно, щоб штори закривали собою весь простір стіни. При зачиненому гардинами вікні з'являється деяке відчуття незавершеності виду, яке може сподобатися далеко не всім. Щоб трохи покращити ситуацію, було придумано багетні карнизи із закругленими кутами.

багетний карниз

Як правильно вибрати

Щоб правильно вибрати стельовий карниз, необхідно спочатку визначитися, яку функцію він буде виконувати: декоративну або тільки функціональну.

Якщо йдеться не тільки про функцію карниза, але і про його використання, як прикраси кімнати, то варто вибрати модель з декоративною планкою, або, як її ще називають, з лицьовим молдингом. Зазвичай таку планку клеять на спеціальну липку стрічку, передбачену на карнизі, або вставляють у паз, що спочатку зроблений у конструкції.

декоративний карниз

Якщо на карнизі є липка стрічка, можна самостійно пошити декоративну планку з декоративного матеріалу або шторної тканини, щоб все виглядало органічно. Якщо конструкції карниза зроблені пази, тоді в них потрібно вставити пластикову планку, яка може як йти в комплекті, так і купуватися окремо.

Як закріпити карниз

Щоб закріпити карниз стель, потрібно, в першу чергу, розрахувати відступи від стіни. Щоб це зробити, варто подивитися на розташування радіаторів опалення («батарей») та підвіконня – чим сильніші вони видаються вперед, тим більше має бути відступ. Зазвичай відстань між стіною і шторою робиться від восьми до п'ятнадцяти-двадцяти сантиметрів, щоб гардини нічого не зачіпали під час руху.

виміри для стельового карнизу

Після того, як відступи визначені та записані на креслення, можна звернутися до встановлення кріплень. У деяких моделях заздалегідь передбачені отвори для монтажу, тобто потрібно просто встановити кріплення в кожне із зазначених на конструкції місць. Якщо такого немає, необхідно самостійно докупити дюбеля та гвинти (капелюшок гвинта повинен бути більше діаметра отвору як мінімум на два міліметри, інакше карниз може впасти під вагою штор, тому що не буде добре триматися на стелі).

встановлення карнизу на стелю

Якщо потрібно просвердлити отвори для монтажу карниза самостійно, варто робити відстань між дірочками від п'ятдесяти до шістдесяти сантиметрів. За наявності двох доріжок у профілі карниза, отвори варто свердлити в шаховому порядку, так навантаження розподілятиметься рівномірніше, і сама конструкція буде надійнішою.

До бетонної стелі

Якщо потрібно прикріпити карниз до бетонної стелі (перекриття), то крім кріплення знадобиться дриль та викрутка, що має відповідний шліц.

Інструкція як кріпити до бетонної стелі карниз стель для штор.

 1. Підігнати довжину карнизу. Відрізати зайве за допомогою спеціального інструменту ножівки.
 2. Якщо отвори на карнизі не просвердлені:
  • Розмітити, щоб відстань між сусідніми отворами не перевищувала шістдесят сантиметрів.
  • Відступати від місць з'єднання п'ять-десять сантиметрів.
  • При необхідності розташувати отвори у шаховому порядку.
  • Просвердлити отвори (свердло по діаметру дорівнює розмірам кріплень).
  • Зібрати всі частини карнизу докупи.

довжина карнизу

Як на стельовий карниз повісити штори

збирання карнизу

Як закріпити:

 1. Готову конструкцію додати до стелі. Вирівняти.
 2. Відзначити простим олівцем місця кріплення.
 3. Просвердлити отвори для кріплення.
 4. Вставити в дірочку пластикову частину дюбеля, щоб вона була нарівні зі стелею.
 5. Прикріпити декоративну планку у пази (не приклеювати).
 6. Прикласти готовий карниз до міток на стелі.
 7. Встановити першими кріплення в центрі та по краях.

свердління стелі

кріплення карнизу викруткою

закріплення карнизу

монтаж карнизу до стелі

кріплення карнизу до бетонної стелі

Кріплення шини для штор до стелі (як кріпити шину для штор до стелі)

Щоб розібратися, як кріпити шину для штор до стелі, потрібно завжди скористатися інструкцією. В цілому, кріплення карнизів до бетонної стелі має таку ж технологію, що і кріплення до будь-якого іншого варіанту стелі: потрібно вирівняти конструкцію, намітити місця, на яких будуть розташовані кріплення, просвердлити дірочки, знову прикласти карниз до розмітки та встановити всі кріплення в черговість. -Центрально-інші.

кріплення карнизу до стелі

Як повісити штори на стельовий карниз

Щоб повісити штори на карниз стель, потрібно для початку знати, як правильно виміряти штори: потрібно відміряти довжину штор від нижнього краю карниза до підлоги, залишаючи запас на пришивання стрічки до верхньої частини шторної тканини. Вона потрібна, тому що на такій стрічці завжди є заздалегідь зроблені петлі, якими можна скористатися при кріпленні штори до гачків.

Як повісити штори на стельовий карниз, два способи:

 1. Прикріпити гачки до стрічки, заправити в пази, поставити стопор і заглушку.
 2. Заправити гачки або бігунки в паз, встановити стопор та заглушку. Потім на гачки навішувати петлі.

штори на стрічці з гачками

штори на стельовий карниз

Оформлення вікна шторами на стельовому карнизі

Чому вибирають стельові карнизи? По-перше, за допомогою штор, що висять на карнизі, можна красиво задрапірувати площину стіни або вікна. По-друге, такі штори закривають усі дефекти віконного отвору та самого вікна. І, нарешті, по-третє, штори від підлоги до стелі закривають собою все вікно, не залишаючи просвітів. Тому вибір штор дуже важливий – вони повинні підходити до оформлення кімнати, карнизу і бути досить гарними, щоб стати ще однією чудовою чорною кімнатою.

Стельовий карниз стає все більш популярним на ринку будівельних матеріалів для дому і це не дивно, адже завдяки карнизу стель можна дуже прикрасити будь-яке приміщення.

Відео: як повісити штори на стельовий карниз

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар