Як і чим можна усунути запах із раковини на кухні

Наявність водопроводу та каналізації – благо, до якого ми давно звикли. Раковини, встановлені у ванних, душових та кухнях допомагають вирішувати питання гігієни. Проте з часом і вони вимагатимуть допомоги. Сигналом, що час вживати заходів, є важкий запах з каналізації на кухні; як усунути його – допоможуть поради домашніх майстрів.

запах з раковини

Чому з'являється неприємний запах із раковини

Чим активніше ми користуємося можливостями каналізації на кухні, чим частіше миємо овочі, фрукти, посуд, тим частіше потрібно чистити кухонну систему, що має з'єднання з раковиною. Інакше з часом з'являється неприємний запах, який з часом, якщо не вжити відповідних заходів, може посилитися в кілька разів.

раковина на кухні

Він не дозволить повноцінно функціонувати кухонному обладнанню, а перебувати в ній стане взагалі неможливо. Однак, якщо незрозуміло, чому неприємно пахне з раковини на кухні каналізацією, потрібно спробувати встановити їх причини.

пахне з раковини

 1. Засор труб, що з'явився за рахунок відкладень жирного нальоту на їх стінках, залишків їжі, нашарування в'язких утворень, з якими не справляється гаряча вода, якщо намагатися з її допомогою прочистити. Вони не тільки погіршують прохідність труби, але і є розсадником шкідливих бактерій, що викликають гниття залишків.
 2. Не тільки активне використання миття, а й її бездіяльність призводить до того, що з труб починає йти неприємний запах. Це відбувається через випаровування водяної заслони. Якщо мийкою довго не користуються, повітря, що накопичилося, перешкоджає просуванню води і навіть може повертати її назад.
 3. Порушення при встановленні сифону, що призводить до відмови роботи гідрозатвору.
 4. Деформація гофри, що викликає відкриття гідрозатвору та проникнення каналізаційних газів та запахів, а також її неправильне встановлення.

засмітилася раковина

Народні засоби усунення неприємного запаху

Щоб прочистити труби, звільнити їх від відкладень, що гниють, використовуються різні засоби. Для цього існує багато способів усунення неприємного запаху з раковини на кухні. Однак нерідко НП відбувається в невідповідний момент, тоді можна скористатися багаторазово перевіреними народними засобами.

запах з раковини на кухні

 • Харчова сода відмінно знежирює та знезаражує поверхні. Перед її застосуванням слід прочистити каналізацію вантузом. Після цього половину склянки порошку розвести окропом 1:3, залити в мийку на півгодини. У разі потреби процедуру потрібно повторити.
 • Підійде також поєднання соди та підігрітого оцту з розрахунку 1:1. Головне – не забути потім добре промити систему окропом.
 • Якщо неприємно пахне з раковини, кухонна сіль допоможе добре очистити, видалити жир, та усунути неприємний запах. Для проведення процедури потрібно півсклянки солі, яку потрібно розчинити в 2 л окропу, залити в раковину. Можна використовувати сіль у поєднанні із содою. Щоб результат був найефективнішим, краще заливати суміш на ніч.
 • Перемогти неприємний запах та жирові відкладення допоможе гірчичний порошок. Для прочищення потрібно 2-3 ст. л. гірчиці та залити 1 л окропу, настояти протягом 20 хвилин.

сода

сода оцет

сіль

гірчиця

Зверніть увагу! Народні методи будуть ефективними, якщо стан системи не сильно запущено.

Використання спеціальних хімічних засобів

Народні засоби чищення допоможуть на початковому етапі погіршення роботи. Але якщо цього не сталося, і господиня не знає, як усунути запах з раковини неприємний запах, а спуск води сповільнюється, потрібно для прочистки скористатися хімічними препаратами.

усунення запаху в зливі

Серед найчастіше використовуваних:

 • «Крот» – недорогий ефективний, але досить повільний;
 • Tiret добре розчиняє органічні відходи, що накопичилися в сифоні;
 • “Mr Muscle” використовується для чищення водостоків;
 • «Санокс» – це м'який та недорогий гель пролонгованої дії.
 • «Білизна» використовується для дезінфекції стоків, розчиняє пробки, складні забруднення усунути не в змозі.

кріт

тирет

містер м'язів

санокс

Застосування сталевого троса або вантуза

Якщо всі випробувані прийоми не принесли бажаного результату, можна застосувати ударні – механічні можливості вирішення проблеми, скориставшись вантузом або сталевим тросом.

чищення вантузом

Для цього потрібно на ньому міцно закріпити жорстку щітку або іншу насадку, що чистить, але вони підійдуть тільки для очищення металевої конструкції. Для труб із пластику краще скористатися пристосуваннями в гумовому обплетенні.

пахне каналізацією

Для очищення потрібно від'єднати гофру, розгорнути трос і просувати його, акуратно проштовхуючи по трубі, поки він не досягне грязьової пробки і проб'є її. Після цього обережно вийняти трос, промити гофру та стік гарячою водою, зібрати конструкцію.

чищення від засмічення

Спробувати прибрати неприємний запах з раковини можна за допомогою вантуза. Порядок його використання всім добре відомий. Після закінчення процедури, яку необхідно повторити кілька разів до видалення пробки, потім уважно промити гарячою водою.

засмічення в раковині

Якщо позбутися пробки самостійно не виходить, краще викликати фахівця, який виконає роботи швидко та якісно.

сантехнік на кухні

Профілактика появи неприємного запаху

Щоб не виявитися безпорадним у найнесподіваніший момент перед забитою гнилими залишками їжі мийкою і важким духом, що йде з надр, варто періодично вживати заходів профілактики, які допоможуть зберігати систему в робочому стані:

 • закріпити під мийкою сифон, замість зливу безпосередньо;
 • застосовувати сітчасті фільтри, що затримують бруд;
 • періодично промивати труби гарячою водою та содовим розчином;
 • оглядати вузли системи для визначення та усунення протікання.

сифон на кухню

сітковий фільтр

промивання раковини

труби під раковиною

Якщо планується тривала поїздка і раковина довгий час не використовуватиметься, фахівці рекомендують для запобігання пересиханню залити трохи рослинної або машинної олії. Повернути в робочий стан мийку можна, добре промивши та видаливши жирову плівку.

олія в раковину

Щоб не стикатися з важкою ситуацією, чистку потрібно проводити регулярно, постійно видаляти бруд із поверхні раковини.

помити раковину

Відео: як усунути запах з раковини на кухні

WowCracy
Додати коментар