Як і чим можна відмити жир на кухонних меблях

У кухні людина проводить багато часу, готує та приймає їжу. Підтримувати чистоту в цій кімнаті важливо не тільки через естетичну складову, але і з метою гігієни.

жир

Зіткнувшись із проблемою забруднення кухні, не кожен знає, як і чим відмити жир на кухонних шафах. Є багато способів, що дозволяють в домашніх умовах безпечно і просто позбутися застарілих забруднень на фасадах, стільниці та фартуху.

Видалити шар

Магазинні та хімічні засоби

Віддавши перевагу коштам, придбаним у магазині, слід уважно вивчити їхній склад.

мити кухню

Найкраще використовувати для чищення кухонних поверхонь екологічні засоби, які виготовлені з використанням натуральних та мінеральних компонентів. Вони безпечні для здоров'я, не викликають алергії.

жир, що неприємно пахне

Інформація! Використовуйте рідкі та гелеві препарати, оскільки вони не пошкодять поверхню меблів. Від частого застосування порошкових засобів можуть залишитися сліди, які псують вигляд гарнітура, а згодом забруднення буде важче відмити.

засіб від жиру на кухні

засіб від жиру продати

засіб від жиру купити

засіб від жиру

Не купуйте кошти на основі кислот та аміаку. Незважаючи на те, що вони ефективно видаляють навіть застарілі жирні плями, їхня агресивна дія може негативно позначитися на стані меблів.

густіша олія

Якщо використовується засіб, який раніше не застосовувався для чищення кухні, варто випробувати його на невеликій непомітній ділянці – це дозволить убезпечити меблі від ушкоджень.

Дерев'яна кухня

Народні засоби для очищення жиру

Можна почистити кухню засобами, виготовленими самостійно.

очищення жиру

Найбільш ефективними є такі:

 1. Суміш оцту та теплої води, яку можна використовувати для всіх поверхонь, але для дерев'яних з особливою обережністю. Регулярність такого прибирання становить 1 раз на кілька місяців. У теплу воду додається 6% оцет в рівних пропорціях. Забруднення, на які розчин нанесений, змиваються губкою, після чого гарнітур насухо протирається.
 2. Розчин води та нашатирного спирту. Спосіб також підходить для всіх типів поверхонь. Вода і нашатир змішуються в рівних кількостях, забруднені місця обробляються, а за кілька хвилин їх необхідно помити губкою.
 3. Суміш соди та олії. Використовується для чищення лише незабарвлених дерев'яних поверхонь (покриття лаком, олією, воском допускається), а також фартухів з будь-яких матеріалів. Спосіб допоможе видалити наліт, плями жиру та надасть фасадам природного блиску та свіжості. Необхідно змішати 1,5 ст. л. соди із 1 ст. л. олії. Отриману масу акуратно наносять на меблі, після вбирання олії протирають вологою губкою.

оцет від жиру

Зубна паста

олія від жиру

сода від жиру

Для видалення застарілих плям можна використовувати соду, перекис водню, які розбавляють у воді та обробляють забруднені ділянки. Перекис допомагає не тільки очистити кухню від бруду, але дезінфікує поверхню.

побутову хімію

Особливості чищення різних типів поверхонь

Підбирати засіб для чищення слід, виходячи з матеріалу кухні. Як же очистити кухонні шафи від жиру в домашніх умовах і не пошкодити їхню поверхню?

роботі з хімією

 1. Дерев'яні меблі потребують особливого догляду і не допускають використання засобів з кислотами та лугом.
 2. Пластикові кухні добре очищаються засобами на спирту, а також містять лимонну кислоту.
 3. Металеві та скляні фасади можна відмивати, використовуючи народні засоби чи куплені хімічні препарати. Важливо, щоб збирання проводилося м'якою губкою або ганчіркою, яка не залишить подряпин на поверхні.
 4. МДФ та ДСП стійкі до зовнішніх впливів, добре переносять різні види чищення. Прибирання проводиться м'якою вологою ганчіркою, не рекомендується використовувати спиртовмісні склади.

Миття кухні

Важливо! Глянцеві поверхні обробляють лише слабким мильним розчином, який ретельно видаляється. Після цього наноситься спеціальний склад, який поверне до меблів початковий блиск.

прибирання

Протипоказання до чищення

Існує ряд препаратів, які категорично не можна використовувати для чищення кухонних поверхонь:

 • препарати з великим вмістом метилового чи інших спиртів (допускається лише слабкий розчин;
 • абразивні матеріали – жорсткі щітки, ножі, скребки, сода у чистому вигляді, порошки;
 • пароочисник (його можна застосовувати виключно для чищення меблів із натурального дерева);
 • препарати на основі натрію чи хлору;
 • оцет (можна лише у розведеному вигляді), зубна паста.

пароочисник

Вибираючи спосіб очищення меблів від плям бруду та жиру, спирайтеся на матеріал, з якого виготовлений гарнітур. Велика увага приділяється глянсовій поверхні, яку слід обробляти з особливою обережністю.

жорсткі абразиви

Уважний підхід до вибору засобів та інструментів для видалення забруднень дозволить уникнути неприємних наслідків, а також збереже новизну шаф.

жир на кухні

жир на кухні мити

жир на кухні відмити

жир на кухні видалити

Відео: як відмити жир з кухонних меблів

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар