Як можна повісити штори

Історія замовчує про місце та час походження штор. Швидше за все, дізнатися про це вже ніколи не вдасться. Можливо, їх далеким предком була ведмежа шкура, натягнута біля входу до печери, де жила первісна людина.

Освіжити інтер'єр

Втім, з часом, ця роль поступово відпала, тоді як красиво повісити штори – потрібно було і сто років тому, і зараз, і буде затребувано ще дуже довго.

Роль штори в інтер'єрі квартири

Порт'єри, фіранки, гардини – сімейство віконного драпірування, що розрослося, практично втратило своє первісне призначення, залишивши за собою, хіба що захист від сонця. Якщо раніше (дуже давно) штори-пологи використовувалися, щоб відмежуватися від зовнішнього світу, уберегти житло від пронизливого вітру і зберегти тепло в холодну пору року, то зараз цей елемент інтер'єру виконує фактично одну єдину функцію – декоративну.

Штори

У цьому ключі тканина на вікнах набуває все більшої ваги, оскільки дозволяє «грати» зі світлом, об'ємом та настроєм. Значення має все! Те, як повісити штори, на що вішати штори, з яких матеріалів вони зроблені і як прикрашені в кінцевому підсумку визначає ступінь комфорту і комфорту в будинку.

Штори можуть

Крім цього, вони суттєво полегшують завдання формування потрібної атмосфери у приміщенні, наприклад, у ресторані чи офісі.

Основні типи та різновиди

«Різноманітність тішить!», – говорили у стародавньому Римі. Однак сьогодні воно настільки велике, що здатне збентежити звичайну недосвідчену людину.

Штори виглядають

Щоб не загубитися у всій цій пишноті, потрібно мати хоча б базове уявлення про їх різновиди та класифікацію:

 • Гардин. Мабуть, найпоширеніший вид у сучасних будинках. Виготовлені з прозорої або напівпрозорої тканини виконують швидше декоративну функцію, хоча і непогано розсіюють сонячне світло.
 • Портьєри. Забезпечують гарне затемнення: важкий щільний матеріал, довжина від стелі до підлоги – масивність у всьому.
 • Комбі. Різні поєднання з двох попередніх видів. За наявності розуміння того, як гарно повісити штори, дозволяють забезпечити розумний компроміс між функціональністю та естетикою.
 • “Фінські” або рулонні. Відрізняються способом розкриття – знизу догори. Виконані з незбираного полотна, компактні.
 • “Римські”. Мають схожість із рулонними шторами. Основна відмінність – не згортаються в рулон, а складаються, на зразок гармошки.
 • “Французькі”. Важливо схожі з «фінськими», виділяються обсягом, багатством і великою кількістю складок.
 • “Австрійські”. Відрізняються особливою пишністю, що переходить у претензію на розкіш. В іншому нагадують попередній тип.
 • “Італійські”. Об'ємні, з великою кількістю складок і високим підхопленням. Їх особливістю є повна стаціонарність (не розсуваються).
 • “Японські”. Вертикальні, досить щільні, але дуже широкі і, зазвичай, з характерним малюнком. За принципом дії – розсувні.

тюль

штори великі

штори світлі

Крім того, існує так званий «дизайнерський» вигляд: ниткові, «кафе» або завіси з фотодруком, призначені для посилення або надання особливої атмосфери приміщенню.

Попередня підготовка: що потрібно знати?

У класичному випадку вибір штор не обмежується лише визначенням того, що і де має розміщуватися. Принагідно доводиться вирішувати безліч другорядних питань.

дизайн кімнати

Наприклад, як красиво повісити штори в залі, як правильно вішати штори на гачки або кільця, який тип кріплення виявиться кращим, а який – функціональнішим?

Кріплення для штор

Класичним і найпоширенішим способом кріплення фіранок досі є гачки. Тим не менш, винахідницька думка не стоїть на місці і до теперішнього часу кількість варіантів, які дозволяють підв'язати тканину, істотно зросла.

люверси для штор

затискачі

стрічка

Найбільш затребуваними вважаються такі способи кріплення:

 • Гачки.
 • Люверси (кільця у тканині).
 • Тесьма чи стрічка.
 • Кільця.
 • Накладні петлі та затискачі (кліпси).
 • Куліси (верх завіси або гардини є єдиною петлею).

Важливо! Так як кріплення є частиною декоративного оформлення, вони повинні підбиратися з урахуванням дизайну інтер'єру та підходити за стилем, щоб унеможливити дисгармонію у сприйнятті.

Вибір карнизу

Різні технології підвісу штор дозволяють забезпечити гнучкий підхід до оформлення інтер'єру, особливо в приміщеннях зі складним або нестандартним компонуванням кімнат. Це особливо важливо у світлі зростання популярності нетрадиційних підходів до проектування приміщень, коли стає значущим не тільки розуміння того, як красиво повісити штори, але і те, як це зробити максимально технологічно і функціонально.

правильному місцю

До найпоширеніших способів кріплення можна віднести:

 1. На стельовий карниз. Відомий підвіс штор з використанням тасьми та гачків. Можливе встановлення біля вигнутих стін або еркерів.
 2. На карниз-штангу. Підходить для рішень із кільцями або люверсами.
 3. На струну. Допускає різний тип підвісу. Однак не годиться для важких штор та великих віконних отворів.
 4. На багет. Цей варіант здатний витримати важкі штори чи портьєри. Відрізняється можливістю гнучко вписатися в будь-який, навіть найвишуканіший, інтер'єр.

Окремо відстоюють види кріплення для дитячих кімнат, оскільки до них пред'являються більш жорсткі вимоги до екологічності та безпеки, а також до оформлення та зовнішнього вигляду.

Підвіс та особливості монтажу

У випадку монтаж кріплень і підвіс штор не становить особливих труднощів. Виняток становлять незвичайні дизайнерські рішення, які вимагають не тільки використовувати свої підходи в тому, як повісити штори, на що вішати штори, а й заздалегідь передбачити кілька можливих варіантів у разі застосування «просунутих» будівельних технологій. Наприклад, в приміщеннях з натяжними стелями розташування і спосіб підвісу завіс потрібно знати заздалегідь, так як в ході стельових робіт місце кріплення визначається один раз і перенесення його згодом неможливе.

Гачки

В інших випадках процес монтажу відбувається значно простіше. Якщо це стельовий карниз, то для кріплення достатньо просвердлити пару отворів у стелі. Карниз-штанга кріпиться схожим чином (на дюбелі) тільки до стіни. Труднощі можуть виникнути під час встановлення «римських» або рулонних штор. Втім, вони відносно просто монтуються як безпосередньо на вікно, так і на віконну раму за допомогою пристроїв, що постачаються в комплекті.

Варіанти віконного драпірування: короткий огляд

Найчастіше сучасне оформлення віконних отворів ставить собі за мету вирішити два завдання: забезпечити базову функціональність і зберегти рівень естетики в інтер'єрі приміщення.

драпірування штор

Розрізняють кілька типів драпірування:

 • Прозора. Передбачає максимальне використання таких тканин, як муслін, тюль, шифон, органза. Інші тканини додаються лише для контрасту чи акцентування.
 • Суцільна. Тут застосовуються “важкі”, суцільні тканини, які пропускають мало світла. Власне, це і є метою такого драпірування.
 • Комбінована. Найпоширеніший тип. Дозволяє як красиво повісити штори, так і забезпечити необхідний рівень комфорту.

Крім того, драпірування вікон відрізняється і за видом компонування:

 • Виска. Можливо як усередині отвору, і зовні. Дозволяється часткове або повне закриття вікна.
 • Розсувний. Використання фіранок з різних боків.
 • Стаціонарний. Можливий монтаж як окремих гардин та завіс, так і їх комбінацій з використанням таких прийомів декорування, як спуск, підйом або композиція.

Додаткова інформація! Насправді способів драпірування існує безліч, і який з них вибирати може вирішити тільки досвідчений дизайнер-оформлювач.

Класичний варіант

Найчастіше, для оформлення вікон тут використовуються не тільки штори, а й гардини або портьєри. Зазвичай це має на увазі комбінацію з легких напівпрозорих завіс з правильно підвішеними шторами в залі, як красиво повішеними на гачки, так і розбіжними в сторони, або здатними підніматися.

тримачі штор

Іноді, як доповнення, приєднують щільні гардини. Втім, можливий варіант із використанням однієї лише світлої завіси. Також допускається включати сторонні елементи, наприклад волани або кисті.

Драпірування по-віденськи

В даному випадку – це популярна комбінація французьких та римських штор – важкі тканини розташовуються по краях, а легші прозорі виносяться на середину. Зазвичай подібні поєднання відрізняються помітною кількістю допоміжних декоративних елементів, таких як ламбрекени та буфи.

штори недоречні

Як правило, «віденський стиль» застосовується для оформлення широких великих прорізів, причому не тільки вікон, а й арок і навіть стін з метою надання дизайну інтер'єру романтизму або відтінку вишуканості. Окремі рішення можуть містити спеціальні підйомні механізми.

Аура затишного будинку: як гарно повісити штори?

Поняття «красиво» дуже неоднозначне, тому що не має єдиного трактування, зрозумілого для всіх. З одного боку, це може означати і розкіш, і вишуканість, і естетичність, а з іншого боку – елементарну можливість не дивитися на порожнє вікно вечорами. Тому, прагнучи краси, при оформленні дизайну приміщення, слід розглядати це питання тільки в комплексі. Адже те, що гарно для зали, зовсім не виглядатиме на кухні і навпаки. Це потрібно чітко усвідомлювати!

Оформлення зали

Зал або вітальня – центральна кімната в будинку, тому її оформленню приділяється стільки уваги. Насамперед вибір штор залежатиме від розміру приміщення. Так, у невеликі вітальні найкраще підійдуть легкі суцільні завіси «в підлогу», доповнені щільнішими портьєрами.

Зовнішня краса штор

Кімнати більш істотно розширюють поле для експериментів, хоча в більшості випадків найкращим варіантом виявиться класичний стиль. Єдине, що можна буде додати, це кілька штрихів у вигляді ламбрекенів чи пензлів. Крім того, не слід забувати і про грамотне поєднання кольорів. Виняток становлять лише інтер'єри у стилі арт-хаус, які не обмежують політ фантазії.

Штори на кухні

Оскільки кухню з деякою натяжкою можна віднести до виробничих приміщень, це буде виступати в якості головного критерію при виборі драпірування. Тут на перше місце виступає не так краса, як якість і практичність. Важливим стає не те, як повісити штори, на що вішати штори, а те, як вони переноситимуть щотижневе прання, вбирати жир і чи дістануть до газової плити.

різновиди штор

У контексті сказаного стає можливим визначити сферу можливих рішень. По-перше, довжина кухонної штори не повинна бути занадто великою, а по-друге, вона повинна пропускати достатньо світла і задовольняти вимогам якості. Також кухонні фіранки часто комплектуються підхватами. У ряді випадків можуть підійти рулонні штори або жалюзі.

Затишок у спальні

Насамперед спальня – це місце для відпочинку. Тому при виборі штор слід дотримуватись розумного балансу, щоб зберегти стиль та забезпечити достатній рівень комфорту. Зазвичай використовується все те ж класичне поєднання основної напівпрозорої завіси, доповнене щільними гардинами.

затишок від штор

За наявності високих стель хорошим рішенням виявляться суцільні завіси, до підлоги, які додадуть спальні наліт респектабельності. Для квартир з малою висотою рекомендується додавати невеликий карниз стель, який візуально збільшуватиме простір.

Вікна у дитячій

Дитяча – це те місце, яке неможливо правильно оформити без розуміння не тільки того, як красиво повісити штори, але і як це оформлення виглядатиме з боку, очима дитини. Тому для дівчаток зазвичай підбираються штори яскравих кольорів, часто у рожевих чи блакитних тонах. У дитячому для хлопчика вікно може бути драпіроване в стилі, що імітує море або небо, де роль хмар виконуватимуть ламбрекени.

яскраві штори

Що стосується функціональності, тут, як і для кухні, потрібно віддавати перевагу практичному та міцному матеріалу (не варто забувати, для кого ця кімната!), який до того ж має бути і безпечним, і екологічним. При цьому штори повинні дозволяти регулювати рівень освітлення в широкому діапазоні, в залежності від часу доби.

Важливо! Перед тим як приступати до оформлення дитячої кімнати, бажано дізнатися смаки та переваги самої дитини!

Штори без карнизу це можливо?

Іноді трапляються ситуації, коли використання карниза неможливе з технологічних чи естетичних міркувань. У такому разі щоб зрозуміти, як красиво повісити штори в залі, як правильно вішати штори на гачки без звичайного кріплення можна розглянути таке:

 • Підвіс на тримачі. До стіни кріпиться кілька кріпильних елементів (гачків), на які підвішується штора. Регулюючи кількість та розташування цих кріплень можна отримувати дуже цікаві композиції.
 • Кріплення на липучку. Так називається стрічка велкро – популярна текстильна застібка. Її основа кріпиться на стіну, тоді як частина у відповідь пришивається до фіранки. За допомогою цього способу штору можна прикріпити навіть на стелі!
 • Монтаж із використанням підручних предметів. Такий варіант більше підійде для інтер'єрів у стилі арт-хаус чи художніх студій. Як кріплення пригодиться будь-що: від кореня дерева до іржавого колючого дроту – все залежить від задуму.

штора карниз

Прикраси для прикрас: декорування штор

Незважаючи на те, що фіранки є декоративним елементом і призначені (в основному) для оформлення житлового простору, у ряді випадків виявляється можливим здійснювати оригінальне оздоблення та самих штор. Так як красиво повісити штори – це не тільки залишити їх перебувати у стані спокою – багато дизайнерів намагаються додати невелику родзинку та сюди, акцентуючи увагу у потрібному місці. Зазвичай для цього використовуються «рідні» елементи, такі як фестони, ламбрекени, волани, бандо чи кисті.

елементи кріплення

У той же час ніхто не забороняє привнести в оформлення і щось зовсім далеке від світу тканин, наприклад, різні м'які іграшки, жіночі прикраси (брошки, шпильки, підвіски), браслети наручні і навіть великі гудзики. Крім того, сьогодні випускається величезна кількість декоративних елементів спеціально для штор: розкішні шнурки, незвичайні підхвати, метелики, банти та карнизи.

Нестандартні вікна: особливості оформлення

На жаль, архітектори сучасних будинків не зупиняються виключно на прямокутних віконних отворах. Прояв їх творчої фантазії здатний спантеличити не одного власника, який не розуміє, як красиво повісити штори в залі, як правильно вішати штори на гачки, при погляді на кругле, трикутне, скошене або похило вікно.

Поєднання різних штор

Хоча для таких випадків не існує єдиного рішення, все ж таки неважко виділити загальні підходи при драпіруванні вікон:

 • З аркою. Підійде обрамлення з розсувних портьєрів. Обов'язково потрібно доповнювати підхватами.
 • Із трикутником. Найкращим рішенням стане штора із щільної тканини, змонтована на трубчастий карниз або гачки.
 • Зі скосом. Типовий мансардний отвір – тут краще драпірувати легкими фіранками з підхватом.
 • Круглі чи овальні. Найкраще рішення – це композиція з тюлю в поєднанні зі шторою. Як кріплення можна використовувати карниз. При цьому рекомендується залишити частину вікна неприкритим, щоб наголосити на його незвичайності.

Складнощі вибору: як підібрати те, що потрібно?

Гарне – ще означає правильне. Можливо тому багато хто зазнає певних труднощів, намагаючись розібратися, як повісити штори, на що вішати штори, пробуючи звести воєдино естетику і практичність, дизайн і функціональність.

Сучасні дизайнери

У випадку при виборі можна спиратися на таке:

 1. Виражена поперечна фактура на тканині допоможе візуально збільшити кімнату.
 2. Приміщення з низькими стелями можна трохи збільшити, драпіруючи вікна світлими завісами з легких тканин.
 3. Простінки з боку вікна не слід прикривати шторами – це «ускладнює» сприйняття простору.
 4. Великі вікна слід закривати завісами із щільних матеріалів.
 5. Якщо в сім'ї є алергіка, необхідно вибирати штори з натуральних матеріалів.
 6. Потрібно уважно підходити до вибору кольору. Наприклад, яскраво-червоні гардини в спальні можуть виявитися причиною поганого сну, а напівтемрява у вітальні, доповнена масивними чорними шторами, не сприятиме гарному апетиту.

Достаток, що є відмінністю нашого часу, призвело до того, що вибір звичайного драпірування на вікна перетворився на серйозну проблему. Модні тренди та експертні думки проникли у кожну сферу людського життя, постійно вимагаючи чогось нового, незвичайного.

Простата інтер'єру

Хоча, простий інтер'єр квартири все ще може розглядатися як власний погляд на речі, тоді як красиво повісити штори стало чи не обов'язковою вимогою. Це стає фактично необхідною умовою, оскільки існує дизайн, оформлення, «аура», без яких неможливо зробити свій будинок по-справжньому затишним і комфортним.

Відео: як повісити тюль

Штори в інтер'єрі

штора синя

гардіна

штора зелена

штора бузок

штора на кухню

штора біла

штора між кімнат

штора на кухні

штора в залі

штора в їдальню

штора сучасна

штора подвійна

штора звичайна

штора в кімнаті

штора драпірування

штора біла

штора блакитна

штора зібрати

штора в їдальні

штора як одягнути

штора в спальні

штора вікно

штора велика

штора у світлу кухню

штора з квітами

штора зелень

штора підвісити

штора гачки

штора в будинку

штора на вікно

штора до підлоги

штора гарна

штори на вікно

штори складання

штори легкі

штори щільні

штори рожеві

штори сірі

штори подвійні на вікно

штори вгорі вікна

штори на вікні

штори світлі повісити

штори повісити красиво

зробити штори

штори зробити

штори купити

штори замовити

штори оформити

гарні штори

штори в будинку

штори у залі

як повісити штори

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар