Як ефективно помити холодильник

У холодильнику регулярно з'являються не тільки нові продукти, а й розлучення від оливкової олії, жиру, варення та копченості, крихти від випічки та інші залишки майбутніх інгредієнтів страв, напівфабрикатів та готової їжі. Зовні ситуація не краща. На зовнішніх стінах осідає нагар і жирові відкладення, хоч би як добре працювала витяжка.

помити холодильник

Холодильник іноді потрібно мити. Це аксіома, яка не потребує доказів. Залишається питання чим мити холодильник, як це краще зробити. Спробуємо розібратися.

Засоби для чищення

Засіб для миття холодильника піде не кожен. Не забуваємо, що йдеться про місце для зберігання їжі, тому агресивні та токсичні миючі речовини відпадають одразу. Почнемо з найкращих зразків «народної хімії».

як помити холодильник

Народні засоби

Однак, щоб ефективно чистити стінки, ущільнювачі та полиці холодильника, зовсім не обов'язково витрачатися на покупні хімічні продукти. Із завданням цілком здатні впоратися багато народних засобів: розчин оцту, нашатир, сода, лимонна кислота і навіть зубна паста.

Розчин оцту

Як помити холодильник, щоб не було неприємного запаху? Нам допоможе оцтовий розчин. Готується у пропорції 1:1. Ретельно протираємо внутрішні поверхні. Після цього залишаємо в камері на кілька годин просочену оцтовим розчином ганчірку. Спостерігаємо за отриманим ефектом.

розчин оцту

Важливо! Оцтом можна мити всі поверхні, крім прокладок. Якщо гума втрачає еластичність і стає жорсткою, можна натерти її соняшниковою чи оливковою олією.

Сода

Сода добре вбирає запахи. Спочатку варто ретельно промити внутрішні відсіки, включаючи морозильну камеру, содовим розчином. Потім поставити в холодильник відкриту баночку із содою і регулярно її міняти, раз на три місяці. Це стане надійною профілактикою від поганих запахів – неприємне амбре зникне назавжди. Можливо, це не найочікуваніша відповідь на питання, чим помити холодильник усередині, щоб знищити неприємний запах, але досить ефективний засіб… і майже безкоштовний.

сода

Нашатир

Нашатирний спирт – справжня “важка артилерія”. Він нам допоможе позбавитися непотрібних ароматів кухні, коли інші засоби не допомогли. Отже, якщо ви вже встигли вимити стінки, дверцята, ущільнювачі і навіть пластикові контейнери, а запахи все одно залишилися, використовуємо нашатир. Для початку варто протерти стінки, потім відключити живлення і залишити відкриті дверцята на кілька годин. Не забудьте, що морозильна камера може потребувати розморожування.

нашатир

Зубна паста

Вчимося застосовувати зубну пасту правильно! Мало кому спаде на думку використовувати її для чищення холодильника … а дарма! Зубною пастою можна ефективно почистити мийку, бічні стінки меблів, плиту і навіть брудне дзеркало. Добре за допомогою неї та позбавлятися від бруду на мембрані холодильника. Зручніше це робити старою зубною щіткою, вона якраз підходить за розміром до прокладки. Можна спробувати замінити пасту порошком. Чистота та білизна мембрани забезпечена (зубна паста дає відбілюючий ефект).

Зубна паста

Лимонна кислота

Ще один народний метод – відмити холодильник за допомогою лимонної кислоти. Рецепт простий. Додаємо до жовтої цитрусової желейної маси кілька крапель води. Пропорції визначаються на око. Зрештою у нас має вийти однорідна маса консистенції рідкої кашки. У самій процедурі теж нічого «революційного» – протерти отриманою сумішшю всі поверхні, не забувши заздалегідь, за необхідності, розморозити камеру.

лимонна кислота

Хімічні засоби

Кожна жінка має свої улюблені продукти, але ми розглянемо ті засоби, які радять багато домогосподарок. Рейтинг за сервісом I Recommend. ТОП читацьких симпатій:

 1. Luxus Professional “Чистий холодильник”. Бренд німецької компанії Oricont. Перший і найефективніший засіб у нашому списку.
 2. Aqualon Light House, продукт від російської ГК “Аквалон”, одного з провідних виробників побутової хімії для вітчизняного ринку. Ефективно видаляє жирні плями та інші забруднення.
 3. Top House, очисник холодильника. Top House – нова лінійка побутової хімії, що чистить, від італійської компанії Tosvar Srl.
 4. Tortilla, еко-засіб, чистить, ефективна дезінфекція (допомагає знищити бактерії), виробник – «Сірена», Україна.
 5. Edel Weiss, виробник ТОВ “Едельвейс-Н”, Росія.

Luxus Professional «Чистий холодильник»

Поглиначі ароматів

Можна регулярно знезаражувати та проводити прибирання з розморожуванням та миттям всього поспіль, але так і не позбутися неприємних запахів. Щоб холодильник пахнув ранковою свіжістю, нам знадобляться правильно підібрані поглиначі ароматів для дому. Є покупні засоби, є такі, які легко отримати в домашніх умовах.

чистий холодильник

Гелеві гранули

Використання гелевих та силікагелевих гранул і капсул досить ефективно позбавляє неприємних запахів. Подібні поглиначі випускаються різними виробниками у вигляді капсул і гранул із пряними або цитрусовими ароматами, або без. Склад може бути різним. Як базові компоненти у тому числі використовуються: активоване вугілля, кухонна і морська сіль та інше.

гелевий освіжувач

Щоб у холодильнику дійсно запахло пахощами та свіжістю, рекомендується застосовувати гранули з ароматичними добавками. Як приклади поглиначів запахів можна навести продукцію Topper Pro або Zumman.

Яйце-індикатор

Досить новий засіб, який не тільки змусить холодильник добре пахнути, але й служитиме індикатором холоду і прикрашати інтер'єр холодильної техніки. Формою нагадує звичайне куряче яйце. Колір залежить від температури навколишнього повітря. Бузковий – звичайна кімнатна. Білий – температура заморожування продуктів.

яйце індикатор

Якщо в морозилці колір яйця залишиться бузковим, «кімнатним», це означає, що камера мимоволі розморожується і в ній не підтримується необхідний температурний режим. А неприємний запах – наслідок псування продуктів через недостатнє охолодження. Саме час викликати майстра з ремонту холодильників.

Диспансерний нейтралізатор

Якщо після регулярної очистки неприємні запахи все одно залишаються, можна спробувати впоратися з ними за допомогою диспансерного нейтралізатора. Це такий найпростіший прилад, що складається з вугільного адсорбера-фільтра та пластикового корпусу. Вугілля може ефективно вбирати (і тим самим знищувати) неприємні аромати протягом 4-5 місяців. Після закінчення цього часу абсорбер потребує заміни. Прилад абсолютно нешкідливий і можна спокійно розміщувати біля будь-яких продуктів.

вугільний поглинач запаху

Іонізатор

Функція озонування може спочатку передбачатися виробником холодильника, а може забезпечуватись додатково встановленим іонізатором. Як це працює і навіщо це потрібно? Навіть якщо регулярно витирати і відмивати холодильник, не завжди вдається позбавитися неприємних запахів. З непотрібними ароматами допоможуть впоратися іонізатори, уні- або біполярні.

іонізатор

Уніполярні виробляють негативно заряджені іони, які змушують частинки продуктів, що псуються, створюють запахи, злипатися один з одним і осідати у вигляді пилу на полицях холодильника. А коли запах перетворюється на пил, його можна легко змахнути ганчірочкою. Приклад уніполярного іонізатора – система IonAir холодильної техніки Gorenje.

Біполярні вважаються ефективнішими. Подібні пристрої утворюють два види протилежно заряджених іонів, радикали водню та кисню. Такі іонізатори можуть не тільки перетворювати неприємні запахи на пил, а й убивають грибки та бактерії. Приклад біполярного озонатора – система PlasmaCluster холодильної техніки Sharp.

іонізатор у холодильник

Особливості чищення різних моделей холодильника

Метод, яким рекомендується промивати холодильник та морозильну камеру, багато в чому залежить від моделі обладнання. Розглянемо це питання різних видів холодильної техніки.

Система NoFrost

Так, широко розрекламована система NoFrost має безліч переваг. Проте виробники «забувають» попередити споживача, що вона має й істотні недоліки. Унікальна система вентиляції та заморозки, що перешкоджає появі льоду на внутрішніх поверхнях морозильної камери – це, звичайно, чудово. Щасливим власникам техніки з позначкою NoFrost не потрібно регулярно розморожувати холодильник, але є одне “але” – лоток для конденсату.

Система NoFrost

Лоток стає джерелом не лише неприємних запахів, а й бактерій. На жаль, до нього не завжди просто підібратися. У деяких моделях навіть доводиться висувати холодильник та знімати всю задню стінку.

Лоток потрібно не лише відмивати, а й знезаражувати. Дезінфекцію рекомендується проводити щонайменше раз на півроку. Як дезінфікуючий засіб цілком можна використовувати розчин звичайної білизни у воді в пропорції 1 до 10.

Процедура виглядає так:

 1. Приготувати розчин.
 2. Ретельно промити лоток.
 3. Протерти всі внутрішні поверхні розчином білизни.
 4. По кілька крапель розчину нанести на всі важкодоступні місця.
 5. Зачекати чверть години.
 6. Відтерти шматком м'якого ганчірки або мікрофіброю.

чистий холодильник фото

Конденсатор, що забивається пилом, зазвичай розміщується ззаду холодильного агрегату із зовнішнього боку, також потребує очищення. Для видалення пилу можна використовувати або м'яку вузьку щітку з довгою ручкою, або пилосос з відповідною насадкою. Злив чиститься звичайним медичним шприцом чи грушею. Вода при цьому заливається прямо в зливний отвір.

Звичайні моделі

Будь-які моделі холодильників варто мити зверху вниз, приділяючи особливу увагу місцям із пожовклими плямами жиру та грязьовими розлученнями. Мембрану зручніше відчищати зубною щіткою. Щоб не тільки видалити бруд з гумової прокладки, але і отримати ефект, що відбілює, можна використовувати звичайну зубну пасту.

миття холодильника

Як правильно мити холодильник

Загальна процедура виглядає так:

 1. Ставимо температуру на 0.
 2. Відключаємо холодильник від побутової електромережі (витягуємо штепсель із розетки).
 3. Забираємо з холодильника всі продукти, викидаємо прострочені.
 4. Ми внутрішні поверхні зверху вниз, приділяючи особливу увагу плямам і важкодоступним місцям. Використовуємо для чищення або спеціально призначені для миття холодильників покупні продукти або описані вище народні засоби.
 5. Якщо залишилися неприємні аромати, позбавляємося від них описаними вище способами (поглиначі запахів).
 6. Залишаємо дверцята відчиненими і чекаємо, поки все добре просохне.
 7. Розкладаємо продукти по поличках та контейнерах.
 8. Закриваємо дверцята, вмикаємо агрегат в електромережу, виставляємо потрібну температуру.

миття холодильника

Далі розглянемо методи очищення холодильника від жиру, плісняви, слідів клею, іржі та жовтизни.

Жир

З жиром добре справляються багато продуктів. Однак якщо потрібної миючої хімії немає, можна обійтися і підручними засобами. Наприклад, сумішшю нашатиря із зубною пастою без абразивних компонентів. Пропорції – один до одного. Цей «коктейль» врятує не тільки від жирних плям зовні та зсередини холодильника, а й від непотрібних запахів.

аміак та зубний порошок

Цвіль

Цвіль – джерело забруднення, хвороботворних бактерій та відштовхувальних ароматів. Позбавлятися цієї гидоти варто відразу, як тільки її помітили. Досить ефективні народні засоби:

 • Сода + оцтовий розчин.
 • Розчин перекису водню.

У першому випадку потрібно промити всі поверхні змоченої у воді ганчірочкою з додаванням соди. Після цього протерти слабким розчином оцту (крім ущільнювача). Гумову прокладку також ретельно очистити содою. Залишити на деякий час дверцята відчиненими, щоб внутрішній простір добре провітрився.

сода з оцтом

Перекис водню теж хороший варіант, але тільки якщо у вас білий холодильник. Інакше відбілюючий ефект засобу може стати не приємним сюрпризом. Перекис вбиває хвороботворні бактерії та грибкові утворення.

Для запобігання появі плісняви можна поставити на поличку відкриту банку з содою. Сода вбирає зайві запахи, а також вологу, яка створює сприятливе середовище для розмноження бактерій і появи цвілі.

сода фото

Іржа та жовтизна

Якщо через роботу, готування, перевірки щоденників дітей та інших повсякденних турбот ви забуваєте регулярно мити холодильник, його стінки та дверцята можуть пожовтіти. Жовтизна – це «останки» їжі, які намертво в'їлися в покриття. Відмити їх не так просто, проте є парочка перевірених народних методів: етиловий спирт та тривідсотковий перекис водню. Процедура проста: змочіть ватку однієї із зазначених рідин і акуратно тріть, не сильно притискаючи до поверхні. Через нетривалий час стінки та дверцята почнуть біліти. Закінчивши очищення, дайте поверхні просохнути, після чого промийте їх звичайною теплою водою.

протерти холодильник спиртом

Сліди клею

Якщо ви цілеспрямовано не розливаєте клей по полицях і контейнерах, значить сліди клею залишилися після наклейок, приліплених до дверцят і стінок холодильника. Впоратися зі слідами клею можна кількома способами:

 • Спеціальні продукти для видалення слідів маркера та клейкої стрічки.
 • Звичайна шкільна гумка (попередньо змочуємо стікери теплим мильним розчином або нейтральним засобом для чищення).
 • Побутовий електричний фен. Аналогічно попередньому пункту змочуємо наклейки, прогріваємо феном, після чого видаляємо стікери, а з ними і сліди клею вологою ганчірочкою. Якщо забралося не все, процедуру можна повторити.

протирання холодильника

Миття морозильної камери

Якщо холодильник не оснащений системою NoFrost, морозильну камеру доведеться час від часу розморожувати. Прискорити цей процес можна гарячою водою кількома способами:

 • Обприскування стін камери з пульверизатора.
 • Розміщення в камері відкритої каструлі або закритих пластикових пляшок із гарячою водою.
 • Використання грілки із гарячою водою.
 • Використання вентилятора.

розморожування морозильної камери

У всіх випадках (крім останнього) у міру остигання води її потрібно міняти на гарячу.

Важливо! Тепло від фена або вентилятора не повинно потрапляти на гуму ущільнювача, інакше вона почне швидше втрачати еластичність.

Сушіння холодильника

Просушування зазвичай здійснюється природним шляхом. Тобто відкриваємо дверцята холодильника і чекаємо, поки все висохне. Прискорити процес допоможе обдув вентилятором. При цьому гаряче повітря не попадає на ущільнювач дверцят.

Загальний догляд холодильника

Гігієнічне прибирання холодильника варто проводити щонайменше раз на місяць. Генеральне миття з чищенням всього і вся і дезінфекцією – раз на півроку. Для позбавлення від неприємних запахів та профілактики їх появи можна використовувати соду (відкрита баночка ставиться на полицю, сода час від часу замінюється на свіжу) та спеціальні гранули або капсули, що поглинають запахи.

поглинач запаху

Декілька порад з догляду:

 • Не забувайте викидати продукти, що псуються!
 • Гумові прокладки-ущільнювачі потрібно не тільки регулярно мити, але й час від часу покривати олією. В іншому випадку вони швидше почнуть втрачати еластичність і виходити з ладу.
 • Перед прибиранням не забувайте скидати температуру на нуль та відключати побутову холодильну установку від електромережі.

Чим рідше митимете холодильник, тим важче буде впоратися з плямами, розлученнями, іржею та пліснявою. Рекомендується проводити «косметичне» прибирання холодильного агрегату щонайменше раз на місяць. А «генеральну» – не рідше одного разу кожні півроку.

Відео: як швидко та легко помити холодильник

WowCracy
Додати коментар