Використання рожевих штор в інтер'єрі

Незважаючи на те, що рожевий колір не часто використовується в побуті, він може стати гарним дизайнерським рішенням для оформлення будь-якої кімнати. Рожеві штори здатні створити в приміщенні атмосферу спокою, ніжності та комфорту.

рожеві штори

Особливість рожевого кольору в інтер'єрі

Рожевий колір формують білий, що є нейтральним тоном, і червоний – пристрасний, потужний відтінок. Білий згладжує енергійність червоного, кардинально змінюючи значення кольору, що утворюється. Рожеві відтінки входять у групу натуральних, оскільки проглядаються під час сходу.

рожеві штори ідеї

Вид світло-рожевого предмета чи обстановки сприяє зняттю дратівливості та агресивного настрою. У психології рожевий є символом жіночого початку, м'якості та делікатності, вважається, що він налаштовує на доброзичливу та позитивну хвилю. Ці властивості відтінку, а також підтверджений сприятливий вплив на душевний стан дозволяють широко застосовувати його в кольоротерапії.

рожеві штори фото

Зверніть увагу! Навіть нетривале розглядання блідо-рожевої палітри сприяє відступу втоми та депресивного настрою, нормалізації тиску.

В інтер'єрі рожевий необхідно застосовувати з обережністю, оскільки він може стати причиною неусвідомленого емоційного напруження, викликаного непомірним використанням або зайвою солодкістю тону.

рожеві штори ідеї фото

Існують такі правила вживання рожевого:

 1. Розбавляти. Робити це слід практично навпіл, застосовуючи білий та інші відповідні кольори. Якщо виконати кімнату виключно у рожевому кольорі, то створиться ефект оглушення, проте використання додаткових кольорів дозволяє сформувати візуальну паузу, підкреслюючи життєрадісність та свіжість відтінку. Можна використовувати і лише один або два предмети в рожевому кольорі, як штори, і на тлі нейтрального інтер'єру вони виглядатимуть виграшно.
 2. Вибирати матеріали. Матові поверхні текстилю у цьому кольорі виглядають успішніше, ніж глянсові.
 3. Використовувати поєднання кольорів. Кращими рожевими квітами, що доповнюють, є:
  • білий, що додає чистоти та свіжості;
  • чорний або відтінки сірого, що дозволяють створити класичний та шляхетний інтер'єр;
  • бежеві та коричневі відтінки, які допомагають сформувати теплі та затишні інтер'єри;
  • зелений та холодний жовтий (блідо-лимонний), що вносять життєрадісність в оформлення.

рожеві штори фото ідеї

Зверніть увагу! Застосування як доповнення теплих кольорів на кшталт помаранчевого, жовтого та червоного припустимо лише у разі оформлення інтер'єру у стилі поп-арт.

Характеристика рожевих штор

Рожеві штори, в залежності від відтінку, можуть застосовуватися в різних інтер'єрах, проте органічніше вони виглядають спальнях, дитячих, їдалень, віталень і ванних кімнат. Оптимально використовувати їх усередині таких стилів, як ретро, рококо, класика та поп-арт.

рожеві штори дизайн

Гідності й недоліки

До переваг рожевих штор можна віднести:

 • здатність нейтралізувати занепокоєння та агресію, викликаючи підсвідоме розслаблення;
 • зниження меланхолії, звільнення від нав'язливих думок;
 • формування відчуття комфорту та затишку, аури захищеності;
 • створення стійкого оптимістичного настрою без сплесків зайвої експресії та бурхливої енергії;

  Зверніть увагу! Згідно з дослідженнями, перебування в кімнаті з рожевими елементами сприяє нормалізації сну, покращенню апетиту та відчуттю загального умиротворення.

 • формування колірного акценту, що дозволяє ефективніше зонувати простір;
 • створення ефекту м'якого струменого світла при проходженні сонячних променів через тонкі штори.

рожеві штори дизайн фото

При цьому у раціональних і прагматичних людей, яким далека зайва чутливість, рожевий колір і всі вироби, виконані в його гамі, викликає подразнення. Аналогічний ефект можливий і при неправильному або непомірному використанні кольору, оскільки інтер'єр може стати занадто нудотним.

рожеві штори фото дизайн

Види та відтінки рожевих штор

Рожевий, похідний червоного кольору, відрізняється більшою стриманістю і меншою експресивністю. Існує безліч відтінків цього кольору, які застосовуються для різних інтер'єрів.

Теракотові штори

Як і всі природні фарби, теракотовий колір наповнює інтер'єр затишком та теплом. Він асоціюється із заходами сонця, горами і природою, налаштовує на позитив і відволікає від щоденної рутини. Теракот приховує велику кількість емоцій, а тому ніколи не набридне.

рожеві штори.

Комбінувати теракотові штори з іншими елементами інтер'єру досить непросто, тому що використання будь-якого штучного або яскравого відтінку в меблюванні, обробці або домашньому текстилі викликає зсув завіс на задній план. Штори теракотового кольору краще розміщувати в приміщенні з переважанням природних фарб: кондитерських, пастельних та фруктових. Як аксесуари будуть вдало виглядати предмети в рудих, червоних та жовтих тонах.

теракотові штори

Персикові штори

Персиковий колір відрізняється насиченістю, яскравістю та активністю. Він є сумішшю жовтого та рожевого, а тому інтер'єр, в якому застосовується цей колір, психологічно викликає почуття спокою, довіри та надійності.

рожеві штори дизайн ідеї

Зверніть увагу! Штори в персикових тонах будуть вдало виглядати на тлі того ж кольору стін тільки за умови, що фіранки на тон темніші, при цьому меблі підібрані в іншому, але близькому відтінку.

При виборі кольору необхідно враховувати, що зі збільшенням його насиченості зростає затемнення приміщення. Виділяють такі відтінки персикового, що залежать від насиченості:

 • перлинно-персиковий;
 • ніжно-персиковий;
 • абрикосовий;
 • тропічний персик;
 • динний.

Ці тони можуть використовуватися в багатьох стилях, від класики до модерну, але найбільш органічно вони вписуються в східні напрямки.

рожеві штори ідеї дизайн

Кремові штори

Кремові штори, нарівні з білими, чорними та сірими, вважаються класикою, здатною привнести до кімнати відчуття умиротворення, спокою та затишку. При цьому вони продовжують широко використовуватися і в сучасних інтер'єрах, оскільки можуть бути вкрай оригінальними, що дозволяє їх застосовувати для оформлення будь-якого приміщення.

рожеві штори ідеї дизайну

Зверніть увагу! Фіранки кремових тонів оптимальні для спальні спокійної, стриманої, зовсім не експресивної людини, оскільки ці відтінки найкраще підходять спокійним і неконфліктним людям.

У поєднанні з меблюванням та атрибутами, кремові штори можуть сформувати в кімнаті відпочинку обстановку, наповнену затишком та спокоєм. Знаходження в подібному приміщенні в холодну пору дозволить воскресити в пам'яті яскраві фарби весни та літа. Головне – не забувати, що кремові фіранки з легкістю можуть «загубитися» в кімнатах, в яких переважають надмірно строкаті тони. Спокійні відтінки, як і решта, слід використовувати в міру.

рожеві штори декор

Штори кольору фуксія

Колір фуксії дуже активно впливає на емоційний стан людей, даруючи їм радісний настрій, спонукаючи до позитивного погляду на світ і дії. Він вимагає дозованого застосування в дизайні, оскільки у разі зайвої кількості його соковита насиченість може негативно вплинути на психологічний стан.

рожеві штори декор фото

Основним аспектом використання фіранок кольору фуксія виступає помірність. Яскраві тони повинні бути врівноважені спокійною гамою фарб, розміщених по сусідству. Існує ціла низка відтінків фуксії, від розмитих світлих до темних, практично фіолетових.

рожеві штори фото декору

Штори кольору Фукс застосовуються переважно для просторих житлових приміщень – спалень, віталень, кухонь або дитячих, а також ресторанів і кафе. У дизайні ділових кабінетів та офісів вони не використовуються, оскільки там цей колір виглядатиме надмірно експресивно.

Зверніть увагу! Найкращим поєднанням у текстилі будуть фуксія та приглушений зелений. Також фуксію, нарівні з помаранчевим, синім та жовтим, застосовують для створення акцентів.

Штори брудно-рожевого кольору

Брудно-рожевий є найбільш м'яким відтінком рожевого, оскільки містить найменшу кількість червоного кольору та найбільшу – білого. Тому відтінок здатний надати приміщенню романтичну і ніжну атмосферу. Він добре підходить для легкого текстилю, відмінно поєднується з білим, сірим, бежевим та блакитним.

рожеві штори фото декору

Брудно-рожеві фіранки стануть оптимальним доповненням до білих або кремових стін, додаючи колір, але не роблячи його надмірно яскравим. Найкраще такі штори виглядають, коли вони настільки довгі, що починають струмувати по підлозі.

рожеві штори декор ідеї

Вибір рожевих штор

При виборі фіранок необхідно враховувати такі особливості:

 1. Не застосовувати рожеві штори у невеликих кімнатах. Цей колір не сприяє візуальному розширенню простору і навіть пастельний відтінок може здаватися надто задушливим.
 2. Застосовувати холодні відтінки рожевого для добре освітлюваних та теплих кімнат. Це дозволить суттєво освіжити інтер'єр.
 3. Не використовувати надто яскраві тони. Зазвичай вони дуже різко, викликаючи стомлення очей.
 4. Вибирайте теплі відтінки для прохолодних приміщень. Вони здатні «зігрівати» простір, роблячи його легшим і об'ємнішим.

рожеві штори ідеї декор

Також варто взяти до уваги різний вплив відтінків гами на людей, що знаходяться в приміщенні:

 • соковиті та яскраві кольори налаштовують на безтурботність та легковажність, змушуючи відчувати себе бадьоріше та молодше, допомагають впоратися з кризовими ситуаціями та стресом;
 • насичені малинові та пурпурові відтінки спонукають до активних дій, викликаючи почастішання серцебиття, тому їх не слід використовувати в дитячих та спальнях;
 • м'які та теплі пастельні тони допомагають знизити ворожість та агресію, забезпечуючи розслаблення та спокій.

рожеві штори ідеї декору

Застосування в інтер'єрі

На кухні

Оформлення кухні за допомогою рожевих завіс особливо доречно, якщо вона виконана в стилі кантрі або прованс. Бажано, щоб кухонні гарнітури мали матові, дерев'яні чи глянцеві поверхні з додаванням невеликої кількості металевої фурнітури. Оригінальності може додати застосування ниткових штор із рожевого стеклярусу або бісеру. Вони дозволять не лише прикрасити приміщення, а й забезпечать особливу фільтрацію сонячного світла.

рожеві штори на кухні

В спальні

Спальня є втіленням умиротворення, комфорту і романтики, тому тут застосування фіранок з рожевої тканини найбільш доречно. Можна втілити такі поєднання:

 1. Ніжно-рожевий із світло-зеленим або блакитним. Така композиція навіює асоціації з природою, які слід підтримати відповідними аксесуарами.
 2. Соковиті приглушені рожеві тони на тлі білої або дуже світлої меблі. Це дуже виграшне поєднання, яке потрібно розбавити акцентами бежевого, трав'яного або кавового кольору.

рожеві штори в спальні

Зверніть увагу! Малинові та коралові відтінки у спальні повинні бути чистими, супроводжуючись таким же нетьмяним фоном.

У вітальні

Щоб ушляхетнити вітальню і надати їй шику та вишуканості, варто використовувати елегантні рожеві штори. Оптимальними вважаються такі поєднання:

 1. Дуже ніжний, майже пастельний рожевий добре компонується із сірим або сріблястим фоном. Щоб створити стильний та завершений образ, слід доповнити інтер'єр дерев'яними предметами меблів, що мають металеву окантовку.
 2. Для створення романтичної атмосфери оптимально використовувати поєднання полуничного та бежевого чи кремового. Цей прийом часто зустрічається у стилі провансу.
 3. Вітальні, витримані в дусі англійської класики та вікторіанства, притаманні рожеві фіранки у поєднанні з меблевою оббивкою бордових тонів із золотистим оздобленням.
 4. Для створення унікального та сміливого декору можна скомбінувати рожевий та фіолетовий.

рожеві штори у вітальні

Сучасні дизайнери часто вдаються до нестандартних рішень на кшталт поєднання малинових, коралових, ніжно-кармінових та полуничних фіранок із зеленими стінами. Це дозволяє оживити простір, виглядає приємно та цікаво.

Зверніть увагу! При підборі штор важливо враховувати загальний стильовий напрямок кімнати, не використовуючи, наприклад, візерунків на фіранках у вітальні, витриманій у стилі мінімалізм.

У дитячій

Тут можна використовувати сміливі поєднання із синім, жовтим, яскраво-зеленим та всіма світлими тонами. Застосування рожевого допустимо у кімнаті дитини будь-якої статі, хоча відтінки зазвичай різняться. Так, для кімнат хлопчиків оптимально підійде лососева. Щоб зробити кімнату яскравішою, варто використовувати не найяскравіші кольори, які можуть спричинити зайве збудження, а малюнки на шторах.

рожеві штори в дитячій

Вибираючи, якого кольору штори підійдуть до персикових шпалер, слід зважати на призначення та стилістику приміщення, а також темперамент господаря. Рожеві фіранки можуть стати вдалим доповненням для будь-якої кімнати, додаючи житло затишку.

рожеві штори в інтер'єрі

Відео: рожеві штори в інтер'єрі різних кімнат

50 варіантів дизайну інтер'єру з рожевими шторами

штори рожевого кольору

штори рожевого кольору фото

штори рожевого кольору ідеї

штори рожевого кольору ідеї фото

штори рожевого кольору фото ідеї

штори рожевого кольору дизайн

штори рожевого кольору дизайн фото

штори рожевого кольору фото дизайн

штори рожевого кольору фото дизайну

штори рожевий колір дизайн ідеї

штори рожевого кольору ідеї дизайн

рожевого кольору ідеї дизайну

штори рожевого кольору декор

штори рожевого кольору декор фото

штори рожевого кольору фото декор

штори рожевого кольору фото декору

штори рожевого кольору декор ідеї

штори рожевого кольору ідеї декор

штори рожевого кольору ідеї декору

штори рожевого кольору інтер'єр

штори рожевого кольору інтер'єр фото

штори рожевого кольору фото інтер'єр

штори рожевого кольору фото інтер'єру

штори рожевого кольору ідеї інтер'єр

штори рожевого кольору ідеї інтер'єру

штори рожевого кольору оформлення

штори рожевого кольору.

штори рожевого кольору.

штори рожевого кольору.

штори рожевого кольору оформлення ідеї

штори рожевого кольору ідеї оформлення

штори рожевого кольору ідеї оформлення

штори рожевого кольору варіанти

штори рожевого кольору варіанти фото

штори рожевого кольору фото варіанти

штори рожевого кольору фото варіантів

штори рожевого кольору варіанти ідеї

штори рожевого кольору ідеї варіанти

штори рожевого кольору ідеї варіантів

штори рожевого кольору

штори рожевого кольору

штори рожевого кольору фото види

штори рожевого кольору фото видів

штори рожевого кольору види ідеї

штори рожевого кольору ідеї види

штори рожевого кольору огляд

штори рожевого кольору

штори рожевого кольору види декору

штори рожевого кольору

штори рожевого кольору інтер'єр ідеї

WowCracy
Додати коментар