Як і чим очистити двосторонній скотч та клей від нього з меблів

Споживачів скотчу не перестають дивувати його універсальні властивості. Унікальна здатність скріплювати предмети з різними поверхнями робить його надзвичайно популярним. У побуті стрічка – незамінний помічник, також її використовують у багатьох галузях.

скотч синій

Сьогодні це не тільки пакувальний матеріал, але і універсальний засіб, що склеює, від слідів якого часом дуже складно позбутися. Для очищення поверхонь від скотчу придумали деякі способи, але їх слід використовувати з урахуванням індивідуальних особливостей і хімічного складу поверхні, що очищається.

сліди від скотчу

Свіжу плівку можна легко видалити, підчепивши її канцелярським ножем, а потім пройтися її слідом ватним диском або мочалкою з миючим засобом.

мочалка з миючим засобом від скотчу

Якщо стрічка наклеєна давно, щоб її видалити, доведеться докласти чимало зусиль. Тут на допомогу може прийти дриль або шуруповерт.

На них встановлюють спеціальний гумовий диск та починають працювати на мінімальних оборотах, щоб не пошкодити поверхню. Така методика підходить для стійких забруднень, що займають велику поверхню.

дриль проти скотчу

Не варто використовувати мильні розчини, звичайні миючі засоби та порошки, що чистять. Вони малоефективні або зовсім марні у боротьбі з міцним акриловим клеєм, який відповідає за липкість стрічки.

мильний розчин від скотчу

Застосування хімічних засобів

У домашніх умовах подібні забруднення найчастіше доводиться забирати з дерев'яних поверхонь, скла або пластику. Для кожного окремого випадку слід підбирати такий спосіб, який не завдасть шкоди виробам.

хімічні засоби для видалення скотчу

Хімічні засоби дуже ефективні у видаленні двосторонньої липкої стрічки. Вони розм'якшують її, що створює можливість очищення без особливих зусиль. З їх допомогою можна чистити скляні, незабарвлені металеві, дерев'яні та бетонні поверхні, а також тканини.

хімічні засоби для видалення скотчу

З обережністю слід застосовувати стосовно пластикових предметів. Краще не використовувати для відтирання лакованих чи пофарбованих поверхонь.

Найпростіший спосіб видалення акрилового клею зі скляних, фарфорових, дзеркальних або керамічних поверхонь – застосування очищувача для скла. Найефективнішим буде той, що продається в автомагазинах. Він набагато краще бореться із забрудненнями і дозволить швидше відмити налиплий бруд.

очищувач для скла

Щоб очистити поверхню від слідів двостороннього скотчу, можна використовувати такі хімічні суміші як рідина для зняття лаку для нігтів, бензин, медичний 95% етиловий спирт, уайт-спірит.

рідина для зняття лаку від скотчу

Перш ніж застосувати засіб, його слід перевірити на схожій поверхні або менш помітній невеликій ділянці предмета, що вимагає очищення.

видалення скотчу з меблів

Уайт-спірит або очищений бензин, а також гас чудово справляються з очищенням поверхонь, забруднених клеєм від скотчу, навіть дуже стійких. Для цього достатньо нанести їх на ватний диск та потерти плями. Однак ці розчини дуже токсичні, тому їх необхідно обов'язково змивати мильним розчином. Особливу увагу слід звернути на дитячі речі та іграшки.

змивання мильним розчином

Рідина для зняття лаку, ацетон та медичний спирт є менш дієвими, ніж попередні засоби, але вони вважаються більш універсальними. Вони добре підходять для боротьби зі слідами від скотчу на більшості поверхонь і навіть на тканинах.

Але при всій універсальності їх потрібно дуже обережно застосовувати на виробах, покритих лаком або фарбою, а також на пластикових поверхнях. В іншому випадку можна зіпсувати покриття.

ацетон проти скотчу

Найпростіший метод – клеїти свіжу стрічку на старі сліди від скотчу. Різким і швидким рухом її видаляють, а разом з нею і старий бруд. Подібна процедура може здатися не дуже ефективною, але поверхня не постраждає. Маніпуляцію зі скотчем можна повторити за необхідності.

видалення скотчем слідів від скотчу

Домашні засоби

Відтерти сліди клею з тканин набагато складніше, ніж із твердих поверхонь. Чим довше знаходився скотч на матерії, тим складніше позбавитися слідів його присутності.

відмивання скотчу з тканини

Для початку можна спробувати пропрасувати забруднення праскою через чистий аркуш паперу. У деяких випадках допоможе може прийти розчин харчової соди, у якому слід замочити річ на деякий час.

Не рекомендується використовувати рослинне та ефірні олії для очищення тканин, тому що вони залишають жирні плями, що важко виводяться. Але масло є просто ідеальним засобом для видалення слідів скотчу на меблів, покритих лаком. Його наносять на пляму і залишають на кілька годин, після чого бруд легко видаляється серветкою і не залишається жодних слідів.

ефірне масло

Деякі види пластику жовтіють після очищення хімічними засобами. У таких випадках також рекомендується використовувати олію.

олія від скотчу

Медичний спирт підходить для всіх поверхонь, він особливо добрий і безпечний для тканин. Розчин 90% діє потужно, але для пофарбованих поверхонь краще використовувати спирт 70%.

етиловий спирт від скотчу

Лимонна кислота

Кристали лимонної кислоти розводять водою в пропорції 1 столова ложка порошку на 2 столові ложки води – виходить 70% замінник оцтової есенції.

лимонна кислота від скотчу

Щоб отримати більш щадний розчин, необхідно взяти 1 столову ложку отриманої есенції і розчинити її в 11 столових ложках води – вийде 6% оцет. Цей розчин можна використовувати, так само як і звичайний оцет, для чищення поверхонь від скотчу.

Оцет

Столовий оцет є агресивним засобом, що розм'якшує клеючий шар. Після обробки забруднень залишається лише протерти місце сухою серветкою. З його допомогою добре чистити пластик, метал, скло, фарфор, дзеркала, кераміку.

оцет від скотчу

Якщо немає очищувача вікон, його можна зробити самостійно. Для цього потрібно змішати 275 мл води, 60 мл оцту і кілька крапель рідкого мила.

За допомогою гумки

Звичайна гумка здатна видалити навіть застарілі сліди скотчу. Забруднення витираються аналогічно слідам простого олівця на аркуші паперу. Бруд, що залишився, залишається прибрати вологою серветкою.

гумка проти скотчу

Такий спосіб просто ідеальний для речей та поверхонь, які можна пошкодити чи зіпсувати хімічними складами. До них можна віднести: меблі, іграшки, пластикові двері та вікна, електротехніку.

Однак, щоб позбавитися бруду таким способом, слід докласти чимало зусиль. Особливо якщо потрібно очистити пристойну площу.

Більш ефективний засіб – меламінова губка. Достатньо змочити її водою та потерти забруднену ділянку. Однак вона хороша для стін та дверей, але непридатна для чищення полірованих та скляних поверхонь.

меламинова Губка

Використовуємо фен

Звичайний побутовий фен може бути задіяний в очищенні стійких і великих забруднень. Перед видаленням їх добре прогрівають феном, а потім протирають ватним диском із розчинником або олією – залежить від складу поверхні.

фен від скотчу

Слід дуже обережно діяти з лакованими поверхнями, оскільки на них можуть з'явитись білі плями при нагріванні. Особливої уваги під час роботи вимагає пластик: тонкі деталі можуть деформуватися і навіть розплавитися під впливом потоку гарячого повітря.

прогрівання феном

Даний спосіб дуже вдалий для очищення скляних виробів.

Розчинник

Даний розчин має здатність розм'якшувати і розчиняти липку основу стрічки, що клеїть. Він дозволяє очистити скло, деревину (без лаку та фарби), деякі види пластику, бетонні поверхні, метал (без шару фарби), тканини.

розчинник від скотчу

Основу стрічки змочують розчинником, а після певного часу забруднення відтирається тканинною серветкою.

Уайт-спірит

Очищений бензин або уайт-спірит використовують дуже обережно.

Спочатку потрібно протестувати його вплив на менш помітній ділянці поверхні, що очищається. В іншому випадку, можна видалити не тільки скотч або сліди клею, але і зняти верхній захисний шар з поверхні виробу.

уайт-спірит від скотчу на меблях

Щоб більше ніколи не ламати собі голову з приводу видалення слідів клею від двостороннього скотчу для приклеювання будь-чого, можна скористатися новими версіями клейких стрічок, які не тільки легко кріпляться, але й легко видаляються, не залишаючи після себе слідів.

Відео: чим відмити сліди скотчу від меблів

WowCracy
Додати коментар