Використання кольорових штор в інтер'єрі

Багатобарвні штори завжди виграшно виглядають в інтер'єрі, якщо правильно поєднувати їх із обстановкою та стилем приміщення. Яскрава шторна інсталяція є акцентом кольору в кімнаті, притягуючи погляд і створюючи відчуття радості, світла.

Такі фіранки можуть бути різних видів і поєднань кольорів, тому варто докладніше зупинитися на правилах їх вибору.

багатобарвні штори в інтер'єрі

Характеристика різнокольорових штор

Сучасні райдужні штори можуть бути різних фактур, видів, типів тканини, довжини та призначення. Широко відомі варіанти з забарвленням на кшталт веселки (7 і більше кольорів), їх охоче розміщують у дитячих кімнатах, кухні, а також у дитячих закладах.

Але багатоцвіття може бути цілком стриманим, коли в палітрі використовуються кілька близьких відтінків (зазвичай 2-4) або градієнт одного кольору. Тоді такі фіранки, портьєри і тюль можна розмістити в суворіших по дизайну вітальнях, кабінетах, спальні.

райдужні фіранки у приміщеннях

Для маленьких кімнат, у яких недостатньо природного освітлення, вибирають кольорові фіранки у світлих та теплих тональностях смуг. Низькі стелі потребують вертикального напрямку смуг. Приміщення, в яких сонячного світла дуже багато, можна прикрасити темнішими тонами «райдуги» холодної тональності кольорів.

Гідності й недоліки

Вибір на користь райдужних портьєрів або фіранок обумовлений їх перевагами:

 • Тема веселки популярна, вона завжди виграшно виглядає в інтер'єрі, прикрашаючи його.
 • Незважаючи на велику кількість кольорів, штори добре підійдуть практично до будь-якого приміщення та дизайну, якщо правильно підібрати кольоровість смуг.
 • Для дитячої кімнати такі фіранки незамінні, вони дарують чудовий настрій малюку і дозволяють вивчити кольори.
 • «Райдуга» на вікні візуально розширює приміщення, робить його просторим та повітряним.
 • Можна вибрати відтінки, які подобаються створити свою унікальну веселку.

переваги райдужних штор

Мінусів не так багато:

 • Якщо вибрати райдужні фіранки неправильно, використовувати надто яскраві, кричущі чи кислотні кольори, то через деякий час вони почнуть дратувати, стомлювати очі. У всьому потрібна «золота середина».
 • Яскраві тканини можуть линяти при пранні, вигоряти, тьмяніти.

мінуси райдужних штор

Варто зауважити, що всі перелічені мінуси такого типу штор так чи інакше пов'язані з неправильним вибором їхнього виду чи матеріалу. Якщо врахувати всі нюанси при ухваленні рішення та купівлі, можна насолоджуватися усіма їхніми перевагами тривалий час.

Різновиди райдужних штор

Насамперед, багатобарвні штори різняться за кількістю використовуваних кольорів – від двох і більше.

кількість квітів на фіранках

Райдужні фіранки можуть бути одношаровими або багатошаровими. Популярні поєднання легких тканин, римських чи австралійських штор, тканинних ролетів із портьєрами.

Сьогодні дуже популярні ниткові фіранки. Їх можна використовувати як для оформлення віконних або дверних отворів, так і для зонування приміщення.

штори ниткові з намистом

штори ниткові райдужні

штори ниткові чорно-зелені

штори ниткові жовто-бордові

штори ниткові жовто-зелені

Веселка на фіранках може бути горизонтальною, це актуально для дуже високих стель і великих залів. Ефектно виглядає таке полотно на вікні, якщо збоку зав'язати його на великий вузол або бант.

горизонтальна веселка-штори

Смуги на шторах може бути без принта. Але останнім часом набули поширення фіранки зі смуг, що складаються з кольорових зображень квіточок, птахів, фруктів, хмар, іграшок тощо. Такі штори виглядають дуже нетривіально та весело, особливо в дитячій або на кухні.

штори з принтами веселка

Як правильно вибрати та поєднувати

Розмір райдужної шторки індивідуальний, але дизайнери рекомендують не надто відступати від розмірів вікна, для якої вона призначена. Все-таки яскравість кольорів буде забирати увагу на себе, і в деяких кімнатах може просто затьмарити собою весь інтер'єр.

 1. Багатобарвні завіси можуть перегукуватися з іншими аксесуарами або колірним рішенням приміщення, а можуть бути і єдиною яскравою плямою в монохромному інтер'єрі.
 2. Ніжно виглядають фіранки з багатошарової вуалі кількох відтінків, вони створюють легкість і актуальні для маленьких або темних кімнат, де не потрібні важкі портьєри.
 3. Відтінки в одній кольоровості створюють єдиний цілісний простір, тому їх добре використовувати в невеликих кімнатах, а також у строгих лаконічних інтер'єрах.
 4. Багато контрастних кольорів на полотні підійдуть для великих кімнат, залів у дитячих закладах, а також для кімнат творчих неординарних людей, які люблять все незвичайне.
 5. Стельовий карниз та вертикальні кольорові смуги на полотнах допоможуть вирішити проблему низьких стель у кімнаті.

фіранки перегукуються з аксесуарами

багатошаровий вуаль

відтінки в тій кольоровості

контрастне забарвлення штор

стельовий карниз із вертикальними смугами

Застосування в інтер'єрі (з фото, нічні штори з квіточками)

Від того, наскільки правильно підібрані різнокольорові фіранки до інтер'єру, стилю та призначення кімнати, залежить її зовнішній вигляд та цілісність композиції.

райдужні фіранки в стилі кімнати

Для полегшення вибору, можна спочатку зробити фото приміщення, в яке потрібно підібрати штори, а татем на нього «приміряти» різні варіанти поєднань фіранок і портьєр, вибираючи оптимальний з них.

На кухню

Для насиченого інтер'єру кухні та темних меблів більше підійдуть яскраві варіанти веселки в оформленні вікна. Тонку вуаль з органзи або жалюзі, римські штори можна поєднувати з короткими щільними портьєрами в тому ж кольорі.

Для кухонь у стилі хай-тек або мінімалізм будуть доречні більш стримані варіанти веселки. Найкраще, якщо це будуть смуги одного кольору, але різної тональності.

Для зони їдальні у великому кухонному приміщенні підійдуть яскраві варіанти фіранок кольору веселки. Допустимі також окремі смуги тканини, пофарбовані в різні кольори – такі штори додають настрою приміщенню та будуть гарні для темних вікон або вікон із балконом.

штори веселка на кухні

При бажанні смуги можна закріплювати на підхвати на всі боки вікна.

Штори з ниток або стрічок також гарні для кухні, при цьому кольори можуть поєднуватись з кухонними аксесуарами, утворюючи єдину композицію.
Нитяні штори також підійдуть і для відкритого кухонного дверного отвору, арки між кухнею і залом, коли є необхідність зонувати простір, відмежувати кухонну зону від решти території.

ниткові штори на кухню

У спальню

Популярні фото нічних легких штор із квіточками зробили фурор в інтернеті. Ще б пак, такі фіранки створюють романтичний настрій, а при помірній кольоровості не перевантажують інтер'єр, а роблять його ніжним, повітряним.

штори веселка з квіточками нічні

Нічні штори не повинні мати яскравих принтів, підійдуть силуети кольорів, схематичні малюнки пам'яток і т.д. Квітка в малюнку не повинна бути надто великою.

Для спального приміщення краще вибирати помірну тональність, щоб фіранки не втомлювали очей і вночі дозволяли легко заснути.

нічні штори в спальні

Для того, щоб затемняти вікна, знадобляться додаткові гардини із щільних тканин або жалюзі, тканинні ролети – вони можуть бути як однотонними, так і поєднуватися з одним або декількома тонами на основній фіранці.

В зал

Для зали будуть актуальні штори класичного вигляду, але зі смугами різного кольору, найкраще у стриманій тональності.

Штори можуть поєднуватися за кольором з меблями чи килимом, або бути окремою плямою в інтер'єрі.

Майте на увазі! Важливо не перевантажити простір однієї кімнати багатьма кольоровими плямами, інакше цілісне сприйняття інтер'єру може бути порушене, кімната втратить вигляд і виглядатиме неохайно, неакуратно.

Завжди оригінально виглядатимуть штори з різних смуг щільної тканини та органзи, що доповнюють одна одну.

Такий вибір буде правильним, якщо йдеться про досить велике приміщення, де штори «заграють» поєднанням кольорів і утворюють гармонійну інсталяцію на вікнах.

райдужні фіранки в залі

У вітальню

Вітальня часто є їдальні, що дозволяє вибрати яскраві, життєрадісні кольори для райдужних штор. Такі фіранки краще виглядатимуть при світлих стінах і білих меблів.

райдужні фіранки у вітальні

У стриманих приміщеннях багатобарвні портьєри або жалюзі повинні стати єдиною кольоровою плямою, тому вони підкреслять стиль обстановки. Тональність кольору при цьому має бути приглушеною.

райдужні штори у вітальні

Майте на увазі! Для кімнат у стриманому стилі краще вибрати відтінки, які є в природі – кольори осіннього листя, зів'ялої трави, кори дерев тощо.

Незважаючи на свою специфічність, райдужні штори підійдуть до будь-якого дизайну інтер'єру. Вони дозволяють уникнути нудьги у монохромних інтер'єрах, освіжають будь-яку кімнату та дарують гарний настрій. Зробити правильний вибір допоможуть фотографії стильних дизайнів із райдужними шторами в інтернеті.

Відео: огляд ниткових штор Веселка

Багатобарвні штори та їх використання в інтер'єрі.

штори веселка з кульбабою

штори веселка з зірками білі

штори райдуга горизонтальні широкі

штори веселка довгі

штори веселка з нотами

Використання кольорових штор в інтер'єрі

Використання кольорових штор в інтер'єрі

Використання кольорових штор в інтер'єрі

Використання кольорових штор в інтер'єрі

штори веселка з колами

штори веселка з метеликами

веселка веселка з квітами

штори веселка з людьми

штори веселка зигзагами

штори веселка з хмар

штори веселка смужками

штори веселка квадратами

штори веселка легкі

штори веселка жалюзі

штори веселка на гардині

штори веселка зонування

штори веселка в дитячій

штори веселка триколірні

штори веселка з єдинорогом

штори веселка різні

штори веселка з малюнком

штори веселка японські

штори веселка з зірками

штори веселка з парасольками

штори веселка смугасті з метеликами

штори веселка ниткові

штори веселка рожеві

штори веселка дитячі рожеві

штори веселка зелені

штори веселка жовті

штори веселка з кульками

штори веселка сині з рожевим

штори веселка з кульками

штори веселка сіра

штори веселка з кріслом

штори веселка жовті

штори веселка з кільцями

штори веселка психодел

Веселка штори з пейзажем

штори веселка широкі

штори веселка з пальмами

штори веселка сіра з квітами

Використання кольорових штор в інтер'єрі

Використання кольорових штор в інтер'єрі

штори веселка багатобарвні

WowCracy
Додати коментар