Як і чим можна відмити підвіконня

Для багатьох сучасних господарок підвіконня – більше ніж просто зручний аксесуар для вікна. Там розміщують найрізноманітніші предмети, причому як у постійній основі, і тимчасово. Особливо актуальним є використання підвіконня для невеликих приміщень – кухонь або кімнат.

пластикове підвіконня

При активному використанні даного пристрою неминуче виникають найрізноманітніші забруднення, і, якщо своєчасно не усувати їх, ця частина віконної системи набуває дуже непривабливого вигляду.

пластикове підвіконня фото

Про те, як вирішувати проблеми з появою плям на цих поверхнях, розкажемо далі.

протерти підвіконня

Різновиди плям на підвіконні

На підвіконнях можуть виникати плями від будівельних матеріалів, їжі та при вирощуванні на вікні рослин. До кожного забруднення необхідний свій підхід, адже необхідно не тільки видалити його, але й не пошкодити поверхню, що очищається.

рослини на підвіконні

Найпоширенішими видами плям на підвіконнях є:

 • Іржа.
 • Вапняний наліт.
 • Залишки оздоблювальних матеріалів – клею, штукатурки, ґрунтовки.
 • Вуличний пил та бруд.
 • Жирні плями від посуду та їжі.
 • Жовті сліди від води.
 • Побутові забруднення від маркерів, побутової хімії.

як відмити підвіконня

Крім великої кількості видів плям, існує і не менш значний обсяг найрізноманітніших засобів для їх видалення – від народних до спеціалізованих.

засоби для чищення підвіконня

Перед застосуванням будь-якого такого засобу необхідно пам'ятати про запобіжні заходи при його використанні. Для професійного засобу необхідно уважно ознайомитися з його інструкцією, для народних рецептів – вивчити та дотримуватися запропонованих у цій статті інструкцій.

чим відмити підвіконня

Спеціальні очищувачі підвіконь

Вирішити питання, чим відмити пластикове підвіконня можна досить просто, якщо під рукою є спеціальні засоби для кухні. Їх прийнято ділити на:

 • Чистячі. Найчастіше у вигляді сухого абразивного порошку їх використовують з обережністю, щоб не пошкодити поверхню.
 • Миючі. Кошти, які своїм впливом фактично розчиняють забруднення та змивають разом із собою. Не варто застосовувати занадто кислотні засоби, які можуть чинити на поверхню підвіконня руйнівну дію. З найефективніших засобів можна назвати рідке мило або звичайнісінький склад для миття посуду.
 • Відбілюючі. Найбільш агресивні засоби, часто у своєму складі містять деякі види кислот або хлор. Однак при правильному використанні відповідно до інструкції дозволяють отримати відмінний результат.

миючі засоби

Разом з будь-яким засобом рекомендується використовувати м'яку губку або звичайну ганчірку. Часто при очищенні підвіконня застосовують спеціальні матеріали на прогумованій основі, що дозволяють не тільки видалити пляму, але і відполірувати поверхню, що забирається, до блиску.

губка та ганчірка

Зверніть увагу! Забороняється при видаленні плям на пластикових підвіконнях використовувати будь-які розчинники та ацетон-засоби, що містять.

Народні засоби очищення

Не менш ефективно впоратися із забрудненням дозволяють і народні рецепти. З їх допомогою можна досягти блискучого результату, причому вмістом шкідливих для здоров'я і шкіри хімічних речовин мінімально.

народні засоби

Найкраще зі слідами на підвіконнях справляються:

 • Зубна паста.
 • Розчин з оцту та соди.
 • Спирт.
 • Господарське мило.
 • Ластик.

Зубна паста

оцет та сода

спирт

господарське мило

За допомогою зубної пасти виходить видалити не стійкі плями, відмінною особливістю цього засобу є те, що відбувається не тільки очищення, але і відбілювання поверхні. Найкращого ефекту можна досягти, якщо попередньо залишити пасту на поверхні, що очищається, на 30-40 хвилин. Після цього за допомогою губки або ганчірки проводимо очищення плями та наостанок очищаємо залишки засобу чистою водою.

зубна паста фото

Оцет і сода стануть у нагоді для видалення вапняного нальоту, який часто утворюється на підвіконнях з домашніми квітами. При їх поливанні вода нерідко переливається з горщика і з часом висихає, залишаючи на підвіконні сольові та вапняні відкладення. Розчин соди з оцтом має достатню ефективність для боротьби з такими забрудненнями, проте перед початком роботи необхідно обов'язково перевіряти склад у непомітному місці. І лише переконавшись у відсутності будь-яких наслідків для пластику підвіконня, починати очищення плями.

сода та оцет від плям

Спирт чудово справляється зі слідами від фломастерів, жиру та побутової косметики. Рекомендується наносити спирт на поверхню ганчірки та активно протирати пляму до повного видалення. Завдяки високим очищаючим властивостям, цей засіб чудово справляється навіть із застарілими забрудненнями, що в'їлися.

миття підвіконня

Господарське мило може дати бій жирним плямам, що особливо актуально для кухні. Найкраще застосовувати його розчиненим у воді, тоді ефекту від чищення виходить досягти швидше.

господарське мило фото

Гумка – один з найбільш функціональних народних засобів. З його допомогою можна почистити багато видів плям, крім хіба що жирних. Для них краще застосовувати водні розчини спирту чи мила.

ластики

Методи очищення від жовтих плям

Насамперед, необхідно розуміти природу виникнення плям такого роду поверхню. Залежно від якості матеріалу, що використовується при виробництві підвіконь, їх поверхня може жовтіти від часу, або тривалого прямого впливу сонячних променів. Такі зміни незворотні і трапляються досить рідко. Найчастіше як причини появи непривабливих жовтих плям служать поливна вода для рослин. Найчастіше очищення плями починають із застосування найменш агресивних засобів – якщо пляма не встигла застаріти і вбратися в поверхню, достатньо помити звичайним господарським милом.

плями на підвіконні

Велику ефективність показує відбілюючий розчин із суміші води (достатньо півлітра), ложки аптечного перекису водню і таку ж кількість кисневого відбілювача у вигляді порошку. Наносимо на підвіконня і залишаємо на годину, потім змиваємо звичайною водою. Левова частка жовтих плям видаляються без особливих зусиль.

як помити підвіконня

Є і спеціалізований засіб Cosmofen, який призначається для чищення профілів на основі ПВХ. Його професійний склад чудово справляється із застарілими плямами. Пропонується у трьох варіаціях – з цифровими кодами 5,10 або 20. Чим більша цифра, тим вище вміст хімічно активних речовин, і тим краще вдасться відбілювати, проте простіше нашкодити поверхні підвіконня при неправильному використанні.

космофен

Зверніть увагу! Перед використанням Космофену рекомендується уважно ознайомитись з інструкцією щодо його застосування.

Відбілювачі

Для видалення плям та надання підвіконню колишньої свіжості та білизни відмінно підходять звичайні відбілювачі для білизни або сантехніки. До таких засобів відносяться Domestos, Vanish та багато порошків. Наносимо їх на поверхню в розчині теплої води та залишаємо на кілька десятків хвилин. Склад впливає як на забруднення, так і на структуру пластику, видаляючи дрібні частинки пилу з поверхні.

Domestos

Зверніть увагу! При роботі з відбілювачами хлору рекомендується використовувати захисні рукавички для рук.

Профілактика забруднень

Найнадійніший спосіб уникнути появи забруднень – не допускати їхньої появи. Як найкращий засіб профілактики можна назвати періодичне вологе прибирання поверхні підвіконня. А при попаданні на нього бруду прибирати негайно.

чисте підвіконня

В даному матеріалі розглянуті питання не тільки чим відмити пластикові підвіконня в домашніх умовах, але і як не допускати ризиків виникнення плям у принципі. Поради підійдуть усім, хто звик підтримувати чистоту свого приміщення на найвищому рівні.

кутове підвіконня

Відео: як відбілити пластикове підвіконня

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар