Виготовлення та застосування в інтер'єрі свага

Шикарний ансамбль портьєр робить вікно стильним, візуально розширює кімнату та привносить закінченість в інтер'єр. Особливо красиво виглядають штори з вагою або напівкруглим ламбрекеном.

Стильні штори

Напівкругле драпірування надає вікну чарівного шарму і вишуканості. Пошити цей виріб не так складно, як здається. Достатньо знати основну технологію.

Що таке сваг

Спочатку потрібно зрозуміти: що таке сваг. Сваг – це особливий вид ламбрекену з напівкруглим драпіруванням. У перекладі з англійської це слово означає «гірлянда». І справді, рівні півкола схожі на цю прикрасу. Ці півкола кріпляться на окрему лінію карниза, перед цим виконується спеціальне драпірування.

Сваг

Прикраса може являти собою одне півколо або фестон у центрі, а може бути створене з кількох півколів-фестонів. В останньому випадку він справді схожий на гірлянду. При цьому фестони можуть бути асиметричними або розташовуватися по всій довжині карниза.

Такі штор

Сваг найкраще підходить для класичного інтер'єру з великою кількістю декоративних елементів. Але при вміло продуманому дизайні він підійде і для інтер'єру в стилях прованс, модерн, скандинавський.

Як зробити сваг своїми руками

Незважаючи на те, що сваг виглядає дуже складним елементом, зробити його під силу навіть майстру дизайну-початківцю.

гарну модель

Основні етапи як пошити сваги для штор своїми руками для початківців:

 • Вибір дизайну.
 • Вибір способу кріплення складок.
 • Створення викрійки та розкрий.
 • Пошиття виробу.
 • Підвіс.

Підготовка інструментів та матеріалу

Для виготовлення стильного ламбрекену знадобляться самі інструменти, що й для пошиття штор:

 • Міліметровий папір для викрійки
 • Ножиці
 • Олівець
 • Крейда
 • Нитки
 • Швейна машинка

крейда

нитки

ножиці

швейна машинка

Матеріал може бути той самий, з якого виготовлені портьєри або гардини. Він може бути із контрастної тканини. Наприклад, для інтер'єру в стилі прованс можна вибрати тканину для штор набивну в квіточку, а сваги виконати з однотонної тканини.

органза

Ламбрекен можна прикрасити бахромою чи стразами. Для початківців краще спробувати зробити модель із одного шару тканини. Простіше працювати з тонкою тканиною. Надалі прикрасу вікна можна ускладнити, зробивши двошаровим.

свагами

Порада. Весілля з важких, портьєрних тканин візуально зменшують вікно та розширюють кімнату. Прикраси з гардинного тюлю візуально збільшують висоту стелі та вікна. Двошарові ламбрекени з перехідною щільністю тканин роблять стелі вищими, а вікна глибшими.

Викрійка та розмір

Створити форму свага своїми руками для початківців виготовляти форми буде нескладно. Найбільш прості в розкрої прямокутні моделі, складніші – напівкруглі.

Сваг використовується

Для цього необхідно визначитись із трьома параметрами:

 • Висотою
 • Шириною
 • Методом кріплення складок

Висота прикрас залежить від висоти вікна.

Сваг використовується

При цьому потрібно пам'ятати, що сваг закриватиме частина вікна постійно. Тому робити його надто довгим не варто. Класичною висотою вважається 1/6 відстані від стелі до підлоги.

Порада. Довгий ламбрекен вдало виглядатиме в спальні, де він створить необхідний затишок і легку напівтемряву. У вітальні, де потрібно багато світла, краще повісити короткий сваг з легких тканин.

кілька сваг

Розмір виробу завширшки залежить від його дизайну. Це може бути одиночне півколо в центрі або гірлянда їх кількох фестонів поспіль. Після того, як розрахована ширина і довжина, необхідно створити модель свага з паперу прикласти її до карниза. Прикладка форми дозволить перевірити правильність розрахунків і вибору дизайну.

ці елементи

Якщо все гаразд, то можна приступати до створення форми. Спочатку відмірюється ширина виробу, потім його довжина. Після цього потрібно розрахувати кількість та глибину складок. Це дозволить дізнатися загальну довжину бокового краю свага.

Уваги не завжди

Після цього остаточно викреслюється форма. Сваг може складатися із півкола або прямокутника. Півколо складніше розкроїти, а прямокутник складніше задрапувати і закріпити наприкінці.

Створення свага

Після того, як виконані всі підготовчі процедури, можна переходити до створення та збирання виробу.

дворівневу композицію

Покрокова інструкція як пошити сваг:

 1. Потрібно розкроїти тканину.
 2. Напівкруглий виріб необхідно підвісити на кілька годин, прикріпивши вантажі до нижньої частини. Це потрібно для того, щоб тканина розтягнулася. Якщо цей крок пропустити, тканина деформується вже в процесі експлуатації.
 3. Зібрати складки на рейці та приміряти на карниз. Скоригувати форму, обрізавши зайву тканину.
 4. Коли результат задовольнить, можна підшивати тканину внизу і вгорі.
 5. Після цього закладають остаточні складки та формують красиву черепашку.
 6. Складки підшивають або закріплюють на стрічці для штор.
 7. Залишається лише підвісити виріб.

Створення свага

Прикраси різних дизайнів мають особливості.

Асиметричний

Асиметричний двошаровий варіант, частини якого плавно переходять з однієї в іншу візуально робить вікно глибшим і романтичним. Така прикраса виглядає більш вишуканою, проте збирати її не так складно. Викрійка для нього буде такою ж, як і для звичайної мушлі. Довжина кожного елемента може бути трохи більшою.

Задрапувати

Необхідно розкроїти та пошити кожен фестон окремо. Потім вони вивішуються на карниз із послідовним переплетенням країв.

Порада. Красиво виглядатимуть асиметричні моделі, де один край менший за шириною. Краї з меншою шириною слід розташувати ближче до центру вікна, а довші – до кінця. Такий вид прикраси зробить вікно відкритішим і при цьому збереже свою вишуканість і помпезність.

Рівносторонній

Симетрична прикраса з рівними сторонами виконати найпростіше. Тут найважливішим буде розрахувати кількість та довжину черепашок. Після цього кожен елемент шиється окремо і наприкінці вони закріплюються разом на шторній стрічці.

на підкладці

Важливо! Рівносторонні мушлі необхідно закріпити на стрічці, а не підвішувати відразу. Інакше вони пересуватимуться карнизом нерівномірно, що призведе до їх деформації.

Для ламбрекену

Стильно виглядає варіант, де свага переплітається з класичним ламбрекеном. Цей варіант прикраси краще розмальовувати у формі прямокутника. Після цього з обох боків закладаються складки.

Уваги бувають

Один кінець кріпиться спереду ламбрекена, а інший – ззаду. Після цього вся конструкція садиться на стрічку для штор та підвішується.

З переходом у де жабо

Прикраси з плавним переходом у де жабо по краях портьєр роблять вікно глибшим. Такий варіант дозволяє використовувати півкола навіть для маленького вікна. Для такого варіанту створюється окрема форма, де один край довший і скошений.

Подібний вигляд

Через це цей виріб ще називає цільнокроєним. Тут важливо красиво обробити нижню частину, оскільки вона буде видно у дежабо. Звисаючий кінець формуватиме красиві сходи або зубчики.

Застосування в інтер'єрі

Спочатку сваги використовували лише для урочистих приміщень. Але вони настільки гарні, що поступово перекочували і до звичайних будинків. Найкраще ці прикраси виглядають у класичному інтер'єрі, де вони закінчують помпезний образ.

закладені плічка

Тут доречним буде застосування додаткових елементів: бахроми, підкладки, страз. Романтизму сваги додадуть приміщенню у стилі прованс. Гарно виглядатиме виріб із тонких, напівпрозорих тканин.

де жабо

Для стилю модерн підійдуть вироби із прямокутною формою аскетичного дизайну.
Приміщення у скандинавському стилі прикрасять багатошарові моделі із тканин різних текстур – від оксамиту до прозорого тюлю. Це створить незвичайну гру світла у вікні.

Такі штори

Для хай-теку можна створити стильні сваги. Тут краще підібрати тверду тканину, яка замість складок утворює заломи. Це надасть завершеності образу та незвичайного вигляду вікна.

Відео: які бувають ламбрекени?

Сваг в інтер'єрі на фото

сваг

сваг синій

сваг білий

короткий сваг

сваг у кухні

сваг купити

сваг продати

сваг

сваг

сваг дизайн

сваг стиль

сваг інтер'єр

сваг у будинку

сваг у кімнаті

сваг до зали

сваг простий

гарний сваг

затишний сваг

сваг стандарт

сваг зробити

сваг сам

сваг шик

сваг класика

сваг модерн

сваг хай-тек

сваг стандарт

сваг фіолет

сваг прибрати

сваг зібрати

сваг взяти

сваг стандарт

сваг не стандарт

цікавий сваг

сваг до кімнати

сваг у спальню

сваг до зали

сваг у квартиру

сваг у приміщення

сваг до будинку

сваг на вікно

сваг зробити

сваг синій

сваг дизайн

сваг купити

Виготовлення та застосування в інтер'єрі свага

рожевий сваг

звичайний сваг

гарний сваг

штори шик

штори оранж

штори на кухні

штори темний

штори червоні

WowCracy
Додати коментар