Як можна красиво підв'язати штори

Іноді, повісивши віконну фіранку, можна відзначити, що композиції чогось не вистачає. Вирішити декоративну та функціональну задачі штори допоможуть спеціальні кріплення (зав'язки, шпильки).

вишуканим фіранкам

Їх застосування дозволить внести певну особливість не тільки в оформлення вікна, а й змінити загальний дизайн кімнати.

Для чого потрібно зав'язувати штори

Скориставшись спеціальним декором, можна швидко та легко переробити дизайн віконного отвору. До таких аксесуарів відносять: шпильки, затискачі, гачки, зав'язки, підв'язки. Вони здатні:

 • акцентувати увагу на шторі;
 • сформувати привабливе драпірування;
 • стати сполучною ланкою, якщо необхідно помірно доповнити інтер'єр якимось відтінком або поєднати фіранку з декоративними елементами кімнати.

вимоги до тканини для штор

При їх виборі потрібно звертати увагу на матеріал, з якого виготовлена штора, загальний дизайн кімнати та особисті уподобання. У класичному інтер'єрі доречними будуть підв'язки та шнурки з пензликами. У сільському, кантрі та провансі підійдуть шпильки, декоровані бантом або квітковою композицією, стрічки, тасьма та мереживо.

шторами та тюлем

Оформляючи приміщення в стилі мінімалізм або хай-тек, варто підібрати металеву або пластикову шпильку. В етнічному дизайні (марокканському, африканському, арабському) ідеально виглядатимуть дерев'яні деталі, монети.

магазинах декору

Крім естетичного питання, зав'язка зможе вирішити і практичне, змінивши візуальне сприйняття вікна. У тому випадку, коли довжина вибраної фіранки виявилася невідповідною, проблему можна виправити, красиво її підв'язавши:

 1. Підхопивши фіранку високо, майже біля карниза, на тканині з'являться привабливі складки. При цьому віконний отвір здаватиметься ширшим. Такий варіант кріплення використовують для тих штор, які практично ніколи не розсуваються.
 2. Симетрично зав'язавши обидва полотна, вийде ефектна композиція.
 3. Помістивши підв'язку в нижній третині фіранки, вікно здаватиметься ширшим.
 4. Для занадто довжиною фіранки можна використовувати відразу кілька прихватів, розміщених на обох полотнах різних рівнях, формуючи на шторі буфи.

австрійські штори на кухні

Штори на зав'язках мають ряд переваг:

 • можливість регулювати рівень освітленості приміщення;
 • надання кімнаті унікальності та елегантності;
 • простота у використанні;
 • можливість приховати недоліки вікна;
 • здатність вписатися практично у будь-який інтер'єр.

підв'язки для штор тюль

Як підібрати підв'язки для штор

Вибираючи підхвати, потрібно звертати увагу, щоб вони гармонійно поєднувалися з завісою, оздобленням приміщення та іншим декором, який тут використаний.

дизайн кімнати

Жорсткі та гнучкі

М'які тканинні тримачі можуть повторювати відтінок портьєра або контрастувати з нею. Крім цього вони повинні поєднуватися з відтінком та дизайном карнизу. Форма підв'язок може бути класичною, плетеною, прямою та конусоподібною. Виходячи із загального стилю приміщення, використовують рюші, оборки та мереживні зав'язки.

Любителі класики

Для акцентування уваги на оригінальному дизайні фіранки, їх декорують орнаментами, вишивкою, намистинами, тематичні підхвати – для декорування кухні, фрукти, що нагадують, або для дитячої кімнати – м'які іграшки невеликого розміру.

непоказні штори

Серед м'яких видів окремо виділяють кисті та шнури, прикрашені стеклярусом, металевими та пластиковими деталями. Жорсткі моделі можуть являти собою металеві гачки або шпильки. Гачки виконані у формі петлі, яка кріпиться збоку вікна.

Нестандартні

Можуть мати форму квітки, тварини геометричної фігури і т. д. Для їх виробництва використовують деревину, метал, ремінці, канати, підручні матеріали (мереживо, макраме).

підв'язки для штор прозора

Шпильки

Шпильки являють собою фіксатор або підвіс. Ними тканина підхоплюється в потрібному місці, створюючи вишукане драпірування. Їх вибір залежить від тканини, яка використана для пошиття фіранок та деталей інтер'єру. Вони повинні поєднуватись з карнизом, дверними ручками, іншим декором приміщення.

Шпилька

Магнітні

Ідеальний варіант для драпірування тонкої тканини. Такий тримач є стрічкою, на кінцях якої розміщені магніти. Лицьова сторона магнітної підв'язки прикрашена металевими елементами, камінням.

З намиста

Залежно від щільності фіранки, вибирають утримувачі з намиста. Легку фіранку здатні втримати невеликі намистини, зібрані в кілька рядів.

інтер'єр та стиль

Для портьєра вибирають великі намистини на волосіні або товстій нитці. Додатковою окрасою можуть бути медальйони, ручне плетіння (канзаші).

Підв'язки з кистями

Вибираючи зав'язки для спальні або вітальні варто звернути увагу на моделі з пензлями на шнурку. Для спальні краще взяти підхоплення з великим пензлем, відтінок якого повторюватиме колір обробки стін.

допомогою підхватів

У вітальні добре виглядають варіанти контрастних кольорів. Вони також можуть відрізнятися фактурою та іншими параметрами.

Як підв'язати штори самостійно

Фото варіантів, як красиво підв'язати штори своїми руками, демонструють різноманітність варіантів. При виборі методу кріплення тримача потрібно виходити їх розташування вікна, тканини, з якої зроблена штора та кількості полотен.

підв'язку для штор

Універсальними варіантами називають різні вузли та банти.

Подвійна штора

Розглянемо, як підв'язати штори з двох полотен. Існує кілька способів красиво зафіксувати відразу дві фіранки:

 1. Симетричний. Зав'язки розміщуються одному рівні з обох сторін. Такий прийом зробить інтер'єр гармонійним. Щоб вікно виглядало суворо, тканину залишають у натягнутому стані. Якщо її трохи розпустити півколом, обстановка кімнати виглядатиме романтичною.
 2. Асиметричний. При цьому шпильки з боків віконного отвору розташовують на різній висоті. Як правило, один з них знаходиться нарівні з підвіконням, другий – трохи вище або нижче. Такий прийом зробить приміщення нестандартним та візуально розширить стіну. Крім різного рівня розміщення власників, може відрізнятися їх відтінок або форма.
 3. Кутовий. В даному випадку краї фіранки збирають посередині і переміщують убік, закріплюючи тканину на стіні. Це створить ефект намету, а вікно виявиться частково відкритим. Такий метод рекомендують використовувати для двосторонніх тканин. Особливо ефектно він виглядатиме, якщо полотна мають контрастні відтінки (білий із чорним, золотий із червоним).
 4. Перехресно. Кожне з полотен кріпиться до протилежного боку вікна. Це добре виглядає з різнокольоровими фіранками з легких тканин. Цим методом можна зав'язати кисею.

підв'язки для штор

підв'язки для штор

підв'язки для штор

підв'язки для штор

Поодинока штора

Для фіксації однієї фіранки підходить зав'язка, розташована посередині. Якщо штора має нейтральні відтінки, підв'язка може бути декорована камінням та іншими прикрасами. Якщо на тканині є візерунок, колір тримача повинен повторювати відтінок основного фону або забарвлення орнаменту.

Надають елегантності

Штори можуть бути підв'язані на потрібній висоті за допомогою вузла. Якщо він буде високий, це візуально зробить вікно витягнутим. Поодиноке полотно може бути зібране з одного боку вікна за допомогою жорсткого кріплення, яке приховує підхоплення з матерії.

спокійні кольори

Ще один варіант – підняти навскіс одну сторону полотна, частково відкривши вікно.

Застосування в інтер'єрі штор на зав'язках

Зав'язки на шторах здатні надати інтер'єру елегантного вигляду.

штора на зав'язках

підв'язки для штор класика

підв'язки для штор білих

підв'язки для штор фіолет

Вибір варіанта кріплення та спосіб підв'язки залежить від приміщення:

 1. У вітальні чудово виглядають напівпрозорі штори з петлею. Якщо інтер'єр виконаний у класичному стилі, допускається зробити провисання тканини та формування складок.
 2. Спальня має бути надійно захищена від яскравого сонця. Тому тут фіранки на зав'язках можуть поєднуватися із щільними портьєрами. Оригінально виглядатимуть кріплення, прикрашені бантами та намистинами.
 3. У дитячій шторі прикрашаються шпильками з намистинами, бантами, іграшками.
 4. Як підв'язати штори на кухні? Цікаво будуть виглядати власники, фактура та забарвлення яких контрастує з полотном.

бірюзові штори в дитячій

Застосування усіляких тримачів дозволяє легко перетворити загальний вигляд приміщення, поліпшити його освітленість і змінити геометрію віконного отвору. При виборі аксесуара важливо звертати увагу на вид фіранки, стиль приміщення, відтінки, використані в обробці та декоруванні кімнати. Завдяки тому, що є безліч варіантів підв'язування штори, змінювати вигляд віконної конструкції можна в будь-який час.

Відео: як правильно і красиво задрапірувати штори

Штори на підвзяках в інтер'єрі на фото

штора на зав'язках

штора на зав'язках світла

штора на зав'язках тюль

штора на зав'язках красива

штора на зав'язках стильна

штора на зав'язках ніжна

штора на зав'язках нитки

штора на зав'язках нитка

штора на зав'язках чорно-біла

штора на зав'язках біла

штора на зав'язках світло

штора на зав'язках класиску

штора на зав'язках щільна

штора на зав'язках смужка

штора на зав'язках зробити

штора на зав'язках до кухні

штора на зав'язках троянди

штора на зав'язках

штора на зав'язках батіг

штора на зав'язках на дачі

штора на зав'язках оранж

штора на зав'язках рожева

штора на зав'язках кулі

штора на зав'язках батіг

штора на зав'язках зелена

штора на зав'язках оригінальна

штора на зав'язках купити

штора на зав'язках продати

штора на зав'язках серце

штора на зав'язках шпилька

підв'язки для штор світлих

підв'язки для штор білих

підв'язки для штор класика

підв'язки для штор красива

підв'язки для штор шовк

підв'язки для штор коричнева

підв'язки для штор купити

підв'язки для штор нитки

підв'язки для штор ремінь

підв'язки для штор фіолет

підв'язки для штор сині

підв'язки для штор нитки

підв'язки штор бант

підв'язки штор

підв'язки штор

підв'язки штор пензля

підв'язки штор сваг

підв'язки штор сірі

підв'язки штор яскраві

підв'язки штор сині

підв'язки штор

WowCracy
Додати коментар