Як кріпити карниз до гіпсокартону

Коли після закінчення ремонтних робіт справа доходить до оформлення вікна підходящими шторами (гардинами) виникає затримка. Кріплення елементів декору до стеля, що покриває, і стіни гіпсокартону непрофесіонали вважають або дуже важким, або зовсім неможливим завданням.

На гіпсокартоні

Але це помилкова думка, адже якщо правильно вибрати спосіб та матеріали, то можна легко впоратися з такою справою, як закріпити карниз для штор на стельовому гіпсокартоні. У цій статті ми розберемо існуючі варіанти, розповімо, що знадобиться для роботи, як все зробити правильно, розберемо нюанси процесу і на що звернути особливу увагу.

Як вибрати карниз до гіпсокартонної стелі

Насамперед, потрібно правильно підібрати карниз. Він є конструкцією, за допомогою якої відбувається кріплення гардини до гіпсокартону – штори з тонкої тканини.

карниз для еркера ідеї

карниз для штор варіанти

карниз для штор ідеї варіанти

Куди ж краще помістити карниз, на стелю чи стіни? Перший варіант дозволить збільшити приміщення візуально, а другий просто зручніший в експлуатації.

стельовий карниз для штор

Стельовий карниз – ідеальний варіант для квартири з низькими стелями. Крім того, це чудовий вихід у випадках, коли відсутня можливість прикріпити його на стіну. Крім того, такі карнизи можна використовувати для гардин, що розділяють приміщення на функціональні зони, адже їх можна монтувати будь-де на стелі.

Порада. Карнизи підбирають під інтер'єр кімнати, її стиль, палітру кольору, розмір, а також в залежності від ваги штор.

види карнизів

За матеріалом виготовлення карнизи бувають різними, і кожен з них підходить для кріплення на гіпсокартон:

 • Пластикові – стане вдалим доповненням до пластикових вікон. Вони легкі та недорогі, різних кольорів, але витримають лише штори з легких тканин;
 • Металеві – вони бувають алюмінієві, латунні, із нержавіючої сталі. Підходять як для сучасного, так і для класичного інтер'єру, для важкого текстилю;
 • Дерев'яні – додадуть кімнаті витонченості. Роблять їх із таких порід дерева, як хвойні, дуб, вишня, горіх.

виробники карнизів

Важливо підібрати карниз і за конструкцією:

 • струнна, що не має декоративної панелі – однорядна, дворядна та багаторядна;
 • рейкова або шинна – по жолобку переміщаються кульки з гачками;
 • кругла – труба з діаметром від 10 до 40 мм, якщо передбачена друга, її діаметр не перевищує 3 мм.
 • багетна – напрямна та гачки закриті декоративною планкою.

колір карнизу

Тепер ми знаємо за допомогою чого та як повісити гардину на гіпсокартон. Давайте розумітися на тому, як закріпити сам карниз.

Як повісити карниз на гіпсокартон

Вибір методу кріплення залежить від певної ситуації.

матеріали та інструменти

Існує три варіанти: заставні рейки встановлені в каркас для ГКЛ, листи облаштовані на стіні, що несе, карниз потрібно встановити прямо на гіпсокартон.

закріпити карниз

Методи кріплення карнизів (різновиди кріплення)

Для встановлення карниза на гіпсокартон використовують такі витратні матеріали:

 • Самонарізи, шурупи;
 • Дюбель «метелик» із пластику – після загвинчування його два крила міцно фіксують шуруп, розкриваючись на звороті ГКЛ;
 • Дюбель «Моллі» з вуглецевої сталі схожий по дії на «метелика», але має 4–8 елемента, що розкриваються. Він має оригінальну конструкцію, витримує навантаження до 45 кг, позиціонується як найнадійніший;
 • Дюбель “парасолька” – розкладається у вигляді парасольки, що збільшує розподіл навантаження;
 • Металевий дюбель-шуруп (дрива) – самостійно вкручується в лист, оскільки має гвинтове різьблення. Використовується для середніх за вагою карнизів.

Кріпильними елементами

Порада. Кріплення використовують в залежності від обраного способу монтажу карнизу і матеріалу стін і стелі.

Процес встановлення карнизу

Найчастіше, припускаючи у майбутньому фіксацію декоративних елементів на гіпсокартонну поверхню, ще етапі облаштування каркаса йому у потрібних місцях роблять звані заставні.

інструкції

Порада. Це брус або рейки відповідного перерізу з просушеної за правильною технологією, обробленої антипіренами та антисептиками деревини.

карниз

Їх встановлюють у металевій решітці так, щоб добре діставало кріплення, і кріплять до основних поверхонь за допомогою тих же дюбелів або анкерів.

Кріплення може

Обшиваючи каркас листами гіпсокартону, на зовнішній бік наносять розташування заставних. При встановленні карниза така схема допоможе їх знайти, розмітити потрібні місця, закріпити кронштейни карниза шурупами або дюбелями, використовуючи шуруповерт або звичайну викрутку.

карниз зробити

карниз зробити

Кріплення може

карниз зробити

Фіксація карнизу на несучі стіни

Цей варіант стане в нагоді, якщо гіпсокартон прямо до поверхні приклеювали монтажним клеєм, тобто каркас не використовувався. У цьому випадку ГКЛ знаходиться в безпосередньому «сусідстві» з стіною, що несе, як би спираючись на неї.

Карниз із гіпсокартону

Тому монтаж карниза проводиться за класичною схемою:

 1. На стінах робиться розмітка.
 2. У необхідних місцях дрилем виробляються отвори.
 3. Забиваються дюбелі для навішування кронштейни карнизу. Закріплюють їх шурупами, намагаючись діяти акуратно і не пошкодити гіпсокартон.

Монтаж карнизу

Кріплення карнизу безпосередньо на гіпсокартон

Третій метод використовують, якщо заставних не передбачено, але гіпсокартонна поверхня не прилягає до конструкцій, що несуть.

Порада. В цьому випадку потрібно діяти нестандартно, щоб кріплення не продавило лист.

дюбель-метелик

Для цього застосовують вищезгадані дюбелі «метелики», «молі». Після впровадження в ГКЛ на них вішаються кронштейни, які закріплюються шурупами.

дюбель метелик

Спочатку, як завжди, роблять розмітку. Для «метелика» акуратно свердлять отвори потрібного діаметра, не більше – це важливо. Потім у них вставляються пластикові дюбелі.

Дриви повертають у гіпсокартон за допомогою шуруповерта, що має хрестову насадку.

інструменти для перетяжки комп'ютерного крісла

Установка молі також передбачає попереднє свердління отворів. Стінки дюбеля перед монтуванням підгинають ножем і загвинчують болт. Його прикручують назад до упору, коли молі вставлений в гіпсокартон при фіксації кронштейнів.

Вибір кріпильних

Як уникнути помилок

Ви отримали загальну інформацію, як прикріпити карниз до гіпсокартону на стіні, що несе, і стелі.

карниз в інтер'єрі

карниз в інтер'єрі

карниз в інтер'єрі

карниз в інтер'єрі

Щоб все зробити правильно, потрібно ретельно вивчити технологію та можливості кріпильних елементів. На отримані знання потрібно спиратися при виконанні роботи.

вішати гардини

Відео: як закріпити гардину на гіпсокартонну стелю без заставної

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар