Як боротися з павуками в будинку

Павуки часто проникають у квартири та будинки, такі сусіди викликають страх у багатьох людей. Комахи можуть навіть падати на голови зі стелі або переміщаються павутинням у центрі кімнати. Сьогодні існує безліч способів поцькнути неприємних мешканців квартири.

милий павук

Причини

Основним місцем проживання павукоподібних є природа. Людське житло приваблює їх відповідними умовами, наявністю необхідної кількості їжі. Членистоногі харчуються іншими комахами, їх наявність у квартирі чи будинку свідчить про зневагу прибиранням. Комахи мешкають у кутах, у підлозі, нішах, на антресолях. Вони виходять рідко, тож залишаються живими.

домашній павук

Важливо: При проведенні прибирання особлива увага має бути приділена важкодоступним місцям, там локалізуються гнізда комах.

Павуки проникають у житло різними способами. Це можуть бути щілини в підлозі, дверях, у вікнах, горищах. Вони переміщаються одягом людей, з вікон. У зоні ризику квартири, розташовані неподалік чагарників, сміттєзвалищ, старих зруйнованих будівель.

павук бродяга

Як позбутися павуків

Існує кілька способів боротьби з павуками. Це можуть бути відлякування, хімікати, аерозолі, пастки, регулярне збирання.

домашній павук фото

Хімікати

Як позбавлятися павуків у квартирі – актуальне питання. Їх можна відлякувати, існують також препарати, які показують ефективність у боротьбі з комахами. Перед тим, як позбутися павуків, слід ознайомитись з ефективністю методик. Методи дозволяють витравити павучків швидко та без великих витрат.

хімікати від комах

Найчастіше використовуються такі засоби:

«Доброхім ФОС». Діючими речовинами вважаються хлорпірифосу і фентіон. Препарат демонструє ефективність при боротьбі з різними видами комах. Активна речовина впливає на нервові імпульси комахи. У павуків починаються судоми, параліч, у результаті вони швидко вмирають. Засіб рекомендується використовувати при обробці житлових квартир та будинків. Препарат необхідно розвести з водою у пропорції 1:10. Тварини та діти перебувати в приміщенні, що обробляється, не повинні. Розчин слід розприскувати в місцях проживання павуків, що забезпечить їхню неминучу смерть. Після завершення обробки необхідно відкрити вікна та не заходити до приміщення протягом доби. Після цього проводиться ретельне прибирання.

Доброхім ФОС

Бутокс 50. Препарат характеризується інсекто-акарицидним впливом. Після попадання кошти на комах препарат починає діяти, в результаті відбувається паралізація та смерть. Засіб вважається найсильнішим серед аналогів, активні речовини знищують членистоногих. 30 мл розчину слід розбавити із 10 л води. Суміш використовувати для обробки місця проживання комах. Через 20 хв. слід відкрити вікна. Важливу роль відіграє вологе прибирання. За наявності великої кількості комах у приміщенні буде потрібна повторна процедура.

Бутокс 50

Важливо! При використанні хімічних препаратів рекомендується дотримуватися запобіжних заходів. Перед тим, як цькувати комах, рекомендується підготуватися. Захисна маска, головний убір, одяг, убережуть шкіру від впливу шкідливих компонентів. Після завершення обробки рекомендується ретельно промити руки, прийняти душ.

спрей від павуків

Ультразвукові відлякувачі та пастки

Ультразвукові відлякувачі ідеально підходять у ситуаціях, коли комах вбивати не можна, а вивести треба. Пристрій відрізняється компактністю, енергоефективністю, не виділяє в атмосферу шкідливі токсини. Реагенти, що використовуються для знищення шкідників вважаються сильними реагентами.

ультразвук від комах

Павуки розрізняють високі ультразвукові частоти (від 20 гГц), цьому принципі будується робота отпугивателей. З радіусу дії приладу за умови дотримання правил експлуатації за 2 тижні зникають усі комахи. Павуки не вмирають, а покидають квартиру. Відлякувати павучків можна у будь-який час, метод безпечний для людей та тварин.

ультразвук від комах фото

Народні засоби

Павуки, як і більшість комах, не переносять деякі ефірні олії. Для їхнього знищення необхідно налити в розпилювач водний розчин з 15-20 кап. олії перцевої м'яти. Суміш рекомендується для обробки кутів та щілин у квартирі. Просочені розчином ватяні кульки слід використовувати для заповнення тріщин, через які павуки проникають усередину. З цією ж метою використовуються евкаліптова олія, олія чайного дерева.

масло чайного дерева

Кінський каштан також має відлякуючі властивості. Кілька плодів рослини слід розкласти у місцях, де комахи мешкають. Відмінною альтернативою каштану вважаються волоські горіхи. Ефективність методу не доведена, результат може зажадати часу.

грецькі горіхи

Змішаний в однакових пропорціях розчин води та оцту необхідно розбризкати в кутах, між віконними рамами, в інших місцях проживання комах. Метод допоможе відлякати комах.

оцет із водою

Павуки є досить нешкідливими для створення, тому народних засобів для боротьби з ним досить мало.

Часте прибирання

Народні засоби, професійна дезінфекція демонструють ефективність. Методи не замінять регулярного прибирання, без якого павуки знову завоюють територію.

прибирання

Етапи збирання:

 • Прибрати павутину за допомогою намотаної на віник вологої ганчірки, позбавитися її допоможе також пилосос. Необхідно перевірити важкодоступні місця, куточки, зайти за батареї, підмісти під меблями, заглянути за стіни меблів.
 • Розставити скрізь спеціальні пастки, що продаються у магазині. Завжди можна користуватися липкими стрічками.
 • Розбризкати інсектицидні спреї по кутах. Слід заздалегідь подбати про безпеку свійських тварин.

прибирання павутиння

пил під меблями

липкі стрічки

спрей від комах

Прибирання проблемних місць водою з розчином борної кислоти також допоможе позбутися павуків. Для отримання ефекту потрібно кілька процедур.

Борна кислота

Як вивести павуків із городу, теплиці

Павуки вважаються корисними комахами, якщо вони мешкають у теплиці. Позбутися їх на відкритій місцевості дуже нелегко. Під час проведення робіт рекомендується використовувати репеленти. Їх недолік полягає в тому, що їхня дія припиняється відразу після того, як спрей розвіється. На зміну комахам, що померли, приходять нові. При використанні аерозолів рекомендується віддавати перевагу засобам із борною кислотою або хлорпірифосом у складі.

хлорпіріфос

Часто виникають проблеми, як позбавлятися павуків у приватному будинку. У таких спорудах багато щілин, якими комахи проникають у будинок.

Досягти кращого ефекту допоможе знищення павукових гнізд. Кладка яєць нагадує загорнуті в павутиння білі кульки. Перечна м'ята вважається сильним відлякувачем павучків, тому її рекомендується розкласти у всіх затишних куточках. Постійне збирання та знищення павутини також допоможуть на деякий час позбутися павуків.

перцева м'ята

Як позбутися отруйних павуків

При виявленні у квартирі отруйного павука панікувати не слід, рекомендується дотримуватися таких правил:

 • павук не повинен ужалити, попередньо слід обов'язково з'ясувати, чи мешкають павуки у місці проживання;
 • розпилення спеціального засобу від комах при зустрічі з павуком – дозволить його нейтралізувати;
 • наявність пристрою для збору комах допоможе запобігти отруйним укусам, при виникненні отруйної комахи її слід усунути за допомогою включеного пилососа;
 • склянка і листок картону також допоможуть зловити отруйну комаху, ємність і листок повинні бути досить великими, процедура лову потребує певної сміливості;
 • небезпечного павука рекомендується вбити.

як зловити павука склянкою

Якщо уникнути отруйного укусу не вдалося, слід негайно перев'язати уражену ділянку вище за місце, яке було вражене павуком. Необхідно відразу звернутися у швидку допомогу, розповісти про те, що сталося. Паніка у разі не доречна, почуття страху призводить до прискорення циркуляції отрути у крові. Укушене місце слід розмістити нижче за рівень серця до приїзду швидкої допомоги.

павук не небезпечний

Народні прикмети

Багато хто не знає, але зустріч з павуком віщує удачу, а за певних обставин такий знак свідчить про необхідність переглянути свої плани. Ставлення до прикмет може бути різним, ігнорувати їх не рекомендується. Мудрі пращури завжди звертали увагу на нюанси, дрібниці життя.

прикмети з павуками

Відомі прикмети:

 • побачити вранці – обіцяє вдалий день;
 • вдень – сильне кохання;
 • павук, що завис над столом — хтось плете інтриги, слід бути обережним;
 • павучок несподівано впав на голову – доведеться отримати дохід;
 • павук раптово опинився перед обличчям – зустріч із людиною після довгого розставання; на стіні ванної кімнати – необхідність у змінах;
 • повзучий вгору павучок – чудові новини, кар'єрне зростання, успіх;
 • павутиння над ліжком – хвороби, невірність.

павучок з павутиною

Важливо! Відноситися до перелічених прикмет занадто серйозно не рекомендується. Найкраще провести прибирання, очистити стелю від павутиння, віднести комаху на вулицю.

ВІДЕО: Простий трюк для позбавлення від павуків у будинку.

WowCracy
Додати коментар