Визначення потрібних розмірів рулонних штор

Рулонні штори – простий та недорогий спосіб захистити вікна від денного світла. Сьогодні вигадано багато різних видів ролетів. Їх можна підібрати для будь-якого вікна та вписати в різні стилі інтер'єру. Але як правильно визначити потрібні розміри рулонних штор? Детальну інструкцію наведено в нашій статті.

Опис та види рулонних штор

Рулонні штори – це полотно із твердого матеріалу, закріплене на вал. За допомогою спеціального механізму полотно піднімається нагору і згортається в рулон. Виглядає така конструкція на вікнах лаконічно та елегантно. Вона не вимагає складного монтажу та проста у догляді. Розберемося в особливостях рулонних штор, їх розмірах, які бувають види таких виробів.

види рулонних штор

Стандарт

Розраховані на двостулкові стандартні вікна невеликих габаритів. Вони можуть монтуватися у віконний отвір або над ним. Висота, якою зазвичай мають штори рулонні – 2 метри. Максимальна ширина може досягати 17-18 м.

стандартні рулонні штори

Діаметр валу в середньому становить 25-30 мм. Кріплення та фурнітура найчастіше оформлені чорним, білим, бронзовим, сріблястим кольором або мають прозору структуру.

стандартні рулонні штори в інтер'єрі квартири

кольорові рулонні штори

рулонні штори

рулонні штори в інтер'єрі

Люкс

Діаметр валу тут більший, ніж у стандартному варіанті. Він може змінюватись в межах 35-70 мм. За рахунок цієї особливості рулонні штори можуть бути більших розмірів. Їх максимальна ширина сягає 3,5 м, а ширина – до 4,5 м. Конструкція також дозволяє кріпити навіть важкі за вагою полотна з тканини blackout. Такий вид штор підходить для вікон у просторих приміщеннях: офісах, бізнес-центрах, виробництвах.

білі великі рулонні штори

рулонна штора люкс

рулонні штори розміру люкс

рулонні штори в офісі

Мінікасетні

Монтуються на стулки вікон. Вал дуже тонкий, діаметр – не більше 15 мм. Полотно при закручуванні на вал ховається під напівкруглим алюмінієвим коробом. Дуже зручна конструкція. Адже вона не заважає відчиняти вікна для провітрювання.

як кріпити мінікасетну рулонну штору

Простір підвіконня також залишається незакритим. Це дає можливість використовувати підвіконня як полицю для дрібних речей або горщика з квіткою. Вдалий варіант для малогабаритних кімнат, де питання економії простору особливо актуальне.

мінікасетна рулонна штора

рулонна штора маленького розміру

бежева мінікасетна рулонна штора

бузкова рулонна штора

Відкриті штори

Як і попередній вигляд штор, кріпиться на окремих стулках вікон. Але є відмінність – відсутність напрямних. Завдяки цьому вартість штор «Міні» менша, ніж у мінікасетних. Монтуються вони або на пластикові скоби або за допомогою свердління рам. Перший варіант можливий лише в тому випадку, якщо стулки відчиняються. На глухі вікна встановити скоби неможливо. Прийде свердлити рами.

жалюзі рулонні

рулонна штора день ніч

бежева штора

персикова рулонна штора міні

За ступенем пропускання світла існують такі види рулонних штор:

 • Прозорі. Добре пропускають денне світло. Їх необхідно доповнювати шторами та тюлем. Основна роль – декоративна.
 • Дімаут. Пропускають денне світло частково. Вони також можуть утримувати тепло. Застосовуються в офісах, а також в невеликих зимових садах, оранжереях.
 • Блекаут. Перешкоджають проходженню денного світла усередину приміщення. Тканина багатошарова, світлонепроникна, створює повний захист від світла ззовні. Підходить для спальні, дитячої, конференц-залів, домашніх кінотеатрів.
 • “День ніч”. Полотно складається з щільних та напівпрозорих горизонтальних смуг. Світлову насиченість кімнати можна регулювати за рахунок усунення прозорих смуг по відношенню до непрозорих.

рулонна штора без напрямної

як виглядає рулонна штора міні

рулонна штора міні в вітальні

рулонна штора міні

Стандартний розмір рулонних штор

 • Тканинні ролети середніх розмірів – найпопулярніші. Ширина полотна таких штор становить 600 мм, а висота – 1300-1700 мм. Рольштори стандартних розмірів можуть бути різних видів:
 • Класичний. Полотно однотонне, виконується у будь-яких відтінках.
 • Black-out. Штора повністю затіняє приміщення.
 • З малюнком. Візерунки, квіти, абстракція – ці та інші мотиви прикрашають полотно. За бажання на полотні можна зробити фотодрук.
 • День ніч. Регульоване затінення за рахунок усунення світлих і темних смуг.

Крім того, стандартними розмірами рулонних штор на пластикові вікна є такі параметри: ширина 300-900 мм, довжина 1000-3000 мм. Для великих або маленьких вікон необхідно робити рулонні штори на замовлення.

як вибрати рулонну штору

Як підібрати штори під розмір вікна

Щоб правильно підібрати ролети, необхідно спершу зробити виміри вікна. Для цього знадобиться рулетка із сантиметрами, ручка та блокнот. Заміри залежать від того, як буде кріпитися штора: на віконний отвір або безпосередньо на стулку.

рулонна штора в залі

Ширина

Якщо планується монтаж шторки на віконний отвір, ширина визначається просто: за допомогою рулетки потрібно виміряти відстань від одного краю вікна до іншого. Потім до отриманої величини додати з боків по 5 см. Це буде необхідна ширина штори.

Коли полотно кріпиться тільки на одну стулку, а не над усім отвором, ширина визначається по-іншому:

 1. Вимірюється ширина скла стулки.
 2. До отриманої цифри додається 3 см.

Якщо рами широкі, то можна додати 4 см. Таким чином, штора буде на 3 або 4 см ширша за скло. При цьому важливо врахувати фурнітуру: ручки та петлі. Вони не повинні заважати вільному звисанню полотна. Штора не повинна заходити за межі фурнітури та перешкоджати вільному відкриття та закриття вікна.

широкі рулонні штори

Висота

Висота визначається залежно від місця кріплення. Якщо вікно розташоване в одній площині зі стіною, вимірюється висота віконного отвору і додається 8-10 см.

Але, як правило, довжину стулки вікна виміряти не потрібно. Полотно штори має стандартну довжину – 160-170 см. Вона може регулюватись за бажанням.

висота рулонних штор

Як зробити виміри

Виміряти потрібно 2 параметри: ширину та висоту. Оскільки висота у штор зазвичай стандартна, особливу увагу потрібно таки звертати на ширину. Вимірювання робляться при закритому вікні. Для цього знадобиться звичайна рулетка з точністю виміру до міліметра. Залежно від типу установки виміру робляться по-різному:

 • На отвір. До ширини віконного отвору додається бажаний припуск з обох боків.
 • Усередині отвору. Для такого типу установки вимірюється висота та ширина отвору вікна з точністю до мм. Але при цьому необхідно врахувати нерівності віконного отвору.
 • На кожну фрамугу окремо. Необхідно виміряти ширину скла до рами. Потім додати по 2-3 см із кожного боку. Якщо на стулці розташована ручка, то до ширини скла додаємо відстань до ручки. Потім робимо припуск 2 см з іншого боку штори.

Важливо! Рольштори типу «День-ніч» за рахунок особливостей конструкції потребують більшого простору по глибині – 30-50 мм.

Висота вимірюється від верхнього до нижнього краю стулки. У цьому необхідно врахувати наявність штапика. Якщо він фігурний, закруглений або скошений, то до виміряної висоті додається 2-5 мм для перекриття штапика.

як зробити виміри вікна

Як не допустити помилок

Уникнути помилок під час вимірів допоможуть прості правила. Дотримуючись їх можна підібрати ідеальні штори для кожного вікна.

 1. Робити виміри у 2-3 місцях. Нерідко ширина та висота вікон у різних точках відрізняється. Тому необхідно робити виміри в кількох точках, звіряти результати і вибирати найкращу величину.
 2. Враховувати габарити ролетів. Ролети бувають відкритого та закритого типу. Перший варіант дешевше, його можна підігнати по ширині, якщо не вдалося правильно виміряти ширину. Але є суттєвий мінус – шторки швидко забруднюються. У виробів закритого типу полотно заховано в короб і не так швидко мажеться, хоча ціна вища.

  За рахунок заглушок, кріплень ширина ролет більше, ніж ширина полотна на 0,3-0,5 мм. Якщо не зважити на ці габарити, то полотно доведеться підрізати після установки. Необхідно також уточнювати глибину механізму. Від цього параметра залежатиме, буде створка нормально відкриватися чи ні.

 3. Звертати увагу на розташування ручок для відкриття стулки. У відкритому вигляді рулон не повинен заходити за межі ручки. Інакше полотно заважатиме відкривати та закривати вікно. Якщо фіранка чіплятиметься за щось при використанні, то конструкція може зірватися. Нависаюча нижня частина забруднюватиметься і деформуватиметься, зачіпаючи підвіконня.

помилки при покупці рулонних штор

Плюси і мінуси

Підбираючи відповідні рулонні завіси для захисту вікон від світла, важливо знати про їхні слабкі й сильні сторони. До плюсів можна віднести:

 • Бюджетні ціни. Вартість таких пристроїв не надто висока. Найдешевший варіант – рулонна система «Міні». Вона малих габаритів і не має касету. Дозволяє закрити кожну стулку окремо.
 • Економія простору. У малогабаритних квартирах гардини, тюль можуть «з'їсти» більшу частину простору. У зібраному вигляді ролети практично не видно, а при відкритті вони закривають лише сам отвір або навіть окрему фрамугу.
 • Вибір ступеня затінення. Полотно може бути виготовлене з різних тканин. Вони забезпечують різну міру затінення: від повного пропускання світла до 100% непроникності. Це дуже зручно для різних видів приміщення.
 • Захист полотна від пилу та бруду. Тканина ролетів зазвичай просочена пиловідштовхуючим, негорючим або вологостійким складом. Це робить їх невразливими для вогню, псування та забруднень.
 • Застосування у будь-яких приміщеннях. Рулонні фіранки застосовуються в різних типах приміщень: житлових та нежитлових. Підійдуть для будь-якої кімнати у квартирі, приватному будинку чи офісі.
 • Простий догляд. Все, що потрібно – протирати ролети 2-3 рази на тиждень. Для цього знадобиться суха тканинна серветка або зволожена губка для прибирання.

плюси та мінуси рулонних штор

До мінусів рулонних штор можна віднести вразливість до вологи та низьких температур. Полотно не можна прати, тільки чистити у хімчистці. Серед недоліків – простий дизайн, який часто доводиться доповнювати тюлем та шторами.

Відео: як визначити розмір рулонної штори?

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар