Як мити натяжні стелі в домашніх умовах

Натяжна стеля – це конструкція, що складається з алюмінієвого або пластикового каркасу, на якій кріпиться цілісний шматок полотна. Багато хто думає, що це сучасний винахід. Проте такі конструкції використовувалися ще Стародавньому Римі. Стелі прикрашали задрапірованою тканиною, просоченою крейдою. Кріпили полотно на спеціальний дерев'яний каркас, який монтувався на стелю. У 60-х роках минулого століття було винайдено плівку ПВХ, завдяки якій з'явилися сучасні конструкції.

натяжна стеля на кухні

Чим мити натяжні стелі

При виборі цього виду стелі особливу роль слід приділяти виробнику та професійній установці. Подібне задоволення досить примхливе у змісті та його легко можна пошкодити. Тому дуже важливо знати, як і чим потрібно мити натяжні стелі в домашніх умовах. Полотно із ПВХ мити набагато легше, ніж тканинне.

натяжна стеля

Яким засобом мити

За вибором миючого засобу краще звернутися до спеціалізованих магазинів.

До складу не допускається входження ацетону. Спиртовмісні розчини легко очистять поверхні від пилу і кіптяви.

Містер М'яз для миття пластикових вікон відмінно справляється з плівкою і не залишає розлучень. Сюди можна додати НР – спеціальний спрей.

як помити натяжну стелю

Засіб для миття дзеркал та скляних поверхонь із нашатирним спиртом PRO service чудово видаляє забруднення з глянцевих поверхонь та не потребує додаткового полірування.

Cerutti ST

Для пробного тестування слід обробити невелику, менш помітну ділянку стелі та почекати 15 хвилин. Якщо все гаразд – можна розпочинати роботу.

Незважаючи на те, що виробники рекомендують натяжні стелі мити лише спеціальними засобами або мильним розчином, практика показала, що їх можна замінювати:

 1. Засобом для вікон бажано на основі нашатирного спирту. Воно дуже добре справляється з локальними забрудненнями, жирним нальотом і кіптявою, але тільки на глянцевих поверхнях. Воно не підходить для матових та тканинних варіантів. Найкраще використовувати рідини без барвників.

  як мити натяжну стелю

 2. Рідина для миття посуду. Вона нейтральна як мило, але куди ефективніше справляється з жирним нальотом і не залишає розлучень, що є актуальним для кухні.

  засіб для миття посуду для натяжних стель

 3. Приготовленим 10% розчином нашатирного спирту та теплої води у пропорції 1:9. Відмінний засіб для очищення жирного та нікотинового нальоту, харчових забруднень та бризок, а також ефективно видаляє розлучення після основного збирання. Після застосування розчину поверхню слід протерти м'якою тканиною досуха.

  нашатирий спирт для миття натяжних стель

Як помити без розлучень

Для отримання позитивного результату в процесі протирання потрібно застосовувати легкі та плавні рухи прямої вперед і назад. Слід уникати надмірного тиску, щоб не втерти пил чи бруд у полотно та не пошкодити його. Чисту поверхню можна протерти розчином води та нашатирного спирту в пропорції 1:9, а потім насухо відтерти м'якою тканиною.

як помити натяжну стелю без розлучень

Як мити натяжні стелі

Такі стелі діляться залежно від матеріалу виготовлення на матові та глянсові. Відповідно, і догляд за ними буде різним.

Матове покриття виготовлене з просоченого поліуретаном полотна і зовні схоже на рівномірно оштукатурену поверхню. Щоб його очистити, не потрібно багато зусиль, спеціальних засобів та певних навичок, оскільки пошкодити полотно досить складно. Навіть через деякий час на плівці не з'являються тріщини та подряпини, а від пилу її захищає спеціальний склад, що відштовхує. Після закінчення процедури необхідно протерти поверхню сухою м'якою тканиною.

матова натяжна стеля

Процес миття глянсових поверхонь значно складніший, ніж матових. Вони дуже чутливі і сприйнятливі до подряпин, розлучень, плям і навіть тріщин. Як губка краще використовувати шматочок замші або мікрофібри. Також у спеціалізованих магазинах можна придбати спеціальні серветки для збирання.

глянцева стеля

На полотнах такого виду залишаються розлучення від мильної води. Щоб цього уникнути, слід використовувати засіб для миття скла.

як помити натяжну стелю без розлучень

Перед тим як мити натяжну стелю знадобляться:

 • чисті м'які фланелеві ганчірки або мікрофібра;
 • тазик із теплою водою;
 • спеціальний засіб спрей або мильний розчин у пульверизаторі;
 • драбини;
 • найкращий помічник – легка швабра з рухомою платформою та м'якою насадкою з мікрофібри, яку можна прати. Вона абсолютно безпечна для стельових покриттів.

як мити глянцеву натяжну стелю

Послідовність процесу миття:

 1. Розвести в тазі мильний розчин у співвідношенні 4 краплі мила на 1 склянку води, залити його в пульверизатор.
 2. Змочити мильним розчином швабру і, переміщаючись від одного кута до іншого, методичними рухами назад і вперед, просуватися по стелі. Велику площу можна розділити на секції. Також бажано рухати швабру від стіни до центру.
 3. Не слід старатися, особливо у випадках зі стелями, встановленими близько до основи (на рівні 3-4 см). Можливо навіть краще помити поверхню вручну.
 4. Складні забруднення слід обробити повторно розчином та залишити на 5-10 хвилин.
 5. Щоб уникнути появи розлучень, можна по чистій поверхні пройтися розчином води та нашатирного спирту. Після цього стеля витерти насухо м'якою тканиною для ворсування для полірування полотна.

як помити натяжну стелю

Як часто мити

Незважаючи на те, що стелі мають антистатичні та захисні просочення, мити їх потрібно на кухні кожні 2-3 місяці (у міру появи жирного нальоту), у житлових кімнатах – 1-2 рази на рік. Добре використовувати для цієї процедури спеціальні миючі засоби.

догляд за натяжною стелею

Якщо на кухні встановлена подібна конструкція, слід подбати про хорошу витяжку, особливо, якщо використовується газова плита.

витяжка острівець

Щоб не довелося годинами відмивати стелю на кухні, слід будь-які свіжі забруднення прибирати відразу, поки вони не засохли.

як мити натяжну стелю

Догляд за тканинними натяжними стелями

Тканинні стелі – один із найнешкідливіших оздоблювальних матеріалів. Відрізняються високою міцністю та паропроникністю (дихають за рахунок мікропор). Основа таких покриттів – поліестер. Вони в 10 разів товщі ПВХ, а виглядають ніжнішими і легшими.

стелі тканини

Сатинові натяжні стелі – один із найпопулярніших видів серед своїх аналогів на сьогоднішній день. Головна перевага – це краса та витонченість. Насправді це поліхлорвінілові нитки, вкриті плівкою. Відрізняються вони перламутровим ефектом.

сатинова стеля

Найбезпечніше чистити тканинні та сатинові поверхні за допомогою сухого прибирання, використовуючи м'які ганчірки з фланелі або мікрофібри. Деякі господині використовують пилосос із спеціальною насадкою у мінімальному режимі роботи. Однак така процедура вимагає великої акуратності і при цьому не можна торкатися поверхні стелі. Необхідне дотримання дистанції між насадкою та покриттям не менше 5 сантиметрів.

почистити натяжну стелю пилососом

Набагато простіше виглядає вологе прибирання. Для цього можна використовувати як спеціальні спреї чи гелі, так і звичайний засіб для миття посуду, розведений у воді. Воно набагато краще, ніж мильний розчин, тому що не залишає розлучень. Головне – не перестаратися з тертям, інакше можуть з'явитися не лише розлучення, а й плями, а також подряпини.

тканинна стеля

Сатинові стелі так само як і матові можна чистити водяною парою, але для цього потрібний парогенератор.

Сухе прибирання натяжної стелі

На полотнах осідає пилюка, що заходить через відкриті вікна з вулиці. Тому при догляді за натяжними стелями потрібно сухе прибирання. Такий вид прибирання передбачає протирання поверхонь чистою і м'якою фланеллю або м'якою тканиною, що не ворсиста.

Слабозабруднені, а також глянсові, трохи потьмянілі полотна слід протирати спеціальними сухими серветками або м'якою тканиною з коротким ворсом, щоб не залишити ворсинок.

догляд за натяжними стелями

Повернути блиск глянсовим поверхням можна за допомогою протирання етиловим спиртом. Деякі використовують для цих цілей пилосос на мінімальній потужності, дотримуючись безпечної відстані.

тонкощі миття стель

Чого не варто робити

У жодному разі не можна використовувати для миття:

 • бензин, гас, ацетон;
 • чистячі порошкові засоби;
 • грубі мочалки, щітки та жорсткі тканини;
 • хлор, луги;
 • господарське мило, соду, гірчицю;
 • окріп або гарячу воду;
 • перед роботою варто зняти кільця та браслети, щоб не пошкодити плівку.

Все це може безповоротно зіпсувати полотно натяжної стелі.

Щоб позбавити себе зайвого клопоту, слід встановлювати подібні конструкції після завершення всіх запорошених робіт ремонту.

натяжна стеля

У складних ситуаціях краще звернутися за допомогою до клінінгових компаній або фірм з надання послуг з прибирання приміщень.

клінер чистить натяжну стелю

Незалежно від типу, виробника та вартості натяжних конструкцій, обходитися з ними слід дбайливо та акуратно. В умілих руках при грамотному підході вони радуватимуть господарів і сяятимуть, як новенькі, досить довго.

глянцева натяжна стеля

ВІДЕО: Як помити натяжну стелю у квартирі.

WowCracy
Додати коментар