Виготовлення ламбрекенів своїми руками

Щоб оформити вікна, слід продумати багато різних варіантів. Одним з найпростіших і найефектніших є ламбрекени своїми руками. З їх допомогою можна створити органічний, стильний та сучасний дизайн інтер'єру.

ламбрекен для штор

Зовні подібний виріб нагадує тканинне драпірування, яке розташовується у верхній частині вікна. Вона використовується разом зі шторами, щоб надати кімнаті величності та витонченості. Ламбрекен є чисто декоративною вставкою. Він служить для прикрашання гардин та штор, надаючи їм незвичайного зовнішнього вигляду.

Виготовлений своїми руками виріб стане чудовим доповненням. Всі схеми і форми досить прості, тому із завданням може впоратися навіть новачок. Жоден гість чи член сім'ї не здогадається, що виріб було зроблено самостійно.

ламбрекен для штор фото

Ламбрекени в останні роки стали дуже популярними. Їх структура може здатися складною, але при дотриманні всіх тонкощів можна досягти якісного результату. Виріб можна використовувати для доповнення інтер'єру будь-якої кімнати в будинку.

Для виготовлення ажурних ламбрекенів своїми руками з викрійками для початківців покроково слід підібрати відповідну інструкцію. У покроковому посібнику докладно описуються всі кроки, які потрібно виконати задля досягнення поставленого завдання.

ламбрекен для штор ідеї

Драпірування може здатися складним. Особливо це стосується моделей, які оздоблюються складними ажурними вставками, бантами, хвилями. Краса та різноманітність варіантів вражають уяву, змушують придумати щось оригінальне.

Вироби можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Як правило, виділяють кілька можливих варіантів виготовлення виробів: прості з фігурними вставками, мереживні.

ламбрекен для штор ідеї фото

Ламбрекени дозволяють вигідно приховати недоліки штор та карнизів, додаючи деякої родзинки в декор приміщення. Це дозволяє створити завершену композицію, яка викликає захоплення. Саморобні вироби часто складно відрізнити від покупних, оскільки вони також мають високі естетичні властивості.

штори з ламбрекеном

штори з ламбрекеном ідеї

штори з ламбрекеном ідеї фото

штори з ламбрекеном фото ідеї

Зверніть увагу! Також можна виділити жорсткі та м'які ламбрекени. Перший тип виробу є суцільним полотном, яке просто надівається поверх карниза, щоб приховати якісь недоліки. М'які моделі передбачають плавні переходи та різного роду вставки, які додають химерності та деякого аристократизму дизайну приміщення.

Часто можна поєднувати два різні типи конструкції для досягнення збалансованого результату. Для виготовлення знадобиться підготувати тканину та деякі інші інструменти. Після підготовчих робіт можна приступати до безпосереднього пошиття виробу за формою або схемою.

ламбрекен для штор фото ідеї

Переваги та недоліки саморобних ламбрекенів

Штори-ламбрекени стануть чудовим декоративним доповненням до оформлення приміщення. Широкий вибір тканин і різні викрійки дозволять втілити різні ідеї з мінімальними зусиллями.

ламбрекен для штор дизайн

Самостійно виготовлений виріб характеризується такими перевагами:

 • Самостійне виготовлення дозволяє підібрати практично будь-який дизайн за бажанням. В інтернеті можна знайти безліч різних схем і викрійок, які дозволять втілити навіть найскладніші дизайнерські проекти. Також можна придбати практично будь-яку тканину. Все залежить від фінансів, смакових якостей власника квартири та навичок. Пошити відповідний виріб може навіть новачок, якщо дотримуватиметься всіх рекомендацій від фахівців.
 • Зовні вироби виглядають досить незвичайно, тому дозволяють доповнити декор приміщення оригінальними та свіжими ідеями. Можна використовувати різні тканини, декоративні вставки для додавання певних акцентів.
 • Ламбрекени дозволяють приховати можливі недоліки карнизів та стелі від сторонніх очей. Виходячи з цього, можна підібрати відповідну схему, яка дозволить оптимально виконати це завдання.
 • Конструкція виробу візуально збільшує простір. Це чудове рішення для невеликих квартир та кімнат.
 • Широке розмаїття фасонів і варіантів оформлення дозволить виготовити різні вироби відповідно до вимог.
 • Вартість. Виготовити штори самостійно набагато дешевше, ніж купити готове. Ви станете власником ексклюзивного виробу, якого більше ніхто не знайде.

штори з ламбрекеном варіанти

штори з ламбрекеном фото варіанти

штори з ламбрекеном фото варіантів

штори з ламбрекеном варіанти фото

Зверніть увагу! Серед недоліків такого рішення слід виділити деякі складнощі у самостійному пошитті. Початківцям буває складно правильно підібрати якісні тканини та матеріали. Саме тому важливо звернути увагу на рекомендації фахівців, а також чітко дотримуватися інструкцій.

Як розкроїти ламбрекен – схеми та викрійки

Спочатку рекомендується знайти відповідну схему, якщо ви вирішили самостійно пошити виріб. В інтернеті є багато різних варіантів. Можна підібрати простіші чи складніші варіанти виконання залежно від індивідуальних вимог.

ламбрекен для штор

Ламбрекен можна пошити з різних матеріалів. Для новачків підійде термобандо, тому що він більш простий у обробці. Розрахувати кількість матеріалів також досить легко. До загальної довжини карниза необхідно також додати витрати на спуски та шви. Якщо планується додатковий малюнок на поверхні або складний декор, це слід враховувати при плануванні.

ламбрекен для штор фото дизайн

Для того, щоб підготуватися до пошиття, слід виконати такі кроки:

 1. Нанести схему на форму. Для цього можна використовувати спеціальну крейду або шматочок сухого мила.
 2. З урахуванням усіх особливостей крою форма вирізується з натуральної тканини.
 3. Усі краї обробляються та ретельно прошиваються.

Викроїти виріб своїми руками досить просто. Для цього достатньо завантажити готове рішення, після чого роздрукувати на папері. Далі можна просто обвести зображення.

форма ламбрекену

форма ламбрекена фото

форма ламбрекену ідеї

форма ламбрекена фото ідеї

Зверніть увагу! Пошиття легких моделей відрізняється складнощами. Необхідно підготувати відразу кілька викрійок, щоб правильно розрахувати кількість тканини з урахуванням декоративних елементів.

Як зробити ламбрекени своїми руками (покрокова інструкція для початківців)

Щоб виготовити ламбрекен самостійно, не потрібно бути професіоналом. Достатньо виконувати рекомендації у покроковій інструкції. Перед тим, як розпочинати роботу, необхідно підготувати форму. Після цього потрібно підібрати всі інструменти та матеріали для шиття.

інструменти

Підготовка викрійки

Спочатку потрібно зробити форму. Її можна зробити самостійно. Для цього потрібно виконати такі дії:

 1. Взяти чистий аркуш паперу. Нанести пряму лінію, яка представлятиме основу майбутнього виробу.
 2. Далі розраховуються параметри ваги.
 3. Проводяться виміри дугових ліній.
 4. Розробляються елементи для драпірування виробу.
 5. Виготовляється безпосередньо форма.
 6. Наносять штрихи на тканину, вирізається шаблон.

форма ламбрекенів

Для роботи також потрібно зібрати інструменти. Потрібні ножиці, папір для викройки, сантиметр для вимірів, крейда для нанесення ліній на викрійку.

Зверніть увагу! Важливо провести вимірювання параметрів вікна, щоб виріб ідеально доповнював дизайн інтер'єру.

З'єднання бандо з матерією

Підготовлена основа викрійки прикладається до щільного портьєра. З кожної із сторін залишаються деякі сантиметри для спуску. Тканину слід закріпити за допомогою спеціальних шпильок та голок. Після цього виготовляється підкладка з тієї ж викрійки.

зшивання на машинці

Складаємо тканину

Потрібно підготувати тканину. Для цього на неї наносяться штрихи відповідно до викрійки. Важливо точно дотримуватись метрівки, щоб не довелося переробляти виріб.

З'єднання двох шарів тканини

Декілька різних шарів тканини необхідно з'єднати, щоб утворилися складки. Це необхідно зробити за формою, щоб усунути можливі нерівності або неточності.

форма ламбрекену

Прострочити тканину

Щоб поєднати шари тканини, достатньо прошити виріб на машинці. Рядок має бути рівним. Після завершення шиття достатньо звірити результати з викрійкою.

Обрізаємо надлишки

Тканину, що залишилася, або нерівності можна обрізати. Щоб виріб не порвався, не рекомендується зачіпати шви.

ламбрекен для штор своїми руками

Виверніть виріб і гладимо його

Готовий ламбрекен можна вивернути і пропрасувати, щоб вирівняти всі лінії. Виріб практично готовий до використання.

Закріплюємо стрічку

Для кріплення до карнизу використовується стрічка. Вона буває на липучках чи на петлях. Спочатку потрібно відміряти довжину готового ламбрекену, після чого пришити виріб.

кріплення ламбрекену

Ламбрекен – стильний та елегантний елемент інтер'єру. Він стане чудовим доповненням для прикраси будь-якої кімнати. Самостійно виготовлений виріб виглядатиме оригінально, свіжо, незвичайно. Ламбрекени можуть виготовити навіть кравчині-початківці.

Відео: Ламбрекен для штор своїми руками

50 варіантів дизайну ламбрекенів для штор в інтер'єрі

штори з ламбрекеном

штори з ламбрекеном фото

штори з ламбрекеном ідеї

штори з ламбрекеном ідеї фото

штори з ламбрекеном фото ідеї

штори з ламбрекеном дизайн

штори з ламбрекеном дизайн фото

штори з ламбрекеном фото дизайн

штори з ламбрекеном.

штори з ламбрекеном дизайн ідеї

штори з ламбрекеном ідеї дизайн

штори з ламбрекеном ідеї дизайну

штори з ламбрекеном декор

штори з ламбрекеном декор фото

штори з ламбрекеном фото декор

штори з ламбрекеном фото декору

штори з ламбрекеном декор ідеї

штори з ламбрекеном ідеї декор

штори з ламбрекеном ідеї декору

штори з ламбрекеном інтер'єр

штори з ламбрекеном інтер'єр фото

штори з ламбрекеном фото інтер'єр

штори з ламбрекеном.

штори з ламбрекеном інтер'єр ідеї

штори з ламбрекеном ідеї інтер'єр

штори з ламбрекеном ідеї інтер'єру

штори з ламбрекеном оформлення

штори з ламбрекеном оформлення фото

штори з ламбрекеном фото оформлення

штори з ламбрекеном.

штори з ламбрекеном оформлення ідеї

штори з ламбрекеном ідеї оформлення

штори з ламбрекеном ідеї оформлення

штори з ламбрекеном варіанти

штори з ламбрекеном варіанти фото

штори з ламбрекеном фото варіанти

штори з ламбрекеном фото варіантів

штори з ламбрекеном варіанти ідеї

штори з ламбрекеном ідеї варіанти

штори з ламбрекеном ідеї варіантів

штори з ламбрекеном види

штори з ламбрекеном

штори з ламбрекеном

штори з ламбрекеном фото видів

штори з ламбрекеном види ідеї

штори з ламбрекеном ідеї види

штори з ламбрекеном огляд

штори з ламбрекеном види дизайну

штори з ламбрекеном види декору

Виготовлення ламбрекенів своїми руками

WowCracy
Додати коментар