Як матувати скло в домашніх умовах

Матування в дизайні набирає все більшої популярності. Поверхні, що пройшли хімічну або художню обробку, часто застосовують у сучасному дизайні. Особливо при декоруванні дверей, шаф-купе, вікон, перегородок та багато іншого.

матове скло

Грамотно підібрані зображення можуть стати окрасою будь-якого інтер'єру, а в гармонійному тандемі з правильним підсвічуванням вони не лише змінять його, але й дозволять візуально розширити межі приміщення.

матове скло

Плюси та мінуси матового скла

Скло використовується у різних галузях: від будівництва до ювелірного мистецтва. Технологія матування постійно вдосконалюється, що дає можливість виготовляти різні вироби: біжутерія, сувеніри, посуд, дзеркала, вітрини, меблі і т.д.

матове скло в інтер'єрі

Для отримання ефекту матування існує кілька способів. Вони дозволяють отримати в процесі спеціальної обробки скла матову та непрозору поверхню, що нагадує оксамит. Подібний стиль оформлення прикрасить будь-який виріб.

матове скло фото

Методи, що сприяють отриманню такого скла, можуть бути як механічними, так і ручними. На ринку представлено безліч різних пристроїв та хімічних розчинів, які допоможуть надати матову поверхню. Однак при виборі кошти завжди слід пам'ятати, що вони мають як позитивні, так і негативні якості. Дуже важливо знайти той варіант, який буде не тільки найбільш вигідним чи зручним, але й безпечним для здоров'я.

матове скло з малюнком

До позитивних властивостей матування скла можна віднести:

 1. Різноманітність видів матеріалу.
 2. Універсальність використання.
 3. Можливість вибору відповідного способу обробки.
 4. Різноманітне оформлення, пишність та витонченість матових виробів.
 5. Воно дозволяє приховати неестетичні речі та сховатися від сторонніх очей.

матове скло у ванній

До негативних моментів можна віднести шорсткість, яка притягує пил, а також на ньому добре видно відбитки пальців та інші забруднення. Однак ці вади можна легко ліквідувати, якщо покрити вироби спеціальним лаком.

матове скло фото

Матування скла в домашніх умовах

Матування скла краще проводити хімічним способом. Така технологія більш проста, менш затратна та зручна, та й поверхня виходить менш шорсткою. Речовини, що містять шкідливу плавикову кислоту, краще не використовувати.

матове скло своїми руками

Спеціальні засоби

Протруювання матуючої пастою – нешкідливий, простий і надійний метод, що не вимагає великих матеріальних витрат. Матове або скло сатин допоможе сховатися від сторонніх очей і при цьому не перекриє доступ світла.

матуюча паста

Пасти досить активно використовуються будівельниками, виробниками меблів та багатьох інших галузях промисловості. Ці склади не містять шкідливої плавикової кислоти та інших небезпечних речовин, а також не мають неприємного запаху. Завдяки всім перерахованим властивостям використання пасти не тільки безпечне, але й просте.

матовий малюнок

Спеціальна матова паста GlassMat дозволить легко і швидко перетворити будь-які скляні предмети на стильні та модні деталі інтер'єру. Послідовність процесу обробки:

 • знежирити скляну поверхню (краще використовувати спиртові розчини);
 • накласти і закріпити трафарет (на основі, що самоклеїться);
 • ретельно перемішати склад та нанести за допомогою гумового шпателя шаром 2-4 мм на поверхню;
 • дати просохнути 8-10 хвилин;
 • зібрати з поверхні пасту гумовим шпателем чисту баночку;
 • трафарет видаляється під проточною водою, виріб ретельно миється та сушиться.

матування скла

В результаті виходить дуже рівна, непрозора, бархатиста поверхня. Вона не змивається і не зіскоблюється. Пасту можна використати 7-10 разів і одного кілограма кошти вистачить на 24 кв. м скла.

За допомогою рідкого складу легко матувати вироби складної форми. Для цього на них наносять і закріплюють трафарет, а потім занурюють у контейнер із розчином.

матування келихів

Непрозору поверхню для дзеркала чи скла можна створити за допомогою фарби-спрею або лаку-спрею. Процес ідентичний нанесенню пасти: закріпити трафарет на поверхні та розпорошити 2-3 шари фарби з інтервалами для висихання.

спрей для матування скла

Досить поширений спосіб того, як можна заматувати скло – оздоблення спеціальною плівкою: безбарвною або кольоровою, зі штрихуванням, візерунками або малюнком. Він є найпростішим та економічнішим.

матуюча плівка

Ще один варіант створення каламутної поверхні – лакомат. Скло покривають лаком, що матує, — напівпрозорим або білим. Його наносять валиком або пензлем у кілька шарів та різними техніками для отримання яскравих ефектів.

матовий лак для скла

Народні засоби

Існує кілька рецептів виготовлення пасти, що матує, в домашніх умовах. Так як у процесі задіяні хімічні речовини, необхідно використовувати захисні рукавички та халат.

паста для матування

Для приготування пасти знадобляться:

 • желатин;
 • дистильована вода;
 • фтористий натрій

Складові добре перемішують у пропорції 25:1:2 і наносять за допомогою валика на скляну поверхню. Залишають на деякий час, а потім змивають водою. Після цього скло сушать і витримують 1 хвилину в розчині 6% соляної кислоти.

матування скла фото

Такий спосіб не можна використовувати для створення малюнка, оскільки суміш проникатиме під трафарет. Зате він відмінно сприяє створенню каламутної та матової поверхні.

Трафарети краще виконувати з використанням плівки, що самоклеїться – вона дозволить наклеїти малюнок без зсувів і перекосів.

матування скла пастою

Наступний склад включає рідке скло, дистильовану воду і зубний порошок в пропорції 25:1 :2. Рідке скло змішують з дистильованою водою, потім додають трохи зубного порошку і ще раз все перемішують. До пасти можна додавати пігменти: ультрамарин або сурик.

промивання скла

Ще один рецепт, як легко в домашніх умовах зробити прозоре скло матовим, складається з наступних елементів: дистильованої води, хлористого натрію (кухонної солі) та сірчанокислого калію. Все поєднується в пропорції 35:8:1, наноситься і витримується 30 хвилин, а потім змивається.

матуюча паста для скла

Цей склад використовують як додатковий до попереднього: дистильована вода, хлористий цинк та соляна кислота у пропорції 50:1,5:6,5. Обидва розчини змішують та наносять на скло, а через 30 хвилин змивають.

Чи можна зробити з матового скла глянсове

Щоб зробити матове скло глянсовим, застосовують полірування. Склади для полірування можуть бути промисловими та саморобними.

як відновити прозорість скла

Паста ГОІ – суміш тонкодисперсного оксиду хрому, активних компонентів та жирової зв'язки. Вона дозволяє відполірувати будь-яке скло, навіть оптичне. Бензином або гасом змочують фланель або повсть, потім наносять пасту на тканину.

паста гої

Окис церію відмінно відполірує і видалить дефекти та потертості у шибках, годинниках і навіть лінзах. Вона входить до складу паст: «Цетрит», «Політрит», «Фторопол». Для того, щоб усунути подряпини, спочатку використовують пасти з грубим «зерном», а потім м'які.

полірування скла

Алмазні пасти та порошки, які розводять вазеліном чи силіконом, вважаються найкращими. Вони здатні відполірувати навіть сапфірове скло.

алмазна паста

Будь-яку стару або набридлу скляну річ не варто викидати. Їй можна подарувати друге життя, при цьому зробити поверхню більш цікавою та привабливою, використовуючи звичайне матування чи полірування. За бажання їх можна об'єднати та отримати ексклюзивні, дуже красиві вироби.

матування скла вдома

ВІДЕО: Матування скла у домашніх умовах.

WowCracy
Додати коментар