Виготовлення стінки з гіпсокартону своїми руками

Нерідко виникає бажання чи вимушена необхідність перепланування. Найлегшим способом зміни простору буде нова гіпсокартонна стіна, яка розділить його.

перегородка з гіпсокартону

Але як зробити стіну із гіпсокартону самостійно. З чого почати та чим закінчити.

Як зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками

Починати роботу з виготовлення та встановлення гіпсокартонної перегородки можна, якщо в приміщенні висохла штукатурка та стяжка, тобто закінчено всі «мокрі» роботи. Повітря не повинно бути вологим. В іншому випадку це призведе до того, що матеріал відволожиться і деформується.

перегородка з гіпсу

Не рекомендується приступати до роботи відразу після придбання гіпсокартонного листа. Склад, на якому їх зазвичай зберігають, не опалюється і ГКЛ потрібно дати просохнути близько 24 години, а краще кілька діб.

Схема та креслення

Стінку із гіпсокартону зробити своїми руками досить просто. Почати варто з планувального креслення приміщення. А саме потрібно визначити оптимальний варіант розміщення перегородки та її розміри, щоб не допустити помилок під час монтажу.

перегородка з гіпсу

перегородка з гіпсу

Креслення має нести у собі всю інформацію. До цього відноситься не тільки розмір, а й проміжок, якого потрібно дотримуватися. Якщо на виробі плануються виїмки, полички або вікна, то їх теж краще позначити на схемі.

перегородка план

Після розмітки на папері лінії буде легко перенести на ГКЛ, підлогу та стелю. Пропускати цей етап не варто, тому що від нього залежить якість подальшої роботи.

Матеріали та інструменти

Матеріалів та інструментів знадобиться чимало, тому варто їх підготувати одразу перед роботою.

гіпсокартон

 • Гіпсокартонний лист необхідної товщини.
 • Профілі ПН та ПС
 • Мінеральна вата
 • Шурупи
 • Дюбель-цвяхи
 • Стрічка армуюча
 • Герметик та ущільнювальна стрічка
 • Грунтівка
 • Шпаклівка
 • Рівень
 • Малярний шнур або крейдяна нитка
 • Слюсарний олівець
 • Кутник
 • Ножиці по металу
 • Шуруповерт та перфоратор
 • Декілька коронок для свердління
 • Ніж по гіпсокартону
 • Рубанок
 • Пензлик
 • Шпатель

інструменти

Розмітка перегородок

Для розмітки знадобиться рівень (лазерний або пухирцевий) та малярський шнур (крейдова нитка). Спочатку слід відзначити схематично місце під перегородку, дотримуючись раніше підготовленого креслення.

стінка з гіпсокартону

За допомогою рівня перенести контур на стіни та підлогу, має вийти рівна лінія, обрис майбутньої споруди. Допоможуть у цьому слюсарний олівець та косинець. Якщо перегородка має на увазі виїмку для дверей, то на лінії необхідно відзначити місце, де вона розташовуватиметься. Там зафіксується профіль.

стелаж із гіпсокартону

Перенесення позначок із підлоги на стелю

Коли підходить час для перенесення нижніх ліній із підлоги на стелю, краще покликати когось на допомогу. Поодинці з цим буде впоратися складно, тому що потрібно одночасно контролювати розташування схилу, і ставити точки контуру.

робити стінку з гіпсу

робити стінку з гіпсу

робити стінку з гіпсу

робити стінку з гіпсу

Одна людина тримає схилу, інша проставляє крапки, як по лінійці. Після перевірки на збіг можна з'єднати їх для отримання рівної лінії.

Розмітка перегородки із гіпсокартону

Завершити розмітку слід перевіркою збігу всіх ліній. Навіть при найменших нерівностях конструкція буде ненадійною та кривою. За допомогою лазерного рівня вирівнюються усі напрямні.

гіпсокартон

Так само можна перевірити чи рівний сам лист гіпсокартону.

Монтаж профілю

Починати кріпити напрямні профілю краще з підлоги. Ущільнювальною стрічкою проклеюється місце монтажу для забезпечення хорошої звукоізоляції.

встановлення напрямного профілю

Потрібні дюбель-цвяхи або шурупи для кріплення.

Напрямника

Після приклеювання стрічки ущільнювача до тильної сторони слід вирівняти ПН уздовж лінії внутрішньої розмітки на підлозі, яка була зроблена раніше і зафіксувати.

Заставні елементи

Фіксація відбувається за допомогою дюбель-цвяхів, якщо це бетонна основа і шурупів, якщо це дерев'яна основа. Через профіль у підлозі буряться отвори. Відрізати зайву довжину можна ножицями по металу.

Стійкового

Вертикальна стійка закріплюється на краях профілю. Обрізати їх слід так, щоб з'явився зазор 1 см для усадки будівлі між верхом опори та профілем на стелі.

гіпсокартон для стін

По завершенню крою кожна стійка кріпиться до нижнього профілю, як циліндрична нерухома опора і акуратно заправляється вільними кінцями у верхню напрямну. Після цього йде вертикальне вирівнювання і прикручування до напрямного профілю.

перегородка з гіпсу

Така ж технологія установки у формують основу дверного отвору та рядових стійок. Осьова розмітка рядової стійки починається від краю стіни, потім до центру першої стійки та центральної осі інших опор по 600мм. Якщо фаска крайнього ГКЛ обрізана, відстань зменшиться до 550-500мм.

Особливості посилення каркасу

Підсилити перегородку можна, якщо з'єднувати по два профілі вертикальної стійки для кріплення. Так конструкція стане набагато міцнішою і зможе витримувати вагу до 50 кг. З'єднуються вони шурупами, або дюбель-цвяхами. Але такий спосіб не завжди надійний, тому що не всі матеріали зберігають свою практичність та стійкість.

Серйозні конструкції

Для такого способу знадобляться дерев'яні бруски однакового розміру. Брусок повинен бути по ширині трохи менше профілю, тому що вони лягають усередину. Для більшої надійності краще закріпити їх за допомогою шурупів. Важливо стежити за опорою, вона має деформуватися у процесі зміцнення.

Опора для перегородки

Якщо не хочеться експериментувати, краще скористатися третім способом. Він має на увазі посилення за допомогою готових сертифікованих деталей, яке виготовлено спеціально для підвищення міцності. Виглядають вони як ширші та товстіші металеві профілі. Спосіб хороший тим, що при виборі найміцніших підсилювачів готових конструкція з одного листа гіпсокартону буде міцніше, ніж з двох.

Виготовлення дверного отвору та встановлення поперечок

За допомогою напрямного профілю формується верхня частина дверного отвору. Його відрізають на 25-30 сантиметрів більше за проектну довжину. Зовнішній бік маркується на відстані 15 сантиметрів від країв поперечки.

Дверний отвір з гіпсу

На бічних профілях мають бути видно ризики. По них робиться розріз від кромки боковини до міток на згині. Після обох боків згинаються профільні краї під кутом 90. Кінцевим результатом має бути поперечина у формі літери «П». Її легко можна переміщати по стійках і прилаштовувати шурупами. Стик гіпсокартонного листа повинен бути на деякій відстані від стійки, на яку кріпиться коробка дверей.

Міжкімнатна перегородка із гіпсу

За таким же принципом виготовляються горизонтальні поперечки. Вони виконують функцію ущільнення каркаса та стикування ГКЛ, якщо велика висота перегородки. У такому разі використовуються від 2-х до 3-х рядів горизонтальних поперечок.

Хвостики сусідніх планок потрібно загинати в різні боки та розташовувати поперечки в шаховому порядку. Так сусідні горизонтальні стики не співпадуть і не буде швів у вигляді хрестів.

Обшивка каркасу

Найскладніше за, залишається лише обшити каркас гіпсокартоном. Якщо попередні кроки виконані безпомилково, проблем при монтажі ГКЛ не повинно виникнути.
Починається монтаж з однієї зі сторін, що ближче до стіни чи кута. Один бік гіпсокартонного листа обрізається на 4-6 сантиметрів. Це робиться для надійного утворення стиків.

Обшивка каркасу

Якісно відрізати допоможе ніж чи пила. Для більш рівного зрізу виконувати процедуру краще на столі. Повністю відрізати фрагмент не вийде, оскільки він може нерівно відійти, краще підрізати з обох боків та надламувати.

Далі лист з гіпсокартону прикладається до каркаса так, щоб нижній край був на відстані 1 сантиметр від підлоги. Самонарізами гіпсокартонний лист закріплюється на каркасі, крок близько 14-15 сантиметрів, від краю 1-1,5 сантиметра відступу.

Гіпсокартон

Правильно закручені шурупи забезпечать надійну фіксацію, тому за цим моментом необхідно суворо стежити. Він повинен входити в лист на 1 сантиметр, при цьому не прориваючи його.

Для легшої шпаклівки стиків важливо стежити за з'єднанням країв ГКЛ. Поєднуються вони лише на ПС. Правильне стикування полягає в тому, що точка кріплення та шви не збігаються. Самонарізи закручуються врозбіг, панелі укладаються, зміщуючи шви. Відбувається чергування цілих листів та окремих смуг.

робота з гіпсом

Коли оббивка з першого боку добігла кінця, той час переходити до другої. Але спочатку в простір, що утворився, кладеться панель, яка виконає функцію звукоізоляції або збереження тепла. Намічаються місця для розеток та вимикачів з урахуванням подальшого виведення проводки. Друга сторона монтується за першим алгоритмом.

Із чого ще можна зробити перегородку

Крім ГКЛ можна використовувати інші матеріали, наприклад:

 • Оздоблювальна цегла
 • Пінобетон
 • Гіпсовий блок
 • Склоблок

Переваги та недоліки конструкції

До переваг можна віднести:

 • Прийнятну ціну. Вартість листа гіпсокартону менша, ніж на інші матеріали та знайти його в асортименті магазину легше.
 • Теплоізоляцію та вогнестійкість. Матеріал не поступається за цими параметрами гіпсовим або пінобетонним спорудам. При цьому він пропускає повітря і у відгородженому приміщенні не душно.
 • Рівна поверхня. Листи не вимагають додаткового вирівнювання. Після встановлення їх відразу фарбують, обклеюють шпалерами і кладуть плитку.
 • Гарну гнучкість. Завдяки цьому із ГКЛ можна робити конструкції різних форм.
 • Просте встановлення. Перегородку з цегли зводити та прибирати набагато складніше, ніж із ГКЛ.

Гіпсокартон

До недоліків можна віднести:

 • Вологонепроникність. Від незначного підвищення вологості матеріал не псується, але пряме влучення води позначається негативно. Тому ГКЛ не підходить для встановлення у ванних кімнатах.
 • Недостатню міцність. Листи справляються лише з предметами середньої тяжкості і в цьому поступаються бетонним та цегляним перегородкам.

як вбити цвях у стіну

Відео: перегородка з гіпсокартону своїми руками

WowCracy
Додати коментар