Як боротися з мурахами у квартирі

Побачивши в квартирі мурашки, її власник одразу починає впадати в паніку. Іноді комаха потрапляє до приміщення випадково. Якщо ж їх стає все більше і більше, то виникає цілком закономірне питання про те, як позбавитися мурах у квартирі швидко та назавжди? Сьогодні для цього є чимало коштів, важливо лише вибрати найкраще.

мурахи

Причини появи мурах у квартирі

Якщо у квартирі завелися мурахи, то вина за це лежить повністю на людині. Головна причина – недотримання санітарних умов.

мурахи вдома

Причини, з яких комахи можуть облюбувати приміщення, такі:

 • Мешканці постійно залишають на столі посуд з їжею, не прикриваючи його.
 • Велика кількість сміття у відрі, а також якщо воно не закривається кришкою.
 • Залишки їжі на столі через неякісне збирання столу.
 • Немитий посуд.
 • Перебираються із сусідніх квартир, коли їх цькують.

домашні мурахи

Не можна стверджувати, що мурахи з'являються виключно через погані санітарні умови. У квартирі може бути ідеальна чистота, але на столі постійно знаходиться ваза з цукерками або печивом. Не секрет, що мурахи дуже люблять солодке.

Види мурах

У Росії існують кілька видів мурах, які можуть оселитися у квартирі:

 • Найпоширеніші – фараонові (домашні) руді мурахи. Відрізнити їх можна за жовтим або рудим забарвленням. За розміром вони невеликі, лише 3 мм. У Росію цей вид мурах був завезений з теплих країн Азії, це пояснює те, чому їм важко виживати на вулиці. Неважливо, на якому поверсі буде квартира, вони заберуться в будь-яку. У період розмноження у рудих мурах з'являються крила.
 • Домашні жовті мурахи злодії – не турбують мешканців квартир, розташованих вище за третій поверх.
 • Чорні садові мурахи – у квартирі зустрічаються рідко, переважно це випадковість. Теплиця ж для них буде ідеальним місцем проживання.
 • Руда мурашка (лісова) – її розміри досягають 14 мм, також нечасто зустрічається в квартирах. Забарвлення комахи червоне або коричневе.
 • Мурашки-деревоточці – мають значні розміри (15-20 мм), відносяться до небезпечних шкідників.
 • Білі «мурахи» – терміти найчастіше зустрічаються у Сочі, Владивостоці.

мураха фараонова

мураха злодій

мураха садова

мураха лісова

Методи боротьби з квартирними мурахами

Спочатку важливо виявити причину появи комах у квартирі. Всім відомо, що вони люблять солодку та білкову їжу, тому необхідно виключити доступ до їжі. Стадії боротьби з термітами полягають у наступному:

 • Спочатку потрібно знайти гніздо чи місце, де може розташовуватися. Для цього можна відстежити маршрут мурах. Одним із таких може бути плінтус, якщо він не щільно прилягає до стіни. Тут і потрібна обробка.
 • За виявленим маршрутом розкладають отруєні приманки, варто повністю виключити доступ до води. Без неї їм буде складно, особливо після отруйної їжі.
 • Визначити, з яких щілин мурахи потрапляють у квартиру та замазати їх герметиком. Однак повністю це не позбавить проблеми, часом не обійтися без олівця від тарганів.
 • Потрібно лише обвести їм ті самі щілини та мурахи вже не зможуть проникнути до приміщення.
 • Підтримувати квартиру в чистоті та не залишати частинки їжі, які надалі можуть стати приманкою для непроханих гостей.

мурахи в будинку

стежка мурах

приманка для мурах

як позбутися мурах

Отже, якщо з'явилися домашні мурахи в квартирі, як позбутися їх традиційними та народними методами?

Традиційні

Існують різні засоби, що допомагають позбутися домашніх мурах у квартирі. Придбати їх можна у будь-якому господарському магазині. Серед традиційних засобів можна назвати такі.

магазинна отрута

Бура – допомагає знищити мурах, за своїм впливом дуже схоже на борну кислоту. Часто його використовують для виготовлення промислових приманок. Щоб отримати отруту від мурах, що з'явилися в квартирі, потрібно змішати буру і цукор (беруться рівні частки), в готову суміш додають воду. Готовим складом обмазати картон і покласти його поруч із місцем проживання шкідників. Поступово «частування» потрапляє у гніздо і заражає навіть царицю.

бура

Дрібниці – засіб від комах було розроблено в Китаї, знайти у продажу їх можна і сьогодні, але вони значно отруйніші, ніж російський аналог. Отруйні з'єднання в олівці становлять незначний відсоток загального складу. Для людини чи тварини ця доза не є небезпечною. В основі олівця (майже 90%) лежить гіпс або крейда.

крейда від мурах

Липучки та електропастки – існують пристосування, які мають на увазі наявність клейової основи, до якої і приклеюються мурахи. Подібні липучки більше підходять для профілактики або встановлюються, коли кількість мурах незначна. Електропастку достатньо включити в мережу, багато енергії такі пристрої не витрачають. Як тільки мурашка потрапляє у пастку, відразу ж отримує удар електричним струмом.

електропастка

Відлякувачі – вивести мурах допомагають ультразвукові та магнітно-резонансні відлякувачі. Є також комбіновані та іонні прилади. Усі вони негативно впливають на нервову систему мурах.

Важливо! На практиці, прилади на основі ультразвуку та електромагнітних випромінювань малоефективні для позбавлення мурах!

Спреї (аерозолі) – подібні засоби необхідно розпорошувати на комах або там, де розташоване гніздо. Отримавши отруєння, шкідники вже за 1-2 доби гинуть.

аерозолі від мурашок

Важливо! Не завжди самотужки вдається позбутися мурах. У цьому випадку краще вдатися до допомоги дезінфектора!

Народні

Існує багато засобів, які є абсолютно безпечними для людини, але смертельно небезпечні для комах. Іноді, народні способи порятунку від шкідників бувають набагато ефективнішими за багато сучасних засобів.

народні засоби від мурах

Назавжди позбутися мурах допоможуть такі засоби:

 • Сода – знайдеться практично у кожної господині. Виявляється, використовувати її можна не тільки для випікання, а й для боротьби з мурахами. А все тому, що в організмі комах є особлива кислота, яка вступає в реакцію при контакті із содою. Комахи одразу ж гинуть. У чистому вигляді засіб використовувати не варто, його можна змішати із цукром та водою.
 • Нашатир – мурахи не переносять нашатирний спирт, незважаючи на те, що цей засіб не вб'є їх, зате надовго відіб'є бажання у них повертатися назад у квартиру. Нашатир (100 мл) змішують з 1 л води, отриманим складом збризкують ті місця, де мурахи помічені найчастіше.
 • Сіль – ще один ефективний продукт у боротьбі з мурахами, який є у кожному будинку. Щоб отримати необхідний розчин, потрібно в рівних кількостях з'єднати воду та сіль. Обробити складом усі місця, де з'являються комахи. Для посилення ефекту додають пекучий перець, який також береться однаковою пропорції з сіллю.
 • Мило – це простий засіб, який допоможе тим, хто ставить питання про те, як позбутися рудих мурах у квартирі. Добре підійде не тільки мило в рідкому вигляді, але і тверде. Для більшого ефекту до мильного розчину можна додати кілька крапель ефірних олій. Хвойні запахи будуть ідеальним варіантом. Твердим милом можна провести у тих місцях, де шкідники з'являються найчастіше.
 • Борна кислота є багато рецептів від мурах, у складі яких використовується ця речовина. Знадобиться чиста миска, в яку перемішують 4 ст.л. меду чи цукрового сиропу, 1 ст.л. дріжджів та 1 порцію борної кислоти. Складом, що вийшов, змастити всі місця, де помічені мурахи.

сода

нашатир

сіль

мило

Як забезпечити усунення мурах назавжди

Щоб назавжди позбавитися мурах і не допустити їх повернення, необхідно дотримуватися простих правил:

 • Продукти обов'язково мають бути упаковані у контейнерах чи пакетах.
 • Після приготування та вживання їжі необхідно відразу мити посуд.
 • Полиці, де зберігається посуд, а також стільницю періодично обробляти оцтом.
 • Крупи також варто зберігати у пакетах чи спеціальних банках.
 • Щоб мурахи не заводилися в одязі, можна покласти на полиці сушену ромашку.
 • Якнайчастіше слід виносити сміття.

порядок на кухні

Чим небезпечні мурахи у квартирі

Всім відомо, що в природі мурахи приносять користь, проте їхня поява в квартирі може нести небезпеку. Якщо своєчасно не вирішити проблему, комахи поступово освоїться у всіх кімнатах і навіть шафах.

мурахи в приватному будинку

Крім дискомфорту комахи можуть занести в квартиру різні інфекційні захворювання. На їхніх маленьких лапках можуть бути мікроорганізми та хвороботворні бактерії.

Мурахи дуже кусаються, хоча домашніх видів це не стосується, але якщо комаха була занесена з вулиці, то часом сильний укус стає причиною анафілактичного шоку.

укус мураха

Великі проблеми комахи можуть доставити людям, схильним до алергії, оскільки продукти їхньої життєдіяльності відносяться до сильних алергенів.

Комахи, безумовно, завдають чимало клопоту та переживань, коли вони з'являються в квартирі. Тим не менш, є безліч способів, що дозволяють самостійно раз і назавжди забути про настирливих сусідів.

мураха на руці

ВІДЕО: Як позбутися мурах у квартирі.

WowCracy
Додати коментар