Як красиво зробити квітка лотос із серветок

У прикрасі святкового столу використання серветок відіграє особливу роль. Прості білі серветки, складені куточком, мають досить тривіальний вигляд. Багато хто використовують підставки та кільця або інші пристосування, що також стало банальним. Зробити сервірування барвистішим і оригінальнішим можна, склавши серветницю з серветок у вигляді мальовничого лотоса. Така квітка не тільки зручно вмістить усі серветки на столі, а й стане окрасою сервірування та здивує гостей.

лотос червоний із серветок

Необхідні матеріали та приладдя для роботи

Створити лотос із серветок своїми руками досить просто, для цього потрібно мінімум підручних матеріалів. Завдяки цьому можна прикрасити стіл не лише вдома, а й у ресторані або на пікніку.

Для створення незвичайної фігури знадобляться:

 • Щільні паперові чи тканинні серветки для листя – 12 шт.
 • Серветки для пелюсток – від 36 до 96 шт.
 • Ніж та звичайні ножиці.
 • Товста голка.
 • Товста нитка чи шовкове муліне.

матеріали для лотоса

Пробувати свої сили у створенні таких оригінальних прикрас краще із серветок із щільного паперу. Після цього можна перейти до створення моделей з тканини. З накрохмаленою тканиною працювати зручніше.

Порада. Якщо взяти матеріал різних відтінків, то можна створити мальовниче листя та квітку. Додатково з паперових серветок іншого кольору можна виконати тичинки та встановити їх усередину.

лотос з тичинками

Виготовляємо лотос із серветок

Після того, як підібрані всі матеріали, можна приступати до складання лотоса. Покрокова інструкція:

Створення підставки-основи

 1. Спочатку необхідно створити основу виробу. Вона складатиметься з листя. Зелені серветки виглядатимуть наймальовничіше, але можна використовувати матеріали іншого кольору. Усього необхідно створити 12 елементів.
 2. Скласти серветку на діагоналі.
 3. Зігнути від верхнього кута до центру бічні сторони, тому що зазвичай роблять при складанні літачка.
 4. Перевернути конструкцію, загнути маленькі вушка нагору.
 5. Скласти трикутник по центральній лінії. Одна деталь готова виконати ще таких 11 штук.
 6. Всі елементи зібрати по колу ниткою із широкого боку. Нитку затягнути, а листочки мальовничо розправити. Підставка готова.

зелена серветка для лотоса

підставка з листя

лотос на підставці з листя

Процес створення бутону покроково

 1. Тепер потрібно зібрати саму квітку. Для цього потрібно підготувати пелюстки. Вони створюються так само, як і листочки.
 2. Пелюстки потрібно розправити з одного краю, щоб вони стали живішими.
 3. За допомогою вушок, які являють собою маленькі трикутники з широкого краю, пелюстки потрібно заправити рукою в проріз листя. Для зручності слід використовувати звичайний ніж. Зручніше працювати столовим ножем, оскільки він безпечніший і не травмує тонкі серветки.
 4. Пелюстки заправляються в листочки у шаховому порядку. Тобто куточки однієї пелюстки заправляються у проріз двох сусідніх листочків.
 5. Перший ряд становитиме 12 елементів.
 6. Так само необхідно виконати ще від 3 до 8 рядів. Лотос із 3 рядів виглядатиме досить простим і плоским. Лотос з 8 рядів збирати довго, але така прикраса варта того. Такий виріб буде схожим на пишну кулю.

біла серветка квадратом

виготовлення квітки лотоса

складена серветка рожева

відгинальні пелюстка

процес виготовлення лотоса із серветки

білий лотос із серветки

рожевий лотос із серветки

готовий лотос білий

Порада. Для початку краще зібрати 36 пелюсток, потім зібрати з них квітку. Фігуру потрібно приміряти, як вона виглядатиме на столі. Після цього можна зібрати ще потрібну кількість елементів. Збирати відразу всі елементи може здатися нудним заняттям. А чудовий вигляд квітки на столі надихне майстра на складання наступних деталей.

Більше 8 рядів робити не варто, тому що квітка вийде занадто громіздкою і розсипатиметься. Після того, як конструкція повністю зібрана, необхідно розправити всі пелюстки і злегка загнути їх нагору. Варіант розправлення пелюсток: перший ряд вигнути вниз, а решта нагору. Так квітка вийде більш живою. Оздоблення столу готове.

лотос білий та червоний

Що можна використовувати для декору

Хоча лотос із серветок є самостійною окрасою столу, яскравості йому можна надати за допомогою додаткових прикрас. Варіанти декору лотоса із серветок своїми руками:

 • Серцевина з серветок у центрі. Для цього створюється шар із паперу. Паперова серветка розправляється в один шар, складається гармошкою. Посередині гармошку потрібно перев'язати ниткою. Потім розрізати папір по згинах і розшматувати. Вийде пухнаста куля. Його необхідно вкласти в центр лотоса, де він символізуватиме тичинки.
 • Серцевина із серветкових трубочок. Інший прийом створення серцевини із серветок: виконати з них невеликі трубочки, які вставити в центр. Для цього серветка розрізається на 4 частини, з кожної потрібно скрутити щільну трубочку. Після цього всі деталі вставляють у серцевину виробу.
 • Прикраса намистинами або стразами. Ці елементи будуть яскраво виглядати на плоскій квітці з невеликою кількістю рядків. Достатньо зібрати 1-3 ряди пелюсток. Після цього до центру пелюсток останнього ряду викладаються намистини, як на фото. Колір деталей повинен контрастувати із кольором. Найбільш яскраво виглядають перламутрові або металізовані намистини або великі блискучі стрази.
 • Прикраса лотоса черепашками. Для кожної квітки необхідно підібрати 1-2 мушлі середнього розміру, які вкласти в центр пелюсток. Черепашки можна поєднувати з намистинами. Такий природний матеріал зробить вироби більш живими та романтичними.
 • Прикраса із сизалю для квітів. З сизаля можна вирізати романтичну мереживну підставку для лотоса. З цього матеріалу, нарізаного невеликими смужками, можна створити серцевину квітки. Для цього сизаль потрібно розрізати, зім'яти та помістити в центр виробу.

лотос із серцевиною із серветок

лотос із прикрасою

декор лотоса із серветок

лотос із сизалем

Особливості розташування в інтер'єрі

Лотос із серветок можна використовувати не лише як загальну серветницю. Для нього можна знайти ще багато цікавих варіантів застосування:

Індивідуальний декор тарілок

Невеликі квіти на кожній тарілці будуть потішать гостей і зроблять яскраве сервірування.

лотос на тарілці

Додатковий декор хлібних виробів

Цікаво та апетитно виглядають булочки, оформлені у такий спосіб. Для цього необхідно зібрати варіант з 1 ряду листя та 1 ряду пелюсток. У центр помістити булочку, а пелюстки загнути. Цей спосіб оформлення добре підходить для пікніка, тому що він зберігає хліб свіжим та уберігає від вуличного пилу.

Декор чашки з кавою

Лотос можна помістити на чашку з кавою. Так він збереже температуру напою та аромат. Пити таку каву подвійно приємно.

Лотос-свічник

Фігурку з тканини можна використовувати для декору скляного свічника. Виріб збирається звичайним способом, а центр вставляється скляну склянку для свічки-таблетки.

лотос із свічником

Важливо! Свічку-таблетку вставляти у виріб без скляного свічника в жодному разі не можна, оскільки це неминуче призведе до пожежі.

Сюрпризи для дитячого свята

Частину посуду на дитячому столі можна замінити фігурками із тканини, куди покласти цукерки, фрукти, печиво. Вийде справжній стіл Дюймовочки. Дітям буде цікаво виймати солодощі із фігурок.

лотос із тканинної серветки

Оформлення подарунка

Якщо планується зробити невеликий подарунок за столом, то сюрприз можна сховати в квітку. Особливо романтично виглядатиме в такій упаковці коробочка з кільцем для заручин.

лотос із подарунком для дітей

Ідеї вже готових виробів

Крім класичного двоколірної моделі лотоса, можна створити ще безліч варіантів різних кольорів.

різні кольори лотоса

Варіант із шарів різних кольорів пастельних відтінків створить райдужний настрій.

Для романтичної вечері можна зробити квітку із серветок бордових, червоних та рожевих тонів. Нижній шар виконується з найбільш темного тону, а верхній – з найбільш світлого. У таку квітку можна помістити милий подарунок або кільце для заручин.

Кипельно-біла модель підкреслить чистоту та свіжість оздоблення столу. Вона чудово підійде для літнього періоду.

білий лотос із серветок

Який би матеріал не використовувався, лотос із серветок своїми руками виглядає душевно, тепло та мило. У будь-якому випадку він радуватиме гостей та господарів.

Відео: як скласти лотос із серветок

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар