Як і чим можна відмити акрилову фарбу з різних поверхонь

Водоемульсійні або водорозчинні фарби активно застосовуються при ремонтах та оздоблювальних роботах, як усередині приміщень, так і для оздоблення фасадів. До розряду таких матеріалів відносяться і акрилові барвники. Фарбування будь-якої поверхні не обходиться без утворення плям на спецодязі, меблях, підлогах. Розглянемо найпоширеніші способи видалення акрилової фарби з різних поверхонь.

фарбування акриловими фарбами

Що являє собою акрилова фарба

У виробництві барвника використовується водно-дисперсна емульсія на основі поліакрилату, полімерного матеріалу, який утворюється в результаті розщеплення акрилової кислоти водним розчином етанолу. Оскільки акрил безбарвна синтетична речовина, для отримання необхідних відтінків використовуються кольорові пігменти.

акрилові фарби

Для надання фарбі стійкості та міцності до складу додають плівкоутворювач у вигляді дисперсного пластику. Як розчинник використовується вода. Поверхні, покриті акриловою фарбою, надійно захищені від вигоряння, тривалий час зберігаючи колір незмінним.

жовта акрилова фарба

До основних переваг акрилових складів, що сприяє їх широкому застосуванню, належать такі фактори:

 • легко наносяться на поверхню;
 • відсутній різкий запах, що викликає головний біль;
 • швидко висихають.

переваги акрилових фарб

Що знадобиться для того, щоб її змити

Чим змити акрилову фарбу? Проста логіка нагадує, що боротися з плямами водорозчинної фарби необхідно за допомогою води. При цьому потрібно враховувати фактор часу, як давно фарба була нанесена на поверхню. Якщо покриття досить свіже, не більше одного-двох годин, то фарба легко змивається теплою водою.

Після більшого часу, з моменту фарбування, відмити плями буде трохи складніше. Щоб видалити з поверхні шар акрилового забруднення, потрібно нескладний інструментарій:

 1. набір губок для миття посуду;
 2. щітка;
 3. м'які серветки або ганчір'я;
 4. рукавички гумові;
 5. окуляри захисні;
 6. респіратор.

пристосування для відмивання акрилу

Для очищення, крім води, також використовують поверхнево-активні речовини, розчинники, бензин, універсальні очисники, змивку для фарби.

засоби для очищення акрилу

Як вивести свіжу пляму

Відповідь на питання, що часто задається, «акрилова фарба змивається водою чи ні», – звичайно так. Тільки не потрібно зволікати з процедурою, тому що очистити поверхню від свіжих плям набагато легше і швидше. Для цього можна скористатися щіткою або м'якою ганчіркою, попередньо змочивши її водою або миючим засобом.

одяг у плямах

З очищенням одягу теж не варто затягувати, але, перш ніж відтерти акрилову фарбу з тканини, потрібно провести такі дії:

 1. Скребком (ложкою, карткою із пластику, шпателем) зняти краплю фарби з одягу.
 2. Вивернути виріб навиворіт і замочити в холодній воді, до повного відкидання плями.
 3. Змочити губку в мильному розчині та остаточно відтерти забруднення.

очищення одягу від акрилу

Також не забувайте, що пензлик після закінчення робіт теж має пройти очищення для продовження терміну її служби. Спочатку потрібно замочити її на кілька хвилин у теплій воді, а потім ретельно змити залишки фарби з милом.

очищення пензлика від акрилу

Порядок видалення застарілих плям

Щоб усунути застарілі забруднення, доведеться скористатися ацетоном, бензином, уайт-спіритом або спеціальним розчином для зняття фарби. При цьому потрібно дотримуватись правил безпеки, оскільки зазначені розчинники мають різкий запах і агресивно впливають на шкіру.

Щоб очистити забруднену поверхню, слід дотримуватися наступного порядку действий:

 1. Шпателем або скребком зіскребти засохлу пляму.
 2. Слід фарби обробити розчинником і почекати кілька хвилин.
 3. Потерти місце забруднення губкою.
 4. Помити (випрати) виріб у теплому, мильному розчині.

застарілі забруднення акрилом

Слід пам'ятати, деякі види тканин (поверхень) руйнуються від агресивного впливу розчинників. У цьому випадку потрібно ретельно підходити до вибору засобу для чищення, використовувати розчини на основі натуральних речовин.

акрилова фарба на тканині

Правила та особливості видалення акрилової фарби з різних поверхонь

Як зазначалося вище, в акриловій фарбі містяться спеціальні смоли та кополімери, які забезпечують утворення поверхневої, захисної плівки та швидке застигання. Тому чим довше фарба знаходиться на поверхні, тим складніше її позбутися. Розглянемо методи очищення різних матеріалів від плям акрилового барвника.

засохла акрилова фарба

Лінолеум

Чим відмити акрилову фарбу з лінолеуму? Водорозчинний склад акрилу з поверхні лінолеуму можна видалити за допомогою води та жорсткої щітки. На засохле забруднення накладаємо м'яку серветку, рясно змочену в мильному розчині. Виходить своєрідний компрес. Після закінчення доби його знімаємо та щіткою очищаємо поверхню від плям.

чищення лінолеуму від акрилу

Невеликі бризки фарби можна акуратно зіскребти скребком із пластмаси, попередньо прогрівши їх феном. У разі рясного забруднення скористайтеся парогенератором, яким чистять м'які меблі. Також стерти фарбу допоможе водяний розчин етилового спирту. Його наносять на засохлі капалі і через 8-10 годин змивають. У очищенні фактурної поверхні лінолеуму непогано зарекомендувала себе рідина для миття посуду.

миття лінолеуму

Скло

Забризкані водоемульсійною фарбою вікна, скла, дзеркала, гарячими слідами легко відмиваються теплим мильно-водним розчином. З підсохлими плямами допоможуть впоратися сучасні засоби для миття вікон. Рясно розпорошуємо засіб на поверхню скла і через кілька хвилин витираємо м'якою ганчіркою.

миття скла від фарби

Після чого протираємо брудні розлучення, що залишилися, чистою серветкою. Можливо, що очистити скло від слідів фарби з першого разу не вийде, тоді процедуру потрібно повторити, досягаючи ідеальної прозорості скла.

очищення скла від акрилу

Пластик

Відомі кілька способів зняття застарілих плям фарби з твердих поверхонь, у тому числі і з пластикових:

 • механічний;
 • термічний;
 • хімічний.

очищення пластику від акрилу

Під час роботи з пластиковими виробами потрібно враховувати деякі нюанси. Так, при нагріванні забрудненої поверхні може початися термічна деструкція і оброблювані деталі почнуть коробитися і незворотно втратить свою форму. Зняття фарби механічним способом може призвести до пошкодження поверхні.

З найменшим ризиком впоратися з плямами акрилу на пластиці допоможе хімічний спосіб:

 1. М'яку тканину, рясно змочену в мильному розчині, прикладаємо до проблемного місця після того, як фарба відм'якне, видаляємо її губкою і водою.
 2. Для більшої ефективності можна вдатися до допомоги каустичної соди. Готуємо 50% водний розчин каустика, вміщуємо в нього забруднену поверхню. Після п'яти годин, шар фарби відокремиться від пластику і його можна буде видалити звичайною зубною щіткою.
 3. Якщо забруднена поверхня невелика. То із завданням впорається будь-який розчинник (сольвент, уайт-спірит).
 4. Змити акрилову фарбу можна метанолом. Це токсична речовина, тому потрібно уникати її потрапляння на відкриті ділянки шкіри та після закінчення робіт ретельно вимити поверхню пластикового виробу.

чищення пластику від ряски

Плитка

Керамічна плитка, керамограніт, кахель мають різноманітний характер поверхні від глянсової до фактурного малюнка. У цьому випадку завдання очищення від забруднення акриловою фарбою дещо ускладнюється.

очищення плитки від фарби

Розглянемо кілька варіантів видалення плям фарби, які застосовуються як окремо, так і комплексно:

 1. Забруднення поверхні у вигляді окремих мазків або крапель, перш за все, потрібно спробувати зіскребти. Для цієї операції найкраще підійде лезо від канцелярського ножа. Спробуйте метод у непомітному місці, якщо лезо не залишатиме слідів на плитці, можна сміливо приступати до роботи. Після закінчення чищення протираємо кахель вологою ганчіркою.
 2. Застарілі забруднення можна попередньо нагріти. Розділивши поверхню, що обробляється, на невеликі ділянки, поступово підвищуючи температуру, домогтися розм'якшення фарби і видалити її скребком. Важливо не доводити забруднення до обвуглювання, щоб уникнути утворення плям на плитці.
 3. У разі рельєфного малюнка на кераміці найкраще скористатися хімічними засобами очищення. Починайте з менш агресивних розчинників і, якщо вони не впораються, переходьте до засобів на основі ацетону. Попередньо переконайтеся, що ацетонсодержащие засоби не завдадуть непоправної шкоди поверхні, що очищається.

чищення плитки від акрилу

Цегла

Найбільш ефективним із усіх можливих способів очищення цегляної поверхні від забруднень акриловою фарбою є застосування спеціальних хімічних засобів для змивання барвників. Але насамперед потрібно очистити стіну від плям плісняви та грибка. Зробити це можна обробкою вапняним розчином, який після висихання змивається водою.

чищення цегли від акрилу

Після цього на стінку наноситься хімічно активна речовина для зняття фарби. Витримується протягом часу, вказаного в інструкції із застосування. Потім набряклі залишки фарби знімаються шпателем і змиваються струменем води.

чищення цегли від фарби

Бетон

Очистити бетонну поверхню від залишків акрилового фарбника можна декількома способами:

 1. Оскільки структура поліакрилу руйнується під вплив спирту, додавши його в мильний розчин гарячої води, отримаємо ефективний засіб для змиву фарби з гладкої поверхні.
 2. З не меншою якістю результатів використовуються спеціальні хімрозчини для змиву такі розчинники, як 646 або ацетон.
 3. Найдешевший спосіб – дриль зі спеціальною насадкою у вигляді металевої щітки, яка механічно зчищає фарбу з поверхні. Недоліком такого способу є велика кількість пилу, тому робота виконується у захисних окулярах та респіраторі.

чищення бетону від фарби

Спеціальні та професійні засоби

Незважаючи на те, що акрилові барвники мають водно-дисперсійну основу, вони відрізняються підвищеною адгезією з будь-якою поверхнею. Тому їх видалення не завжди проходить без ускладнень та обмежується застосуванням водних розчинів.

засіб для змивки акрилу

Для змиву акрилової фарби існує безліч спеціальних та професійних засобів. У їх ряді особливо виділяються універсальні змивки, які відрізняються швидкістю дії, економічною витратою, не пошкоджують поверхню, що очищається, діють проти широкого спектру лакофарбових виробів, глибоко проникають у поверхню і не містять шкідливих домішок.

універсальна змивка для фарби

Ознайомившись з усіма тонкощами видалення акрилових забруднень з різних типів поверхонь, можна зіставити фізичні та матеріальні витрати на виконання робіт з їх обсягом. А також вибрати найбільш ефективний засіб та спосіб реалізації.

Відео: як видалити акрилову фарбу з підлоги

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар