Викройка подушки на стілець своїми руками

Як часто одна маленька деталь здатна все змінити до невпізнання. Подібну роль нерідко грає подушка сидіння, що перетворює інтер'єр і служить додатковому комфорту. Впоратися з цим завданням зможе кожен, у кого є деяка вправність, бажання, інструменти та матеріали.

подушки на стільці

Як пошити м'яку подушку на стілець своїми руками

Ще до того, як ви почнете шити сидіння, потрібно визначитися з кольором (відповідно до меблів, шторам, шпалер і т.п.), типом виробу та способами закріплення на стільці. Тут все залежатиме від особливостей навколишнього оточення та переваг зацікавленої особи.

подушки на стільці фото

Важливо! Коли призначенням речі є зручність, краще вибирати спокійні нейтральні кольори. А за бажання внести в дизайн приміщення якусь родзинку, слід віддати перевагу яскравій тканині з незвичайним візерунком. Нитки для шиття за кольором повинні гармонувати з матеріалом, з якого шиється подушечка.

Оскільки нікому не хочеться зіткнутися з таким явищем, як зісковзування сидіння зі стільчика, слід подумати про відповідний спосіб закріплення:

 • зав'язки;
 • стрічки;
 • липучки;
 • гумки.

подушки на стільці ідеї

Крім того, заздалегідь готують відповідні матеріали та інструменти. І добре, якщо ви заздалегідь попрацюєте над викройкою відповідно до потрібного розміру та форми. А ось як пошити подушку на стілець своїми руками підкаже покрокова інструкція, що дозволяє виконати роботу навіть новачкові. Щоб не помилитися, на кожному із цих питань варто зупинитися окремо.

подушки на стільці ідеї фото

подушки на стільці ідеї оформлення

подушки на стільці

подушки на стільці оформлення

Вибір інструментів та матеріалів

Подушка на сидіння послужить довго і гармонійно впишеться в навколишнє оточення тільки з правильним вибором матеріалів і акуратним дотриманням інструкції виконання роботи. Полегшити зусилля і підвищити якість виконання допоможуть необхідні інструменти. Щоб пошити сідницю, знадобиться таке:

 1. Швейна машинка;
 2. Шило;
 3. Ножиці (краще кравецькі);
 4. Нитки різної товщини та голки різної довжини.

інструменти для пошиття

Тканина

Крім кольору у виборі тканини для подушечки, слід звернути увагу на стійкість до зношування та гарантовану міцність. У цьому плані варто виділити репс, тик чи сатин. А в тому випадку, коли стілець буде використовуватися просто неба, найкраще віддати перевагу фетрової тканини або пустити в хід старі джинси.

З вибором відповідного матеріалу, характеристики міцності будуть відповідати характеру використання. Крім того, досягається привабливість зовнішнього вигляду та максимально комфортні відчуття для людини. Найголовніше, що легко вдається уникнути зайвих витрат. Справа в тому, що для такої роботи зазвичай беруть матеріали та інструменти, які можна знайти у кожному будинку.

тканини

Наповнювач

Не можна не погодитися, що кожен з нас бажає пошити сідницю на табурет відповідно до власних уявлень про комфорт. Особливу роль тут відіграють характеристики пружності та опору деформуванню. Досягти бажаних результатів допоможе правильний вибір наповнювача. Коли справа стосується сидіння на лавку, в хід йдуть різні матеріали:

 • Холлофайбер (хороше утримання форми);
 • Синтепон;
 • Синтепух;
 • Поролон (тонкий меблевий варіант);
 • Латекс;
 • Гречане та соняшникове лушпиння;
 • Дрібні обрізки пряжі та флізеліну;
 • Сипучий полістироловий наповнювач та ін.

наповнювач

Ще однією вимогою буде екологічна безпека матеріалу. Крім того, слід пам'ятати про такі моменти:

 • Якщо один із наповнювачів нестабільний, використовують 2-3 шари;
 • Під поролон та холлофайбер досить правильної форми.

Форма

Щоб зробити форму подушки на стілець своїми руками, достатньо буде визначитися з розміром і вибрати форму виробу. Відповідно до індивідуальних переваг, це може бути прямокутний предмет, круглий або хитромудрої конфігурації. І хоча все визначається величиною крісла або табуретки, форма повинна на пару сантиметрів перевищувати площу того сидіння, для якого вона шиється. Справа в тому, що в результаті набивання розміри виробу змінюються у бік зменшення.

подушки на стільці форма

Додаткова інформація! Точна відповідність розмірам випорожнення забезпечується за допомогою використання кальки, яку прикладають до сидіння та обводять маркером. А вирізати викройку ножицями можна тільки після того, як відповідно до ретельних розрахунків і вимірів буде намальована форма виробу, що цікавить.

Пошиття подушки

Коли доводиться зшивати подушечку, дуже важливо слідувати покроковій інструкції:

 1. Вирізати форму, що цікавить, відповідно до контуру розмітки викрійки.
 2. Розкривання 2-х однакових частин тканини (з припуском 1,5 см).
 3. Підготовка наповнювача (відповідно до викрійки).
 4. Прострочка канта на швейній машинці та його кріплення до тканини (вгорі).
 5. Скласти дві частини подушки один з одним, скріпити їх шпильками та пошити.

Залишається лише невелика кишенька для того, щоб вставити через наповнювач. Далі слід вивернути всередину наявні припуски, підрізи та кути. Вже зшитий чохол потрібно акуратно відпрасувати і набити наповнювачем. А краї того отвору, через який у подушку потрапляє холлофайбер, паролон або синтепон, слід вирівняти, загнути всередину та прошити потайним швом. На цьому етапі проводиться прострочка всіх швів стьобаної подушки.

подушки на стільці фото ідеї

Важливо! Не забути заздалегідь помітити місця кріплення зав'язок, які будуть пришиті з нижньої сторони заготовки.

У разі пошиття за допомогою техніки «Печворк», підготовка викрійки здійснюється з використанням різних клаптів (нерідко різних не лише за кольором, а й за формою).

подушки на стільці дизайн

Зверніть увагу! Виріб вийде тим цікавішим, чим більше відмінності між деталями.

Як зробити в'язану круглу подушку на стілець

Кожен з нас вільний вирішувати: шитиметься подушка на табурет або, задля власних переваг доведеться виготовити в'язаний варіант. У другому випадку, м'який предмет для інтер'єру та підвищення комфортності в'яжуть із пряжі за допомогою гачка чи спиць. Щоб своїми руками зробити круглу подушку на стілець, керуються круговою схемою.

подушки на стільці дизайн фото

Зверніть увагу! З перевагою в'язання, не буде проблем зі створенням строкатих сидінь подібно до техніки «печворк». Для цього виріб виготовляють за допомогою з'єднання між собою різнокольорових ромбів, квадратиків і т.п.

Не складе великих труднощів і підготувати м'які в'язані предмети з помпонів. Для їхнього виготовлення підійдуть залишки будь-якої кольорової пряжі, попередньо намотаної на шаблон або пальці. Щоб отримати пухнасту грудочку, основу треба зав'язати в одному місці, розрізати та розпушити. Ну, а далі – помпони на однаковій відстані прив'язують на сіточну основу із пластику, шторної тканини чи сітки, пов'язаної гачком. Крім того, в'язані подушки можна прикрасити кистями по кутах.

подушки на стільці фото дизайн

подушки на стільці з помпонів

подушки на стільці з помпонів фото

подушки на стільці з помпонів ідеї

Додаткова інформація! Особливо красивими виходять сидіння для табуреток, якщо їх в'язати з фасонної пряжі, на вигляд схожій з «хутром» або «травою». До того ж, щільність в'язки і візерунок вибираєте ви самі.

Декорування подушки

Вже готову подушку будь-якого типу можна легко перетворити декоруванням. Для прикраси інтер'єру підійдуть вироби, декоровані бісером, намистинками, паєтками, гудзиками тощо. Ну, а якщо ваша мета – підвищення комфорту, то найкращими варіантами будуть не надто об'ємні аплікації, рюші, мережива чи вишивка.

подушки на стільці фото дизайну

подушки на стільці декор

подушки на стільці фото декору

подушки на стільці ідеї декору

Щоб уникнути проблем з малюнком, спочатку роблять малюнок, переносять його на кальку і вирізують трафарет. А якщо як декор використовується тасьма, її попередньо приколюють шпильками, а вже потім пришивають вручну.

подушки на стільці дизайн ідеї

Догляд за подушкою

Санітарно-гігієнічних процедур потребують усі предмети, які так чи інакше контактують з людьми. Не будуть винятком і сидіння для ослонів. Примітно, що правильний догляд за ними продовжує експлуатацію, збереження привабливого вигляду та форми. Відповідні процедури повністю залежать від особливостей конструкції та виду наповнювача.

подушки на стільці ідеї дизайн

В одних випадках допускається прання (ручне або дбайливе в пральній машині). Якщо світлі та монохромні вироби можна поміщати у воду з температурою 40 градусів, то наявність яскравих та комбінованих відтінків змушує користуватися виключно холодною водою. Для деяких виробів допускається тільки сухе чищення за допомогою професійної хімчистки.

Висушувати виріб потрібно в горизонтальному положенні. Тільки так вдається виключити збивання наповнювача. При розкладанні сидіння не можна допускати утворення складок. Іноді предмет слід перевертати. Що стосується прасування праскою, то її робити не рекомендується.

подушки на стільці ідеї дизайну

З дотриманням усіх інструкцій щодо пошиття, експлуатації та догляду, речі довго радуватимуть нас комфортом та естетичною привабливістю. До того ж, виготовлення подушок для табуреток і стільців не потребує якоїсь особливої майстерності. Важливий і той факт, що робота своїми руками підвищує самооцінку та служить чудовою можливістю прикраси власного житла без додаткових витрат.

Відео: подушка на стілець своїми руками

50 варіантів дизайну подушок для стільців

подушки для стільців

подушки для стільців фото

подушки для стільців ідеї

подушки для стільців ідеї фото

подушки для стільців фото ідеї

подушки для стільців дизайн

подушки для стільців дизайн фото

подушки для стільців фото дизайн

подушки для стільців фото дизайну

подушки для стільців дизайн ідеї

подушки для стільців ідеї дизайн

подушки для стільців ідеї дизайну

подушки для стільців декор

подушки для стільців декор фото

подушки для стільців фото декор

подушки для стільців фото декору

подушки для стільців декор ідеї

подушки для стільців ідеї декор

подушки для стільців ідеї декору

подушки для стільців оформлення

подушки для стільців

подушки для стільців фото оформлення

подушки для стільців фото оформлення

подушки для стільців оформлення ідеї

подушки для стільців ідеї оформлення

подушки для стільців ідеї оформлення

подушки для стільців варіанти

подушки для стільців варіанти фото

подушки для стільців фото варіанти

подушки для стільців фото варіантів

подушки для стільців варіанти ідеї

подушки для стільців ідеї варіанти

подушки для стільців ідеї варіантів

подушки для стільців види

подушки для стільців фото

подушки для стільців фото види

подушки для стільців фото видів

подушки для стільців види ідеї

подушки для стільців ідеї види

подушки для стільців огляд

подушки для стільців фото

подушки для стільців фото огляд

подушки для стільців огляд ідеї

подушки для стільців ідеї огляд

подушки для стільців види дизайну

подушки для стільців види декору

подушки для стільців види оформлення

подушки для стільців варіанти дизайну

подушки для стільців варіанти декору

Викройка подушки на стілець своїми руками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар