Виводимо мазут та бруд з одягу різними способами

На жаль, від мазутних плям не застраховано ніхто із нас. Можна просто йдучи вулицею виявитися оббризканим із калюжі з мазутом. Що робити у цій ситуації? Чи обов'язково нести речі у хімчистку? Чим випрати мазут з одягу в домашніх умовах?

вивести плями від мазуту

Чому мазут важко випрати

Мазут є маслянистою рідиною насиченого коричневого кольору. Його одержують у результаті переробки нафти. Особливість нафтопродуктів у цьому, що дуже швидко проникають у структуру волокон. Тому, незалежно від того, «свіжа» мазутна пляма, або вже з історією – випрати такі забруднення дуже складно.

як вивести плями від мазуту

Важливо! Щоб ваші дії мали успіх, обов'язково потрібна попередня обробка. А варіант очищення вибирається залежно від складу тканини та ступеня забруднення.

Актуальні рекомендації

Пам'ятайте, при неправильних діях ви не тільки не зможете відпрати пляму, але й посиліть проблему настільки, що решта коштів буде безсилою.

 1. Найкраще видалення піддаються «свіжі» плями, тому, якщо ви помітили проблему, не відкладайте її вирішення до наступного прання, а одразу приступайте до дії.

  ручне прання

 2. Перш ніж приступати до активних дій, уважно ознайомтеся зі складом тканини та рекомендаціями щодо догляду за нею. Наприклад, деякі матеріали в жодному разі не можна обробляти хімічними препаратами.

  як вивести пляму від мазуту

 3. Речовини, які входять до складу засобу, здатні змінити колір і структуру тканини, тому спочатку протестуйте речовину на невеликій ділянці з внутрішньої сторони.

  вивести пляму від мазуту

 4. Якщо ви маєте «боротися» із застарілими плямами, то їх відтирають у строго визначеному порядку: від країв до середини.

  як правильно вивести пляму від мазуту

 5. Після того, як ви впоралися з мазутною плямою, річ рекомендується випрати в пральній машині (або вручну), але окремо від інших предметів одягу.

  правильно вивести плями від мазуту

 6. У процесі виведення плям використовуйте респіратор та рукавички, щоб не зашкодити своєму здоров'ю.

  вивести плями від мазуту фото

Чим випрати мазут

Якщо йдеться про щойно посаджену пляму на тонку тканину, скористайтеся побутовою хімією. Наприклад, засоб для виведення плям цілком впорається, головне зробити правильний вибір з урахуванням кольору і якості полотна.

засоби для виведення плям

Важливо: для кольорових речей ефект відбілювання буде згубним.

Рідина для миття посуду – ще один універсальний засіб. Сфера його застосування давно не обмежується прямим призначенням. І у боротьбі з мазутними плямами ці миючі засоби цілком непогано виявляють себе. Невелику кількість рідкого засобу наносять на пляму, злегка втирають і залишають на кілька годин. Після цього ретельно замивають оброблений фрагмент, а потім річ повністю стирають із порошком. Для отримання кращого ефекту до порошку додають відповідний засоб для виведення плям.

Мама

сорти

аос

біолан

Автошампунь. Ще один засіб, для якого не важко видалити масляні плями. Речовину наносять на ватний диск, а потім акуратно розподіляють за забрудненим місцем.

автошампунь

Дьогтьове мило. А ось цей засіб де тільки не застосовується! Виявляється, і в боротьбі зі «складними» плямами воно є незамінним. Реч попередньо замочують у воді з миючим засобом, а потім пляму окремо обробляють дьогтьовим милом. Залишають приблизно на 10 хвилин у теплій воді, після цього воду зливають та повторно стирають річ вручну.

дьогтьове мило

Якщо пляма застаріла, або кількість мазуту, що вбирається, занадто велика, то доведеться використовувати більш агресивні речовини.

Бензин. Сфера його використання вже давно вийшла за межі паливного матеріалу. І для видалення плям його також використовують. Продається він у господарських магазинах. Щоб видалити пляму, у бензині змочують ватяний диск і акуратно зачищають забруднену ділянку. Після обробки річ обов'язково стирають.

бензин

Розчинники. Асортимент цих засобів великий: уайт-спірит, ацетон та подібні до них. Їхнє основне призначення в розчиненні фарб. Але і з розщепленням смол, що містяться в мазуті, вони також непогано справляються. Розчинники видаляють не тільки свіжі, а й застарілі плями від мазуту. Їх також потрібно спочатку нанести на ватяний диск і тільки потім акуратно обробити забруднену поверхню.

скипидар

уайт спірит

ацетон

розчинник

Каустична сода – незамінний засіб у боротьбі з плямами, що важко видаляються, тому справляється з мазутом, що називається, на «ура». Забруднене місце потрібно намочити водою, зверху насипати соду, залишити на 20-30 хвилин. Після цього річ стирається із звичайним пральним порошком.

каустична сода

Як кажуть, один засіб – добре, а дещо й одразу – ще краще. Це цілком справедливо і щодо виведення плям. Для більшого ефекту досвідчені господині рекомендують саморобну пасту, до складу якої входить нашатирний спирт, біла глина, крохмаль і дьогтьове мило в рівних пропорціях. Пасту наносять на пляму та залишають на пару годин. За цей час склад висохне і його залишається лише змахнути щіткою.

прибрати плями від мазуту

Ще один спосіб позбутися мазутної плями – це розщепити смоли під впливом високої температури. Пам'ятайте, такий спосіб застосовується тільки для речей із щільної тканини. Потрібно взяти два паперові рушники і обкласти ними пляму з лицьового та з виворітного боку, а потім прогладити ділянку гарячою праскою.

як прибрати мазут з одягу

Видалити мазут із джинс

Оскільки робочий одяг часто виготовляється з джинсової тканини, на питанні видалення плям з неї зупинимося докладніше. Джинс – це щільний матеріал, стійкий до стирання та впливу агресивних речовин. Щоб видалити забруднення з речей в домашніх умовах, найкраще скористатися бензином, розчинником або гасом. Не рекомендується використовувати каустичну соду – вона негативно позначиться на полотні, змінить його структуру.

випрати мазут з одягу

Якщо на щільному бавовняному або на джинсовому одязі велика пляма, то просто замочіть річ у скипидарі або бензині, а потім випрайте в режимі для забруднених речей.

скипидар бензин

Якщо так вийшло, що ви «посадили» мазутну пляму – не впадайте у відчай. Очевидно, що проблема вирішувана. Головне, не залишайте її рішення на потім, і ви матимете більше шансів «перемогти».

ВІДЕО: Чим випрати мазут із одягу в домашніх умовах.

WowCracy
Додати коментар