Як користуватися посудомийкою

Миття посуду своїми руками приваблює небагатьох, у цьому випадку на допомогу приходить такий пристрій, як посудомийна машинка. Чистота тарілок та столових приладів залежить як від фірми, так і від того, як використовується механізм. Розглянемо інструкцію з експлуатації посудомийної машини.

користь посудомийної машини

Як правильно користуватися машиною

Для того, щоб не виникало поломок та проблем з очищенням, потрібно вивчити особливості першого включення, завантаження та розвантаження посуду та деяких режимів.

правильна експлуатація посудомийки

Холостий запуск

Головною вимогою для правильної роботи посудомийки від виробників є перший запуск посудомийної машини. Його суть полягає в тому, що пристрій не завантажується посуд. Це необхідно для усунення залишків сміття або мастила, які можуть осідати під час миття.

холостий запуск посудомийки

Холостий запуск дозволяє розібратися з температурою, темпом обробки, тривалістю та деякими іншими нюансами. Наприклад, при встановленні можуть виникнути проблеми зі шлангами та проводами, що в деяких випадках призводить до протікання та поломки.

Правила холостого запуску:

  1. Виберіть режим.
  2. Поспостерігайте за процесом, щоб не виникало протікання.
  3. Після закінчення зачекайте, щоб охолодити пристрій. Це приблизно 15 хвилин.

Тепер можна починати завантаження посуду.

правила холостого запуску посудомийки

Комбінації клавіш та опис режимів можна знайти в інструкції, яка йде в комплекті. При правильному натисканні клавіш закривання дверцят автоматично запустить посудомийку.

Перше включення

Як увімкнути посудомийну машину та налаштувати її роботу, можна подивитися в інструкції, де виробник точно розписав усі нюанси.

Після холостого запуску можна завантажити посуд. Для цього розкладіть її на спеціальну решітку або на інші передбачені поставки відповідно до інструкції. Виберіть потрібний режим, залежно від типу та забрудненості виробів.

перше включення посудомийки

Після закінчення ретельно перевірте посуд: на ньому не повинно бути слідів їжі або мила. У випадку, коли виникли такі проблеми, значить, був неправильно вибраний режим або є проблеми з самим пристроєм. Якщо справа в режимі, варто збільшити тривалість промивання.

Коли на посуді видно розлучення білого кольору, це означає, що неправильно обраний ополіскувач або його занадто багато.

Як завантажувати посуд

Для того, щоб усі столові прилади, тарілки, каструлі та сковорідки були ретельно вимиті, потрібно правильно розібратися з тим, як завантажувати посуд у посудомийну машину. Вона повинна стояти так, щоб у води був вільний доступ навіть у важкодоступні місця, а потім могла стекти вниз.

Інструкція має спеціальний план, який допомагає розібратися з розстановкою. Зазвичай нижній сектор призначений для найзабрудненіших предметів домашнього вжитку, а верхній – для делікатного очищення. Крихкі келихи рекомендується промивати при спеціальному дбайливому режимі і складати їх потрібно на верхні полиці.

завантаження посуду в посудомийку

Великогабаритні предмети потрібно розташовувати так, щоб не пошкодилися коромисли, які призначені для розбризкування води. Для цього потрібно прибрати один із секторів. Наприклад, виробник Bosch (бош) надає таку можливість.

Зверніть увагу! Крихкі предмети з пластику або скла не можна розташовувати в нижній частині, тому що тут підвищена температура і більш агресивна обробка.

тендітні предмети в посудомийці

Як правильно розвантажити

Після того, як посудомийка закінчила свою роботу, потрібно дістати посуд. Для цього потрібно дочекатися повного остигання пристрою – приблизно 10-15 хвилин. Це необхідно для того, щоб не обпектися, тому що всередині машини досить висока температура.

розвантаження посудомийної машини

Крім того, підвищена температура робить посуд з фарфору та скла більш чутливим до механічних впливів. Починати завантаження потрібно знизу, щоб зверху не крапали краплі.

Правильний вибір режиму

Для того щоб ретельно вимити посуд і не пошкодити його в процесі, потрібно правильно вибрати режим. Розглянемо функції посудомийної машини.

Замочування

Одним із режимів є «замочування». Він використовується для посуду з засохлою їжею: сковорідки, каструлі, що пригоріли. Посудомийка замочує предмети домашнього вжитку та допомагає позбутися залишків їжі.

Рекомендується перед завантаженням посуду, попередньо промити його під проточною водою. Це спростить процес і зробить його ще ефективнішим.

режим замочування у посудомийці

Інтенсивне миття

Це ще один режим, який відмиває навіть найбрудніший посуд. Він включає два етапи:

  • Попереднє миття.
  • Основне миття.

ітенсивний режим посудомийки

В інтенсивному режимі вода нагрівається до 70 градусів, а іноді навіть до 90. Потрібно враховувати, що в цьому випадку витрачається дуже багато води та електроенергії, що не дозволяє занадто часто використовувати його для миття посуду.

Стандартний режим

На багатьох пристроях можна зустріти іншу назву – нормальне або звичайне миття. Використовується для звичайного чищення із середнім рівнем забруднення. Наприклад, свіжі каструлі та тарілки. Очищення здійснюється при температурі приблизно 60 градусів із тривалістю від години до двох годин.

нормальний режим у посудомийці

Економічне миття

Цей режим дозволяє не тільки ефективно очистити посуд, а й економить воду та електроенергію, його ще іноді називають Electrolux (електролюкс). Це є істотним плюсом, оскільки багато людей побоюються, що цей пристрій витрачає занадто багато ресурсів, через що утримуються від покупки.

економічний режим посудомийки

Очищення здійснюється за температури 50 градусів. Іноді на панелі посудомийки можна зустріти такий режим, як часткове завантаження. Вона також допомагає заощадити ресурси та час, але при цьому вона не завжди ефективно очищує забруднення.

Швидка мийка

Це режим рятує всіх господарок під час домашніх свят та урочистостей, коли накопичується багато несильно забрудненого посуду і його потрібно швидко позбутися, але часу на ручне миття немає.

швидке миття в посудомийці

Цей тип очищення не усуне забруднення із засохлих сковорідок або каструль, що пригоріли, але відмінно відмиє тарілки та столові прилади. Вода нагрівається приблизно до 50 градусів.

Делікатне миття

Цей режим призначений для скляних, фарфорових, кришталевих приладів, які потребують особливо дбайливого поводження. Ці матеріали не витримують високих температур, тому посудомийна машинка підтримує приблизно 40 градусів.

делікатний режим у посудомийці

Важливо! Сильні забруднення за такої температури не усунути, тому доведеться відмивати самотужки.

Тому рекомендується при завантаженні розділяти посуд за типом та матеріалом. Вивантажувати вимиті предмети домашнього вжитку потрібно максимально акуратно, тому що термічна обробка робить їх ще більш тендітніми.

Що не можна мити в машинці

Існують деякі предмети домашнього вжитку, які не можна мити в посудомийці, тому що вони не призначені для підвищеної вологості або занадто тендітні. Розглянемо докладніше.

Дерево

На кухні кожної господині є предмети з дерева: дошки, качалки, лопатки та ложки. Деревина дуже чутлива до підвищеної вологості, починає гнити і шаруватись. Якщо замочити дерев'яну ложку на годину-дві у воді, то після цього її можна викинути.

Навіть після того, як виріб висохне, він не прийде до нормального стану. Деформація необоротна – з'являються тріщини та шорсткості. Навіть при швидкому миття в пральній машинці дерево буде безповоротно пошкоджено. Тому дерев'яні предмети не можна мити в посудомийній машинці, навіть у холодній воді на півгодини.

дерев'яний посуд

Пластик

Це правило має свої винятки. Мити в посудомийній машинці можна лише стійкий до високих температур пластик. Не йдеться про одноразовий посуд, його не можна очищати в такий спосіб.

Зверніть увагу! При покупці на бирці буде вказана інформація про термостійкість виробу.

пластиковий посуд

Але варто все розміщувати такий посуд тільки у верхньому відділі, тому що в цій зоні менш агресивна обробка.

На окрему увагу заслуговує вакуумний посуд, який дає можливість відкачати повітря з ємності. Навіть при невеликій неправильній дії може зникнути герметичність, що призведе до втрати головної функції. Тому потрібно використовувати режим дбайливого очищення.

Кришталь та порцеляна

До чищення виробів із таких матеріалів потрібно підходити акуратно. Потрібно звернути увагу на товщину фарфору: якщо він занадто тонкий, то не рекомендується мити його в посудомийці.

При надмірному впливі води та температури можуть з'явитися тріщини, які зіпсують зовнішній вигляд виробу. Мити порцеляновий та кришталевий посуд потрібно лише при делікатному режимі та низькій температурі.

кришталь та фарфор посуд

Інше

З особливою обережністю слід ставитись до миття металевих виробів. Так, не можна завантажувати срібло, тому що при такій обробці воно починає чорніти через взаємодію з іншими металами. Також не варто очищати таким способом латунь, олово, алюміній, мідь та бронзу, оскільки вони починають сильно тьмяніти. Чавун покривається корозійною плівкою, оскільки він дуже чутливий до вологи.

металевий посуд

Не можна мити в посудомийній машинці ножі та топірці. Вони починають швидко тупитися через велику кількість вологи.

Неглазурована глина руйнується під агресивним впливом пристрою. Частинки матеріалу відвалюються та засмічують машинку, що призводить до поломки. Також варто уникати автоматичного чищення термосів і термокухлів, якщо інше не вказано на бирці.

посуд із неглазурованої глини

Які засоби потрібні для посудомийної машини

Після того, як посудомийна машинка підключена та встановлена, потрібно вибрати відповідний засіб. Розібратися з тим, куди заливати і засипати, допоможе інструкція.

засоби для посудомийки

Миючий засіб

Це всілякі гелі, порошки та таблетки. Їх можна купити у будь-якому господарському магазині. Для миття буде достатньо однієї дози. Найкраще віддати перевагу порошку, тому що його легше дозувати, і він швидше активізується.

порошок для посудомийної машини

Сіль для регенерації

Її мета – пом'якшення твердої води. Вона допомагає зробити очищення більш ефективним, тому потрібно обов'язково додавати її при кожному запуску. До складу такої солі зазвичай входять іонообмінні речовини, які зменшують кількість кальцію та магнію. Потрібно враховувати, що двох кілограмів вистачить десь на 25 разів. Наявність або відсутність солі у посудомийці можна визначити за допомогою спеціального індикатора.

сіль для посудомийної машини

Ополіскувач

Він робить посуд більш блискучим і свіжим. Особливо часто використовується для келихів та кришталю. Не варто нехтувати його використанням, оскільки, якщо виключити ополіскувач, з'являтимуться брудні розлучення і плями на тарілках. Крім того, він надає приємних запаху, наприклад, апельсинів або лимона.

ополіскувач для посудомийної машини

Правильно вибрані засоби допомагають добре видалити всі забруднення та очистити будь-які плями. Рекомендується вивчити поради виробника, оскільки кожна модель має свої особливості. Не можна використовувати звичайні миючі засоби, оскільки вони абсолютно не підходять для пристрою.

Догляд за посудомийною машинкою

Особливу увагу потрібно приділити догляду за пристроєм, оскільки це дуже важливо для правильної роботи. Уникайте зневажливих відносин, адже це може призвести до серйозних поломок.

правильних догляд за посудомийкою

Догляд за посудомийною машинкою включає наступні етапи:

  1. Очищення фільтра. Для цього потрібно його акуратно вийняти та промити під проточною водою.
  2. Прибирання гумки для ущільнення. У ній часто накопичуються частинки їжі та сміття.
  3. Очищення решіток та стінок.
  4. Зовнішнє збирання.

догляд за посудомийною машиною

Повне комплексне прибирання потрібно робити кілька разів на рік. Для цього потрібно придбати спеціальний засіб для чищення та проти накипу. Всі ці методи дозволять продовжити термін служби пристрою, і підтримувати хорошу якість миття домашнього начиння.

Посудомийна машина значно спрощує життя кожної господині. Щоб пристрій працював правильно і безперебійно, потрібно дотримуватися деяких правил, регулярно вживати заходів для догляду, правильно підібрати засіб та вивчити інші нюанси експлуатації.

Відео: як правильно користуватися посудомийною машиною

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар