Використання в інтер'єрі бірюзових штор різних відтінків.

Одним із найменш витратних способів прикрасити кімнату, додати їй колориту є вибір штор. Різнокольорова тканина, що закриває вікна, нерідко використовується не тільки за прямим призначенням, але й для зміни враження про кімнату: світлі штори розширюють простір, ніби витягаючи кімнату, темні – навпаки, звужують.

Нерідко в інтер'єрі квартири використовуються штори одного кольору, але різних відтінків, щоби витримати один колорит житла.

вибір бірюзових штор

Досить часто можна зустріти будинки, де дотримується наступний порядок: у вітальні висять світлі штори (сірі, бежеві, блакитні), на кухні – тонкі фіранки (найчастіше білі), а в спальні – темні щільні штори, що створюють враження захищеності від зовнішнього світу, доповнені тюлем світлішого тону (іноді використовується майже прозорий варіант, щоб не перевантажувати кімнату).

При виборі подібних елементів декору для своєї квартири необхідно врахувати такі деталі:

  • Загальні кольори – беж, сірий, зелений.
  • Ціль – навіщо в цю кімнату штори? Залежно від необхідних функцій буде різнитися вибір – фіранки, тюль або гардину. У спальних приміщеннях краще використовувати щільнішу тканину, тоді як кухонна фіранка може бути напівпрозорою.

Використання в інтер'єрі бірюзових штор різних відтінків.

Бірюзові штори як деталь інтер'єру – хороший вибір чи все ж таки не дуже? Бірюза непогано гармонує із зеленими відтінками, також її можна додати до бежевої кімнати, але не варто вішати бірюзові гардини в темно-сіру кімнату, це може виглядати занадто похмуро.

відтінки бірюзових штор

Однак, непоганим колірним рішенням буде світло-сірий і бірюза – виглядає цей варіант дуже спокійно, заспокійливо. Сюди можна додати бірюзовий тюль.

Зараз виробники люблять поєднувати в одному виробі кілька кольорів, а тому все більшу популярність набирають сіро-бірюзові штори, що підходять до інтер'єру практично будь-якого спокійного кольору (білий, сірий, зелений, блакитний).

Плюси та мінуси використання бірюзових штор та фіранок (різних відтінків: темних, світлих та стандартних)

На даний момент існує безліч різноманітних штор бірюзового кольору – від дуже тонких світлих фіранок і до важких щільних гардин відтінку «чорна бірюза». Крім них у спеціалізованих магазинах можна зустріти “стандартні” бірюзові штори.

Використання в інтер'єрі бірюзових штор різних відтінків.

Безперечним плюсом цього кольору є його «легкість». Синій колір у багатьох людей асоціюється з водою або повітрям, а тому кімната, в якій висять бірюзові гардини, за замовчуванням здається менш перевантаженою, ніж, наприклад, вітальня з червоними фіранками, хоча насправді друга кімната буде «легшою», ніж перша .

Також бірюзові штори і особливо бірюзові гардини будуть дуже доречними, якщо необхідно створити відчуття «закритого простору». Тяжка тканина гардин щільно закриватиме вікно, працюючи як ще одна стіна, яку, при необхідності, можна відсунути убік, впускаючи в кімнату сонячне світло і свіже повітря.

ефект бірюзових штор

З мінусів таких штор можна виділити лише необхідність підбирати відтінки інтер'єру, які підходять один до одного. На фото можна бачити, як гармоніюють між собою різноманітні відтінки бірюзи (картини, маленькі подушки, штори) та сірого (диван, подушки, гардини, основне зображення на картинах). На фото зображено кімнату, від якої так і віє легкістю, немає перевантаженості кольором, що могло б мати місце, якби бірюза була темнішою або навпаки яскравою.

бірюзові штори в офісі

Бірюзові штори в інтер'єрі, фото яких представлено у статті, досить часто можна зустріти в оформленні не тільки звичайних квартир, а й офісів різних компаній – як уже говорилося раніше, цей колір заспокоює та налаштовує людей на потрібний лад.

Особливості комбінування кольорів

Сіро-бірюзові

Сіро-бірюзові штори – це найпоширеніше поєднання кольорів, найпростіше з тих, які можна зустріти у шторному магазині. Тонове рішення в цьому випадку має бути максимально спокійним і некричущим, інакше кімната виявиться наповненою яскравими плямами деталей інтер'єру, які абсолютно не поєднуються між собою і не дозволять скласти цілісне уявлення про квартиру.

бірюзово сірі штори

Бірюза з бежевим

Бірюзовий та бежевий – ще одне досить поширене поєднання кольорів, до якого нерідко додаються вкраплення сірого. Біж, як нейтральний колір, відмінно поєднується практично з будь-яким відтінком бірюзового, але виграшніше виглядає саме з приглушеною, трохи тьмяною бірюзою, створюючи в кімнаті відчуття легкості і легкості.

бірюзово бежеві штори в кімнаті

Навіть якщо вибрати щільні бежеві портьєри, цей ефект не зникне, але й з'явиться інший – приміщення стане більш затишним. При виборі гардин важливо пам'ятати одну річ – у кімнаті, де висять важкі штори, не варто ставити квіткові горщики, тому що рослини не отримуватимуть достатньо сонячного світла і, відповідно, не квіти (тільки якщо не виставити їх на підвіконня).

Бірюза з коричневим

Бірюзовий у поєднанні з коричневим – комбінація менш поширена, ніж дві попередні, але все ж таки зустрічається досить часто.

коричневі штори в кімнаті

Тут важливо пам'ятати про те, що стандартні «бірюзовий/блакитний» і «коричневий» кольори в інтер'єрі зовсім не поєднуються, а тому необхідно з усією відповідальністю підійти до вибору відтінків для кімнати: наприклад, холодної палітри коричневого найбільше підійде коричнево-оливковий і кавовий, а серед теплих тонів можна виділити «оленя», «мокачіно» та «зерно какао».

бірюзово-коричневі штори

Чим більший відтінок коричневого, використаний в інтер'єрі, сягає червоного спектру, тим менше шансів, що до нього підійдуть штори кольору бірюзи.

Бірюзово-білі

Бірюзовий та білий – два кольори, які відмінно комбінуються між собою, а тому знайти гармонійне поєднання відтінків буде дуже просто: будь-який тон, від просто білого до квітково-білого, підходить до бірюзи та створює в кімнаті приємну свіжість та легкість.

бірюзово білі штори

Особливо добре виглядає поєднання білого антика з м'ятно-бірюзовим або темно-бірюзовим відтінками – крім вже згаданого ефекту, ці тони створюють настрій у кімнаті, заспокоюють і допомагають налаштуватися на потрібний лад.

бірюзово білі штори в кімнаті

Жовто-бірюзовий

Жовтий колір, як відомо, відмінно поєднується з різними відтінками синього та блакитного кольорів. А що щодо бірюзи? Тут все ще краще – жовті тони у комбінації з бірюзою створюють веселий, грайливий настрій та відмінно підійдуть для інтер'єру дитячої спальні.

бірюзово жовті штори

Говорячи про кімнату для дітей, необхідно уточнити, що тут можна зробити вибір не на користь важких гардин, а повісити короткі шторки, які будуть закривати вікно по підвіконня, не заважаючи малюкам грати на підлозі практично під самим вікном – довгі портьєри дитина може зачепити і , при певній необережності та поганій закріпленості карниза, впустити собі на голову, а з короткими фіранками такого не станеться.

Бірюзово-зелений

Поєднання зеленого та бірюзового – ще одна комбінація, яка не потребує особливих зусиль. Мало того, що при змішуванні два ці кольори утворюють відтінок морської хвилі, вони відмінно підходять один одному і без перемішування.

бірюзово зелені штори

Але, на відміну від попередніх варіантів, від цього поєднання віє розкішшю – благородний зелений, до якого доданий гарний відтінок бірюзи (рекомендується використовувати темно-бірюзовий) дає відчуття дорожнечі інтер'єру і відмінно підходить, якщо необхідно прикрасити вітальню або будь-яку іншу кімнату, яку будуть бачити не лише господарі будинку, а й відвідувачі.

Чорно-бірюзовий

Чорно-бірюзовий інтер'єр – одне з тих колірних рішень, яке завжди буде актуальним, тому що чорний, як і білий – класика поза часом. Такий варіант прикраси приміщення найбільш підійде для спалень або робочих кабінетів: темні кольори налаштовують на робочий лад, а штори кольору «темна бірюза» не пропускають занадто багато світла в кімнату, що сприяє міцнішому і глибшому сну.

чорно-бірюзові штори

Крім яскравих портьєрів у кімнату, де основним кольором є чорний, варто додати елементи декору в різних відтінках: наприклад, м'ятно-бірюзовий, пастельно-бірюзовий та світло-бірюзовий тони відмінно підходять до чорного інтер'єру.

Бірюзово-фіолетовий

При виборі поєднання бірюзового та фіолетового кольорів необхідно вибирати не надто яскраві відтінки. Тони не повинні бути кричущими, а тому варто віддати перевагу спокійнішим, навіть більш тьмяним варіантам, щоб не перетворити приміщення на набір різнокольорових плям, від яких у людей, які побачили цей інтер'єр, буде в очах рябити.

бірюзово-фіолетові штори в кімнаті

Якщо ж бажання додати яскравості занадто сильне, варто зробити вибір на користь одного «чистого» кольору і тьмянішого другого, щоб кімната не здавалася перевантаженою, а зберігала гармонію і була приємною погляду.

Бірюзово-золотий

Золотий колір в інтер'єрі – не завжди дуже гарна ідея. Квартира в золотих тонах часто нагадує якийсь музей або апартаменти в царському палаці, але ніяк не житлове приміщення, де мешкають реальні люди, а не про які тільки в книжках прочитати можна.

бірюзово-золоті штори в кімнаті

Однак, якщо дуже хочеться додати золота до кімнати, потрібно дуже уважно і відповідально підійти до вибору відтінків. Найбільш підходящими для поєднання з бірюзовим є тони «золотистий» і «золотий крайола», причому другий кращий через свою нейтральність і схожість із вже згаданим у статті бежевим кольором.

бірюзово-золоті штори в кімнаті

Особливості застосування бірюзових штор в інтер'єрі

Вітальня

Які штори краще вибрати для вітальні? Кімната, в якій збирається вся сім'я – дуже значуща частина квартири або будинку, а тому для неї варто вибрати портьєри, які дозволять залишати вікно відкритим, щоб дозволяти сонячному світлу і повітрі проникати в приміщення, і при цьому виглядатимуть красиво, не псуючи зовнішній вигляд кімнати.

бірюзові штори у вітальні

Для вітальні краще вибирати світліші відтінки декору, щоб візуально розширити простір і надати йому легкості.

світлі бірюзові штори у вітальні

Спальня

Штори в спальню – саму затишну і закриту від сторонніх очей кімнату – повинні бути досить щільними, щоб не просвічувати навіть під прямими променями сонця і не дозволяти людям з вулиці або сусідніх будинків бачити, що відбувається в приміщенні за зачиненими дверима.

щільні штори в спальні

Для цієї мети найбільш підходять розсувні гардини, які є досить щільними і широкими для того, щоб закрити все вікно повністю, не залишивши з боків жодного навіть найменшого лужка.

бірюзові гардини до спальні

Дитяча

Вибір штор для дитячої – завдання не з легких, тому що потрібно передбачити дуже багато факторів: по-перше, фіранка має бути добре закріплена, щоб дитина випадково не зірвала її з карниза. По-друге, вона повинна бути досить щільною, щоб дитина ніхто не могла підглядати за дитиною з вулиці або з сусіднього будинку.

бірюзові штори в дитячій

Також штора не повинна бути надто довгою – вона може заважати дитині, ні до чого хорошого це точно не призведе.

Кухня

Фіранки на кухні зазвичай бувають тонкими, навіть напівпрозорими, тому що не несуть у собі функцію приховати щось дуже важливе від зовнішнього світу. Однак, зараз є досить багато варіантів штор, які можуть бути досить тонкими, щоб не перевантажувати кімнату, але, з іншого боку, вони цілком щільні і не дозволяють стороннім людям побачити, що відбувається на чужій кухні.

тонкі штори для кухні

Такі фіранки повинні досягати підвіконня, повністю закриваючи вікно, це оптимальна довжина для кухні, тому що довгі штори будуть заважати. Також на вікнах часто використовують жалюзі, але звичайні розсувні штори виглядають набагато симпатичніше.

короткі штори для кухні

Ванна

Штора у ванній частині робиться з непромокаючої тканини, тому що призначена виключно для того, щоб розділяти кімнату на дві частини – основну половину з раковиною і саму ванну або душову кабіну. Тому тут варто віддати перевагу спеціальному матеріалу, який призначений для цих цілей.

бірюзова штора у ванній

Підсумовуючи все сказане вище, можна помітити, що існують цілком чіткі правила, дотримуючись яких можна самостійно прикрасити свій будинок без зайвих вкладень у роботу дизайнера, тобто, практично безкоштовно і безпечно, так як штори завжди можна замінити на будь-які інші, чий колір більше підходить інтер'єру кімнати та настрою власників квартири.

Бірюзові штори – недороге, але приємне і корисне вкладення в обстановку будь-якої квартири: різні відтінки бірюзи підходять практично до будь-яких колірних рішень і освіжають зовнішній вигляд кімнат, надаючи їм легкості, легкості, але не створюючи зайвої перевантаженості інтер'єру.

Відео: як підібрати бірюзові штори

Фото бірюзових штор у різних інтер'єрах.

бірюзово-сірі штори

чорно-бірюзові штори

бірюзові штори в бежевому інтер'єрі

бірюзові квітчасті штори

бірюзові-бежеві штори

нюдово-бірюзові штори

бірюзові штори з тілесним диваном

бежево-бірюзові штори

бірюзові штори для світлої вітальні

насичені бірюзові штори

бірюзові штори на великому вікні

бірюзові штори з бірюзовими шпалерами

бірюзові штори у яскравій вітальні

бірюзові штори у світлій спальні

легкі прозорі бірюзові штори

бірюзові штори на вузьке вікно

бірюзові штори в залі з балконом

ніжні бірюзові штори

квітчасті бірюзові штори у спальні

бірюзові штори в спальні

кольорові бірюзові штори

бірюзові штори в темному інтер'єрі

бірюзові штори

бірюзові штори в просторій вітальні

бірюзові штори в маленькій спальні

бірюзові штори з бордовим диваном

бірюзові штори в інтер'єрі вітальні

бірюзові штори в невеликій залі

бірюзові штори в невеликій спальні

бірюзові штори в спальні лофт

бірюзові штори в лофті

фіолетово-бірюзові штори

подвійні бірюзові штори

напівпрозорі бірюзові штори

бірюзові штори в довгій вітальні

бірюзові штори в залі

яскраві бірюзові штори

довгі бірюзові штори

бірюзові штори на великому вікні

щільні бірюзові штори

бежево-бірюзові штори

темні бірюзові штори

яскраві бірюзові штори в вітальні

бірюзові штори у великій кухні

бірюзові штори в їдальні

синьо-бірюзові штори

прямі бірюзові штори в соловій

бірюзові штори в інтер'єрі кухні

яскраві бірюзові штори на кухні

бірюзові штори на кухні

WowCracy
Додати коментар