Як користуватися кавоваркою

Світ кофемашин настільки величезний, що важко відразу визначитися з торговою маркою та моделлю. Навіть скориставшись рекомендаціями досвідчених кавоманів, важливо не тільки вибрати потрібну техніку, а й правильно її встановити, забезпечити належний догляд.

види кавових машин

Різновиди кофемашин

Між кавоварками та кавомашинами прокладена тонка грань. До категорії кавових апаратів можна умовно віднести будь-яку, яка вироблятиме каву та працюватиме від електрики:

 • гейзерна машина;
 • електрична турка;
 • чалдова кавоварка;
 • краплинна кофемашина;
 • капсульна кавоварка;
 • ріжковий кавовий апарат;
 • автоматизовані кавомашини.

гейзерна кавоварка

електрична турка

чалдова кавоварка

крапельна кавоварка

капсульна кавоварка

кавоварка капсульна

автоматизована кавоварка

Як правильно користуватися кавомашиною

Перш ніж налаштовувати, підключати, тестувати та користуватися технікою, необхідно попередньо ознайомитись з інструкцією. Тут прописані всі поради та рекомендації, починаючи від того, як увімкнути кавоварку. Різноманітність моделей передбачає індивідуальні особливості у кожної та продуманий підхід. Але є загальні моменти, які стосуються всіх апаратів:

 1. Визначте постійне місце із зручним доступом на кухні або в офісі для кавової машини. Таким чином, вам не доведеться постійно рухати та переставляти техніку, шукати перехідники чи розетки.
 2. Нову кавоварку попередньо тестують. Для цього запускають повний цикл тільки з водою без порошку кави, щоб прочистилися всі заводські деталі.
 3. Перед завантаженням нового циклу очищайте контейнер кожного разу. Або одразу після приготування кави. Згодом це увійде у звичку, а робота машини буде як годинник.
 4. Використовуйте для приготування напою фільтровану або бутильовану воду. Це робить не тільки результат приготування набагато смачнішим, але й запобігає утворенню накипу та відкладень на нутрощах техніки.
 5. Уточнюйте, чи потрібне щільне утрамбування меленої кави в контейнері саме для вашої моделі. Наприклад, у ріжковій кавоварці якість утрамбування впливає на смак вихідного напою.
 6. Експериментуйте з температурними та швидкісними режимами. Від цього залежить міцність і смак готової кави.
 7. Якщо ви надовго їдете або закриваєте офіс на вихідні, відключайте апарат від мережі живлення.

користування кавомашиною

Як варити каву в кавоварці

Варити каву нескладно, якщо попередньо познайомитися з усім різноманіттям апаратів кавового світу. Як користуватись кавником і як приготувати смачний напій?

Крапельна

Краплинні кавоварки можна використовувати у великій родині, коли необхідно приготувати відразу багато порцій ароматного напою. Пристрій кавоварки крапельного типу працює за принципом пропускання гарячої пари через мелене кавове зерно та спеціальні фільтри. Це ідеальний варіант для американо. Приготовлений напій потрапляє крапельним шляхом у загальний глечик, з якого потім розливається по чашках.

краплинна кавомашина

У пристрої є функція підігріву, тому посудина з готовою кавою може довго залишатися гарячою:

 1. залийте потрібну кількість води, відповідно до шкали на спеціальному контейнері;
 2. засипте у фільтр потрібну кількість меленої кави;
 3. виставте програму;
 4. в залежності від моделі, кава подаватиметься в окрему колбу або безпосередньо в чашку.

підігрів кави

Капсульна

Капсульна кавоварка зручна вибором готових напоїв. Тут можна зварити латте, американо, капучино та інші. Процес приготування починається із закладання порційної капсули з меленою кавою. Її упаковка проколюється та під високим тиском гаряча вода пропускається через мелені зерна. Фортеця і смак готового напою безпосередньо залежатимуть від обраного тиску. Звісно, у вас обмежений вибір у виробниках капсул.

капсульна кавоварка червона

Але можна вибрати свій бренд, який повністю відповідає вашим вимогам та смаковим уподобанням:

 1. увімкніть машину та залийте потрібну кількість води;
 2. помістіть капсулу у спеціальний приймач;
 3. підставляйте чашку і чекайте, коли з сопла подаватиметься готовий напій.

капсульна кавоварка чорна

Гейзерна

Гейзерна кавоварка створена для любителів міцного та насиченого кавового смаку. Напій не потрібно додатково проціджувати або відстоювати, оскільки цей метод приготування не дає осаду у чашці. Через засипану каву пропускається гаряча вода, що подає під впливом пари.

гейзерна кавоварка металік

Кавник простий у використанні, легко розбирається та очищається від гущі:

 1. налийте у нижнє відділення води до потрібної позначки;
 2. у спеціальну вирву насипте мелений порошок;
 3. зберіть пристрій, згідно з інструкцією та увімкніть у мережу;
 4. під тиском пари кавовий напій стікатиме у верхній контейнер;
 5. після вимкнення апарата напій переливається у чашку.

гейзерна кавоварка плямиста

Рожкова

Така кавоварка отримала свою назву завдяки знімним ріжкам. Це моделі для гурманів, любителів експериментувати з напоями та професійними баристами. Мелена кава засипається в ріжок і максимально ущільнюється. Тут ви самі варіюєте крупність помелу зерен, час приготування, температуру води та інші фактори. Щоразу ви отримуватимете різний за смаком та міцністю готовий напій.

кавоварка тефаль

Ви можете створювати пишну пінку, чудовий еспресо та збалансований капуччино:

 1. якщо модель оснащена функцією самостійного помелу зерен, засипте їх у спеціальний контейнер;
 2. у ріжок помістіть і щільно утрамбуйте мелену каву;
 3. виставте необхідні параметри температури води, подачі тиску та інші;
 4. поставте чашку під носик сопла;
 5. за бажання збийте молоко за допомогою капучинатора.

ріжкова кавоварка

Чим відрізняється кавоварка від кавоварки

Незважаючи на велику схожість між собою, кавоварка та кавоварка мають кілька знакових відмінностей:

 • Принцип роботи кавоварки полягає у заварюванні мелених зерен. Апарат пропускає під тиском через порошок кави гарячу воду, а на виході виходить міцний і ароматний напій.
 • Кавомашина працює не з водою, а з гарячою парою. Апарат пропускає його під тиском через мелену каву. Гурмани вважають, що готовий напій виходить більш ароматним та насиченим, ніж із кавоварки.
 • Багато моделей кофемашин, на відміну від кавоварок, обладнані функцією помелу кавових зерен. Так у напої зберігається максимум смакових та ароматичних якостей.
 • Кавоварка більш обмежена у виборі рецептів приготування кавового напою. У той час, як машину можна програмувати.

кавомашина відмінності т кавоварки

Як доглядати за кавоваркою та кавоваркою

Навіть новий апарат вимагає акуратного та дбайливого відношення. Насамперед, видаляйте будь-які новоутворення на нутрощах техніки. Це може бути накип від води, залишки молока і навіть кавовий олійний наліт. Ви можете самостійно прочищати деталі або замовляти обслуговування апарата у фахівця.

догляд за кавоваркою

Використовуйте декальцинатор для чищення обладнання. Він продається у таблетках або у вигляді рідини. Залийте у відсік кавоварки воду з додаванням декальцинатора і включіть у мережу. Під час роботи в холостому режимі апарат чудово очищається від накипу та нальоту. У домашніх умовах за відсутності таблеток, що очищають, можна почистити машину за допомогою лимонної кислоти або розведеного у воді оцту.

очищення кавоварки

Популярні моделі та виробники

Популярні торгові марки виборюють право бути першими в кавовому світі спеціалізованих апаратів. Можна відзначити кілька виробників, які успішно займають перші позиції на ринку продажів кавоварок та кавомашин:

 • Італійський концерн DeLonghi відрізняється мінімальним дизайном обладнання. А їх кавоварки вражають багатим функціоналом. Наприклад, знаменита модель ECAM 44.664.B має систему автоматичного очищення апарату.
 • Італійський бренд Saeco упевнено тримає перші позиції серед виробників якісних кавоварок для дому. Модель Incanto HD8918/09 має 5 програм міцності готових напоїв.
 • Компанія Philips робить ставку на футуристичний дизайн та високу якість кофемашин.
 • Серед вітчизняних брендів можна відзначити кавоварку Поларіс. Інструкція із застосування, інтуїтивне управління та витончений дизайн зробили її лідером продажів.

кавоварка саеко

кавоварка

кавоварка філіпс

ріжкова кавоварка

Регулювання кавового процесу (як настроїти пристрій під себе)

Різні робочі режими в кофемашинах іноді заводять власників у глухий кут, коли справа стосується налаштувань і кнопок:

 1. Основні параметри, з якими вам доведеться розібратися – це температура та час екстракції. Найоптимальнішим вважається температурний режим від 86 до 96 градусів. Якщо кава надто холодна, налаштуйте цей параметр на відповідному табло.
 2. Для потрібного ступеня екстракції доведеться поекспериментувати та приготувати кілька варіантів напоїв. Найчастіше використовують час від 8 до 20 секунд. Вважається, що за менший час кавові зерна не встигають передати свої характеристики напою. А переекстровану каву віддає гіркотою.
 3. Зверніть увагу на рівень обсмажування зерен, якщо така функція присутня в апараті. Професіонали рекомендують залишатися на середніх позиціях, не вдаючись у крайності надто дрібного або грубого помелу.
 4. Правильно підібраний обсяг води також формує якість готового напою. Не робіть його надмірно рідким. Для класичного еспресо додайте воду в межах 30-60 мл.
 5. Не ігноруйте інструкцію з експлуатації техніки. У ній вказані всі нюанси та деталі налаштування апарата для найкращого результату.

налаштування кавоварки

Світ кавових апаратів величезний. Але останнє слово завжди залишається за споживачем. Вибирайте кавову техніку з розумом, щоб насолоджуватися смачною та ароматною кавою щодня.

Відео: як користуватися гейзерною кавоваркою

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар